CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Wieści z kraju (02.12-08.12)

Krystyna Stankiewicz  |  09.12.2011

Cotygodniowy, subiektywny przegląd wydarzeń, a wnim m.im. o tym. że Kraków jest miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych, we Wrocławiu kończą budować najwyższy biurowiec w Polsce, Mrągowo prywatyzuje miasteczko westernowe, a Łódź ma nowe logo.

Wrocław: dobiega końca budowa najwyższego budynku w Polsce

Powstaje on w kompleksie Sky Tower, złożonym z trzech elementów: podstawy budynku (podium), w której będzie się mieściła galeria handlowa, oraz dwóch budynków, w których znajdą się luksusowe mieszkania i biura. Jeden z nich ma wysokość 212 i to właśnie on stanie się najwyższym budynkiem w Polsce – czytamy na stronie skytower.pl.

Prace wewnątrz budynku zostały już zakończone, a jeszcze w tym roku rozpoczną się odbiory techniczne.

Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 171 tys. m2, z czego ok. 20 tys. m2 zajmą mieszkalnia, ok. 22 tys. m2 – biura i ponad 24 tys. m2 – sklepy, kawiarnie, restauracje i inne placówki handlowo-usługowe. Będzie też centrum medyczne, centrum sportowe i spa. A podziemny garaż pomieści 1500 samochodów. Komunikację zaś zapewni 38 wind, w tym sześć szybkobieżnych.

Jurata: apartamenty najdroższe w Polsce

Według portalu Oferty.net, za metr kwadratowy luksusowego mieszkania w tym nadmorskim kurorcie trzeba zapłacić ponad 16 tys. zł. W Sopocie zaś średnia cena mieszkania wynosi 9,5 tys. zł/m2, w Zakopane 9,3 tys. zł/m2, a w Międzyzdrojach 8,6 tys. zł/m2 – poinformował PAP.

Zdaniem ekspertów, w kurortach ceny nieruchomości zawsze będą wysokie. Jurata zaś ma wyjątkową lokalizację. A jak twierdzi arch. Zbigniew Reszka, który zaprojektował wiele budynków w Juracie, na wysoką cenę apartamentów wpływa to, że brakuje już tam wolnych terenów pod budownictwo. Apartamentów więc nie będzie przybywać.

Małopolska rozbudowała internetowy serwis o jakości powietrza

Nowością są m.in. informacje o aktualnym poziomie zanieczyszczeń, notowanym przez 11 automatycznych stacji pomiarowych w regionie. W serwisie zastosowano także europejski wskaźnik jakości powietrza, który umożliwia jednoczesną ocenę wszystkich szkodliwych substancji w powietrzu i pozwala na porównanie stanu zanieczyszczenia powietrza w Małopolsce z innymi miastami w Europie.

Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski. Na stronie www.malopolska.pl/powietrze można sprawdzić stężenie pyłu zawieszonego, dwutlenku azotu, siarki i tlenku węgla w powietrzu w 23 miastach Małopolski, m.in. w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Chrzanowie, Gorlicach, Wadowicach i Zakopanem. Są też zalecenia specjalistów dla osób szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenia: kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych, chorych na astmę, alergików.

Warszawa: biurowiec Zebra Tower otrzymał certyfikat LEED Gold w kategorii „Shell and Core”

Jest to pierwszy budynek komercyjny w Polsce zaprojektowany, zrealizowany oraz użytkowany zgodnie z kryteriami certyfikacji LEED „Shell and Core”.

Certyfikat LEED (Leadership in Energy Environmental Design) przyznaje U.S. Green Building Council – niezależna organizacja propagująca ideę zrównoważonego budownictwa. Wyróżnienie to otrzymują obiekty spełniające najwyższe standardy dotyczące rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, m.in. wykorzystania przyjaznych środowisku materiałów budowlanych, tworzenia komfortowego środowiska w budynku przy minimalnej ilości wytwarzanych odpadów oraz optymalizacji zużycia energii i wody.

Zebra Tower to nowoczesny biurowiec klasy A, usytuowany w centrum Warszawy, przy ul. Mokotowskiej. Liczy 17 kondygnacji, a nowoczesna powierzchnia biurowa wynosi ponad 18 280 m2. W budynku zastosowano energooszczędne instalacje mechaniczne (16% oszczędności energii w stosunku do budynku standardowego), instalacje pozwalające na oszczędność wody pitnej (40 % oszczędności wody w stosunku do budynku standardowego) oraz niskoemisyjne materiały wykończeniowe przyjazne dla użytkownika. Wysoką zaś jakość powietrza w budynku gwarantują urządzenia filtrujące.

Czytaj także: Certyfikat ekologiczny

Kraków wyróżniony nagrodą Access City Award

Access City Award to prestiżowa nagroda europejska za tworzenie przestrzeni miejskiej dostępnej dla osób niepełnosprawnych. Kraków otrzymał ją za utworzenie atrakcyjnej trasy turystycznej, dostępnej dla osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych i słabowidzących. W ramach tego projektu w dwunastu miejscach w centrum Krakowa stanęły makiety dotykowe, prezentujące wykonane z brązu najważniejsze zabytki Krakowa.

Najbardziej przyjaznym osobom niepełnosprawnym okazał się Salzburg, który zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu.

Trójmiasto: będzie jeszcze więcej biurowców

Jak wynika z raportu NEXT Markets, do końca 2015 r. powierzchnia biurowa przeznaczona pod wynajem zwiększy się w Trójmieście o ok. 197 000 m2. W roku 2012 ma zostać oddanych do użytku prawie 30 500 m2, w 2013 r. – ok. 16 500 m2, a w latach 2014-2015 – 150 000 m2.

Najwięcej nowych inwestycji ma powstać w Gdańsku, który wzbogaci się przynajmniej o 14 nowoczesnych biurowców.

W Trójmieście średnia stawka wywoławcza za wynajem powierzchni biurowej pod koniec września 2011 r. wynosiła 13,65 euro/m2 i była wyższa o 1,5 euro od proponowanej pod koniec drugiego kwartału – podał prnews.pl.

Kto kupi Dziki Zachód w... Mrągowie

Westernowe miasteczko Mrongoville, zbudowane w stylu Dzikiego Zachodu w Mrągowie, będzie prywatyzowane. Miejska gmina Mrągowo, która jest jedynym właścicielem spółki Mrongoville, chce sprzedać ponad 51% udziałów – poinformował PAP.

Miasteczko Mrongoville zbudowano w 2008 r. w malowniczej mazurskiej scenerii, wśród wzgórz i lasów. Każdego roku odwiedza go od 40 do 60 tys. turystów z całej Europy. W westernowym miasteczku zbudowano m.in.: posterunek szeryfa i więzienie, ratusz, saloon, dworzec, pocztę, wioskę indiańską oraz domki traperów. A w parku rozrywki organizowane są pokazy kaskaderskie, rodeo i jazdy konnej.

Przetarg publiczny zostanie ogłoszony prawdopodobnie w przyszłym roku. Gmina wybierze najkorzystniejszą ofertę, ale inwestor będzie musiał zachować charakter miasteczka i formy jego działalności.

Łódź ma nowe logo

Uroczystość odsłonięcia nowego logo wraz z nowym hasłem promującym miasto poprowadziła w Pasażu Schillera Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi. Logo tworzą litery L, O, D i Z w kolorach niebieskim, żółtym, różowym i czarnym. Dopełnia go hasło, które odczytuje się razem z nazwą miasta – „Łódź kreuje”.  

Na zaprojektowanie znaku graficznego miasta w lipcu ogłoszono konkurs, na który napłynęło 75 prac. Jury jednogłośnie wybrało projekt Justyny Żychalskiej, inspirowany sztuką Władysława Strzemińskiego, słynnego łódzkiego artysty, współtwórcy polskiej awangardy lat 20. i 30. XX w. Kapituła uznała bowiem, że jest on najbardziej oryginalny z prac nadesłanych na konkurs i nawiązuje do łódzkiej tradycji, w której sztuka zajmowała ważne miejsce.

Kraków: ze Starego Miasta znikną reklamy i uliczne stragany

W listopadzie 2010 r. Rada Miasta Krakowa objęła zabytkowe centrum Krakowa szczególną formą ochrony – utworzyła Park Kulturowy Stare Miasto, obejmujący ścisłe zabytkowe centrum Krakowa. Jego granica przebiega ulicami: Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztową, Westerplatte, Św. Gertrudy, Bernardyńską, fragmentem Bulwaru Wisły do ulicy Podzamcze łączącej się z ulicą Straszewskiego.

W uchwale Rady Miasta Krakowa, która zaczęła obowiązywać 7 grudnia 2011 r., zapisano zakazy lub ograniczenia w zakresie umieszczania szyldów, tablic i nośników reklamowych, prowadzenia działalności usługowej, a także składowania i magazynowania odpadów. I tak np. markizy i daszki nie mogą zasłaniać detali architektonicznych budynków, a tablice i szyldy jaskrawej kolorystyki. Z bram zaś powinny zniknąć prowizoryczne stragany i stoiska handlowe.

Nowe przepisy dotyczą również prowadzenia robót budowlanych i remontów. Nie będzie można np. dowolnie zmieniać kolorystyki elewacji czy kształtu dachów – podał PAP.

Kraków jest pierwszym polskim miastem, które wprowadziło tak rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony zabytkowego centrum. Pozwolą one jednak przywrócić oryginalny historyczny charakter Starego Miasta – bez prowizorycznych straganów oraz szyldów i reklam szpecących budynki.

Wrocław rewitalizuje podwórka

Zarząd Zasobu Komunalnego rozpoczął rewitalizację sześciu podwórek na Nadodrzu. Grunty są własnością miasta, a pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej (70%) i z budżetu gminy (30%).

Powierzchnia podwórek jest spora, ale podzielona budynkami i garażami, co utrudnia ich zagospodarowanie. Zgodnie jednak z projektami, powstaną na nich miejsca wypoczynku z ławkami, place zabaw z wyposażeniem, boiska i miejsca do rekreacji sportowej. Będą też ciągi komunikacyjne i chodniki, zostaną zbudowane nowe, estetyczne wiaty śmietnikowe oraz wygrodzone psie toalety. Pojawi się również bogata różnorodna zieleń, którą przez pięć kolejnych lat gmina będzie utrzymywać i pielęgnować – czytamy na stronie wroclaw.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy odpowiednio dbasz o bezpieczeństwo mieszkańców?

Stacja do dezynkecjiPrzepisy prawne regulują odpowiedzialność prawną Administratorów, Zarządców i Użytkowników systemów detekcji gazów oraz wskazują częstotliwość wykonywania przeglądów...Sprawdź dostępne rozwiązania:
794 505 555 »


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16515|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11824|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl