Artykuł sponsorowany

Fotowoltaika, zielone podwórko czy termomodernizacja dla wspólnoty z ekofinansowaniem

ING  Bank Śląski  |  10.02.2021
Fotowoltaika, zielone podwórko czy termomodernizacja dla wspólnoty z ekofinansowaniem
Fotowoltaika, zielone podwórko czy termomodernizacja dla wspólnoty z ekofinansowaniem
ING Bank Śląski

Jeszcze do niedawna proekologiczne inwestycje kojarzone były z prestiżem, wysoką ceną i wąską grupą odbiorców. Dzisiaj mamy sytuację zgoła odmienną – to już nie prestiż, a powoli standard, nie wysoka cena, a inwestycja przynosząca realne oszczędności, nie wąska grupa odbiorców, a całe wspólnoty mieszkaniowe stawiające na ekologiczne rozwiązania na swoich osiedlach.

Taki stan rzeczy to konsekwencja wielu czynników. Nie bez znaczenia jest tu podejście samych mieszkańców, którzy wcześniej uważali, że to, co wspólne jest właściwie niczyje, a więc szczególna dbałość i zainteresowanie o części wspólne nieruchomości były zbędne. Od kilku lat możemy obserwować dużo większą dbałość lokatorów o swoje miejsce zamieszkania, i nie chodzi tu tylko o przestrzeń własnego mieszkania, ale o osiedlowe podwórko, klatkę schodową, elewację budynku.

Wspólnoty zainteresowane ekoinwestycjami 

Fotowoltaika oraz modernizacja cieplna budynków, będące przykładami ekoinwestycji, bardzo szybko zyskują na popularności. Powód jest prosty – zmodernizowany budynek to realne oszczędności finansowe dla mieszkańców osiedla, wynikające z mniejszego zużycia energii cieplnej. Oczywisty jest fakt, że wspólnoty mieszkaniowe mogą finansować takie inwestycje tylko dzięki kredytom. A zatem, żeby idee ekologiczne nie pozostawały w sferze marzeń, a mogły się materializować, muszą iść w parze z możliwościami. I dlatego bank ING, od dawna wspierający idee ekologiczne, oferuje wspólnotom mieszkaniowym ekokredyt  na atrakcyjnych warunkach, zachęcając do wybierania rozwiązań, które są dobre dla środowiska. Sprawdź>>

Fotowoltaika dla wspólnot

Wspólnoty mieszkaniowe myślą teraz przyszłościowo i otwierają się na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania – to na nich realnie spoczywa odpowiedzialność za jakość codziennego życia.

Fotowoltaika dla wspólnot to przykład jeden z wielu

Coraz popularniejsza fotowoltaika łączy wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowaniem słonecznym. A zatem mieszkańcy posiadający instalację fotowoltaiczną mogą produkować własny ekologiczny prąd, oszczędzając przy tym pieniądze i środowisko. Podkreślić należy, że fotowoltaika to tylko jeden z długiej listy przykładów ekoinwestycji dla wspólnot mieszkaniowych.

Inne przedsięwzięcia przyjazne środowisku naturalnemu to:

  • ocieplenie budynku,
  • wymiana instalacji centralnego ogrzewania, 
  • przebudowa systemów grzewczych (wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła), 
  • wymiana systemów wentylacji i klimatyzacji,
  • wymiana oświetlenia na energooszczędne,
  • instalacja systemów monitorowania i zarządzania energią,
  • tworzenie „zielonych podwórek” oraz placów dla dzieci.

Wspólnoty mieszkaniowej coraz częściej wybierają ekoinwestycję, bo to się opłaca

Potrzeba troski o środowisko coraz mocniej przejawia się w postawa i konsumenckich wyborach Polaków. Przekłada się to również na wybory wspólnot mieszkaniowych.  Warto tutaj wspomnieć, że w 2020 roku ekokredyt w ING wzięło prawie 20% więcej wspólnot niż w 2019. Co więcej, spośród wszystkich kredytów zaciągniętych przez wspólnoty mieszkaniowe w ING w ubiegłym roku co trzeci był przeznaczony na finansowanie ekoinwestycji.

Fotowoltaika - kredyt

Aby w kolejnych latach coraz więcej konsumentów, w tym wspólnot mieszkaniowych, wybierało ekoinwestycję, niektóre banki oferują atrakcyjne warunki kredytów, które zostaną przeznaczone na cele wspierające ekologię.  Ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych w ING można przeznaczyć na nowe inwestycje w budynkach wspólnoty mieszkaniowej lub w ich otoczeniu. Przeznaczenie kredytu jest bardzo szerokie – od paneli fotowoltaicznych, przez wymianę ogrzewania, aż po tworzenie „zielonych podwórek” i placów zabaw.

ING Bank Śląski proponuje ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych bez prowizji i z atrakcyjną marżą na poziomie od 1,3%. Maksymalna wysokość kredytu wynosi 2 000 000 zł (do 1 200 000 zł bez wkładu własnego), a miesięczna rata do 90% wartości miesięcznej zaliczki na Fundusz Remontowy. Okres kredytowania można rozłożyć nawet na 15 lat, ponadto jest możliwość konsolidacji do 7 zobowiązań. Więcej informacji o ofercie znajduje się na dedykowanej stronie >>

 

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski S.A.

ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice

+48 32 357 00 69

www.ing.pl

 

[ing bank śląski,ekokredyty,fotowoltaika,energooszczędność,pożyczka dla wspólnot]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 21428|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12847|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl