Artykuł sponsorowany

Inspekcje nieruchomości z wykorzystaniem dronów

 SkySnap  |  18.03.2021
Inspekcje nieruchomości z wykorzystaniem dronów
Inspekcje nieruchomości z wykorzystaniem dronów
SkySnap

Jednymi z największych pochłaniaczy czasu i kosztów przy zarządzaniu nieruchomością są: inspekcja, naprawa i utrzymanie obiektu oraz jego instalacji. Tradycyjne metody inwentaryzacji wiążą się z wizytą w terenie. Często inwentaryzacja jest powolna, a jeżeli wymaga prac na wysokościach, jest też niebezpieczna. Efekt nie zawsze jest zadowalający ze względu na trudny dostęp do nieruchomości.

Wielu zarządców nieruchomości decyduje się wyjść naprzeciw tym wyzwaniom i stosuje drony w niebezpiecznych i trudnych zadaniach związanych z inspekcją i utrzymaniem budynku.

Dron zajrzy w każdy zakątek nieruchomości. Zrobi to szybko, a efektem takiej inspekcji będą szczegółowe i wysokorozdzielcze zdjęcie, na których można… wykonać pomiary.

Proste i szybkie pomiary elewacji, dachów, instalacji lub balkonów oszczędzają czas w krótkiej i dłuższej perspektywie.

Wykorzystując drony do regularnych inspekcji, zarządca ma możliwość identyfikacji i śledzenia stanu usterek oraz reagowania, zanim dojdzie do poważnych awarii.

Zaoszczędź pieniądze, używając dronów!

Użycie nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem dronów stało się opłacalne. Drony oraz aparaty cyfrowe już od 5 lat pozwalają szybko i bezpiecznie wykonać dokładne zdjęcia. Nowe oprogramowanie pozwala na szybkie opracowanie zdjęć, aby możliwe były pomiary oraz automatyczne analizy. Narzędzia online pozwalają na udostępnienie danych przez przeglądarkę internetową oraz pracę na danych przez wielu użytkowników. Technologia zaczyna być opłacalna do wykonywania nawet małych i prostych zadań. Dowiedz się więcej >>

Inspekcje z drona

Zaoszczędzić sobie bólu głowy, organizując inspekcję z drona!

Dron to nie tylko zdjęcia i filmy. Zebrany materiał można odtwarzać na komputerze i dokonywać na nim pomiarów: odległości, powierzchni, a nawet temperatury.

Do inspekcji wykorzystuje się narzędzia online. Na podstawie danych pozyskanych przez drony, można łatwo przeprowadzić inspekcję oraz pomiar stanu nieruchomości w dwóch lub trzech krokach. Efektem końcowym jest automatycznie wygenerowany raport, który zawiera dokumentację zdjęciową oraz udokumentowane pomiary.

Inspekcje z dronów

Taki raport jest szczególnie istotny w newralgicznych momentach, takich jak np. przyjmowanie nowego budynku lub koniec rękojmi. Dobra dokumentacja umożliwia skuteczne dostarczenie dowodów na postępujące usterki, określenie zadań do wykonania dla dewelopera i podwykonawców lub wstępnej kwoty roszczenia czy remontu.

Inspekcja elewacji przed remontem z wykorzystaniem drona

Budynki średnio co 10-15 lat przechodzą naprawy elewacji. Dla zarządcy jest to dość istotny koszt, który oscyluje w setkach tysięcy złotych.

Tradycyjna metoda inspekcji wymaga spaceru wokół nieruchomości oraz prac na wysokościach z wykorzystaniem podnośnika. Zebranie precyzyjnych pomiarów w ten sposób jest nie tylko czasochłonne, ale także droższe i znacząco zmniejsza bezpieczeństwo ekipy pomiarowej.

Wykorzystując drony oraz zebrany dzięki nim dokładny materiał, zarządca ma możliwość identyfikacji oraz dokładnego pomiaru uszkodzeń. Można w ten sposób dokonać dokładnego przedmiaru robót do wykonania na elewacji.

Dokładna dokumentacja i przedmiar robót znacznie ułatwia negocjacje z potencjalnymi wykonawcami, a także pozwala zaoszczędzić tysiące złotych. Sprawdź >>

Inspekcje elewacji

Inspekcja dachu z wykorzystaniem drona

Dachy to niebezpieczne miejsce. Tradycyjna metoda inspekcji wymaga wejścia pracownika na dach i wykonania inspekcji ręcznie. Zebranie precyzyjnych pomiarów w ten sposób jest nie tylko czasochłonne, lecz także znacząco zwiększa ryzyko utraty zdrowia lub życia. 

Dron z zaprogramowaną misją pomoże zebrać niezbędne informacje, które następnie zespół bezpiecznie przeanalizuje w biurze. 

Drony nie wymagają specjalnej logistyki, np. zamykania przestrzeni wspólnych podczas prac wysokościowych. Znacząco też ograniczają czas pozyskania danych. Jeden dron może pozyskać wszystkie dane o dachu w mniej niż 30 minut.  

Szybkość oraz bezinwazyjność pomiarów przekładają się na znacząco niższy koszt takiego pomiaru.  

Zebrane dane w połączeniu z wiedzą ekspercką specjalistów pomogą wprowadzić nową i ustandaryzowaną jakość pomiarów na rynek zarządzania nieruchomością. Zamów inspekcję >>

Dachy z drona

Inspekcja balkonów z wykorzystaniem dronów

Balkony oraz ich mocowanie do budynku to ważna część nieruchomości. Często nie jest odpowiednio sprawdzana oraz opisana, szczególnie przy odbiorze budynku lub przed upływem rękojmi.

Brak odpowiedniej inspekcji stwarza duże ryzyko dla zarządców oraz mieszkańców w kwestii bezpieczeństwa użytkowania balkonów oraz serwisowania ewentualnych usterek.

Wykonując z drona dokładną inwentaryzację elementów mocujących balkon, zarządca może szybko wskazać, gdzie brakuje elementów i wymagane jest szybkie działanie naprawcze.

Inspekcja balkonów

Najważniejsze dla mieszkańców jest to, że już nie trzeba nękać lokatorów wizytą w lokalu. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie należy unikać zbędnego przemieszczania się. W ten sposób dbamy o zdrowie naszych sąsiadów i mieszkańców.

Inspekcja termowizyjna przy wykorzystaniu drona

Ogrzewanie nieruchomości jest istotnym elementem kosztów eksploatacyjnych nieruchomości. Występowanie mostków termicznych powoduje utratę ciepła, wzrost kosztów ogrzewania, wychłodzenie budynku lub powstawanie wilgoci.

Wykonanie prawidłowego i pełnego badania termowizyjnego nieruchomości jest tym trudniejsze, im większy i starszy jest obiekt.

Inspekcja termowizyjna elewacji oraz dachu z wykorzystaniem dronów znacznie ułatwia identyfikację potencjalnych usterek, uszkodzeń niewidocznych gołym okiem oraz oszacowanie kosztów naprawy.

Termowizja z drona

W ramach inspekcji badane są:

  • szczelność dachu, 
  • szczelność elewacji, 
  • występowanie mostków termicznych,
  • przecieki, 
  • trudne do zauważenia pęknięcia, 
  • stan instalacji HVAC,
  • stan instalacji solarnej na dachu budynku.

 

SkySnap

SkySnap Sp. z o.o.

Paweł Wójcik - Dyrektor ds. rozwoju technologii

+48 697 152 915

 

pawel.wojcik@skysnap.pl

 

Łukasz Czerwiński - CEO

 

+48 502 771 713

lukasz.czerwinski@skysnap.pl

www.skysnap.pl

 

[skysnap, inspekcje nieruchomości, inspekcje z drona, inspekcje z dronów, inspekcje dachów z dronów, inspekcje elewacji z drona, inspekcje balkonów z drona, termowizja]

Komentarze

(0)

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
3/2021

Aktualny numer:

Administrator 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - SRK N szansą dla rynku
  • - Koszty zarządu nieruchomością wspólną
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 21297|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 23152|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 13049|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl