Artykuł sponsorowany

iUNIQA już działa! Nowa aplikacja dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Bezpłatna prewencyjna platforma dla spółdzielni mieszkaniowych, nie tylko na czas pandemii.
 UNIQA  |  14.10.2020
iUNIQA już działa! Nowa aplikacja dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
iUNIQA już działa! Nowa aplikacja dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
UNIQA TU S.A.

W strategii UNIQA to klient jest najważniejszy, a my mamy ułatwiać mu życie. Inwestujemy w nowe technologie, ponieważ oczekują tego nasi klienci. Obsługa posprzedażowa powinna być szybka i zdalna. – rozmowa z Rafałem Kukierem, dyrektorem zarządzającym UNIQA dla mieszkalnictwa.

Czy UNIQA była przygotowana na pandemię?

Nasze otoczenie zmienia się bardzo dynamicznie – zarówno w zakresie uregulowań prawnych, jak i oczekiwań klientów i partnerów biznesowych. Teraz dochodzą do tego zmiany związane z epidemią. Epidemia sprawiła, że musieliśmy zmodyfikować nasze dotychczasowe działania. Gdy się  pojawiła szybko wdrożyliśmy wszystkie niezbędne procedury, aby kontakt z nami był bezpieczny, a wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem można było obsłużyć zdalnie. W UNIQA wiemy, jak sprostać wymaganiom i sprawić, aby klienci postrzegali nas jako partnera dbającego o ich bezpieczeństwo.

Dlatego wysłaliście do spółdzielni mieszkaniowych przyłbice ochronne.

W sytuacji, w której istnieje ryzyko zarażenia się chorobą COVID-19 chcieliśmy zapewnić większe bezpieczeństwo pracownikom naszych partnerów. Dodatkowa ochrona była niezbędna, aby mogli bez obaw wykonywać swoje codzienne obowiązki. Dlatego specjalnie dla nich, dostarczyliśmy przyłbice ochronne, które pomogły ograniczyć ryzyko zachorowania. Do spółdzielni, wspólnot i zarządców nieruchomości wysłaliśmy ponad 17 tysięcy przyłbic.

Duże przedsięwzięcie…

Tak, ale to nie wszystko. Właśnie przygotowujemy zmianę  zakresu ubezpieczenia Pakietu dla Spółdzielni Mieszkaniowych przygotowując na czas trwania epidemii klauzulę kosztów odkażania związanych z pandemią. Na wniosek klienta dotychczasowa umowa ubezpieczenia zostanie rozszerzona o koszty odkażania pomieszczeń siedziby spółdzielni mieszkaniowej poniesione przez spółdzielnie w przypadku potwierdzenia wystąpienia zachorowania na Covid-19 u pracowników lub innych osób. Dodatkowo, w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego sprzęt elektroniczny wykorzystywany przez pracowników spółdzielni do celów służbowych będzie również chroniony poza miejscem ubezpieczenia, w miejscu wykonywania zleconej pracy zdalnej. Obie klauzule będziemy oferować bezpłatnie już w listopadzie. UNIQA wciąż rozwija produkty. Inwestuje również w nowe technologie.

W maju UNIQA uruchomiła pilotażowo nową aplikację dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Kto będzie mógł z niej skorzystać?

iUNIQA to pierwsza platforma prewencyjna na rynku, zarówno dla klienta korporacyjnego, jakim jest spółdzielnia, zarządca nieruchomości, wspólnota mieszkaniowa, jak i dla klienta indywidualnego - mieszkańców tych zasobów. Warto podkreślić, że platformę tworzymy wspólnie z naszymi klientami: organizujemy warsztaty i testy, w których uczestniczą pracownicy spółdzielni. I to dzięki nim wiemy jak rozwijać naszą aplikację. Platforma jest bezpłatna, tylko dla klientów UNIQA.

UNIQA

Do czego służy?

Jak już wspomniałem na początku naszej rozmowy, obsługa posprzedażowa powinna być szybka i zdalna. I taka jest też nasza platforma. Aplikacja ma ułatwić zgłoszenie szkody i jej obsługę. Dzięki iUNIQA nasi klienci mogą mieć bezpośredni wgląd w swoją historię ubezpieczenia, przebieg szkodowości oraz mogą wykonywać operacje online. iUNIQA to również baza wiedzy i informacje prewencyjne.

Brzmi obiecująco. Jakie funkcjonalności ma iUNIQA?

Za pomocą iUNIQA już teraz pracownicy spółdzielni i zarządcy mogą zgłaszać szkody i sprawdzać
na bieżąco etap ich realizacji. Mogą też sprawdzać historię szkodowości swoich budynków
i pobierać dokumentację wydaną w sprawie szkód.

Aplikacja umożliwia pełną komunikację z nami np. gdy wystąpi szkoda: przez iUNIQA można przekazać w czasie rzeczywistym informacje i dokumenty bezpośrednio likwidatorowi i w drugą stronę: wszelkie prośby o uzupełnienie dokumentów klient otrzyma od likwidatora wprost z aplikacji.

W iUNIQA z łatwością można sprawdzić historię szkodowości z ostatnich 36 miesięcy, pobrać wydane
w sprawach decyzje odszkodowawcze, jak również odwołać się od wydanej decyzji. To wszystko już działa. A my wciąż pracujemy nad rozwojem aplikacji.

Dlaczego warto mieć iUNIQA?

Użytkownicy iUNIQA będą mogli korzystać z bazy wiedzy, w której będziemy przekazywać istotne dla sektora mieszkalnictwa informacje, np. zalecenia po szkodach osobowych pomagające zminimalizować ryzyko ich powstania w przyszłości, ciekawostki z rynku, orzecznictwo sądowe  i opinie prawne. Aplikacja wysyła też ostrzeżenia i komunikaty pogodowe. Dzięki współpracy z IMGW, nasi klienci dostaną informacje o gwałtownie zmieniającej się pogodzie. To niezwykle istotne, aby odpowiednio wcześniej zareagować i zapobiec ewentualnym szkodom.

Ponadto, dzięki graficznym statystykom klienci mogą analizować historię zdarzeń i ich przyczyny w każdym z budynków, co pomoże zoptymalizować proces zarządzania zasobami mieszkaniowymi i odpowiednie kierowanie funduszy na remonty i naprawy.

Czy aplikacja będzie również dla mieszkańców?

Tak, jak najbardziej. W ostatnim kwartale 2020 planujemy sukcesywnie udostępniać narzędzie również mieszkańcom spółdzielni, czy wspólnot, w których działa już iUNIQA, aby w prosty sposób mogli zgłaszać szkody, śledzić ich status  i weryfikować historię swoich zgłoszeń.

Wygląda na to, że iUNIQA może być idealna w czasach COVID-19…

Zaczynając pracę nad przygotowaniem narzędzia nie przewidywaliśmy, że nastąpi pandemia.  Zależało nam, aby pomagała załatwić wszystkie sprawy w zdalny sposób. W obecnej sytuacji to rozwiązanie sprawdzi się idealnie, całość procesu zgłoszenia i obsługi szkody można przejść online. Skracamy dystans i upraszczajmy procesy - z tej idei zrodziła się iUNIQA.

Warto dodać, że iUNIQA dostępna jest również w wersji mobilnej. Aplikację iUNIQA można pobrać bezpłatnie ze sklepu Play.

W jaki sposób można uzyskać dostęp do iUNIQA?

To proste. Wystarczy skontaktować się placówką UNIQA lub napisać mejla z prośbą o uruchomienie dostępu na adres: rynek.udm@uniqa.pl. Nasi pracownicy skonfigurują system dla konkretnego podmiotu. Gdy wszystko będzie gotowe prześlą dane do logowania. Na życzenie UNIQA zorganizuje też szkolenie z funkcjonalności tego narzędzia.  Aplikacja jest bardzo intuicyjna, dla jej lepszego poznania przygotowaliśmy filmy instruktażowe, które w pełni prezentują zalety iUNIQA. Można je znaleźć w kanale UNIQA na YouTube >>

 

 UNIQUA

 

UNIQA TU S.A.

Ul. Gdańska 132
90-520 Łódź

801 597 597

42 66 66 500

www.uniqa.pl

 

[uniqa,firmy ubezpieczeniowe,ubezpieczenie zarządcy,ubezpieczenie oc,ochrona nieuruchomości,ubezpieczenie nieruchomości,koronawirus,covid-19,aplikacja dla zarządców,iuniqa,aplikacja iuniqa]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 20635|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 20000|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12640|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl