Artykuł sponsorowany

Co powinien zawierać program do zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi?

 Familoc  |  04.02.2021
Co powinien zawierać program do zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi?
Co powinien zawierać program do zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi?
Familoc

Program do zarządzania wspólnotami powinien przede wszystkim ułatwiać pracę zarządcy. Sam proces powstawania Familoca łączył się z ciągłą  analizą potrzeb zarządców oraz dostosowaniem systemu tak aby zarządcy o różnej specyfice pracy łatwo odnajdowali się w systemie. 

Naszym celem było zbudowanie prostego ekosystemu który oferuje wiele funkcjonalności usprawniające nie tylko pracę zarządcy ale również komunikację z mieszkańcami. 

Od samego początku powstawania Familoca zarządcy brali aktywny udział w tworzeniu  systemu. Wybierając zarządców o różnej specyfice pracy oraz korzystających z różnych narzędzi byliśmy w stanie stworzyć system nie tylko przyjazny w obsłudze ale również łatwy w nauce tak aby nie wymagał miesięcy poświęconych na wdrażanie systemu. 

Panele programu Familoc

Familoc dzieli się na dwa Panele, Panel Zarządcy oraz Panel Mieszkańca.

Po zalogowaniu do Familoca zarządca widzi swój kokpit a w nim kalendarz oraz najważniejsze sprawy.

Familoc ułatwia wprowadzanie osób do programu poprzez załakę Osoby która działa jako baza wszystkich osób powiązanych z daną wspólnotą czyli właścicieli, najemców, pracowników, kontrahentów. W Osobach można szybko znaleźć konkretną osobę na liście używając wyszukiwarki, sprawdzić lub zmienić dane osobowe i kontaktowe. Dowiedz się więcej >>

Program Familoc

Uprawnienia delegują udostępnianie wybranych zasobów do poszczególnych osób za pomocą określonych ról.

Familoc

Komunikatory

Poprzez Komunikaty można łatwo i szybko informować członków wspólnoty o wydarzeniach w wspólnocie poprzez trzy kanały: komunikacja wewnątrz platformy Familoc, sms oraz e-mail.

Komunikatory Familoc

Komunikaty można kierować do wybranych adresatów np.:  mieszkańców i najemców wspólnoty, budynku, klatki lub lokalu.

Wirtualny dysk

Familoc  poprzez Wirtualny dysk umożliwia bezpieczne przetrzymywanie dokumentów w chmurze:

Wirtualny dysk

Kalendarz

Kalendarz umożliwiający lepszą organizację pracy. Wydarzenia mogą być widocznie tylko dla zarządcy, dla pracowników ale również dla mieszkańców.

Terminy z kalendarza automatycznie dodają się terminy wydarzeń systemowych, określane w innych modułach platformy, takie jak termin obowiązywania legalizacji licznika czy termin wygaśnięcia polisy. Więcej o programie >>

Kalendarz

Ważne sprawy umożliwia szybko i łatwo listę najpilniejszych do załatwienia spraw:

Ważne sprawy

Zgłoszenia awarii

Moduł Awarie i zgłoszenia umożliwia zgłoszenie awarii przez mieszkańców za pośrednictwem panelu mieszkańca jak i zarządcę. Mieszkańcy mają przejrzysty wgląd do postępów napraw dzięki możliwości wyglądu do statusów awarii.

Zgłaszanie awarii

Baza danych o wspólnocie

Następnie, Ewidencja  oferuje rozbudowana  i bezpieczną bazę danych o wspólnocie- przejrzysty podziałowi na kategorie umożliwia szybkie wprowadzanie danych oraz wyszukiwanie wszystkich informacji dotyczących wspólnoty czy zarządu.

baza lokali

Finanse wspólnoty

Moduł Finanse to kolejny zestaw narzędzi platformy umożliwiający przeprowadzenie operacji finansowych, wprowadzanie dokumentów oraz  przejrzysty dostęp do niezbędnej dokumentacji we wspólnocie.

finanse wspólnoty

Poprzez ustalanie planów gospodarczyk Familoc umożliwia ustalenie wydatków na poszczególne kategorie z podziałem na media czy fundusze remontowe. Stworzone plany gospodarcze umożliwiają generowanie zaliczek według ustalonych parametrów:

Plany gospodarcze

Sprawozdania i rozliczenia umożliwiają wgląd w ogólne i szczegółowe informacje dotyczących finansów. Można tworzyć ogólne sprawozdania wspólnoty, sprawozdania indywidualne, oraz sprawozdania grupowe.

Sprawozdanie grupowe

 Familoc umożliwia importowanie wyciągów bankowych poprzez import pliku MT 940:

Import wyciągów bankowych

Przejrzyste kartoteki właściciela i szczegóły zaliczek w których znajdziesz informacje o kwotach naliczeń i wpłat. Kartoteki można również udostępnić w panelu mieszkańca, w module opłaty.

Kartoteki Familoc

Kartoteka wlaściciela

Szczegóły zaliczek

Moduł Media  umożliwia tworzenie struktur węzłów dla poszczególnych mediów tak aby pomóc Ci rozliczać zużycie w wspólnocie na bazie ustalonych cenników, okresów rozliczeniowych, czy też zaplanowanego zużycia. Zamów program Familoc>>

Moduł Media

Kreator ankiet

Kreator Ankiet umożliwia przeprowadzenie ankiet w wspólnocie:

Ankiety Familoc

Uchwały wspólnoty

Moduł Uchwały umożliwi Ci przeprowadzanie zdalnych głosowań za pośrednictwem panelu mieszkańca jak i również umożliwia wprowadzenie głosów zebranych w drodze standardowego zbierania głosów:

Familoc - Uchwały

Panel mieszkańca

Panel Mieszkańca pozwala na szybki i łatwy dostęp do wszystkich ważnych informacji. Poprzez udostępnienie poszczególnych modułów, mieszkańcy mają możliwość wglądu do salda swojego konta oraz naliczonych opłat. Mieszkańcy mogą również sami przekazywać informacje o stanie liczników a informacje te trafiają do panelu zarządcy. Co więcej, mieszkańcy biorą udział w ankietach udostępnionych przez zarządcę oraz mają możliwość tworzenia własnych ankiet. Z tego poziomu mieszkańcy również mogą głosować na udostępnione Uchwały w panelu oraz mają wgląd głosowań w których brali udział.

Panel mieszkańca

Uchwała

Familoc poprzez swoją infrastrukturę oferuje przejrzyste i elastyczne środowisko pracy umożliwia łatwe i przyjemne zarządzanie wspólnotami z dowolnego miejsca na Ziemi! Korzystając z Familoca Zarządca jak i mieszkaniec ma nieograniczony dostęp z dowolnego urządzenia, potrzebny jest tylko internet i przeglądarka!

Familoc

Community Solutions Sp. z o.o.

ul. Obornicka 330

60-689 Poznań

+48 536 105 802

www.familoc.pl

 

[familoc,programy dla wspólnot,programy dla zarządców,programy do zarządzania]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 21429|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12847|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl