CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zadbać o ciepłą wodę? Poznaj sposób na instalację c.w.u. i c.o. » ‎
http://ad.administrator24.info/kotly/▲
Wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni (jedną z ich głównych zalet jest możliwość łączenia w układy kaskadowe)...
Kategorie: ciepła woda, instalacja c.o., instalacja c.w.u., wod-kan,

Jak zmieniają się nastroje kupujących mieszkania?

 Redakcja  |  12.01.2021
Zamknięte osiedla mieszkaniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin
Zamknięte osiedla mieszkaniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin
fot. WPBM "Mój Dom"

Czasy się zmieniły, a nasze mieszkania w wielu przypadkach pełnią funkcję biur, szkół, placów zabaw, siłowni i przestrzeni do relaksu. Spędzanie tak dużej ilości czasu w domu, wiele osób skłoniło do refleksji nad tym, jak żyją i co jest dla nich najważniejsze przy zakupie inwestycji. Niewątpliwie pandemia koronawirusa zmieniła sposób myślenia i życia, a także wpłynęła na nastroje i preferencje kupujących nieruchomości.

Zamknięte osiedla

Zamknięte osiedla mieszkaniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin. Zapewnia je monitoring, ochrona i dodatkowe domofony, dzięki którym wiemy, kto zostaje wpuszczony na osiedle. Kontrolowany dostęp gwarantuje większe poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Zaletą nieruchomości z zamkniętym terenem jest to, że można pozostać w kameralnym gronie podczas większości codziennych czynności – podczas spędzania czasu na tarasie czy w ogrodzie. Wspólne przestrzenie dla mieszkańców, w których można zaczerpnąć świeżego powietrza, stają się sercem osiedla i sprzyjają poczuciu wspólnoty. Niesie to korzyści nie tylko estetyczne, lecz także wpływa pozytywnie na samopoczucie lokatorów.

Może Cię zainteresuje: Czy zainteresowanie zakupem nowych mieszkań słabnie?

Pompy IBO

Daleko od centrum i duży ogród

Niezależnie od tego, czy popyt kupujących spowodowany jest pragnieniem większej przestrzeni, mniej zaludnionych dzielnic, niższymi cenami lub nowo odkrytej swobody przy pracy zdalnej, wykazuje on rosnące zainteresowanie nieruchomościami z dala od centrum miasta — mieszkań z większą przestrzenią, ogródkiem i atrakcyjnym widokiem. 

Znaczenie zyskuje prywatna przestrzeń zewnętrzna – ogrody, duże balkony i tarasy. Już teraz przyszli właściciele zastanawiają się nad funkcją przestrzeni na zewnątrz – czy będzie ona służyć jako miejsce do picia kawy, czy może zajęć rekreacyjnych i ćwiczeń. Prawdopodobnie niektórzy nabywcy będą skłonni zamieszkać w mniejszym mieszkaniu na poczet dużego ogródka, na którym mogliby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Jasno określone przestrzenie

Wyraźne wytyczenie przestrzeni ma ogromne znaczenie dla stworzenia efektywnych przestrzeni, w których żyjemy, pracujemy, uczymy się i relaksujemy. Dlatego w 2021 roku z pewnością będziemy mogli obserwować tren projektowania wnętrz w taki sposób, aby zwiększyć produktywność oraz zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Wyznaczona przestrzeń do pracy będzie priorytetem, podobnie jak dobra akustyka pomieszczeń. 

– Zmieni się organizacja przestrzenna, miejsce do pracy nie będzie już biurkiem z krzesłem umieszczonym w rogu salonu lub pod schodami. Teraz będzie to zupełnie oddzielone pomieszczenie z dużym oknem, zaciemniającymi zasłonami i funkcjonalnymi meblami. Kupujący skoncentrują się na dodatkowej wielofunkcyjnej przestrzeni – Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. 

Może Ci się spodoba: Ile mieszkań kupują w Polsce cudzoziemcy?

Kuchnia – centrum domu

Oprócz roli domowego centrum ta przestrzeń zyskuje podwójnie ze względu na zamknięte restauracje – domowe gotowanie staje się nową normą. Kupujący, którzy docelowo będą pracować zdalnie, nie zatrzymają się na śniadanie w drodze do pracy. W wyniku pandemii ludzie będą spędzać więcej czasu w kuchni. Być może zrodzi się potrzeba projektowania kuchni jako odrębnego pomieszczenia.

Rynek nieruchomości stale się rozwija — nabywcy zmieniają swoje preferencje, dostępne rozwiązania dopasowują do swoich potrzeb. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z tarasem, balkonem lub przydomowym ogródkiem.

Źródło: WPBM "Mój Dom"

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

 [koronawirus, rynek pierwotny, preferencje mieszkaniowe, trendy 2021, ogród, balkony i tarasy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Sterowanie i monitorowanie pompy. Zobacz jak działa inteligenta pompa obiegowa i cyrkulacyjna »

pompa obiegowa i cyrkulacyjna

Przeznaczona jest do systemów grzewczych i chłodniczych oraz do domowych instalacji ciepłej wody użytkowej. Została ona zaprojektowana do pracy z cieczami ... Czytam więcej »


Jak zaoszczędzić na cieple? »

Oszczedności na ogrzewaniu

Co roku koszty ciepła rosną. Większość mieszkańców i właścicieli budynków szuka możliwości obniżenia rachunków. Sprawdź  »


Co zamiast wiaty śmietnikowej? O pojemnikach na odpady»

Polskie pojemniki półpodziemneDlaczego coraz częściej zarządcy osiedli poszukują alternatyw dla wiat śmietnikowych. Powodów jest kilka – estetyka, przestrzeń, koszty. Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy
...
Czytam więcej »


Kilka pomysłów na plac zabaw na Twoim osiedlu »

Uwaga! Od 1 stycznia 2021 nowe wymagania dla pomp do zaopatrzenia w wodę instalacji przeciwpożarowych oraz bytowo-socjalnych»

pomysly na place zabaw Pompy prawo 2021
JPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i zabawy... Chcę wiedzieć »

Z dniem 1 stycznia 2021 roku zgodnie z Rozporządzenia MIiB z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz.U. 2016 poz. 1966) tylko Zespoły Pomp posiadające powyższe dopuszczenie, a także posiadające...Czytam więcej »


Domofon, unifon, czytnik - co wybrać?

Domofony cyfralPrawidłowo dobrany domofon powinien zapewnić domownikom nie tylko komfort, dzięki odpowiedniej funkcjonalności, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo, ograniczając dostęp na teren osiedla lub... Czytam więcej »


Kotły do mieszkań i budynków wielolokalowych - co wybrać?

Niezawodna pomoc w utrzymaniu czystości w budynku - teraz okazja!

Ogrzewanie grzejnikiem czyste klatki schodowe
Koszty ogrzewania budynków są już dość wysokie, a należy się spodziewać, że będą jeszcze wyższe. Jednym ze sposobów na ich obniżenie może okazać się budowa... Czytam więcej »

Choć ich praca bywa niedoceniana i niezauważana, to przecież bez niej nie mogłaby funkcjonować żadna firma czy instytucja. Zwłaszcza dziś, w dobie pandemii koronawirusa, przekonujemy się...... czytam więcej»


Windy - rozwiązania dla osiedli»

Windy w budynkuWykluczenie architektoniczne, czyli m.in. brak dźwigów osobowych w budynkach czterokondygnacyjnych, najczęściej spółdzielczych, wybudowanych pod rządami starego prawa, jest zjawiskiem... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Opomiarowanie i rozliczenie mediów proste jak nigdy dotąd »

Pojemniki na odpady - mieszkańcy zostawiają bałagan? Jak temu zaradzić?

Kompleksowa energia śmieci w koszu na osiedlu
Postęp w dziedzinie technik informatycznych pozwolił na ujednolicenie pewnych standardów i stworzenie otwartego systemu komunikacyjnego do odczytu... czytam dalej »

Śmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi wzbudzać odrazy i wywoływać negatywnych emocji. Idźmy dalej... chcę wiedzieć więcej»


Gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym - zobacz, ile to kosztuje »

Gaz plynny budownictwoKonieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię w przypadku wielu systemów grzewczych to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również... Chcę zobaczyć »


Jak oszczędzić przestrzeń na osiedlu, którą możemy wykorzystać np. na miejsca parkingowe?

Kocioł gazowy kondensacyjny i jego sprawność  »

Osiedle Polska kotły kondensacyjne

Brak miejsc parkingowych lub miejsc na rowery to czesty widok na polskich osiedlach. ZObacz, gdzie możesz zaoszczędzić miejsce i wykorzystać je... Czytam więcej »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... czytam więcej »


Jak zapewnić prawidłową księgowość we wspólnocie?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Odczyt wodomierzy pod nieobecność mieszkańca »
LNG do zasilania centralnej kotłowni na Twoim osiedlu»
Licznik energii - oszczędzanie ogrzewanie budynku
Spis liczników to niestety często żmudny i długotrwały proces. Zastanie wszystkich mieszkańców w jednym czasie - raczej nierealne. A co gdyby... czytam więcej » LNG jest idealnym rozwiązaniem dla osiedli i budynków, które nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego i mają duże zapotrzebowanie na energię. Używając gazu LNG masz dostęp do efektywnego, łatwo dostępnego i jednocześnie przyjaznego... czytam dalej »

Jak skutecznie naprawić i przeprowadzić renowację dachu?
Zaparowane okna w domu - jak się tego pozbyć?
Naprawa i renowacja dachu zaparowane okna
Deszcz, śnieg, wiatr …. te czynniki atmosferyczne pokazują każdemu właścicielowi i zarządcy na ile może polegać na szczelności swojego dachu. Nikomu nie trzeba... czytam więcej » Zaparowane lustro w łazience lub szyby okienne w kuchni to najprawdopodobniej oznaka... Czytam więcej »

Bezpłatne szkolenie "Naprawa balkonów w Spółdzielniach Mieszkaniowych"
Nowe narzedzie dla wspólnot mieszkaniowych - zobacz, jak wydajniej korzystać z miejsc parkingowych na osiedlu»
naprawa balkonu parking zajęty?
Czy mamy do czynienia z wykonaniem nowego balkonu lub gdy stoimy przed wyzwaniem aby naprawić juz istniejący, można liczyć na Systemowe rozwiązania PCI dla balkonów... czytaj dalej »

Nowoczesne technologie i przełomowe idee są w stanie sprostać wielu wyzwaniom cywilizacyjnym. Podejście to doprowadziło nas do stworzenia platformy, która łączy w sobie zaawansowaną technologię oraz kulturę współdzielenia, dając nam przejrzysty system, mogący(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 20004|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12640|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl