CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak podnieść jakość wody i koszty instalacji - pobierz bezpłatny poradnik ‎
https://caleffi.administrator24.info/▲
Poznaj gamę rozwiązań do odpowietrzania, separacji zanieczyszczeń i równoważenia instalacji mieszkaniowych...
Kategorie: wodociągi, HVAC, wod-kan,

X Forum dla Zarządców Nieruchomości – relacja

 Redakcja  |  29.10.2020
fot. red.

Tematem tegorocznej, jubileuszowej, bo dziesiątej już, edycji Forum dla Zarządców Nieruchomości były standardy na rynku nieruchomości i wyzwania, stojące przed środowiskiem.Wykładowcy i uczestnicy X Forum starali się odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie, czy rynek zarządzania nieruchomościami już podlega standardom i normom technicznym, prawnym i finansowym.

Forum odbyło się w Warszawie, w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w dniu 13 października, czyli w niełatwnej rzeczywistości zaostrzonych wymogów bezpieczeństwa, dotyczących zgromadzeń publicznych w czasie pandemii COVID-19. Dzięki uprzejmości i zaufaniu władz Uczelni – rektora AEH – dr. Konrada Janowskiego oraz dyrektora studiów podyplomowych – Sławomira Jagieły, mieliśmy okazję spotkać się w wyjątkowo nowoczesnym gmachu, zapewniającym bezpieczną przestrzeń, z odpowiednią wentylacją pomieszczeń i rozwiązaniami technologicznymi, umożliwiającymi przeprowadzenie konferencji w trybie hybrydowym, za co serdecznie dziękujemy. 

Po raz pierwszy bowiem w historii "Administratora" zorganizowaliśmy konferencję hybrydową, z możliwością udziału online.

Dziękujemy patronom merytorycznym X Forum: Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych, Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, Ogólnopolskiej Izbie Gospodarki Nieruchomościami oraz Podlaskiemu Stowarzyszeniu Zarządców Nieruchomości i Polskiemu Stowarzyszeniu Zarządców Nieruchomości za wsparcie i obecność.

Forum nie udałoby się także bez zaufania i wsparcia naszych partnerów, dziękujemy firmom: Alior Bank, Frapol, Getin Bank, Pietrucha i Winda Warszawa.

Pandemia w tym roku miała wpływ nie tylko na organizację X Forum. Z jej powodu nie ogłosiliśmy także Konkursu na Lidera Rynku Nieruchomości – Zarządcę Roku 2020, mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie to możliwe.

UWAGA! Link z prezentacją ważny przez 7 dni

Pobierz prezentację 

 

Konferencję zainaugurował wykład dr. Bartłomieja Dessoulavy-Śliwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizującego się w facility management, który analizując sytuację na rynku nieruchomości, pod kątem wyznań technologicznych i zaostrzonych wymogów ekologicznych, unaocznił uczestnikom Forum potrzebę zmian standardów edukacyjnych. 

O praktycznym zastosowaniu nowych technologii w nieruchomościach oraz możliwościach finansowania ich wdrożeń w ramach istniejących programów mówił Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii. 

Pozostając przy standardach, dr Piotr Żołądkowski z AEH przekonywał z kolei, że wobec zmian świadomości społecznej użytkowników budynków, zmienia się również zakres odpowiedzialności zarządców, ale pojawiają się nowe możliwości działania. 

Uczestnicy panelu, poprowadzonego przez Grzegorza Okońskiego (Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o.o., Warszawa) zastanawiali się nad rolą zarządcy wobec wyzwań klimatycznych i nowych technologii w obszarze zielonej energii. Wyrażali również swoje opinie na temat nowych regulacji prawnych, determinujących zmiany techniczne budynków. 

Kontynuując ten temat, Eugenia Śleszyńska omówila ostatnie zmiany w Prawie budowlanym, zastanawiając się, czy zostały one wprowadzone w interesie inwestora. 

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym X Forum dla Zarządców Nieruchomości  było seminarium podsumowujące dotychczasowe działania nad stworzeniem Sektorowej Ramy Kwalifikacji dla Sektora Nieruchomości (SRK N). Wykład wprowadzający wygłosiła Sabina Augustynowicz, która opowiedziała o założeniach projektu, poszczególnych jego etapach i przedstawiła obecną sytuację. 

W dalszej części odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli różnych organizacji i federacji branżowych zaangażowanych w tworzenie Sektorowej Ramy Kwalifikacji dla sektora Nieruchomości.

Tematem przewodnim seminarium były standardy edukacyjne w sektorze nieruchomości – jakie powinny one być wobec przyspieszonej rewolucji technologicznej, w tym energetycznej. 

W dyskusji uczestniczyli obecni na sali: Sabina Augustynowicz, miesięcznik „Administrator i Menedżer Nieruchomości”, Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński, kierownik merytoryczny projektu SRK N, Janusz Gutowski, Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości, Jacek Janas, Polska Federacja Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych, Piotr Klatta, Instytut Badań Edukacyjnych, Bogusława Wiewiórowska-Paradowska, Grupa MEDIUM oraz online: Irena Matyka, Podlaskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości, Renata Piechutko, Polska Federacja Rynku Nieruchomości.

Paneliści starali się odpowiedzieć na pytanie, czy wobec tych wyzwań wystarczające są obecnie funcjonujące na rynku programy edukacji adeptów sztuki zarządzania nieruchomościami oraz czy SRK N, nad którą jeszcze trwają prace, wypełni poderegulacyjną lukę i stanie się rzeczywiście standardem w zarządzaniu nieruchomościami.

Redakcja „Administratora” pragnie podziękować dr. Piotrowi Klattcie reprezentującemu Instytut Badań Edukacyjnych, Damianowi Kuznowiczowi z EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego oraz firmie MABEA, zajmującej się doradztwem metodycznym w systemie kwalifikacji, reprezentowanej przez Annę Araminowicz i Magdalenę Słocińską, ekspertom zaangażowanym w tworzenie Sektorowej Ramy, a także wszystkim uczestnikom stacjonarnym i online, którzy byli z nami tego dnia.

PARTNERZY:

 

PATRONATU UDZIELILI:

 

[x forum dla zarządców, relacja, srkn, standardy w sektorze nieruchomości]

Wybrane dla Ciebie


Zarządca nieruchomości - jakiego wybrać? »

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


7 oryginalnych pomysłów na to, jak odmienić Twoje ściany »

pomysły na dekoracje ścianJeśli mówimy o wystroju wnętrz, zazwyczaj myślimy meble i dodatki. Natomiast o wyglądzie całego pomieszczenia może zadecydować wygląd jego ścian. To właśnie... Zarejestruj się »


Ile mogę zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu? »

Docieplenie stropodachuCENA to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora. Jakie składniki ceny usług termoizolacyjnych... Czytam więcej »


Oto, jak ocieplić budynek bez usuwania istniejących tynków? »

Jak zdobyć kredyty preferencyjne na inwestycje służącę zwiększeniu efektywności energetycznej budynków wspólnot i spółdzielni?

wilgotne ściany w budynku mieszkania termomodernizacja
Jeżeli ściany zewnętrzne nie chronią dostatecznie przed ucieczką ciepła, zastosuj pełen system termoizolacyjny. Jeżeli istniejący tynk jest w dobrym stanie, ma odpowiednią przyczepność i wytrzymałość, nie trzeba go... Chcę wiedzieć »

Wystarczy audyt energetyczny, uchwała o zaciągnięciu kredytu i potwierdzona ściągalność zaliczek na fundusz remontowy... Zobacz, jakie inwestycje obejmuje »


Skuteczna i trwała renowacja dachu - zobacz »

naprawa dachuDeszcz, śnieg, wiatr …. te czynniki atmosferyczne pokazują każdemu właścicielowi i zarządcy na ile może polegać na szczelności swojego dachu. Nikomu nie trzeba... Czytam więcej »


JAK OBNIŻYĆ KOSZTY INSTALACJI GRZEWCZEJ I CHŁODNICZEJ? »

Niezawodna pomoc w utrzymaniu czystości w budynku - teraz okazja!

Kran wirusy czyste klatki schodowe
Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

Choć ich praca bywa niedoceniana i niezauważana, to przecież bez niej nie mogłaby funkcjonować żadna firma czy instytucja. Zwłaszcza dziś, w dobie pandemii koronawirusa, przekonujemy się...... czytam więcej»


Pompa obiegowa - jak ją wymienić?

Zimne kaloryferyWe właściwie zwymiarowanych instalacjach elektronicznie regulowana pompa bezdławnicowa stale zapewnia odpowiednią wydajność, niski poziom hałas... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Opomiarowanie i rozliczenie mediów proste jak nigdy dotąd »

Pojemniki na odpady - mieszkańcy zostawiają bałagan? Jak temu zaradzić?

Kompleksowa energia śmieci w koszu na osiedlu
Postęp w dziedzinie technik informatycznych pozwolił na ujednolicenie pewnych standardów i stworzenie otwartego systemu komunikacyjnego do odczytu... czytam dalej »

Brudne śmietniki, nieuporządkowana przestrzeń wokół, prozrzucane śmieci – to problem niejednego osiedla. Czy przyczyną są sami mieszkańcy, którzy nie przywiązują wagi do... chcę wiedzieć więcej»


Tynki na elewację - podpowiadamy co wybrać »

tynki na elewacjeElewacja ma za zadanie nie tylko zdobić osiedle, lecz także chronić budynki przed różnymi czynnikami. Każda elewacja narażona jest na destrukcyjne... Chcę zobaczyć »


Poznaj ekologiczny sposób na usuwanie zmętnienia, rdzy i osadów z wody»

Czy wiesz, że Twoja wspólnota może zyskać nawet 70% oszczędności?

brudna woda w kranie Oszczędności we wspólnocie

Nareszcie jest sposób, który pozwala natychmiastowo i trwale usunąć problem brudnej wody w kranach oraz zapewnia oszczędną eksploatację obiegu... Czytam więcej »

Wydatki we wspólnotach są bardzo zróżnicowane. Dobrze zarządzana wspólnota poszukuje coraz to nowych źródeł oszczędności. Nawet kiedy... zobacz jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Odczyt wodomierzy pod nieobecność mieszkańca  »
Program ubezpieczeniowy dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych oraz TBS - jaki wybrać?
Licznik energii - oszczędzanie program ubezpieczeń
Spis liczników to niestety często żmudny i długotrwały proces. Zastanie wszystkich mieszkańców w jednym czasie - raczej nierealne. A co gdyby... czytam więcej » Dla ubezpieczającego, niezależnie od tego czy jest to zarządca nieruchomości, czy wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa, istotna jest wysokość składki ubezpieczeniowej. Ta zawsze wynika z zakresu programu, który dana wspólnota, spółdzielnia... czytam dalej »

Jak zmniejszyć koszty oświetlenia dróg osiedlowych we wspólnocie i spółdzielni?
Indywidualne Stacje Mieszkaniowe - co to takiego?
lampy art metal mieszkalnictwo
Nowoczesne latarnie zaprojektowane zostały do oświetlenia oraz dekorowania terenów wymagających opraw o unikalnej stylistyce i generujące... czytam więcej » Indywidualne, przypadające na jeden lokal, elementy systemu mieszka­niowego zasilane poprzez dwuprzewodową sieć wewnętrzn... Czytam więcej »

Termomodernizacja budynku - w co warto inwestować?
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
termomodernizacja budynku Sprzątanie po psie
Projektowanie termomodernizacji budynków koncentruje się na doborze materiału i grubości ocieplenia, doborze okien oraz nośnika... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

10/2020

Aktualny numer:

Administrator 10/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Będę prezydentem wszystkich
  • - Zmiany w Warunkach Technicznych
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17498|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12353|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl