Artykuł sponsorowany

Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt g-k 4PRO™

 Rigips Polska  |  25.01.2021
Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt g-k 4PRO™
Idealna gładkość i krótszy czas montażu płyt g-k 4PRO™
Rigips Polska

Płyta gipsowo-kartonowa Rigips 4PRO™ posiada wszystkie 4 spłaszczone krawędzie. To jedyne rozwiązanie dostępne na rynku pozwalające wykonać sufity i ściany o najwyższej gładkości, ograniczając przy tym zużycie mas szpachlowych i skracając czas montażu. Dzięki temu możliwe jest optymalne wykonanie wszystkich połączeń płyt na płaszczyźnie sufitu czy ściany z wykorzystaniem taśmy zbrojącej, bez konieczności szpachlowania całopowierzchniowego.

Zastosowanie

• do wykonywania poszyć lub okładzin lekkich systemów okładzin ściennych, ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy,

• dopuszczona do stosowania w pomieszczeniach o względnej wilgotności powietrza do 70%.

Idealna gładkość – jak ją osiągnąć?

Gładkość to wyzwanie, szczególnie w przypadku zabudów o dużych, intensywnie oświetlonych powierzchniach, gdzie występują połączenia krawędzi poprzecznych. Stosując płyty Rigips 4PRO™ mamy możliwość jednoczesnego szpachlowania spoin wzdłużnych i poprzecznych. Dzięki temu uzyskujemy w krótszym czasie gładkie, wytrzymałe spoiny, pozbawione zgrubień na połączeniach krawędzi poprzecznych płyt. Jest to możliwe dzięki specjalnemu wyprofilowaniu krawędzi płyty i cieńszej warstwie masy szpachlowej na łączeniach.

Jak skrócić czas pracy z płytami 4PRO™?

Płyty Rigips 4PRO™ mają wszystkie krawędzie spłaszczone, które nie wymagają wstępnej obróbki i fazowania, przez co oszczędzają czas pracy, eliminując konieczność fazowania krawędzi ciętych. Czas potrzebny na wykonanie połączeń (dla 100m2 zakładamy 30 sztuk) jest krótszy aż o połowę w porównaniu ze standarowymi płytami o dwu spłaszczonych krawędziach. Badania, przeprowadzone w grupie licencjonowanych wykonawców Rigips wykazały także oszczędność czasu pracy podczas szpachlowania połączeń na powierzchni 100 m² z użyciem płyt Rigips 4PRO™ w porównaniu do płyt standardowych o ok. 15%. Sprawdź >>

Optymalne zbrojenie połączeń

Głębokość spłaszczenia krawędzi Rigips PRO (tylko 1 mm) umożliwia zatopienie taśmy zbrojącej w masie szpachlowej, płytko na powierzchni spoiny, w strefie największych naprężeń. Krawędzie Rigips PRO umożliwiają optymalne zbrojenie połączeń płyt taśmą i uzyskanie maksymalnej wytrzymałości.

Oszczędność masy szpachlowej

Dzięki spłaszczonej krawędzi Rigips 4PRO™ zużycie masy do szpachlowania jest mniejsze – nie trzeba nadkładać masy na całej powierzchni aby wyrównać zgrubienia na spoinach. Wykonawcy podkreślają mniejsze zużycie materiału (mas szpachlowych) w przypadku płyt Rigips 4PRO™.

Płyty Rigips Płyty Rigips


Standardowa płyta Rigips PRO


Płyta Rigips 4PRO™

Korzyści stosowania płyt Rigips 4PRO™:

 • szybki i precyzyjny montaż (miarka nadrukowana wzdłuż krawędzi)
 • trwałe połączenia między płytami g-k (mniejsze ryzyko pęknięć dzięki płytkiemu umieszczeniu taśmy spoinowej)
 • krótszy czas schnięcia (cieńsza warstwa masy na spłaszczonych krawędziach)

Dla 100 m²

 

Rigips PRO

Rigips 4PRO™

Czas potrzebny na wykonanie połączeń (30 sztuk)

139 minut

67 minut

Ilość masy potrzebnej na spoiny

127 kg

101 kg

 

Co zawierają standardy wykończenia?

Jakość szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych jest jednym z warunków technicznych wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy. Wymogi w zależności od rodzaju i przeznaczenia pomieszczenia sklasyfikowano i opisano jako 4 standardy szpachlowania powierzchni płyt gipsowych (od Q1 do Q4).

Standard Q1

Poziom Q1 to minimalny standard, zapewniający solidność bez obostrzeń estetycznych. Spoiny płyt powinny być zaszpachlowane masą konstrukcyjną (rekomendujemy Rigips® Vario lub Rigips® Premium Light lub Rigips® Q1 Zaczyna) oraz wzmocnione taśmą zbrojącą. Po wyschnięciu pierwszej warstwy masy, połączenia należy ponownie zaszpachlować.

 • pod okładziny ceramiczne
 • pod panele
 • w pomieszczeniach technicznych

Standard Q2

Zawiera poziom Q1 oraz rozszerza go o spoinowanie masą finiszową (rekomendujemy Rigips® Premium Light albo Rigips® Q2-Q3 Kończy lub Rigips® Gotowa Q2-Q3 Kończy) tak, by spoina razem z płytą g-k utworzyła jedną płaszczyznę. To wyrównanie tyczy się również elementów mocujących, wewnętrznych i zewnętrznych naroży oraz połączeń.

 • pod tapety
 • pod różne rodzaje farb
 • pod tynki ozdobne

Standard Q3

Standard Q3 pozwala ujednolicić strukturę powierzchni oraz spełnia podwyższone warunki estetyczne. Obejmuje standard od Q1 do Q2 rozszerzone o  całopowierzchniowym szpachlowaniem o grubości warstwy do 1 mm (rekomendujemy użycie mas Rigips® Premium Light lub Rigips® Q2-Q3 Kończy, Rigips® Gotowa Q2-Q3 Kończy). Nierówności mogą być zeszlifowane papierem ściernym. Po malowaniu nie obserwujemy różnic pomiędzy spoiną a powierzchnią płyty g-k.

 • pod cienkie i delikatne tapety
 • pod farby matowe cienkowarstwowe
 • pod farby jedwabiste i z połyskiem

Standard Q4

Przeznaczony jest do powierzchni, na których chcemy uzyskać najwyższy standard estetyczny. Wykończenie na tym poziome obejmuje standard od Q1 do Q3 z całopowierzchniowym szpachlowaniem warstwą o grubości od 1 do 3 mm (rekomendujemy użycie masy finiszowej Rigips® Premium Light, którą możemy stosować jako gładź gipsową).

 • pod gładkie lub strukturalne okleiny ścienne z połyskiem,
 • pod farby z połyskiem,
 • polerowany gips alabastrowy imitujący marmur.

Dowiedz się więcej o produkcie >>

Obejrzyj film >>

 

Rigips
Rigips Polska

Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa

 

[rigips,saint gobain,płyty rigips,płyty gipsowo-kartonowe,płyta g-k 4PRO™]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
 • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 20990|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 21377|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12845|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl