CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Systemy zdalnego odczytu - Bmeters

FIRMA BMETERS  |  Administrator 10/2011  |  22.11.2011
Bmeters
Bmeters

Hydrolink to Zintegrowany System Zdalnego Odczytu wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ciepła.

 Rodzaje odczytów:

 • odczyt radiowy Wireless MBUS wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ciepła:
  • odczyt przez inkasenta,
  • przez internet z wykorzystaniem modemów GPRS/EDGE,
  • z wykorzystaniem koncentratorów (dostępne od lutego 2012 roku);
 • odczyt magistralowy MBUS wodomierzy i ciepłomierzy wyposażonych w moduły MBUS lub nadajniki impulsów:
  • z wykorzystaniem portu RS232 w celu podpięcia bezpośrednio komputera przenośnego,
  • z wykorzystaniem bramki Ethernet, umożliwiającej odczyt przez internet,
  • z wykorzystaniem modułu radiowego poprzez zastosowanie modemów GPRS;

 

Budowa systemu:

 • system radiowy:
  • do odczytu wodomierzy: wodomierze wyposażone w kompaktowy moduł radiowy (dla DN15-DN32) lub wyposażone w moduł radiowy z wejściem impulsowym (DN15-DN200) transmitują sygnały bezpośrednio na komputer inkasenta z odbiornikiem USB lub są przekazywane na dalsze odległości przez koncentratory lub modemy GPRS/EDGE (internet),
  • do odczytu ciepłomierzy: ciepłomierze wyposażone w kompaktowy moduł radiowy transmitują sygnały bezpośrednio na komputer inkasenta z odbiornikiem USB lub są przekazywane na dalsze odległości przez koncentratory lub modemy GPRS/EDGE (internet),
  • do odczytu podzielników kosztów ciepła: podzielnik z wbudowanym modułem radiowym transmituje sygnały bezpośrednio na komputer inkasenta z odbiornikiem USB lub są przekazywane na dalsze odległości przez koncentratory lub modemy GPRS/EDGE (internet);
 • system magistralowy:
  • wodomierze i ciepłomierze wyposażone w moduły MBUS wpięte są bezpośrednio do magistrali jednostki centralnej (Mastera MBUS). Możliwe wyjścia z Mastera: port RS232, bramka Ethernet lub modem GPRS;
  • wodomierze i ciepłomierze wyposażone w nadajniki impulsów wpięte są do magistrali jednostki centralnej (Mastera MBUS) poprzez konwertery impuls-MBUS. Możliwe wyjścia z Mastera: port RS232, bramka Ethernet lub modem GPRS;

Dane techniczne systemu radiowego:

 • częstotliwość pracy: 868 MHz,
 • zasilanie modułów radiowych lub podzielnika: bateria litowa, 10 lat + rok pamięci danych przy standardowych warunkach pracy*,
 • zasięg: max 350 m (zależny od warunków zewnętrznych i ukształtowania terenu)*,
 • tryb odczytu – jednokierunkowy: wireless MBUS T1 (PN-EN 13757),
 • Tryb konfiguracji – dwukierunkowy: wireless MBUS T2 (PN-EN 13757),
 • klasa ochronności modułów radiowych: IP68,
 • programowalna transmisja danych.

Dane przesyłane drogą radiową:

 • wodomierze – zużycie w m3, historia wskazań 12 ostatnich miesięcy, konfiguracja transmisji, informacja o alarmach (przyłożenie magnesu, demontaż modułu, przepływ wsteczny, przepływ maksymalny, niski poziom baterii, próba oszukania czujnika IR, brak przyrostu wskazań w okresie miesięcznym), numer seryjny, data odczytu, eksport do pliku csv, xml lub dbf;
 • podzielniki kosztów ciepła – wskazanie jednostek zużycia za poprzedni okres rozliczeniowy, miesięczne wskazania zużycia z poprzedniego okresu rozliczeniowego oraz ostatnich 3 miesięcy, miesięczne wskazania temperatur z poprzedniego okresu rozliczeniowego oraz ostatnich 3 miesięcy, śr. temp. otoczenia z aktualnego i poprzedniego okresu, ilość pomiarów dla temp. otoczenia <16°C, liczba sumowań wskazań z poprzedniego okresu rozliczeniowego, informacja o alarmach wraz z datą, seria i numer, aktualna data i czas.

* szczegóły dostępne u producenta

BMETERS

ul. Główna 60
51-188 Psary k. Wrocławia
tel. 71 388 90 83
faks 71 387 15 37

www.bmeters.pl 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Co zrobić, gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Współwłasność a gmina
 • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły
Wyświetleń: 10373|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl