administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Gdzie, jak i kiedy wieszać skrzynki lęgowe dla ptaków

Skrzynki lęgowe dla kawek i jerzyków

Skrzynki lęgowe dla kawek i jerzyków

Prowadzona obecnie w Polsce na wielką skalę termomodernizacja budynków grozi wyginięciem licznych gatunków ptaków. Można temu zapobiec, montując odpowiednie dla nich skrzynki lęgowe.

Zobacz także

AlphaDam sp. z o.o. Hydroizolacja z epdm AlphaThor

Hydroizolacja z epdm AlphaThor Hydroizolacja z epdm AlphaThor

Odkryj niezawodną ochronę dla Twojego dachu - hydroizolacja z epdm AlphaThor! Nasz produkt jest stworzony z myślą o trwałości i wytrzymałości, zapewniając długotrwałą ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami.

Odkryj niezawodną ochronę dla Twojego dachu - hydroizolacja z epdm AlphaThor! Nasz produkt jest stworzony z myślą o trwałości i wytrzymałości, zapewniając długotrwałą ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami.

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o., RIGIPS Płyty gipsowo-kartonowe w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych? To możliwe!

Płyty gipsowo-kartonowe w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych? To możliwe! Płyty gipsowo-kartonowe w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych? To możliwe!

Płyty gipsowo-kartonowe to świetny produkt, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można postawić ścianę działową w pokoju czy też stworzyć podwieszany sufit w sypialni. Mogą być wykorzystane również...

Płyty gipsowo-kartonowe to świetny produkt, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można postawić ścianę działową w pokoju czy też stworzyć podwieszany sufit w sypialni. Mogą być wykorzystane również w innych pomieszczeniach – nawet tam, gdzie panujące warunki wydają się niesprzyjające.

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o., RIGIPS Jakość oparta na 20-letnim doświadczeniu – wybieraj oryginalne profile ULTRASTIL® od Rigips!

Jakość oparta na 20-letnim doświadczeniu – wybieraj oryginalne profile ULTRASTIL® od Rigips! Jakość oparta na 20-letnim doświadczeniu – wybieraj oryginalne profile ULTRASTIL® od Rigips!

Nawet 50% większa sztywność, wyższe bezpieczeństwo użytkowania oraz łatwiejsze wkręcanie i lepsza stabilność wkrętów – to tylko niektóre z korzyści wynikających z zastosowania w systemach suchej zabudowy...

Nawet 50% większa sztywność, wyższe bezpieczeństwo użytkowania oraz łatwiejsze wkręcanie i lepsza stabilność wkrętów – to tylko niektóre z korzyści wynikających z zastosowania w systemach suchej zabudowy oryginalnych profili ULTRASTIL® marki RIGIPS. Wykonane z ryflowanej stali profile od lat stosuje się do budowy konstrukcji sufitów podwieszanych, poddaszy, okładzin ściennych i sufitowych, a także ścian działowych. Teraz oryginalne profile ULTRASTIL®, których jakość została doceniona przez tysiące...

Budynki miejskie przez kilkadziesiąt lat były dla wielu gatunków ptaków jedyną ostoją, w której czuły się bezpiecznie. W nich znajdowały schronienie i mogły przystępować do lęgów. Ptaki te to jerzyki, wróble, kawki, gołębie miejskie, jaskółki oknówki i pustułki. Niektóre z tych ptaków w niedługim czasie mogą znaleźć się w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt zagrożonych wyginięciem, jeśli nie zapewni się im możliwości dalszego wykorzystywania budynków do lęgów. Chodzi tu przede wszystkim o jerzyki i wróble, ale ich los mogą również podzielić kawki i jaskółki oknówki.

Dlaczego może się tak stać? Odpowiedź jest prosta. Nieodwracalne spustoszenie w świecie ptaków niesie za sobą termomodernizacja budynków, prowadzona w ostatnim dziesięcioleciu na wielką skalę. Pod warstwą styropianu i tynku ginie kilkaset tysięcy miejsc lęgowych rocznie, a zakratowane otwory do stropodachów powodują utratę kolejnych kilkuset tysięcy siedlisk lęgowych. Oczywiście termomodernizacja budynków jest niezbędna, ale czy musi pozbawiać ptaków siedlisk lęgowych?

Otóż nie musi. W artykule zatytułowanym Ochrona siedlisk ptaków, który ukazał się w marcowym numerze „Administratora", wyczerpująco opisano, jak postępować z ptakami podczas prac termomodernizacyjnych, aby mogły one zachować swoje miejsca gniazdowania. W niniejszym artykule przedstawione zostanie kilka rozwiązań, dzięki którym w miastach nadal będzie można słuchać ćwierkających wróbli i oglądać grupowe loty jerzyków.

Zgodnie z polskim prawem siedliska ptaków utracone w wyniku prowadzenia prac budowlanych należy zastąpić nowymi. Najprostszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem dla ptaków byłoby pozostawienie niezakratowanych otworów w stropodachach. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a czasem byłoby to nawet dla nich groźne. Dotyczy to przede wszystkim stropodachów ocieplonych granulatem styropianowym. Ptaki bowiem bez problemu wchodzą i wychodzą ze stropodachów ocieplonych granulatem wełny mineralnej, ale z ocieplonych granulatem styropianowym nie potrafią się wydostać.

Jeśli nawet pozostawimy niezakratowane otwory w stropodachu, to nie ustrzeżemy się przed zniszczeniem siedlisk znajdujących się w szczelinach miedzy płytami, za rynnami, pod parapetami i wykończeniami blacharskimi dachu. Wtedy najprostszym sposobem zrekompensowania ptakom utraconych siedlisk jest zainstalowanie na budynku skrzynek lęgowych. Ważne jednak, aby były wykonane zgodnie z potrzebami poszczególnych gatunków, czyli z odpowiednich materiałów i miały stosowne wymiary. Muszą też być zawieszone w odpowiednim miejscu.

Wprawdzie powieszenie skrzynek nie zrekompensuje całkowicie ptakom utraconych miejsc lęgowych, ale pozwoli im powrócić na dawne tereny bez obaw, że nie znajdą miejsca na założenie gniazda. Dla inwestorów nie jest to duży koszt i nie wymaga od nich dużego nakładu pracy.

Typy skrzynek lęgowych

Typ skrzynki lęgowej określa jednocześnie gatunek ptaków, dla których jest ona przeznaczona. Skrzynka typu A jest dla wróbli, typu D - dla kawek, a typu J - dla jerzyków. Wszystkie typy skrzynek można wykonać samemu lub kupić w biurach organizacji zajmujących się ochroną ptaków.

Zaprezentowane na zdjęciach skrzynki wykonywane są z tarcicy sosnowej grubości 2 cm i zabezpieczone drewnochronem przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Na daszkach zamontowana jest dodatkowo ocynkowana blacha. Ścianki przednie są otwierane, dzięki czemu wnętrza skrzynek w razie potrzeby można oczyścić.

Skrzynki mogą być także wykonane z trocinobetonu. Są one jednak trudno dostępne na polskim rynku.

Tabela 1. Wymiary skrzynek typu A i D

Typ skrzynki A B
Wewnętrzny wymiar dna 11 x 11 cm 17 x 17 cm
Głębokość od wlotu do dna (wewnątrz) 21 cm 27 cm
Średnica otworu wlotowego 33 mm 85 mm
Grubość przedniej ścianki (z podwójnej deski) 4 cm 4 cm

Tabela 2. Wymiary skrzynki typu J

Wysokość z przodu 14 cm
Szerokość wewnątrz 14 cm
Długość wewnątrz 34 cm
Wymiary owalnego wlotu (wlot, w zależności od sposobu montażu, może być w ściance przedniej lub bocznej)  6,5 x 3,5 cm
Odległość od dolnej krawędzi otworu wlotowego do dna 5 cm

Terminy wieszania i sposób montażu skrzynek

Przed rozpoczęciem prac termomodernizacyjnych należy ustalić, ile ptaków i jakie ich gatunki mają swoje siedliska w budynku i na tej podstawie przygotować odpowiednie skrzynki lęgowe.

Najlepiej zadanie to powierzyć ornitologowi, który wskaże również, gdzie należy powiesić skrzynki, jakiego typu oraz ile powinno ich być.

Skrzynki lęgowe mocuje się do wykończonej elewacji za pomocą kołków rozporowych - przez tylną ściankę. Można też je powiesić przed rozpoczęciem prac termomodernizacyjnych i otynkować na kolor elewacji po położeniu warstwy styropianu. Wtedy będą mniej widoczne.

Tabela 3. Gdzie, jak i kiedy wieszać skrzynki lęgowe

Typ skrzynki Gdzie wieszać Jak wieszać Kiedy wieszać
A - dla wróbli Bezpośrednio na budynku. Najlepiej w miejscu zlikwidowanego gniazda. Na ścianach szczytowych, frontowych i nadbudówkach.
Ze względu na bezpieczeństwo przechodniów skrzynek nie powinno się wieszać nad chodnikami i oknami.
Na wysokości min. 3 m. Odległość między skrzynkami - ponad 4 m. Przez cały rok. Najlepiej jednak jesienią lub wczesną wiosną.
D - dla kawek Na wysokości min. 9 m. Odległość między skrzynkami może wynosić 1 m.
J - dla jerzyków Bezpośrednio na budynku w miejscu zlikwidowanego otworu wlotowego do gniazda (najczęściej na ścianie szczytowej, tuż nad lub pod otworami w stropodachu).
Ze względu na bezpieczeństwo przechodniów skrzynek nie powinno się wieszać nad chodnikami i oknami.
Na wysokości min. drugiego piętra. Ważne jest, aby bezpośrednio pod skrzynką była pozostawiona wolna przestrzeń minimum 10 m, by ptaki mogły swobodnie dolecieć do gniazda.
Ponieważ jerzyki chętnie gniazdują w koloniach, należy wieszać od kilku do kilkunastu skrzynek obok siebie.
Najlepiej tuż przed przylotem jerzyków (koniec kwietnia, początek maja) lub w czerwcu i lipcu, kiedy młode ptaki szukają miejsc na przyszły sezon lęgowy.

Czyszczenie skrzynek lęgowych

Skrzynki lęgowe dla wróbli należy czyścić raz w roku (między 16 października a końcem lutego), aby umożliwić ptakom dalsze korzystanie z nich. Jerzykom zaś i kawkom wystarczy wyczyścić skrzynki raz na trzy lata (również między 16 października a końcem lutego), aby usunąć z nich pasożyty, które są dokuczliwym lokatorem ptasich lokali.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

DEROWERK Piotr Białas Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Jaką trwałość użytkową powinien mieć materiał izolacyjny do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym?

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

Jednym z kluczowych czynników, wpływających na dobry wybór materiału izolacyjnego do ocieplenia stropodachu budynku wielomieszkaniowego, jest trwałość rozwiązania.

DEROWERK Piotr Białas Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej? Jak wykonać prace termomodernizacyjne na stropodachach osiedli mieszkaniowych, nie naruszając konstrukcji dachowej?

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

Wybierając metodę ocieplenia dachów osiedli mieszkaniowych, trzeba brać pod uwagę stopień ingerencji w konstrukcję budynku.

DEROWERK Piotr Białas Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Poprzez niezaizolowany dach ucieka nie tylko ciepło, ale i komfort akustyczny mieszkańców. Jak temu zaradzić? Jak za jednym zamachem wyciszyć budynek, ocieplić go i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

DEROWERK Piotr Białas Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu? Ocieplenie stropodachu – na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ocieplenia stropodachu?

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić...

Wybór wykonawcy ocieplenia stropodachów bloków mieszkalnych to kwestia, która będzie miała wpływ na trwałość rozwiązania termoizolacyjnego, komfort życia mieszkańców i kwestie ekonomiczne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy wykonawczej? Podpowiadamy.

DEROWERK Piotr Białas Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać? Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaką metodę termomodernizacji wybrać?

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt,...

Wentylowany stropodach betonowy to najczęściej stosowana konstrukcja dachowa w budynkach wielorodzinnych. Jak najlepiej ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni oczekiwany efekt, a inwestycja szybko się zwróci i będzie przynosić największe korzyści w kolejnych latach?

DEROWERK Piotr Białas Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty? Jaki jest koszt ocieplenia stropodachu? Od czego zależy cena i czy warto sięgać po najtańsze oferty?

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

Cena to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora.

DEROWERK Piotr Białas Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów?

Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów? Jak dostosować strop nad piwnicą lub garażem podziemnym do wymagań przepisów?

Piwnice i garaże podziemne to newralgiczne miejsca w blokach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. duże szpitale czy galerie handlowe. Ich stropy muszą być ocieplone zgodnie...

Piwnice i garaże podziemne to newralgiczne miejsca w blokach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. duże szpitale czy galerie handlowe. Ich stropy muszą być ocieplone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak zabezpieczyć ogrzewaną przestrzeń przed przenikaniem chłodu od strony nieogrzewanych, podziemnych części budynku? Jak zachować pożądany chłód w piwnicach? Jak spełnić aktualne wymagania prawne?

DEROWERK Piotr Białas Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk Ocieplanie stropodachów budynków wielolokalowych z DeRowerk

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do ocieplenia stropodachu w budynku wielolokalowym? Poniżej znajdziecie Państwo zbiór artykułów, który odpowiada na to pytanie.

Teais Polska Hydroizolacja fundamentów i ścian piwnic

Hydroizolacja fundamentów i ścian piwnic Hydroizolacja fundamentów i ścian piwnic

Jak skutecznie zabezpieczyć fundamenty i ściany piwnic?

Jak skutecznie zabezpieczyć fundamenty i ściany piwnic?

Crisoma Renowacja lastryka z firmą Crisoma

Renowacja lastryka z firmą Crisoma Renowacja lastryka z firmą Crisoma

Crisoma to firma świadcząca usługi w zakresie renowacji, szlifowania i czyszczenia marmuru, lastryko, a także terrazzo, granitu czy betonu.

Crisoma to firma świadcząca usługi w zakresie renowacji, szlifowania i czyszczenia marmuru, lastryko, a także terrazzo, granitu czy betonu.

WEBER, Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Żywica poliuretanowa na balkonie i tarasie

Żywica poliuretanowa na balkonie i tarasie Żywica poliuretanowa na balkonie i tarasie

Bezspoinowy system powłokowy na bazie żywicy poliuretanowej. Stosowany przy wykończeniach powierzchni balkonu lub tarasu. Alternatywa dla płytek ceramicznych.

Bezspoinowy system powłokowy na bazie żywicy poliuretanowej. Stosowany przy wykończeniach powierzchni balkonu lub tarasu. Alternatywa dla płytek ceramicznych.

BOLIX Nieestetyczne naloty na elewacjach – jakie są przyczyny i jak zapobiegać powstawaniu?

Nieestetyczne naloty na elewacjach – jakie są przyczyny i jak zapobiegać powstawaniu? Nieestetyczne naloty na elewacjach – jakie są przyczyny i jak zapobiegać powstawaniu?

Często zdarza się, że z biegiem czasu na elewacjach pojawiają się drobne usterki, których zignorowanie może przyczynić się do powstania poważniejszych uszkodzeń, a to z kolei prowadzi do konieczności przeprowadzenia...

Często zdarza się, że z biegiem czasu na elewacjach pojawiają się drobne usterki, których zignorowanie może przyczynić się do powstania poważniejszych uszkodzeń, a to z kolei prowadzi do konieczności przeprowadzenia kosztownych napraw. Takich sytuacji możemy uniknąć poprzez regularne, cykliczne (np. coroczne) kontrole stanu elewacji, a w razie potrzeby przez przeprowadzanie prostych prac konserwacyjnych.

BOLIX Jak skazy na elewacji wpływają na uszkodzenia warstwy ocieplenia budynku

Jak skazy na elewacji wpływają na uszkodzenia warstwy ocieplenia budynku Jak skazy na elewacji wpływają na uszkodzenia warstwy ocieplenia budynku

Jeśli ocieplenie było prawidłowo wykonane, to najmniej dokuczliwym znakiem czasu są zabrudzenia i zmiany kolorystyczne warstw wykończeniowych (tynków cienkowarstwowych, farb). Poważniejszym problemem istniejącego...

Jeśli ocieplenie było prawidłowo wykonane, to najmniej dokuczliwym znakiem czasu są zabrudzenia i zmiany kolorystyczne warstw wykończeniowych (tynków cienkowarstwowych, farb). Poważniejszym problemem istniejącego ocieplenia są osypujące się lub odpadające wyprawy tynkarskie, popękane warstwy wierzchnie (wyprawa tynkarska, warstwa zbrojona).

DEROWERK Piotr Białas Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?

Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże? Izolacja akustyczna parkingów i garaży podziemnych. Jak skutecznie wyciszyć wielkopowierzchniowe podziemne parkingi i garaże?

Liczba realizowanych w Polsce inwestycji w nowoczesne apartamentowce i biurowce, wyposażone w wielkopowierzchniowe parkingi podziemne, jest imponująca. Jak inwestorzy radzą sobie z problemem izolacji...

Liczba realizowanych w Polsce inwestycji w nowoczesne apartamentowce i biurowce, wyposażone w wielkopowierzchniowe parkingi podziemne, jest imponująca. Jak inwestorzy radzą sobie z problemem izolacji termicznej stropów nad garażami podziemnymi – i równie ważnym aspektem ich izolacji akustycznej? Sprawdzonym rozwiązaniem jest pneumatyczny natrysk niepalnej wełny mineralnej Thermacoustic TC-417 o współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,035 W/mK i klasie akustycznej A.

BOLIX Czy prawidłowo wykonane ocieplenie na styropianie w technologii ETICS może zostać oderwane, nawet w warunkach najsilniejszego wiatru?

Czy prawidłowo wykonane ocieplenie na styropianie w technologii ETICS może zostać oderwane, nawet w warunkach najsilniejszego wiatru? Czy prawidłowo wykonane ocieplenie na styropianie w technologii ETICS może zostać oderwane, nawet w warunkach najsilniejszego wiatru?

Do ekstremalnych wypadków, podczas których silne wichury odrywają fragmenty ocieplenia z elewacji dochodzi stosunkowo rzadko, jednak nie są to przypadki całkowicie abstrakcyjne, nierealne, które nigdy...

Do ekstremalnych wypadków, podczas których silne wichury odrywają fragmenty ocieplenia z elewacji dochodzi stosunkowo rzadko, jednak nie są to przypadki całkowicie abstrakcyjne, nierealne, które nigdy nie miały miejsca. Poniżej wyjaśniamy, jakie założenia muszą zostać spełnione, aby ocieplona elewacja była trwała i odporna na działanie nawet najsilniejszych odziaływań środowiskowych w szczególności wiatru.

BOLIX Co należy sprawdzić przed ponownym dociepleniem?

Co należy sprawdzić przed ponownym dociepleniem? Co należy sprawdzić przed ponownym dociepleniem?

Kluczową kwestią dla zaplanowania jakiejkolwiek renowacji ocieplenia, w szczególności podwójnego ocieplenia, jest wykonanie oceny technicznej stanu ocieplenia istniejącego oraz ścian, do których jest zamocowane....

Kluczową kwestią dla zaplanowania jakiejkolwiek renowacji ocieplenia, w szczególności podwójnego ocieplenia, jest wykonanie oceny technicznej stanu ocieplenia istniejącego oraz ścian, do których jest zamocowane. Takiej oceny powinien dokonać uprawniony ekspert budowlany. Celem podstawowym takiego działania powinno być stwierdzenie, czy ocieplenie istniejące i ściana mogą służyć jako stabilne podłoże pod nowe ocieplenie, lub określenie sposobu przygotowania ocieplania istniejącego do ponownego ocieplenia.

DEROWERK Piotr Białas Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje Ekovilla jako wyrób budowlany – informacje

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie...

Firma Derowerk działa nieprzerwanie 25 lat, od 17 lat specjalizując się w technologii wdmuchiwania izolacji. Jesteśmy firmą rzetelną, czego dowodzi wieloletnia współpraca z naszymi Dostawcami i zadowolenie Klientów decydujących się na wybór naszych materiałów.

WEBER, Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Wylewka pod wykładzinę PCV, dywanową lub panele LVT. Jakie rozwiązanie wybrać?

Wylewka pod wykładzinę PCV, dywanową lub panele LVT. Jakie rozwiązanie wybrać? Wylewka pod wykładzinę PCV, dywanową lub panele LVT. Jakie rozwiązanie wybrać?

W biurach, obiektach komercyjnych, wykładzina PVC, panele LVT lub wykładziny dywanowe w płytkach są uniwersalnym i trwałym rozwiązaniem posadzkowym. Wykładziny mocowane są specjalnymi klejami do wylewki...

W biurach, obiektach komercyjnych, wykładzina PVC, panele LVT lub wykładziny dywanowe w płytkach są uniwersalnym i trwałym rozwiązaniem posadzkowym. Wykładziny mocowane są specjalnymi klejami do wylewki (podkładu podłogowego), zatem wymagane jest, aby był on wykonany równo i miał odpowiednie parametry umożliwiające przyklejenie wykładziny.

Canada Rubber Polska Sp. z o.o. Naprawa pokryć dachowych

Naprawa pokryć dachowych Naprawa pokryć dachowych

Tradycyjny remont dachu pokrytego papą związany jest z koniecznością zrywania istniejącego pokrycia, co niesie za sobą koszty związane z jego utylizacją, a także naraża odsłonięte elementy konstrukcyjne...

Tradycyjny remont dachu pokrytego papą związany jest z koniecznością zrywania istniejącego pokrycia, co niesie za sobą koszty związane z jego utylizacją, a także naraża odsłonięte elementy konstrukcyjne na działanie negatywnych warunków pogodowych. Naprawa przez montaż kolejnych warstw papy wiąże się z dodatkowym dociążeniem dachu, sięgającym nawet do ok. 10 kg/m2.

WEBER, Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Balkony i tarasy w nowej odsłonie - system weber.dry balkon

Balkony i tarasy w nowej odsłonie - system weber.dry balkon Balkony i tarasy w nowej odsłonie - system weber.dry balkon

Dzięki balkonowi czy tarasowi każde mieszkanie, każdy dom zyskuje na atrakcyjności. Dodatkowa przestrzeń wysunięta poza elewację budynku daje poczucie bliższego kontaktu ze światem zewnętrznym, stanowi...

Dzięki balkonowi czy tarasowi każde mieszkanie, każdy dom zyskuje na atrakcyjności. Dodatkowa przestrzeń wysunięta poza elewację budynku daje poczucie bliższego kontaktu ze światem zewnętrznym, stanowi „okno na świat” i zapewnia „oddech” mieszkańcom. Atrakcyjnie zaaranżowany balkon czy taras to miejsce relaksu, namiastka ogrodu i przedłużenie powierzchni mieszkalnej z dodatkową funkcją użytkową.

Arbet Termoizolacja w ociepleniu na ocieplenie

Termoizolacja w ociepleniu na ocieplenie Termoizolacja w ociepleniu na ocieplenie

W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe jest wykonanie nowego ocieplenia, po...

W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe jest wykonanie nowego ocieplenia, po wcześniejszym usunięciu starych warstw, lub wykonanie tzw. ocieplenia na ocieplenie.

ISOVER, Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Termomodernizacja piwnic w budynkach – szybko i bez uciążliwości dla mieszkańców

Termomodernizacja piwnic w budynkach – szybko i bez uciążliwości dla mieszkańców Termomodernizacja  piwnic w budynkach  – szybko i bez uciążliwości  dla mieszkańców

Przełomowe rozwiązanie w izolacji sufitów piwnic, pomieszczeń technicznych i garaży ISOVER Stropmax 31 to dla wielu administratorów budynków gotowe rozwiązanie dla szybkiej i łatwej w przeprowadzeniu izolacji...

Przełomowe rozwiązanie w izolacji sufitów piwnic, pomieszczeń technicznych i garaży ISOVER Stropmax 31 to dla wielu administratorów budynków gotowe rozwiązanie dla szybkiej i łatwej w przeprowadzeniu izolacji sufitów piwnic w budynkach nowych i podlegających renowacji termicznej.

Redakcja O hydroizolacji w budynkach wielolokalowych

O hydroizolacji w budynkach wielolokalowych O hydroizolacji w budynkach wielolokalowych

Nieodpowiednie zabezpieczenie murów budynku, balkonów i tarasów, piwnic czy garaży przed wilgocią może spowodować poważne skutki i spore straty. Jak tego uniknąć? Jak nie popełnić błędu? Jak się przygotować...

Nieodpowiednie zabezpieczenie murów budynku, balkonów i tarasów, piwnic czy garaży przed wilgocią może spowodować poważne skutki i spore straty. Jak tego uniknąć? Jak nie popełnić błędu? Jak się przygotować na zmienne warunki atmosferyczne? Od czego zacząć? Odpowiedzią na wszystkie problemy związane z wilgocią będzie właściwa hydroizolacja.

Redakcja Dobór tynków i środków do czyszczenia w systemach ociepleń ETICS

Dobór tynków i środków do czyszczenia w systemach ociepleń ETICS Dobór tynków i środków do czyszczenia w systemach ociepleń ETICS

Elewacja ma za zadanie nie tylko zdobić osiedle, lecz także chronić budynki przed różnymi czynnikami. Każda elewacja narażona jest na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych – i przed tym nie sposób...

Elewacja ma za zadanie nie tylko zdobić osiedle, lecz także chronić budynki przed różnymi czynnikami. Każda elewacja narażona jest na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych – i przed tym nie sposób się uchronić. Natomiast są sposoby, które pozwalają zabezpieczyć elewację, a tym samym przedłużyć jej funkcjonalność i długo cieszyć się jej estetycznym wyglądem. O jakich sposobach ochrony mowa?

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.