CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Wieści z kraju (02.12-08.12)

Krystyna Stankiewicz  |  09.12.2011

Cotygodniowy, subiektywny przegląd wydarzeń, a wnim m.im. o tym. że Kraków jest miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych, we Wrocławiu kończą budować najwyższy biurowiec w Polsce, Mrągowo prywatyzuje miasteczko westernowe, a Łódź ma nowe logo.

Wrocław: dobiega końca budowa najwyższego budynku w Polsce

Powstaje on w kompleksie Sky Tower, złożonym z trzech elementów: podstawy budynku (podium), w której będzie się mieściła galeria handlowa, oraz dwóch budynków, w których znajdą się luksusowe mieszkania i biura. Jeden z nich ma wysokość 212 i to właśnie on stanie się najwyższym budynkiem w Polsce – czytamy na stronie skytower.pl.

Prace wewnątrz budynku zostały już zakończone, a jeszcze w tym roku rozpoczną się odbiory techniczne.

Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 171 tys. m2, z czego ok. 20 tys. m2 zajmą mieszkalnia, ok. 22 tys. m2 – biura i ponad 24 tys. m2 – sklepy, kawiarnie, restauracje i inne placówki handlowo-usługowe. Będzie też centrum medyczne, centrum sportowe i spa. A podziemny garaż pomieści 1500 samochodów. Komunikację zaś zapewni 38 wind, w tym sześć szybkobieżnych.

Jurata: apartamenty najdroższe w Polsce

Według portalu Oferty.net, za metr kwadratowy luksusowego mieszkania w tym nadmorskim kurorcie trzeba zapłacić ponad 16 tys. zł. W Sopocie zaś średnia cena mieszkania wynosi 9,5 tys. zł/m2, w Zakopane 9,3 tys. zł/m2, a w Międzyzdrojach 8,6 tys. zł/m2 – poinformował PAP.

Zdaniem ekspertów, w kurortach ceny nieruchomości zawsze będą wysokie. Jurata zaś ma wyjątkową lokalizację. A jak twierdzi arch. Zbigniew Reszka, który zaprojektował wiele budynków w Juracie, na wysoką cenę apartamentów wpływa to, że brakuje już tam wolnych terenów pod budownictwo. Apartamentów więc nie będzie przybywać.

Małopolska rozbudowała internetowy serwis o jakości powietrza

Nowością są m.in. informacje o aktualnym poziomie zanieczyszczeń, notowanym przez 11 automatycznych stacji pomiarowych w regionie. W serwisie zastosowano także europejski wskaźnik jakości powietrza, który umożliwia jednoczesną ocenę wszystkich szkodliwych substancji w powietrzu i pozwala na porównanie stanu zanieczyszczenia powietrza w Małopolsce z innymi miastami w Europie.

Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski. Na stronie www.malopolska.pl/powietrze można sprawdzić stężenie pyłu zawieszonego, dwutlenku azotu, siarki i tlenku węgla w powietrzu w 23 miastach Małopolski, m.in. w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Chrzanowie, Gorlicach, Wadowicach i Zakopanem. Są też zalecenia specjalistów dla osób szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenia: kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych, chorych na astmę, alergików.

Warszawa: biurowiec Zebra Tower otrzymał certyfikat LEED Gold w kategorii „Shell and Core”

Jest to pierwszy budynek komercyjny w Polsce zaprojektowany, zrealizowany oraz użytkowany zgodnie z kryteriami certyfikacji LEED „Shell and Core”.

Certyfikat LEED (Leadership in Energy Environmental Design) przyznaje U.S. Green Building Council – niezależna organizacja propagująca ideę zrównoważonego budownictwa. Wyróżnienie to otrzymują obiekty spełniające najwyższe standardy dotyczące rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, m.in. wykorzystania przyjaznych środowisku materiałów budowlanych, tworzenia komfortowego środowiska w budynku przy minimalnej ilości wytwarzanych odpadów oraz optymalizacji zużycia energii i wody.

Zebra Tower to nowoczesny biurowiec klasy A, usytuowany w centrum Warszawy, przy ul. Mokotowskiej. Liczy 17 kondygnacji, a nowoczesna powierzchnia biurowa wynosi ponad 18 280 m2. W budynku zastosowano energooszczędne instalacje mechaniczne (16% oszczędności energii w stosunku do budynku standardowego), instalacje pozwalające na oszczędność wody pitnej (40 % oszczędności wody w stosunku do budynku standardowego) oraz niskoemisyjne materiały wykończeniowe przyjazne dla użytkownika. Wysoką zaś jakość powietrza w budynku gwarantują urządzenia filtrujące.

Czytaj także: Certyfikat ekologiczny

Kraków wyróżniony nagrodą Access City Award

Access City Award to prestiżowa nagroda europejska za tworzenie przestrzeni miejskiej dostępnej dla osób niepełnosprawnych. Kraków otrzymał ją za utworzenie atrakcyjnej trasy turystycznej, dostępnej dla osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych i słabowidzących. W ramach tego projektu w dwunastu miejscach w centrum Krakowa stanęły makiety dotykowe, prezentujące wykonane z brązu najważniejsze zabytki Krakowa.

Najbardziej przyjaznym osobom niepełnosprawnym okazał się Salzburg, który zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu.

Trójmiasto: będzie jeszcze więcej biurowców

Jak wynika z raportu NEXT Markets, do końca 2015 r. powierzchnia biurowa przeznaczona pod wynajem zwiększy się w Trójmieście o ok. 197 000 m2. W roku 2012 ma zostać oddanych do użytku prawie 30 500 m2, w 2013 r. – ok. 16 500 m2, a w latach 2014-2015 – 150 000 m2.

Najwięcej nowych inwestycji ma powstać w Gdańsku, który wzbogaci się przynajmniej o 14 nowoczesnych biurowców.

W Trójmieście średnia stawka wywoławcza za wynajem powierzchni biurowej pod koniec września 2011 r. wynosiła 13,65 euro/m2 i była wyższa o 1,5 euro od proponowanej pod koniec drugiego kwartału – podał prnews.pl.

Kto kupi Dziki Zachód w... Mrągowie

Westernowe miasteczko Mrongoville, zbudowane w stylu Dzikiego Zachodu w Mrągowie, będzie prywatyzowane. Miejska gmina Mrągowo, która jest jedynym właścicielem spółki Mrongoville, chce sprzedać ponad 51% udziałów – poinformował PAP.

Miasteczko Mrongoville zbudowano w 2008 r. w malowniczej mazurskiej scenerii, wśród wzgórz i lasów. Każdego roku odwiedza go od 40 do 60 tys. turystów z całej Europy. W westernowym miasteczku zbudowano m.in.: posterunek szeryfa i więzienie, ratusz, saloon, dworzec, pocztę, wioskę indiańską oraz domki traperów. A w parku rozrywki organizowane są pokazy kaskaderskie, rodeo i jazdy konnej.

Przetarg publiczny zostanie ogłoszony prawdopodobnie w przyszłym roku. Gmina wybierze najkorzystniejszą ofertę, ale inwestor będzie musiał zachować charakter miasteczka i formy jego działalności.

Łódź ma nowe logo

Uroczystość odsłonięcia nowego logo wraz z nowym hasłem promującym miasto poprowadziła w Pasażu Schillera Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi. Logo tworzą litery L, O, D i Z w kolorach niebieskim, żółtym, różowym i czarnym. Dopełnia go hasło, które odczytuje się razem z nazwą miasta – „Łódź kreuje”.  

Na zaprojektowanie znaku graficznego miasta w lipcu ogłoszono konkurs, na który napłynęło 75 prac. Jury jednogłośnie wybrało projekt Justyny Żychalskiej, inspirowany sztuką Władysława Strzemińskiego, słynnego łódzkiego artysty, współtwórcy polskiej awangardy lat 20. i 30. XX w. Kapituła uznała bowiem, że jest on najbardziej oryginalny z prac nadesłanych na konkurs i nawiązuje do łódzkiej tradycji, w której sztuka zajmowała ważne miejsce.

Kraków: ze Starego Miasta znikną reklamy i uliczne stragany

W listopadzie 2010 r. Rada Miasta Krakowa objęła zabytkowe centrum Krakowa szczególną formą ochrony – utworzyła Park Kulturowy Stare Miasto, obejmujący ścisłe zabytkowe centrum Krakowa. Jego granica przebiega ulicami: Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztową, Westerplatte, Św. Gertrudy, Bernardyńską, fragmentem Bulwaru Wisły do ulicy Podzamcze łączącej się z ulicą Straszewskiego.

W uchwale Rady Miasta Krakowa, która zaczęła obowiązywać 7 grudnia 2011 r., zapisano zakazy lub ograniczenia w zakresie umieszczania szyldów, tablic i nośników reklamowych, prowadzenia działalności usługowej, a także składowania i magazynowania odpadów. I tak np. markizy i daszki nie mogą zasłaniać detali architektonicznych budynków, a tablice i szyldy jaskrawej kolorystyki. Z bram zaś powinny zniknąć prowizoryczne stragany i stoiska handlowe.

Nowe przepisy dotyczą również prowadzenia robót budowlanych i remontów. Nie będzie można np. dowolnie zmieniać kolorystyki elewacji czy kształtu dachów – podał PAP.

Kraków jest pierwszym polskim miastem, które wprowadziło tak rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony zabytkowego centrum. Pozwolą one jednak przywrócić oryginalny historyczny charakter Starego Miasta – bez prowizorycznych straganów oraz szyldów i reklam szpecących budynki.

Wrocław rewitalizuje podwórka

Zarząd Zasobu Komunalnego rozpoczął rewitalizację sześciu podwórek na Nadodrzu. Grunty są własnością miasta, a pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej (70%) i z budżetu gminy (30%).

Powierzchnia podwórek jest spora, ale podzielona budynkami i garażami, co utrudnia ich zagospodarowanie. Zgodnie jednak z projektami, powstaną na nich miejsca wypoczynku z ławkami, place zabaw z wyposażeniem, boiska i miejsca do rekreacji sportowej. Będą też ciągi komunikacyjne i chodniki, zostaną zbudowane nowe, estetyczne wiaty śmietnikowe oraz wygrodzone psie toalety. Pojawi się również bogata różnorodna zieleń, którą przez pięć kolejnych lat gmina będzie utrzymywać i pielęgnować – czytamy na stronie wroclaw.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

niższa cena gazu urządzenia grzewcze
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Jak chronić budynek przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych? »

Dom bez rachunkówSkuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. Skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11046|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10625|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl