administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Osiedla pod pandemicznym nadzorem

Zgodnie z zapisem ustawy, obowiązkowej dezynfekcji podlegać mają przestrzenie wspólne w budynku, a także powierzchnie dotykowe
fot. pixabay

Zgodnie z zapisem ustawy, obowiązkowej dezynfekcji podlegać mają przestrzenie wspólne w budynku, a także powierzchnie dotykowe


fot. pixabay

Zagrożenia związane z pandemią COVID-19 postawiły nowe wyzwania w zakresie ochrony zdrowia przed niemal każdą branżą. W znacznym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie budynków, w murach których znajdują się skupiska ludzi.

Zobacz także

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. Jak zmienić swojego zarządcę nieruchomości?

Jak zmienić swojego zarządcę nieruchomości? Jak zmienić swojego zarządcę nieruchomości?

Zarządzanie nieruchomościami to dość trudna branża. Na rynku działa wiele firm, które oferują tego typu usługi. Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby działające w zarządach Wspólnot Mieszkaniowych...

Zarządzanie nieruchomościami to dość trudna branża. Na rynku działa wiele firm, które oferują tego typu usługi. Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby działające w zarządach Wspólnot Mieszkaniowych i proszą nas o przygotowanie oferty na zarządzanie, ponieważ nie są zadowolone ze współpracy z dotychczasowym zarządcą.

Bartłomiej Żukowski Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości

Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości

Wykonywanie zadań zarządcy nieruchomości wiąże się przede wszystkim z pracą z ludźmi. Wykonując codzienne obowiązki, zarządca spotyka się zarówno z członkami zarządów wspólnot, właścicielami lokali, jak...

Wykonywanie zadań zarządcy nieruchomości wiąże się przede wszystkim z pracą z ludźmi. Wykonując codzienne obowiązki, zarządca spotyka się zarówno z członkami zarządów wspólnot, właścicielami lokali, jak i wykonawcami oraz przedstawicielami urzędów, w których musi załatwiać powierzone mu sprawy. Nieuchronną konsekwencją takiej specyfiki pracy są różnego rodzaju nieporozumienia, konflikty, rozbieżności w ocenie podejmowanych działań lub istotnych potrzeb. Wykonując swoje obowiązki zarządcy niemal codziennie...

mgr Jarosław Kowszuk Czystość i porządek na nieruchomości

Czystość i porządek na nieruchomości Czystość i porządek na nieruchomości

Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością jest obowiązany do utrzymywania jej w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym.

Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością jest obowiązany do utrzymywania jej w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym.

O ile decyzją władz mogło zostać ograniczone funkcjonowanie galerii handlowych, biur i urzędów, o tyle dbałość o bezpieczeństwo w osiedlowych budynkach pozostała li tylko w gestii ich administratorów. Jakie narzędzia wykorzystali, aby sprostać temu niezwykle trudnemu zadaniu?

Po pierwsze – DDM

Na początku pandemii, gdy sytuacja przypominała błądzenie w ciemności, zalecenia rządowe inspirowane rekomendacjami WHO zmieniały się jak w kalejdoskopie. W końcu, w porozumieniu z lekarzami epidemiologami, uznano, że najbardziej skutecznym i jednocześnie najtańszym sposobem zapobiegania zakażeniu SARS-CoV-2 jest zasada DDM, czyli Dystans, Dezynfekcja, Maseczka. O ile skrajne z zaleceń – dystans i maseczka – kierowane są indywidualnie do każdego z nas, o tyle konieczność dezynfekcji pomieszczeń w znacznym stopniu spadła na zarządców i administratorów budynków. Jest to zadanie stosunkowo nowe, zatem konieczne było szybkie i skuteczne wypracowanie narzędzi, pozwalających na jego wypełnienie.

Zanim opracowane zostały odgórne wytyczne, w oparciu o zdrowy rozsądek i własne doświadczenia, administratorzy budynków organizowali cykliczne dezynfekcje klatek schodowych, korytarzy i wind. W blokach pojawili się pracownicy spółdzielni bądź wyspecjalizowanych firm, którzy środkiem wirusobójczym spryskiwali przestrzeń wspólną, a także przecierali przyciski, klamki i poręcze. Ciężar finansowy tego zadania nie jest mały – miesięcznie koszt dezynfekcji jednego budynku oscyluje w okolicach 3000 zł.

Mniej więcej w połowie maja pojawiły się pierwsze, konkretne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, odwołujące się do art. 22 ust. 1 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, które potwierdziły fakt odpowiedzialności właścicieli, posiadaczy lub zarządzających nieruchomością za utrzymanie jej w należytym stanie higieniczno-sanitarnym.

Zgodnie z zapisem ustawy, obowiązkowej dezynfekcji podlegać mają przestrzenie wspólne w budynku (podłogi, schody, wnętrza wind itp.), a także powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty, domofony, przyciski w windach, skrzynki pocztowe itp.). Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji oraz przedział czasowy pomiędzy nimi powinny być poprzedzone analizą uwzględniającą wielkość i rodzaj obiektu (otwarty czy zamknięty), średnią liczbę osób przemieszczających się w częściach wspólnych, rodzaj powierzchni, z którymi stykają się osoby, możliwość wietrzenia pomieszczenia i części wspólnych, np. przez otwarcie okien, a także metod i rodzajów środków stosowanych do dezynfekcji.

Informacje dotyczące zatwierdzonych przez GIS preparatów biobójczych znalazły się na stronie internetowej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, gdzie są na bieżąco aktualizowane.

W opublikowanych na stronie GIS wytycznych dość szczegółowo odniesiono się do postępowania w przypadku mieszkańców przebywających na kwarantannie. Tam, gdzie było to możliwe, przełożone zostały wizyty pracowników technicznych, a w przypadku awarii, decyzja o interwencji podejmowana jest indywidualnie, w uzgodnieniu z Sanepidem. GIS określił też model postępowania pracowników technicznych, w przypadku konieczności wejścia na teren lokalu, regulujący zasady kontaktu z mieszkańcami oraz stosowania środków ochrony indywidualnej.

Istotne prawne umocowanie pojawiło się również w kwestii udostępniania nieruchomości lub części wspólnej pracownikom administracji. Do odwołania obowiązuje przepis nakazujący udostępnienie, w celu zwalczania epidemii, nieruchomości, lokali i terenów, jeżeli są one przewidziane w planie, o którym mowa w art. 44 ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. O obowiązku takim właściciela nieruchomości, lokalu i terenu informuje wojewoda, na podstawie informacji uzyskanej od właściwego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

W artykule:

• Po pierwsze – DDM
• Technologie vs. pandemia
• Ozonowanie
• Zdalne bezpieczeństwo
• Jesienne i zimowe obowiązki zarządcy

Komentarze

  • jaco jaco, 05.02.2021r., 15:23:34 U nas osiedlem administruje ****** i jako mieszkańcy jesteśmy zadowoleni. Śmieci są regularnie odbierane, a powierzchnie wspólne sprzątane i dezynfekowane.

Powiązane

Przemysław Gogojewicz Place zabaw, ich lokowanie i  nadzór w  COVID-19

Place zabaw, ich lokowanie i  nadzór w  COVID-19 Place zabaw, ich lokowanie i  nadzór w  COVID-19

W zespole budynków wielorodzinnych objętych jednym pozwoleniem na budowę należy, stosownie do potrzeb użytkowych, przewidzieć place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacyjne dostępne dla osób niepełnosprawnych,...

W zespole budynków wielorodzinnych objętych jednym pozwoleniem na budowę należy, stosownie do potrzeb użytkowych, przewidzieć place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacyjne dostępne dla osób niepełnosprawnych, przy czym co najmniej 30% tej powierzchni powinno znajdować się na terenie biologicznie czynnym, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej.

Redakcja Czy otwarte osiedla zyskują na popularności?

Czy otwarte osiedla zyskują na popularności? Czy otwarte osiedla zyskują na popularności?

Dzisiejsze osiedla mieszkaniowe różnią się od tych budowanych przed kilkunastoma laty. Zmieniają się trendy, ale równocześnie zmianą ulegają potrzeby i oczekiwania człowieka. Na popularności zyskują koncepcje...

Dzisiejsze osiedla mieszkaniowe różnią się od tych budowanych przed kilkunastoma laty. Zmieniają się trendy, ale równocześnie zmianą ulegają potrzeby i oczekiwania człowieka. Na popularności zyskują koncepcje takie jak miasto 15-minutowe czy otwarte osiedla.

Redakcja #GorącaLinia – jazda rowerem na osiedlowym placu zabaw

#GorącaLinia – jazda rowerem na osiedlowym placu zabaw #GorącaLinia – jazda rowerem na osiedlowym placu zabaw

Pytanie: czy można się poruszać rowerem po osiedlowym placu zabaw?

Pytanie: czy można się poruszać rowerem po osiedlowym placu zabaw?

Redakcja Pluskwy na osiedlach rosną w siłę

Pluskwy na osiedlach rosną w siłę Pluskwy na osiedlach rosną w siłę

Jeszcze kilka lat temu rzadko kiedy słyszano o pluskwach w blokach. Zarządcy nieruchomości walczyli raczej z karaluchami i szczurami. Sytuacja ta uległa jednak zmianie. Od 2014 roku populacja pluskiew...

Jeszcze kilka lat temu rzadko kiedy słyszano o pluskwach w blokach. Zarządcy nieruchomości walczyli raczej z karaluchami i szczurami. Sytuacja ta uległa jednak zmianie. Od 2014 roku populacja pluskiew w Polsce stale rośnie. Owady pojawiają się już nawet w regularnie sprzątanych mieszkaniach. Jak rozpoznać pluskwy i z nimi walczyć?

Damian Żabicki Wiosna na osiedlu

Wiosna na osiedlu Wiosna na osiedlu

Wiosną wszystko budzi się do życia. Również na osiedlowych uliczkach pojawia się coraz więcej spacerujących ludzi. Choć wciąż bardzo ostrożnie ze względu na zagrożenie epidemiczne, jednak także place zabaw...

Wiosną wszystko budzi się do życia. Również na osiedlowych uliczkach pojawia się coraz więcej spacerujących ludzi. Choć wciąż bardzo ostrożnie ze względu na zagrożenie epidemiczne, jednak także place zabaw zaczynają tętnić życiem. Zielenią się drzewa, błotniste skwery zaczyna pokrywać pierwsza, soczysta trawa i zaczynają kwitnąć drzewa. Wiosną też wszyscy zarządcy mają pełne ręce roboty.

Redakcja Jak deweloperzy zapewniają bezpieczeństwo na nowych osiedlach?

Jak deweloperzy zapewniają bezpieczeństwo na nowych osiedlach? Jak deweloperzy zapewniają bezpieczeństwo na nowych osiedlach?

Jakie działania podejmują deweloperzy, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców na terenie nowych osiedli? Czy działania te sprzyjają ochronie zdrowia w kontekście zagrożenia wirusami?

Jakie działania podejmują deweloperzy, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców na terenie nowych osiedli? Czy działania te sprzyjają ochronie zdrowia w kontekście zagrożenia wirusami?

Redakcja Pierwsze w Polsce osiedle tylko dla dorosłych

Pierwsze w Polsce osiedle tylko dla dorosłych Pierwsze w Polsce osiedle tylko dla dorosłych

Z założeń inwestora wynika, że ma to być osiedle małych domków, które nie będą od siebie odgradzane. Ponadto osiedle mają zamieszkiwać wyłącznie dorośli i pary, bez obecności dzieci. To nietypowe osiedle...

Z założeń inwestora wynika, że ma to być osiedle małych domków, które nie będą od siebie odgradzane. Ponadto osiedle mają zamieszkiwać wyłącznie dorośli i pary, bez obecności dzieci. To nietypowe osiedle powstanie na Śląsku.

Damian Żabicki Ochrona osiedli mieszkaniowych

Ochrona osiedli mieszkaniowych Ochrona osiedli mieszkaniowych

Z jednej strony – chronią i zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom osiedla, z drugiej – odbierają prywatność i niekiedy naruszają przepisy RODO. Mowa o instalacjach dotyczących kontroli dostępu, takich...

Z jednej strony – chronią i zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom osiedla, z drugiej – odbierają prywatność i niekiedy naruszają przepisy RODO. Mowa o instalacjach dotyczących kontroli dostępu, takich jak monitoring czy instalacje domofonowe z wizją. Jednak wszystko da się pogodzić i warto to robić, gdyż współczesne zagrożenia wymagają stosowania nowoczesnych rozwiązań zabezpieczających.

Redakcja Apel służb o ostrożność w czasie mrozów

Apel służb o ostrożność w czasie mrozów Apel służb o ostrożność w czasie mrozów

W związku ze spadkiem temperatur na zewnątrz oraz trudniejszymi warunkami pogodowymi służby apelują o ostrożność na drogach, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych...

W związku ze spadkiem temperatur na zewnątrz oraz trudniejszymi warunkami pogodowymi służby apelują o ostrożność na drogach, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych oraz zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i starsze, którym grozi wychłodzenie.

Redakcja MKiŚ: Polacy zadowoleni z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania

MKiŚ: Polacy zadowoleni z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania MKiŚ: Polacy zadowoleni z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania

Z badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dot. zazieleniania przestrzeni lokalnej, które przeprowadzono dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2020 r., wynika, że 83...

Z badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dot. zazieleniania przestrzeni lokalnej, które przeprowadzono dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2020 r., wynika, że 83 proc. respondentów jest zadowolona z jakości terenów zielonych w okolicy zamieszkania, a 75 proc. badanych wyraża chęć i gotowość zaangażowania się w tworzenie nowych i dbanie o istniejące tereny zielone w swojej okolicy.

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – kontakt międzyludzki

#GorącaLinia – kontakt międzyludzki #GorącaLinia – kontakt międzyludzki

Pytanie: czy można odwiedzać osoby w bloku, które nie są na kwarantannie czy w izolacji?

Pytanie: czy można odwiedzać osoby w bloku, które nie są na kwarantannie czy w izolacji?

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – objęcie izolacją lokatora w bloku

#GorącaLinia – objęcie izolacją lokatora w bloku #GorącaLinia – objęcie izolacją lokatora w bloku

Pytanie: jak należy postępować przy objęciu izolacją lokatora w bloku?

Pytanie: jak należy postępować przy objęciu izolacją lokatora w bloku?

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – opuszczanie miejsca kwarantanny przez lokatora

#GorącaLinia – opuszczanie miejsca kwarantanny przez lokatora #GorącaLinia – opuszczanie miejsca kwarantanny przez lokatora

Pytanie: czy lokator może opuścić miejsce kwarantanny czy izolacji znajdujące się w bloku?

Pytanie: czy lokator może opuścić miejsce kwarantanny czy izolacji znajdujące się w bloku?

Redakcja Pusty korytarz to sprawna ewakuacja

Pusty korytarz to sprawna ewakuacja Pusty korytarz to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach – taki widok jest codziennością na terenie wielu osiedli. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni...

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach – taki widok jest codziennością na terenie wielu osiedli. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni swojego lokum. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi.

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych

#GorącaLinia – zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych #GorącaLinia – zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych

Pytanie: Czy nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje wszędzie czy są jakieś wyjątki, np. na klatce schodowej?

Pytanie: Czy nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje wszędzie czy są jakieś wyjątki, np. na klatce schodowej?

Przemysław Gogojewicz #GorącaLinia – przemieszczanie się przy blokowych placach

#GorącaLinia – przemieszczanie się przy blokowych placach #GorącaLinia – przemieszczanie się przy blokowych placach

Pytanie: Czy w związku z COVID-19 mieszkańcy bloku powinni zachować odległość półtora metra na placykach przyblokowych?

Pytanie: Czy w związku z COVID-19 mieszkańcy bloku powinni zachować odległość półtora metra na placykach przyblokowych?

Konrad Gieżek Gospodarz Domu – „powrót do przyszłości”

Gospodarz Domu – „powrót do przyszłości” Gospodarz Domu – „powrót do przyszłości”

Na początku 2020 roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu uruchomił program „Gospodarz Domu”. Program skierowany jest do najemców zasobu komunalnego, a jego głównym założeniem i korzyścią...

Na początku 2020 roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu uruchomił program „Gospodarz Domu”. Program skierowany jest do najemców zasobu komunalnego, a jego głównym założeniem i korzyścią jest dbałość o wspólną przestrzeń w miejskich kamienicach i blokach.

Redakcja Podatek od deszczu zapłacą także mieszkańcy osiedli

Podatek od deszczu zapłacą także mieszkańcy osiedli Podatek od deszczu zapłacą także mieszkańcy osiedli

W ramach nowelizacji Prawa wodnego ma się powiększyć grono płatników "podatku od deszczu". Do wspomnianej opłaty będą zobowiązani nie tylko właściciele domów jednorodzinnych czy właściciele sklepów i fabryk,...

W ramach nowelizacji Prawa wodnego ma się powiększyć grono płatników "podatku od deszczu". Do wspomnianej opłaty będą zobowiązani nie tylko właściciele domów jednorodzinnych czy właściciele sklepów i fabryk, lecz także mieszańcy bloków.

Redakcja Ekologiczne trendy na osiedlach

Ekologiczne trendy na osiedlach Ekologiczne trendy na osiedlach

Rosnąca świadomość zmian klimatycznych pociąga za sobą zainteresowanie rozwiązaniami proekologicznymi. Fotowoltaika, garaże wyposażone w ładowarki dla aut elektrycznych czy szanowanie zieleni to tylko...

Rosnąca świadomość zmian klimatycznych pociąga za sobą zainteresowanie rozwiązaniami proekologicznymi. Fotowoltaika, garaże wyposażone w ładowarki dla aut elektrycznych czy szanowanie zieleni to tylko przykładowe elementy, które coraz częściej zaczynają być obecne na osiedlach mieszkaniowych.

Natalia Pypeć Bezpieczeństwo na osiedlu –  jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa?

Bezpieczeństwo na osiedlu –  jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa? Bezpieczeństwo na osiedlu –  jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa?

Trwająca epidemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymaga od wszystkich – zarówno mieszkańców osiedla, jak i zarządców – zachowania szczególnej ostrożności i większej niż dotychczas higieny....

Trwająca epidemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymaga od wszystkich – zarówno mieszkańców osiedla, jak i zarządców – zachowania szczególnej ostrożności i większej niż dotychczas higieny. Kluczową kwestią jest utrzymanie czystości w częściach wspólnych budynku.

Redakcja Wielka płyta w obszarze zainteresowań deweloperów

Wielka płyta w obszarze zainteresowań deweloperów Wielka płyta w obszarze zainteresowań deweloperów

Pojawiają się sygnały, że deweloperzy coraz bardziej i częściej interesują się wielką płytą. Czy liczba wielkopłytowych bloków oddawanych do użytku rzeczywiście rośnie?

Pojawiają się sygnały, że deweloperzy coraz bardziej i częściej interesują się wielką płytą. Czy liczba wielkopłytowych bloków oddawanych do użytku rzeczywiście rośnie?

Redakcja Czy tryb wydawania pozwoleń na budowę mieszkań jest barierą dla branży?

Czy tryb wydawania pozwoleń na budowę mieszkań jest barierą dla branży? Czy tryb wydawania pozwoleń na budowę mieszkań jest barierą dla branży?

Jak długo deweloperzy czekają na wydanie pozwoleń na budowę mieszkań? W przypadku jakich gruntów występują największe trudności? W jakich lokalizacjach?

Jak długo deweloperzy czekają na wydanie pozwoleń na budowę mieszkań? W przypadku jakich gruntów występują największe trudności? W jakich lokalizacjach?

Redakcja Innowacyjne śmietniki z Ciechanowa, za którymi nie nadąża prawo

Innowacyjne śmietniki z Ciechanowa, za którymi nie nadąża prawo Innowacyjne śmietniki z Ciechanowa, za którymi nie nadąża prawo

Czterokrotny wzrost liczby segregujących śmieci w zabudowie wielorodzinnej i rozwiązanie problemu anonimowości w blokach mieszkalnych – to efekty z wprowadzenia w Ciechanowie inteligentnych pojemników...

Czterokrotny wzrost liczby segregujących śmieci w zabudowie wielorodzinnej i rozwiązanie problemu anonimowości w blokach mieszkalnych – to efekty z wprowadzenia w Ciechanowie inteligentnych pojemników na odpady. Miasto za ten projekt zdobyło nagrodę w konkursie Serwisu Samorządowego PAP Innowacyjny Samorząd 2020 w kategorii gminy miejskie.

Redakcja Inwestorzy stawiają na bezpieczeństwo

Inwestorzy stawiają na bezpieczeństwo Inwestorzy stawiają na bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych elementów komfortowego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Poczucie bezpieczeństwa jest kwestią indywidualną. Są osoby, według których bezpieczeństwo...

Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych elementów komfortowego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Poczucie bezpieczeństwa jest kwestią indywidualną. Są osoby, według których bezpieczeństwo gwarantuje całodobowy monitoring osiedla i specjalistyczna firma ochroniarska, innym wystarczą antywłamaniowe drzwi. Niewątpliwie pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że coraz więcej osób czuje się bezpiecznie w okolicy, w której mieszka – według badań przeprowadzonych przez CBOS taką opinię wyraża aż...

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Jak zadbać o śmietniki?

Jak zadbać o śmietniki? Jak zadbać o śmietniki?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić? Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu? Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania » Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego » Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii! Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Jak prawidłowo opomiarować media?

Jak prawidłowo opomiarować media? Jak prawidłowo opomiarować media?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku? Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

OLMEX KMB Sp. z o.o. Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia...

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia na dzień stają się droższe. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków za energię elektryczną przez wspólnoty, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe jest instalacja układu kompensacji mocy biernej. Odbiorcy komunalni są zwolnieni z opłaty za pobór energii biernej i rozliczani według...

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 » Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.