Artykuł sponsorowany

Nowoczesne elektroniczne systemy zabezpieczeń

 CYFRAL, Katarzyna Chabelska  |  05.11.2020
Nowoczesne elektroniczne systemy zabezpieczeń
Nowoczesne elektroniczne systemy zabezpieczeń
Cyfral

Elektroniczne systemy zabezpieczeń to nie tylko system alarmowy czy monitoring CCTV ale również profesjonalny system domofonowy, który może być ich doskonałym uzupełnieniem. Główna funkcja domofonu jaką jest otwieranie drzwi wejściowych poprzez uruchomienie elektrozaczepu, ewoluowała i obecnie może być realizowana na różne sposoby.  Producenci systemów domofonowych oferują obecnie panele zewnętrzne - tzw. centrale o rozbudowanej funkcjonalności z możliwością rozbudowy o dodatkowe moduły adekwatne do potrzeb i oczekiwań klienta.

Jednym z producentów oferującym podobne rozwiązania jest firma CYFRAL -  obecna na rynku Polski od 1984 roku. Doświadczenie w branży, znajomość rynku systemów zabezpieczeń oraz chęć sprostania wciąż rosnącym wymogom klientów miała wpływ na obecną linię produkcyjną

i funkcjonalność produktów. Panele cyfrowe tej marki są dopełnieniem rozbudowanego monitoringu i zamontowanego systemu alarmowego. Poniżej wymieniamy funkcje, które o tym decydują.

KLAWIATURA Z FUNKCJĄ ZAMKA SZYFROWEGO - panele domofonowe marki CYFRAL zostały wyposażony w podświetlaną, wandalo-odporną klawiaturę mechaniczną, która pełni funkcję zamka szyfrowego. Tego typu klawiatura jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne, jej prawidłowego działania nie zakłócą: mocne nasłonecznienie, niskie temperatury, mocne zapylenie  (kurz), akty wandalizmu polegające na osprejowaniu czy zarysowaniu jak ma to miejsce przy klawiaturach optycznych – dotykowych.  Elektrozaczep zostaje uruchomiony poprzez wybranie przypisanego, czterocyfrowego kodu. Jeden lokator może mieć przypisane 4 takie kody. Pojemność systemu jest olbrzymia, wszystkich kodów można przypisać ponad 1000. W przypadku takiej potrzeby, istnieje także możliwość przypisanie jednego czterocyfrowego kodu dla wszystkich.

Dowiedz się więcej >>

Cyfral V7

CZYTNIK RFID -  wszystkie panele domofonowe marki CYFRAL zostały wyposażone w zintegrowany czytnik breloków i kart zbliżeniowych Rfid unique 125khz. Elektrozaczep zostaje uruchomiony poprzez zbliżenie breloka do oznaczonego na panelu miejsca.  Firma CYFRAL daje do dyspozycji możliwość zaprogramowania aż 2048 kluczy abonentów i 1024 kluczy nieewidencjonowanych.  

MODUŁ KAMERY - seria cyfrowych paneli domofonowych CYFRAL PC4000RV,  została wyposażona w szerokokątną kamerę z regulacją kąta w zakresie +/- 20 stopni H/V. Panel pracuje w trybie dzień i noc.  Pozwala nam na podgląd obrazu przy furtce, drzwiach wejściowych. CYFRAL ma także swojej  ofercie  panele z możliwością późniejszej rozbudowy o moduł kamery. Sprawdź >>

Cyfral - PC 2000R Cyfral PC 3000 Cyfral PC 4000R Cyfral PC 4000RV

 

MODUŁ DV1 - cyfrowy rozdzielacz i wzmacniacz sygnału audio/video. Zapewnia niezbędną komunikację pomiędzy monitorami a panelami rozmównymi. Umożliwia podłączenie do systemu dwóch dodatkowych kamer zewnętrznych, dzięki czemu na zamontowanych w domu videomonitorach możemy oglądać obraz z odległych miejsc posesji, gdzie nie ma zamontowanego panelu zewnętrznego z kamerą.

Omówione powyżej funkcjonalności pozwalają mocno umiejscowić systemy domofonowe CYFRAL w branży zabezpieczeń. Dzięki tym właśnie funkcjom panele domofonowe znajdują coraz szersze zastosowanie:

Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe, budownictwo jednorodzinne - lokatorzy uzyskują łatwy, prosty dostęp do posesji bez konieczności używania zwykłego klucza. Indywidualne kody wejściowe zapobiegają dostępności osobom postronnym. Dzięki temu w dużym stopniu ograniczamy kradzieże, ewentualne akty wandalizmu czy zaśmiecenie, zanieczyszczanie powierzchni wspólnej. Kody dedykowane są także dla pracowników gospodarczych administracji nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowych a także pracowników Poczty Polskiej, dzięki czemu lokatorzy nie są niepokojeni i odrywani od codziennych czynności. Producent CYFRAL oferuje także autonomiczne czytniki breloków RFID wykorzystywane przez Spółdzielnie mieszkaniowe w celu zabezpieczenia dostępu do zamykanych wiat śmietnikowych, piwnic, garaży i pomieszczeń gospodarczych. W przypadku posesji jednorodzinnej możemy obserwować całe otoczenie naszego domu.

Przedszkola, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej - o tym jak ważne jest bezpieczeństwo naszych podopiecznych, dzieci i  ludzi starszych wymagających opieki nawet nie trzeba mówić. I w tym przypadku domofon jest wręcz niezbędny aby zapobiec dostępowi osób niepożądanych, uniknąć niebezpieczeństw związanych z nieplanowanym wyjściem i oddaleniem się dziecka z terenu posesji przedszkola czy szkoły. 

Wideodomofony

Przedsiębiorstwa, zakłady produkcyjne - Panel wyposażony w klawiaturę z funkcją zamka szyfrowego sprawdza się tutaj doskonale. Zapewni pełną ochronę posiadanych zasobów zarówno materialnych jaki i niematerialnych. Jest podstawą bezpieczeństwa szczególnie w miejscach, gdzie firma zatrudnia duże zasoby ludzkie. Kontrola dostępu znajduje zastosowanie nie tylko wśród wielkich korporacji,  których pracownicy pracują w biurowcach  ale także wśród małych podmiotów gospodarczych zatrudniających po kilka, kilkanaście osób. Często systemy te stosuje się do zabezpieczenia pojedynczych pomieszczeń, takich jak magazyny, archiwa dokumentowe itp.

Decydując o wyborze firmy wykonawczej oraz rodzaju monitoringu, zakresie jego funkcjonalności należy pamiętać także o systemie domofonowym, który jest nierozłącznym elementem elektronicznych systemów zabezpieczeń.  

 Cyfral

CYFRAL Chabelska i Wspólnicy Sp.J.

ul. Konstantynowska 62/70

95-100 Zgierz
+48 42 639 98 70

www.cyfral.pl

 

[domofony,wideodomofony,cyfral chabelska i wspólnicy sp.j.,cyfral,czytnik rfid]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 21028|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 21557|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12866|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl