CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zadbać o ciepłą wodę? Poznaj sposób na instalację c.w.u. i c.o. » ‎
http://ad.administrator24.info/kotly/▲
Wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni (jedną z ich głównych zalet jest możliwość łączenia w układy kaskadowe)...
Kategorie: ciepła woda, instalacja c.o., instalacja c.w.u., wod-kan,

Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE? W dzisiejszych czasach zdecydowanie ONLINE. Dlaczego?

 WELES3  |  10.01.2021
Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE?  W dzisiejszych czasach zdecydowanie ONLINE. Dlaczego?
Głosowanie we wspólnocie - tradycyjnie czy ONLINE? W dzisiejszych czasach zdecydowanie ONLINE. Dlaczego?
Shutterstock

Czas zebrań rocznych i głosowania nad uchwałami zbliża się wielkimi krokami. W czasach pandemii organizowanie zebrań i organizacja głosowań  jest bardzo utrudniona. Większość z nas pamięta zeszły rok, w którym zebrania i głosowania były wielokrotnie przekładane a wiele z nich do tej pory nie zostało zakończonych. Skuteczne przeprowadzenie głosowania ma znaczący wpływ na to jakie działania będą podejmowali zarządcy na wspólnocie i jak w konsekwencji będą oceniani przez mieszkańców wspólnoty ze skuteczności podejmowanych działań

Podejmowanie uchwał we wspólnocie

Ustawa o Własności lokali w Art. 23 ust 1  stanowi “Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania”. Co zrobić aby przeprowadzić skutecznie głosowania? 

Jak zorganizować skuteczne głosowanie? 

Praktykowanym rozwiązaniem i do tego bardzo skutecznym jest organizacja głosowania w trybie indywidualnego zbierania głosów. 
 

Indywidualne zbieranie najczęściej odbywa się poprzez wrzucanie do skrzynek kart do głosowania dla każdego mieszkańca i odbieranie wyników głosowania ze wskazanej skrzynki pocztowej. Taki tryb jest bardzo czasochłonny i nie efektywny jeśli chodzi pracochłonność procesu i czas potrzebny na podejmowanie decyzji we wspólnocie. 


Przeprowadzenie głosowania nie musi tak wyglądać Bardzo dobrym i zyskującym popularność rozwiązaniem jest korzystanie systemów do głosowania online. System jest udostępniany mieszkańcom przez zarządcę, a oddanie głosu odbywa się elektronicznie w trybie indywidualnego zbierania głosów.


Takie rozwiązanie jest bezpieczne, a także znacznie poprawia skuteczność przeprowadzanych głosowań. Doświadczenie pokazuje jak wiele głosowań nie dochodzi do skutku przez brak wymaganej ilości oddanych głosów. Korzystanie z systemu do głosowania pozwala na bieżącą analizę oddanych głosów i natychmiastowe dotarcie do mieszkańców, którzy nie oddali jeszcze swojego głosu.


Na rynku jest dostępnych wiele narzędzi do przeprowadzania głosowania, część z nich jest dostępna jako osobne oprogramowanie i jest dodatkowo płatna, a część jest dodatkową funkcjonalnością dostępną w systemach dedykowanych dla zarządców nieruchomości.  

Głosowanie we wspólnocie

Z czego korzystać do organizacji głosowań ONLINE?

Najlepiej jeśli opcja głosowania jest częścią systemu dedykowanego dla zarządców. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę zarządcy i powoduje, że jako integralna część większego systemu, na którym pracuje zarządca nie wymaga wprowadzania dodatkowych danych właścicieli, struktury udziałów i przyznawania dostępu do kolejnej aplikacji dla mieszkańców. 

Idealnie do tego celu nadaje się system Weles3. W systemie jest możliwość prowadzenia pełnej obsługi księgowej wspólnot oraz zdecydowanej większości aspektów związanych z pracą zarządcy, a jego integralną częścią jest również możliwość organizacji głosowań dla mieszkańców. 

Sama organizacja głosowania odbywa się w sposób bardzo intuicyjny. Zarządca  wprowadza uchwałę do systemu, która ma zostać poddana głosowaniu i wybiera sposób liczenia głosów. Samo oddawanie głosów przez mieszkańców odbywa się w aplikacji tomojdom.pl,  którą zarządcy otrzymują od Weles bez dodatkowych opłat. Aplikacja tomojdom.pl nie służy tylko do głosowania. Tomojdom.pl jest bardzo dobrą platformą do komunikacji pomiędzy zarządcą, a mieszkańcami. Posiada  szereg funkcji dedykowanych dla mieszkańców takich jak sprawdzenie szczegółów i historii salda rozliczeń, wysłanie zgłoszenia serwisowego oraz możliwość dokonania bezpośrednio z aplikacji zapłaty za czynsz.

Aplikacja tomojdom.pl

Zarządca korzystając z rozwiązań Weles może na bieżąco informować mieszkańców o głosowaniu wysyłając wiadomości sms, mail lub push. Każdy mieszkaniec posiadający  dostęp do aplikacji tomojdom.pl, w której ma wszystkie swoje informacje o lokalu, może łatwo zapoznać się z uchwałą i oddać głos. Wszystkie głosy są zapisywane i automatycznie zliczane, a zarządca może po przeprowadzonym głosowaniu wygenerować zbiorczą informację o przeprowadzonym głosowaniu. Do systemu można również wprowadzić głosy oddane w sposób tradycyjny, jeśli część mieszkańców preferuje oddawanie głosów w takiej formie, a system automatycznie je doda i zliczy. Zarządca ma możliwość w każdej chwili zakończyć głosowanie jeśli np.: poddana pod głosowanie uchwała zebrała wymaganą ilość głosów.  

Funkcjonalność organizacji głosowania ONLINE, a także aplikacji tomojdom.pl jest dostępna dla wszystkich klientów Weles bez dodatkowych opłat.
Z głosowań online w Weles korzystają na dzisiaj setki Zarządców i tysiące wspólnot mieszkaniowych. Dowiedz się więcej >>

WELES SP Z O.O. SK

Spółka działająca na rynku ponad 20 lat.
 

Czołowa spółka technologiczna na rynku Zarządców nieruchomości, obsługująca tysiące wspólnot mieszkaniowych w całej Polsce. Spółka oferuje kompleksowy system do Zarządzania nieruchomościami dostępny online.

Weles3

Weles sp z o.o. sk 

Normandii 3F
05-500 Józefosław

www.weles3.pl

 

[weles,weles3,głosowanie drogą elektroniczną,głosowanie we wspólnocie,głosowanie online,otomojdom.pl]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Sterowanie i monitorowanie pompy. Zobacz jak działa inteligenta pompa obiegowa i cyrkulacyjna »

pompa obiegowa i cyrkulacyjna

Przeznaczona jest do systemów grzewczych i chłodniczych oraz do domowych instalacji ciepłej wody użytkowej. Została ona zaprojektowana do pracy z cieczami ... Czytam więcej »


Jak zaoszczędzić na cieple? »

Oszczedności na ogrzewaniu

Co roku koszty ciepła rosną. Większość mieszkańców i właścicieli budynków szuka możliwości obniżenia rachunków. Sprawdź  »


Co zamiast wiaty śmietnikowej? O pojemnikach na odpady»

Polskie pojemniki półpodziemneDlaczego coraz częściej zarządcy osiedli poszukują alternatyw dla wiat śmietnikowych. Powodów jest kilka – estetyka, przestrzeń, koszty. Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy
...
Czytam więcej »


Kilka pomysłów na plac zabaw na Twoim osiedlu »

Uwaga! Od 1 stycznia 2021 nowe wymagania dla pomp do zaopatrzenia w wodę instalacji przeciwpożarowych oraz bytowo-socjalnych»

pomysly na place zabaw Pompy prawo 2021
JPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i zabawy... Chcę wiedzieć »

Z dniem 1 stycznia 2021 roku zgodnie z Rozporządzenia MIiB z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz.U. 2016 poz. 1966) tylko Zespoły Pomp posiadające powyższe dopuszczenie, a także posiadające...Czytam więcej »


Domofon, unifon, czytnik - co wybrać?

Domofony cyfralPrawidłowo dobrany domofon powinien zapewnić domownikom nie tylko komfort, dzięki odpowiedniej funkcjonalności, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo, ograniczając dostęp na teren osiedla lub... Czytam więcej »


Kotły do mieszkań i budynków wielolokalowych - co wybrać?

Niezawodna pomoc w utrzymaniu czystości w budynku - teraz okazja!

Ogrzewanie grzejnikiem czyste klatki schodowe
Koszty ogrzewania budynków są już dość wysokie, a należy się spodziewać, że będą jeszcze wyższe. Jednym ze sposobów na ich obniżenie może okazać się budowa... Czytam więcej »

Choć ich praca bywa niedoceniana i niezauważana, to przecież bez niej nie mogłaby funkcjonować żadna firma czy instytucja. Zwłaszcza dziś, w dobie pandemii koronawirusa, przekonujemy się...... czytam więcej»


Windy - rozwiązania dla osiedli»

Windy w budynkuWykluczenie architektoniczne, czyli m.in. brak dźwigów osobowych w budynkach czterokondygnacyjnych, najczęściej spółdzielczych, wybudowanych pod rządami starego prawa, jest zjawiskiem... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Opomiarowanie i rozliczenie mediów proste jak nigdy dotąd »

Pojemniki na odpady - mieszkańcy zostawiają bałagan? Jak temu zaradzić?

Kompleksowa energia śmieci w koszu na osiedlu
Postęp w dziedzinie technik informatycznych pozwolił na ujednolicenie pewnych standardów i stworzenie otwartego systemu komunikacyjnego do odczytu... czytam dalej »

Śmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi wzbudzać odrazy i wywoływać negatywnych emocji. Idźmy dalej... chcę wiedzieć więcej»


Gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym - zobacz, ile to kosztuje »

Gaz plynny budownictwoKonieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię w przypadku wielu systemów grzewczych to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również... Chcę zobaczyć »


Jak oszczędzić przestrzeń na osiedlu, którą możemy wykorzystać np. na miejsca parkingowe?

Kocioł gazowy kondensacyjny i jego sprawność  »

Osiedle Polska kotły kondensacyjne

Brak miejsc parkingowych lub miejsc na rowery to czesty widok na polskich osiedlach. ZObacz, gdzie możesz zaoszczędzić miejsce i wykorzystać je... Czytam więcej »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... czytam więcej »


Jak zapewnić prawidłową księgowość we wspólnocie?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Odczyt wodomierzy pod nieobecność mieszkańca »
LNG do zasilania centralnej kotłowni na Twoim osiedlu»
Licznik energii - oszczędzanie ogrzewanie budynku
Spis liczników to niestety często żmudny i długotrwały proces. Zastanie wszystkich mieszkańców w jednym czasie - raczej nierealne. A co gdyby... czytam więcej » LNG jest idealnym rozwiązaniem dla osiedli i budynków, które nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego i mają duże zapotrzebowanie na energię. Używając gazu LNG masz dostęp do efektywnego, łatwo dostępnego i jednocześnie przyjaznego... czytam dalej »

Jak skutecznie naprawić i przeprowadzić renowację dachu?
Zaparowane okna w domu - jak się tego pozbyć?
Naprawa i renowacja dachu zaparowane okna
Deszcz, śnieg, wiatr …. te czynniki atmosferyczne pokazują każdemu właścicielowi i zarządcy na ile może polegać na szczelności swojego dachu. Nikomu nie trzeba... czytam więcej » Zaparowane lustro w łazience lub szyby okienne w kuchni to najprawdopodobniej oznaka... Czytam więcej »

Bezpłatne szkolenie "Naprawa balkonów w Spółdzielniach Mieszkaniowych"
Nowe narzedzie dla wspólnot mieszkaniowych - zobacz, jak wydajniej korzystać z miejsc parkingowych na osiedlu»
naprawa balkonu parking zajęty?
Czy mamy do czynienia z wykonaniem nowego balkonu lub gdy stoimy przed wyzwaniem aby naprawić juz istniejący, można liczyć na Systemowe rozwiązania PCI dla balkonów... czytaj dalej »

Nowoczesne technologie i przełomowe idee są w stanie sprostać wielu wyzwaniom cywilizacyjnym. Podejście to doprowadziło nas do stworzenia platformy, która łączy w sobie zaawansowaną technologię oraz kulturę współdzielenia, dając nam przejrzysty system, mogący(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 20004|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12640|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl