CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Wieści z kraju - przegląd subiektywny (22.07-28.07.2011 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  29.07.2011

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o tym, jakie miasto zostało wybrane wizytówką Polski i o planowanym Parku Rozrywki pod Warszawą. Ponadto powódź nie straszna już dla Rzeszowa - czujniki alarmowe i sms'y poinformują o zagrożeniu odpowiednie służby i mieszkańców.

Warszawa: parkingi „Parkuj i jedź" pod większą kontrolą

W połowie sierpnia stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego zamontuje na dwóch takich parkingach system, który uniemożliwi parkowanie na gapę - podała „Gazeta Stołeczna".

Będą to parkingi nad stacją metra Ursynów i przy stacji kolejowej w Aninie. Nowy system uniemożliwi parkowanie tym, którzy wcale nie chcą korzystać z komunikacji miejskiej. A ponieważ kontrolerzy ZTM na parkingach „Parkuj i jedź" pojawią się bardzo rzadko, wielu kierowców pozostawia swoje samochody, nie kupując wymaganych biletów. W efekcie kierowcy ci zajmują miejsca tym, którzy chcą skorzystać z parkingu zgodnie z jego przeznaczeniem.

System ma zacząć działać od 16 sierpnia br., wraz z wejściem w życie podwyżki. Szlabany na parkingach zostaną zamknięte. Żeby się otworzyły, trzeba będzie pobrać bilet tak, jak na niektórych parkingach przy centrach handlowych. Przed wyjazdem trzeba będzie potwierdzić opłatę. Kto nie będzie miał biletu, zapłaci 100 zł, bo inaczej szlaban się nie otworzy.

W Grodzisku Mazowieckim powstanie Park Rozrywki

To będzie pierwszy w naszej części Europy park rozrywkowy na wzór Disneylandu - czytamy na stronie gazeta.pl.

Główną atrakcją ma być pięć tematycznych wysp: Wybrzeże Przygód, Laguna Stworzeń, Wyspa Zamków, Kraina Legend oraz Plac Polski, czyli miasteczko inspirowane rodzimą architekturą i legendami, np. o Złotej Kaczce. Ma też stanąć pałac pana Twardowskiego, obracający się wokół własnej osi, ale do góry nogami. Ponadto, zbudowany zostanie największy w Polsce aquapark. Planowane są też dwa hotele na 800 pokoi, część rozrywkowa z kinami, restauracjami, sklepami i klubami. Całość zajmie 240 ha.

Budowa samego Parku Rozrywki pochłonie aż 400 mln euro. Prace mają ruszyć za rok, a za trzy lata Park ma być gotowy.

Ekologiczne śmieciarki ulicach Tarnowa

Tarnów stał się pierwszym polskim miastem, które wprowadziło system mobilnych i ekologicznych śmieciarek. Dwa takie pojazdy otrzymało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - jedną kupiło za 260 tys. zł PGNiG, a drugą miasto ze środków własnych - czytamy na stronie www.tarnow.pl.

Nowe śmieciarki będą pracować głównie na ciasnych uliczkach starego miasta, gdzie trudno dojechać standardowym ciężkim samochodom. A ponieważ są stosunkowo lekkie, mniej zniszczą nawierzchnię. Dodatkowa ich zaleta, to cicha praca.

Rzeszów: czujniki ostrzegą przed powodzią

System ostrzegania przed powodzią ma zacząć działać jeszcze w tym roku. Pierwszy element tego systemu już został zamontowany na osiedlu Słocina na mostku, pod którym przepływa Młynówka - pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów".

Na przełomie jesieni i zimy planowany jest montaż dwóch kolejnych czujników na Młynówce, trzech na rzece Strug i dwóch na Wisłoku.
Czujniki będą mierzyły aktualny poziom wody. Gdy przekroczony zostanie stan ostrzegawczy czy też alarmowy, wyślą sygnał o zagrożeniu do odpowiednich służb. A mieszkańcy, którzy zarejestrują się w systemie, otrzymają sms'a z informacją o zagrożeniu.

 

Gorzów Wielkopolski: zabytkowy Czerwony Spichlerz ma nowego właściciela

Kupiła go od miasta w drodze przetargu spółka Baltik Investment z Gorzowa Wlkp. za 404 tys. zł. Do miejskiej kasy wpłyną jednak tylko 263 tys. zł, bo część obiektu wpisana jest do rejestru zabytków i miasto ma obowiązek udzielenia nabywcy 50-procentowej bonifikaty - informuje PAP.

Trzykondygnacyjny Czerwony Spichlerz wzniesiony został nad Wartą w XIX w. i służył jako magazyn zboża, ziemniaków, pasz i nawozów. Teraz ma być przeznaczony na cele gastronomiczno-hotelarskie.

Zabytkowe kamienice w Kluczborku odzyskają blask

Ponad 20 budynków w centrum miasta będzie mieć nowe elewacje. Dzięki gminnemu projektowi rewitalizacji remonty dofinansuje Unia Europejska - czytamy na stronie nto.pl.

Projekt rewitalizacji obejmuje nie tylko obiekty należące do gminy, ale także do wspólnot mieszkaniowych. Aby zakwalifikować się do programu, trzeba jednak spełnić dwa warunki: kamienica musi być wpisana do ewidencji lub rejestru zabytków, a wspólnota - wypłacalna.

Wysokość wkładu własnego zależy do tego, czy w budynku jest część usługowa, czy są tylko mieszkania. W pierwszym przypadku dofinansowanie wyniesie 50% kosztów. Wspólnoty muszą jednak zapłacić za cały remont i dopiero wtedy otrzymają z funduszy unijnych zwrot połowy poniesionych kosztów. Natomiast za prace w budynkach tylko mieszkalnych zapłaci gmina, ale wspólnota w ustalonym czasie zwróci jej 25% kosztów.

Mieszkańcy skarżą krakowskie lotnisko

Przed krakowskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w sprawie odszkodowań za obniżenie wartości nieruchomości i konieczność wyciszenia domów, położonych w pobliżu lotniska Babice - poinformował PAP.

Do sądu wpłynęło ponad 50 pozwów o odszkodowanie przeciwko lotnisku w Balicach oraz ponad 110 wniosków o zawezwanie lotniska do ugody. Dochodzenie odszkodowania umożliwiła mieszkańcom uchwała sejmiku województwa małopolskiego, która ustanowiła „Obszar ograniczonego użytkowania dla lotniska Kraków- Balice".

Jak dowiedziała się PAP, za pośrednictwem tylko jednej z krakowskich kancelarii prawniczych do sądu wpłynęło 38 pozwów przeciwko lotnisku w Balicach na łączną kwotę ok. 9,5 mln zł, w tym prawie 7 mln zł za utratę wartości nieruchomości i 2,5 mln zł za konieczność ochrony przed hałasem.

Zdrożeje ciepło w stolicy

SPEC wprowadził od 1 lipca br. nowy cennik opłat za ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie. Podwyżka obejmie wszystkich, którzy korzystają z ciepła dostarczanego przez SPEC - poinformowały stołeczne media.

Do końca czerwca jeden gigadżul ciepła kosztował prawie 39 zł, od lipca będzie kosztował 41,57 zł, czyli niespełna 7% więcej.

Warmińsko-mazurskie likwiduje ekologiczne bomby

Ze składowisk odpadów w Matyskach (gmina Węgorzewo) i w miejscowości Siniec (pow. kętrzyński) zostanie usuniętych kilkaset ton niebezpiecznych odpadów, m.in. przeterminowane środki ochrony roślin. Termin zakończenia prac przewidziany jest na 30 września br.

Środki na likwidację składowisk pochodzą z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz władz lokalnych. Przedsięwzięcie otrzymało także wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Łódź: ulica Piotrkowska wizytówką Polski w Street View

Street View to aplikacja uruchomiona przez Google, dzięki której można przeglądać panoramiczne widoki miejsc z całego świata. W internetowym plebiscycie „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na „Street View" wygrała reprezentacyjna ulica Łodzi - Piotrkowska. W głosowaniu udział wzięło ponad 115 tys. internautów z całej Polski - poinformował PAP.

Niebawem w Łodzi pojawi się ekipa Street View, która będzie fotografować ulicę z samochodów z zamontowanymi na dachu kamerami.
W pierwszej trójce znalazły się również Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Stary Rynek w Poznaniu.

Podlaskie: pierwsze nieruchomości w Parku Inwestycyjnym Kolno sprzedane

Park Inwestycyjny Kolno to 10,2 hektara gruntów. Większość środków na przygotowanie tych terenów dla inwestorów pochodziła z Unii Europejskiej z programu Rozwój Polski Wschodniej - podał na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Kolno.

Miasto wystawiło do sprzedaży sześć nieruchomości. W otwartym przetargu nabywców znalazły dwie. Największym zainteresowaniem cieszył się teren o powierzchni 6380 m2, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 63. Działkę tę sprzedano za 170 tys. zł. Za drugą nieruchomość, największą spośród wystawionych do przetargu (13 480 m2), nabywca zapłacił ponad 293 tys. zł.

Zgodnie z zasadami działania Parku Inwestycyjnego Kolno, wszystkie inwestycje muszą mieć innowacyjny charakter. Z warunków zaś przetargu wynika, że firmy, które nabędą nieruchomości, muszą rozpocząć na nich budowę w ciągu dwóch lat od dnia zawarcia umowy i zakończyć ją w ciągu czterech lat od rozpoczęcia inwestycji.

Tagi: 
warszawa | 
parkingi | 
grodzisk mazowiecki | 
park | 
ekologia | 
śmieci | 
tarnów | 
czujniki | 
powódź | 
rzeszów | 
gorzów wielkopolski | 
sprzedaż | 
kupno | 
rewitalizacja | 
kluczbork | 
kamienice | 
elewacje | 
wspólnota mieszkaniowa | 
zabytki | 
sąd | 
kraków | 
lotnisko | 
ciep

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12216|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11558|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl