CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zadbać o ciepłą wodę? Poznaj sposób na instalację c.w.u. i c.o. » ‎
http://ad.administrator24.info/kotly/▲
Wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni (jedną z ich głównych zalet jest możliwość łączenia w układy kaskadowe)...
Kategorie: ciepła woda, instalacja c.o., instalacja c.w.u., wod-kan,

Trendy marketingowe na rynku nieruchomości

 Redakcja  |  09.02.2021
Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, część spotkań zacznie się odbywać z powrotem na żywo, nie zmieni to jednak obecnych trendów w zakresie digitalizacji
Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, część spotkań zacznie się odbywać z powrotem na żywo, nie zmieni to jednak obecnych trendów w zakresie digitalizacji
fot. Pixabay

Rok 2020 przyniósł wiele zmian w zakresie działań marketingowych. Znacząco wzrosło zainteresowanie nowoczesnymi technologiami i digitalizacją. Jednocześnie wyzwaniem stało się znalezienie skutecznych metod dotarcia do klientów, bo choć wirtualny świat daje możliwość szybszego kontaktu, to trudniej jest budować trwałe relacje, opierając się wyłącznie na kanałach online. 

Po pierwsze: poznaj klienta i jego potrzeby

Szczegółowa i rzetelna analiza rynkowa to podstawa działań marketingowych. Pozwala bowiem zdefiniować kluczowe grupy potencjalnych klientów, poznać ich potrzeby oraz wartości, a także źródła, z których czerpią informacje. I z tą wiedzą dopiero należy opracowywać atrakcyjne kreacje oraz treści przekazu, a także dobierać narzędzia i kanały komunikacji. Sytuację należy stale monitorować, gdyż grupy docelowe i ich potrzeby zmieniają się pod wpływem różnych czynników. 

Może Cię zainteresuje: Działania marketingowe w branży deweloperskiej

Po drugie: musisz być widoczny w wirtualnym świecie

Przed erą koronawirusa działania online szły w parze z komunikacją w świecie rzeczywistym. Wiele kluczowych kontaktów można było pozyskać podczas konferencji, targów czy innych wydarzeń branżowych, outdoor był ważnym nośnikiem reklamowym, zwłaszcza dla osiedli mieszkaniowych, a klienci zainteresowani najmem powierzchni komercyjnych przyjeżdżali oglądać je osobiście.

Ekokredyt ING - fotowoltaika

Miniony rok przyniósł zmiany – wiele firm położyło większy nacisk na rozwiązania digitalowe i rozwój nowoczesnych technologii. Spotkania online przy użyciu popularnych platform komunikacyjnych, to już od roku codzienność dla wielu pracowników. Za ich pośrednictwem można też pokazać potencjalnym najemcom dostępne powierzchnie biurowe czy magazynowe.

Zarządcy nieruchomości komercyjnych oraz deweloperzy mieszkaniowi podczas swoich prezentacji coraz częściej korzystają z rozwiązań z zakresu VR oraz AR, zwłaszcza z wirtualnych spacerów. Spodziewamy się, że w przyszłości trend ten będzie ewoluował w kierunku popularyzacji technologii zapewniających klientom doświadczenia zbliżone do tych, które mogą przeżyć w rzeczywistości. Ważne jest przy tym odwzorowanie realnej skali i wielkości pomieszczeń, a także możliwość obejrzenia detali. Atrakcyjną funkcją dodatkową będzie z pewnością wirtualne testowanie różnych wariantów aranżacji przestrzeni.

Warto również wspomnieć o kanałach online, które służą pozyskiwaniu nowych klientów. Reklamy outdoorowe zostały w dużej mierze zastąpione przez Lead Ads, realizowane w mediach społecznościowych, a także promocję za pośrednictwem Google Ads oraz portali dedykowanych wsparciu procesu komercjalizacji. Wzrosło znaczenie kanałów własnych – stron internetowych oraz profilów w mediach społecznościowych. Pojawiło się więcej filmów oraz materiałów graficznych prezentujących nie tylko poszczególne projekty i ich otoczenie, ale także filozofię i wartości firmy w zakresie tworzenia różnego rodzaju przestrzeni dla najemców i kupujących. Rośnie również świadomość znaczenia prywatnych profilów poszczególnych pracowników firmy na LinkedIn. W tym przypadku kluczowe jest budowanie wokół siebie odpowiednich grup odbiorców oraz tworzenie angażujących, interesujących dla nich treści. 

Kolejny ważny punkt to zapewnienie klientowi możliwości komunikacji z przedstawicielem zarządcy i/lub dewelopera w czasie rzeczywistym. W tym celu coraz częściej wykorzystywane są czaty oraz komunikatory.

Po trzecie: nie bagatelizuj znaczenia e-mail marketingu

W 2020 roku do łask wrócił e-mail marketing. Według marketerów znacząco wzrosła liczba subskrybentów newsletterów, a także wskaźniki informujące o tym, że wiadomość została faktycznie przeczytana i skłoniła odbiorcę do reakcji. Wzrost popularności e-mail marketingu niesie pewne zagrożenia, mianowicie, że nasza oferta trafi do spamu lub zginie w gąszczu innych wiadomości.

Niezwykle ważne jest więc korzystanie z wysokiej jakości bazy kontaktów oraz stworzenie takiej kreacji i treści, która będzie dla klienta interesująca. Obecnie dominują atrakcyjne materiały graficznie i wideo z „call to action”. Kluczowe znaczenie ma przy tym personalizacja oferty i przekazu. Przykładowo, warto najpierw pozyskać jak najwięcej informacji o tym, jakie powierzchnie interesują daną firmę, np. pod względem metrażu, okresu najmu i innych czynników determinujących wybór biura. Wówczas dalsze podejmowane działania będą bardziej skuteczne – klienci dostaną oferty dopasowane do potrzeb.

Może Ci się spodoba: Jeszcze optymizm, ale przyszłość mieszkaniówki niepokoi

Po czwarte: rozwijaj relacje 

Niewątpliwie najlepszym ambasadorem marki jest zadowolony klient. W pogoni za nowymi kontaktami nie możemy więc zapomnieć o osobach i firmach, które już korzystają z naszych obiektów. Warto postawić na partnerską współpracę i bieżącą komunikację z klientami. Pandemia jeszcze bardziej umocniła wzajemne relacje.

Czego można się spodziewać w 2021 roku? Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, część spotkań zacznie się odbywać z powrotem na żywo. Nie zmieni to jednak obecnych trendów w zakresie digitalizacji, która będzie nadal postępować. Dodatkowo rok 2020 pokazał wszystkim, że długofalowe plany mogą w jednej chwili ulec całkowitej zmianie, dlatego przy tworzeniu strategii marketingowych trzeba zachować pewną elastyczność, która pozwoli jak najszybciej dopasować się do zmieniających się warunków rynkowych.

Źródło: Marketing Manager, Hines Polska Sp. z o.o.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

[marketing ,marketing w nieruchomościach, nieruchomości, digitalizacja, nowe technologie, spotkania online]

Advertisement

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak ograniczyć zużycie ciepła o blisko 15%?

Veolia - oszczędzaj na ogrzewaniu

Inteligentny system zarządzania energią cieplną w budynku oparty został na najnowszych... Czytam więcej »


Potrzebuję dla wspólnoty mieszkaniowej kompostownik »

Kompostowniki

Kompostownie w specjalnych kompostownikach nie jest w żaden sposób uciążliwe. Kompostowanie wymaga niewielkiej zmiany naszych nawyków. Od teraz musimy pamiętać, że nie każdy odpad z kuchni to śmieć. Wręcz przeciwnie – staje się pełnowartościowym materiałem produkcyjnym dla naszego kompostu... Czytam więcej »


Zobacz, co może Ci zaoferować platforma usług zarządzania nieruchomościami online »

Platforma online

W dzisiejszym świecie wszystko działa prosto, szybko i na klik. Także usługi zarządzania nieruchomościami... Czytam więcej »


Jak zaoszczędzić na cieple i energii? »

Oszczedności na ogrzewaniu

Co roku koszty ciepła rosną. Większość mieszkańców i właścicieli budynków szuka możliwości obniżenia rachunków. Sprawdź  »


Budynek mieszkalny wymaga remontu?

Budynek do remontuZaplanuj energooszczędne plany. Sprawdź kredyt inwestycyjny dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Kredytowanie inwestycji służących zwiększeniu efektywności energetycznej budynków wspólnot i spółdzielni... Sprawdzam warunki »


Jakie korzyści niesie ze sobą Pożyczka Rewitalizacyjna? »

Ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych - zobacz na jakie warunki możesz liczyć »

stary budynek Eko kredyt
Wnioskujący mogą uzyskać środki na rewitalizację obiektów już istniejących, ale będących w stanie nienadającym się do użytku. Łączna kwota środków RPO WSL... Chcę wiedzieć »

Na jaki cel możesz przeznaczyć Ekokredyt? Ocieplenie budynku, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, przebudowa systemów grzewczych (wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła), wymiana systemów wentylacji i klimatyzacji, finansowanie innego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego... Czytam więcej »


Domofon, unifon, czytnik - co wybrać?

Domofony cyfralPrawidłowo dobrany domofon powinien zapewnić domownikom nie tylko komfort, dzięki odpowiedniej funkcjonalności, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo, ograniczając dostęp na teren osiedla lub... Czytam więcej »


Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

Windy do niskich budynków - w co warto inwestować?

Ogrzewanie grzejnikiem windy bariera
Różnice w odczycie są dość powszechnie spotykanym zjawiskiem. Nie zawsze mamy możliwość, zwłaszcza w czasach pandemii, na zastanie... Czytam więcej »

W perspektywie najbliższych 30 lat staniemy się jednym z najstarszych społeczeństw w Europie. Wraz z wiekiem, wzrośnie liczba osób niepełnosprawnych, która już obecnie.... czytam więcej»


Dobór pomp - jaką pompę wybrać do swojego budynku»

Pompy hydroforyDomowe instalacje wodne nie byłyby w stanie działać bez hydroforów, czyli urządzeń, których zadaniem jest stabilizacja ciśnienia, pomp... Czytam więcej »


Jak chronić wodę w instalacjach przed zanieczyszczeniami? »

Czy możesz wdrożyć kilka ekologicznych rozwiązań?

Zanieczyszczenie wody ekologia na osiedlu
Zamknięcie budynków lub ich części, a także ograniczone korzystanie z nich podczas lockdown’u związanego z pandemią wirusa COVID-19, może wpłynąć... czytam dalej »

To jest ten czas. Teraz jest wyjątkowa okazja do wdrożenia ekologicznych rozwiązań na większą skalę, które doprowadzą do trwałej transformacji w celu ograniczenia Twoich kosztów oraz zmian klimatu... chcę wiedzieć więcej»


Gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym - zobacz, ile to kosztuje »

Gaz plynny budownictwoKonieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię w przypadku wielu systemów grzewczych to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również... Chcę zobaczyć »


W jaki sposób można zredukować opłaty za energię?

Kocioł gazowy kondensacyjny - zobacz z jakimi urządzeniami mogą współpracować współczesne kotły  »

Licznik energii - oszczędzanie kotły kondensacyjne

Ceny za prąd nieustannie rosną. Szacuje się, że od 1 lutego 2021 r., w wyniku zapowiadanej podwyżki kwoty na rachunkach będą wyższe średnio o ok. ... Czytam więcej »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... czytam więcej »


Systemy przeciwoblodzeniowe - czyli jak dobrze zabezpieczyć budynek i okolice zimą »

Sople na dachuZgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Prawidłowe zabezpieczenie dachów przed gromadzącym się śniegiem to tylko jedno... Czytam więcej »


Nie ma mieszkańca? Jak odczytać liczniki? »
LNG do zasilania centralnej kotłowni na Twoim osiedlu»
Licznik energii - oszczędzanie ogrzewanie budynku
Spis liczników to niestety często żmudny i długotrwały proces. Zastanie wszystkich mieszkańców w jednym czasie - raczej nierealne. A co gdyby... czytam więcej » LNG jest idealnym rozwiązaniem dla osiedli i budynków, które nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego i mają duże zapotrzebowanie na energię. Używając gazu LNG masz dostęp do efektywnego, łatwo dostępnego i jednocześnie przyjaznego... czytam dalej »

Polskie Pojemniki w odpowiedzi na potrzeby gmin, spółek komunalnych, deweloperów, spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych »

Polskie pojemniki półpodziemneTo jedyny polski producent pojemników podziemnych i półpodziemnych. Swą przewagę konkurencyjną buduje na wieloletnim doświadczeniu udziałowców w branży komunalnej oraz na znajomości specyfiki i uwarunkowań lokalnych rynków, a także... Czytam więcej »


Jak skutecznie naprawić i przeprowadzić renowację dachu?
Jak dobrać pompę? Zobacz aplikację, która podpowie Ci czego potrzebujesz »
Naprawa i renowacja dachu pompy obiegowe
Deszcz, śnieg, wiatr …. te czynniki atmosferyczne pokazują każdemu właścicielowi i zarządcy na ile może polegać na szczelności swojego dachu. Nikomu nie trzeba... czytam więcej » Dobór pompy w dużej mierze zlecamy fachowcom. Jednak przed zakupem warto rozejrzeć się na rynku za zamiennikami produktów, które... Czytam więcej »

Garaże podziemne i niebezpieczne stężenie tlenku węgla »
Nowe narzedzie dla wspólnot mieszkaniowych - zobacz, jak wydajniej korzystać z miejsc parkingowych na osiedlu»
Wysokie stężenie tlenku węgla parking zajęty?
Garaże zamknięte to pomieszczenia i obiekty o szczególnych wymaganiach w zakresie wentylacji. System wymiany powietrza musi... czytaj dalej »

Nowoczesne technologie i przełomowe idee są w stanie sprostać wielu wyzwaniom cywilizacyjnym. Podejście to doprowadziło nas do stworzenia platformy, która łączy w sobie zaawansowaną technologię oraz kulturę współdzielenia, dając nam przejrzysty system, mogący(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 21428|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12847|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl