Artykuł sponsorowany

Jak działa system efektywnego zarządzania energią cieplną w budynku firmy Veolia?

Wymierne korzyści dla zarządców oraz mieszkańców
 Veolia Energia Warszawa S.A.  |  16.02.2021
Efektywne zarządzanie dostawą ciepła do budynku
Efektywne zarządzanie dostawą ciepła do budynku
Veolia Energia Warszawa S.A.

Nie trzeba przekonywać, jak ważna jest wysokość opłat za dostarczane media do budynku oraz zabezpieczenie ich dostaw. Muszą one być dostosowane do poziomu zużycia i być zawsze dostępne na oczekiwanym poziomie.

Właśnie tak działa system efektywnego zarządzania energią cieplną w budynku firmy Veolia. System ten został opracowany w oparciu o zmianę podejścia do zarządzania ciepłem. Zastosowano w nim najnowsze rozwiązania techniczne bazujące na inteligentnych, zdalnie sterowanych urządzeniach.

Jakie są korzyści dla mieszkańców?

 • Gwarancja komfortu cieplnego i bezpieczeństwo dostawy ciepła niezależnie od warunków pogodowych dzięki ciągłemu monitoringowi parametrów węzła cieplnego, analizie pogody, wielopunktowym pomiarom temperatury oraz systemowi zdalnego sterowania pracą węzła.
 • Korzyści finansowe – system zarządzania energią cieplną daje wymierne korzyści w postaci znacznie niższych opłat za zużyte ciepło. Redukcja zużycia ciepła jest wynikiem pracy inteligentnego systemu BES-Hubgrade oraz stałej kontroli systemu przez ekspertów Veolia. System dodatkowo zwiększa niezawodność oraz poprawia wydajność urządzeń w węźle cieplnym.
 • Białe Certyfikaty i dodatkowe finansowanie – wdrożenie systemu wpisuje się w zakres Ustawy o efektywności energetycznej, dając możliwość ubiegania się o świadectwa efektywności energetycznej – tzw. Białe Certyfikaty. Pozyskane dzięki temu środki mogą stanowić dodatkowy bonus finansowy.
 • Korzyści środowiskowe – optymalne zużycie energii wpływa na ograniczenie emisji gazów szkodliwych dla środowiska oraz wspiera politykę antysmogową. Dowiedz się więcej >>

Veolia - schemat

Jak działa system efektywnego zarządzania energią cieplną?

 1. Indywidualna analiza cieplna budynku –  wykonywana przez audytorów Veolia w celu określenia profilu zużycia energii cieplnej. Jest to podstawa do przygotowania optymalnego planu oszczędności przy zapewnieniu komfortu cieplnego mieszkańców.
 2. Doposażenie węzła cieplnego w unikatowy regulator OEM VEOLIA PLC Controller. Jest to urządzenie, które umożliwia zdalne zarządzanie pracą węzła cieplnego. Oprócz regulatora w budynku montowany jest system wielopunktowego pomiaru temperatury (czujniki wewnętrzne i zewnętrzne).
 3. Hubgrade – serce systemu, czyli Centrum Zarządzania Energią. Pracujący w nim operatorzy na bieżąco monitorują pracę węzłów cieplnych, algorytmy danych oraz prognozę pogody, aby na bieżąco dostosowywać pracę węzłów cieplnych do aktualnych potrzeb budynku i mieszkańców.
 4. Służby techniczne – czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem systemu.
 5. Raporty – efekty oszczędności zużycia ciepła oraz parametrów pracy węzłów przygotowywane są w postaci regularnych raportów przez operatorów Hubgrade, pracujących w Centrum Zarządzania Energią.

Obszar na terenie Warszawy z budynkami podłączonymi do systemu

Aktualnie w Warszawie już ponad 1 200 budynków jest podłączonych do sytemu. Niektóre z nich osiągają nawet ponad 30% oszczędności ciepła w skali roku, a średnia oszczędność w skali roku to 12-15%.

Spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty doceniają zarówno wymierne korzyści finansowe, jak i to, że korzystając z systemu efektywnego zarządzania ciepłem, w sposób świadomy wpływają korzystnie na otaczające środowisko poprzez redukcję emisji szkodliwych gazów.  Nie mniej ważne jest to, że w ten sposób klienci Veolii wspólnie przyczyniają się do spełnienia ustawowych wymogów dotyczących efektywności energetycznej oraz środowiskowej.

Fot. Obszar na terenie Warszawy z budynkami podłączonymi do systemu

Hubgrade – Centrum Zarządzania Energią

Fot. Hubgrade – Centrum Zarządzania Energią

Bądź świadomym Zarządcą. Dołącz do tych, którzy już od kilku lat korzystają z efektywnego zarządzania energią cieplną w budynkach. Skontaktuj się z nami >>

Veolia

Dział Sprzedaży i Doradztwa Energetycznego
sprzedaz.pl.vwaw@veolia.com

t. 508 038 813
Veolia Energia Warszawa S.A.
ul. Batorego 2, 02-591 Warszawa

 

[veolia,veolia energia warszawa,ciepło w budynku,komfort cieplny,białe certyfikaty,zarządzanie energią,efektywne zarządzanie energią cieplną,hubgrade]


Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
 • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 21428|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12847|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl