CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Wieści z kraju - przegląd subiektywny (22.07-28.07.2011 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  29.07.2011

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o tym, jakie miasto zostało wybrane wizytówką Polski i o planowanym Parku Rozrywki pod Warszawą. Ponadto powódź nie straszna już dla Rzeszowa - czujniki alarmowe i sms'y poinformują o zagrożeniu odpowiednie służby i mieszkańców.

Warszawa: parkingi „Parkuj i jedź" pod większą kontrolą

W połowie sierpnia stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego zamontuje na dwóch takich parkingach system, który uniemożliwi parkowanie na gapę - podała „Gazeta Stołeczna".

Będą to parkingi nad stacją metra Ursynów i przy stacji kolejowej w Aninie. Nowy system uniemożliwi parkowanie tym, którzy wcale nie chcą korzystać z komunikacji miejskiej. A ponieważ kontrolerzy ZTM na parkingach „Parkuj i jedź" pojawią się bardzo rzadko, wielu kierowców pozostawia swoje samochody, nie kupując wymaganych biletów. W efekcie kierowcy ci zajmują miejsca tym, którzy chcą skorzystać z parkingu zgodnie z jego przeznaczeniem.

System ma zacząć działać od 16 sierpnia br., wraz z wejściem w życie podwyżki. Szlabany na parkingach zostaną zamknięte. Żeby się otworzyły, trzeba będzie pobrać bilet tak, jak na niektórych parkingach przy centrach handlowych. Przed wyjazdem trzeba będzie potwierdzić opłatę. Kto nie będzie miał biletu, zapłaci 100 zł, bo inaczej szlaban się nie otworzy.

W Grodzisku Mazowieckim powstanie Park Rozrywki

To będzie pierwszy w naszej części Europy park rozrywkowy na wzór Disneylandu - czytamy na stronie gazeta.pl.

Główną atrakcją ma być pięć tematycznych wysp: Wybrzeże Przygód, Laguna Stworzeń, Wyspa Zamków, Kraina Legend oraz Plac Polski, czyli miasteczko inspirowane rodzimą architekturą i legendami, np. o Złotej Kaczce. Ma też stanąć pałac pana Twardowskiego, obracający się wokół własnej osi, ale do góry nogami. Ponadto, zbudowany zostanie największy w Polsce aquapark. Planowane są też dwa hotele na 800 pokoi, część rozrywkowa z kinami, restauracjami, sklepami i klubami. Całość zajmie 240 ha.

Budowa samego Parku Rozrywki pochłonie aż 400 mln euro. Prace mają ruszyć za rok, a za trzy lata Park ma być gotowy.

Ekologiczne śmieciarki ulicach Tarnowa

Tarnów stał się pierwszym polskim miastem, które wprowadziło system mobilnych i ekologicznych śmieciarek. Dwa takie pojazdy otrzymało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - jedną kupiło za 260 tys. zł PGNiG, a drugą miasto ze środków własnych - czytamy na stronie www.tarnow.pl.

Nowe śmieciarki będą pracować głównie na ciasnych uliczkach starego miasta, gdzie trudno dojechać standardowym ciężkim samochodom. A ponieważ są stosunkowo lekkie, mniej zniszczą nawierzchnię. Dodatkowa ich zaleta, to cicha praca.

Rzeszów: czujniki ostrzegą przed powodzią

System ostrzegania przed powodzią ma zacząć działać jeszcze w tym roku. Pierwszy element tego systemu już został zamontowany na osiedlu Słocina na mostku, pod którym przepływa Młynówka - pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów".

Na przełomie jesieni i zimy planowany jest montaż dwóch kolejnych czujników na Młynówce, trzech na rzece Strug i dwóch na Wisłoku.
Czujniki będą mierzyły aktualny poziom wody. Gdy przekroczony zostanie stan ostrzegawczy czy też alarmowy, wyślą sygnał o zagrożeniu do odpowiednich służb. A mieszkańcy, którzy zarejestrują się w systemie, otrzymają sms'a z informacją o zagrożeniu.

 

Gorzów Wielkopolski: zabytkowy Czerwony Spichlerz ma nowego właściciela

Kupiła go od miasta w drodze przetargu spółka Baltik Investment z Gorzowa Wlkp. za 404 tys. zł. Do miejskiej kasy wpłyną jednak tylko 263 tys. zł, bo część obiektu wpisana jest do rejestru zabytków i miasto ma obowiązek udzielenia nabywcy 50-procentowej bonifikaty - informuje PAP.

Trzykondygnacyjny Czerwony Spichlerz wzniesiony został nad Wartą w XIX w. i służył jako magazyn zboża, ziemniaków, pasz i nawozów. Teraz ma być przeznaczony na cele gastronomiczno-hotelarskie.

Zabytkowe kamienice w Kluczborku odzyskają blask

Ponad 20 budynków w centrum miasta będzie mieć nowe elewacje. Dzięki gminnemu projektowi rewitalizacji remonty dofinansuje Unia Europejska - czytamy na stronie nto.pl.

Projekt rewitalizacji obejmuje nie tylko obiekty należące do gminy, ale także do wspólnot mieszkaniowych. Aby zakwalifikować się do programu, trzeba jednak spełnić dwa warunki: kamienica musi być wpisana do ewidencji lub rejestru zabytków, a wspólnota - wypłacalna.

Wysokość wkładu własnego zależy do tego, czy w budynku jest część usługowa, czy są tylko mieszkania. W pierwszym przypadku dofinansowanie wyniesie 50% kosztów. Wspólnoty muszą jednak zapłacić za cały remont i dopiero wtedy otrzymają z funduszy unijnych zwrot połowy poniesionych kosztów. Natomiast za prace w budynkach tylko mieszkalnych zapłaci gmina, ale wspólnota w ustalonym czasie zwróci jej 25% kosztów.

Mieszkańcy skarżą krakowskie lotnisko

Przed krakowskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w sprawie odszkodowań za obniżenie wartości nieruchomości i konieczność wyciszenia domów, położonych w pobliżu lotniska Babice - poinformował PAP.

Do sądu wpłynęło ponad 50 pozwów o odszkodowanie przeciwko lotnisku w Balicach oraz ponad 110 wniosków o zawezwanie lotniska do ugody. Dochodzenie odszkodowania umożliwiła mieszkańcom uchwała sejmiku województwa małopolskiego, która ustanowiła „Obszar ograniczonego użytkowania dla lotniska Kraków- Balice".

Jak dowiedziała się PAP, za pośrednictwem tylko jednej z krakowskich kancelarii prawniczych do sądu wpłynęło 38 pozwów przeciwko lotnisku w Balicach na łączną kwotę ok. 9,5 mln zł, w tym prawie 7 mln zł za utratę wartości nieruchomości i 2,5 mln zł za konieczność ochrony przed hałasem.

Zdrożeje ciepło w stolicy

SPEC wprowadził od 1 lipca br. nowy cennik opłat za ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie. Podwyżka obejmie wszystkich, którzy korzystają z ciepła dostarczanego przez SPEC - poinformowały stołeczne media.

Do końca czerwca jeden gigadżul ciepła kosztował prawie 39 zł, od lipca będzie kosztował 41,57 zł, czyli niespełna 7% więcej.

Warmińsko-mazurskie likwiduje ekologiczne bomby

Ze składowisk odpadów w Matyskach (gmina Węgorzewo) i w miejscowości Siniec (pow. kętrzyński) zostanie usuniętych kilkaset ton niebezpiecznych odpadów, m.in. przeterminowane środki ochrony roślin. Termin zakończenia prac przewidziany jest na 30 września br.

Środki na likwidację składowisk pochodzą z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz władz lokalnych. Przedsięwzięcie otrzymało także wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Łódź: ulica Piotrkowska wizytówką Polski w Street View

Street View to aplikacja uruchomiona przez Google, dzięki której można przeglądać panoramiczne widoki miejsc z całego świata. W internetowym plebiscycie „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na „Street View" wygrała reprezentacyjna ulica Łodzi - Piotrkowska. W głosowaniu udział wzięło ponad 115 tys. internautów z całej Polski - poinformował PAP.

Niebawem w Łodzi pojawi się ekipa Street View, która będzie fotografować ulicę z samochodów z zamontowanymi na dachu kamerami.
W pierwszej trójce znalazły się również Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Stary Rynek w Poznaniu.

Podlaskie: pierwsze nieruchomości w Parku Inwestycyjnym Kolno sprzedane

Park Inwestycyjny Kolno to 10,2 hektara gruntów. Większość środków na przygotowanie tych terenów dla inwestorów pochodziła z Unii Europejskiej z programu Rozwój Polski Wschodniej - podał na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Kolno.

Miasto wystawiło do sprzedaży sześć nieruchomości. W otwartym przetargu nabywców znalazły dwie. Największym zainteresowaniem cieszył się teren o powierzchni 6380 m2, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 63. Działkę tę sprzedano za 170 tys. zł. Za drugą nieruchomość, największą spośród wystawionych do przetargu (13 480 m2), nabywca zapłacił ponad 293 tys. zł.

Zgodnie z zasadami działania Parku Inwestycyjnego Kolno, wszystkie inwestycje muszą mieć innowacyjny charakter. Z warunków zaś przetargu wynika, że firmy, które nabędą nieruchomości, muszą rozpocząć na nich budowę w ciągu dwóch lat od dnia zawarcia umowy i zakończyć ją w ciągu czterech lat od rozpoczęcia inwestycji.

Tagi: 
warszawa | 
parkingi | 
grodzisk mazowiecki | 
park | 
ekologia | 
śmieci | 
tarnów | 
czujniki | 
powódź | 
rzeszów | 
gorzów wielkopolski | 
sprzedaż | 
kupno | 
rewitalizacja | 
kluczbork | 
kamienice | 
elewacje | 
wspólnota mieszkaniowa | 
zabytki | 
sąd | 
kraków | 
lotnisko | 
ciep

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy? »

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10798|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10372|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl