administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Remonty dachów budynków biurowych

Remonty dachów budynków biurowych

Remonty dachów budynków biurowych

Konserwacja dachu – np. usuwanie drobnych przecieków – nie wymaga żadnych formalności, ale jego remont podlega już kontroli urzędów.

Zobacz także

dr Piotr Klatta Badania kompetencji – czego potrzebuje sektor nieruchomości?

Badania kompetencji – czego potrzebuje sektor nieruchomości? Badania kompetencji – czego potrzebuje sektor nieruchomości?

Sektor nieruchomości nie jest tożsamy z rynkiem nieruchomości. Rynek to wszelkie usługi i transakcje związane z władaniem nieruchomościami i transferowaniem praw do nich. Natomiast sektor stanowią osoby...

Sektor nieruchomości nie jest tożsamy z rynkiem nieruchomości. Rynek to wszelkie usługi i transakcje związane z władaniem nieruchomościami i transferowaniem praw do nich. Natomiast sektor stanowią osoby i podmioty działające w obszarze gospodarowania nieruchomościami oraz obsługi rynku nieruchomości.

Piotr Żołądkowski Czy może dotknąć cię wypalenie zawodowe?

Czy może dotknąć cię wypalenie zawodowe? Czy może dotknąć cię wypalenie zawodowe?

Wyniki Raportu „Bezpieczeństwo w miejscu pracy” z 2019 r. wskazują, że 24% respondentów skarży się na wypalenie zawodowe a znacząca większość badanych na takie dolegliwości, jak ogólne zmęczenie (58%)...

Wyniki Raportu „Bezpieczeństwo w miejscu pracy” z 2019 r. wskazują, że 24% respondentów skarży się na wypalenie zawodowe a znacząca większość badanych na takie dolegliwości, jak ogólne zmęczenie (58%) czy zaburzenia nastrojów (3%).

Piotr Żołądkowski Zarządzanie zadaniami w czasie

Zarządzanie zadaniami w czasie Zarządzanie zadaniami w czasie

W 2019 r. ukazał się raport z wyników badań pt. „Bezpieczeństwo pracy w Polsce”, który wskazuje, iż ilość obowiązków, przepracowanie i obłożenie pracą w 47 proc. wpływa na naszą efektywność zawodową. Czynnik...

W 2019 r. ukazał się raport z wyników badań pt. „Bezpieczeństwo pracy w Polsce”, który wskazuje, iż ilość obowiązków, przepracowanie i obłożenie pracą w 47 proc. wpływa na naszą efektywność zawodową. Czynnik ten wprost przekłada się na wysoki poziom stresu, a ten z kolei jest zasadniczym powodem, który wpływa na wypalenie zawodowe.

Pod pojęciem remontu należy rozumieć odtworzenie stanu pierwotnego, także przy zastosowaniu wyrobów budowlanych innych niż te, których użyto w stanie pierwotnym.

Remont dachu wymaga zgłoszenia w starostwie (lub urzędzie miasta na prawach powiatu), co najmniej 30 dni przed planowanym terminem wykonania robót i należy w nim określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia.

Do zgłoszenia trzeba dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia, właściwy organ wyda postanowienie zobowiązujące inwestora do uzupełnienia dokumentacji w określonym terminie.

Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie w drodze decyzji sprzeciwu, ale i nie później niż po upływie dwóch lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia.

Właściwy organ wnosi sprzeciw, jeżeli zgłoszenie dotyczy budowy lub wykonywania robót budowlanych objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę (na przykład chodzi o przebudowę dachu) albo budowa lub wykonywanie robót budowlanych objętych zgłoszeniem narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy.

Pozwolenie na budowę

Urząd może też zobowiązać inwestora do uzyskania pozwolenia na budowę, jeżeli realizacja obiektu lub robót objętych zgłoszeniem może naruszać ustalenia planu miejscowego lub może spowodować:

  • zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia,
  • pogorszenie stanu środowiska lub stanu zachowania zabytków,
  • pogorszenie warunków zdrowotno-sanitarnych,
  • wprowadzenie, utrwalenie bądź zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich.

Pozwolenie na budowę jest bezwzględnie potrzebne, jeśli remont będzie prowadzony w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków. Ponadto wykonywanie jakichkolwiek robót budowlanych w budynku wpisanym do rejestru zabytków (lub w jego otoczeniu) wymaga zawsze uzyskania zezwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Najczęściej popełniane błędy na dachu:

Jednym z wielu błędów jest m.in. nieprawidłowe wykonanie koszy dachowych/odwodnień liniowych/obróbek blacharskich.

Każdy dekarz wie, że są to newralgiczne miejsca w dachu, wymagające szczególnej staranności w wykonaniu, w przeciwnym wypadku dach będzie przeciekał.

Nie wolno dziurawić blachy koszowej/obróbkowej, a ponadto niezbędne jest prawidłowe ukształtowanie połączeń/dylatacji, ponieważ woda opadowa w bardzo łatwy sposób przedostanie się pod pokrycie dachowe.

Na dachu panuje żelazna zasada – każdą obróbkę wykonuje się „z wodą", czyli zgodnie ze spadkiem.

Innym błędem popełnionym na dużej części obiektów jest brak wentylacji pokrycia dachowego i/lub poprawnej paroizolacji, co prowadzi do kondensowania się pary wodnej w warstwie izolacyjnej/nośnej i w konsekwencji do stopniowego zaniku funkcji ocieplających oraz degradacji wszystkich warstw włącznie z konstrukcją.

Wszelkie prace przy takim budynku powinny być przeprowadzane z uwzględnieniem zaleceń konserwatora, a prace konserwatorskie i restauratorskie tylko przez osoby mające stosowne kwalifikacje i praktykę w zakresie konserwacji zabytków.

Naprawa czy wymiana?

Dach to szczególnie wyeksponowany, wystawiony na wszelkie możliwe zagrożenia, element budynku, który szybko się starzeje.

Dlatego każdy właściciel/zarządca nieruchomości stanie kiedyś przed dylematem: czy w ramach remontu dachu tylko naprawić pokrycie dachowe, czy wymienić je w całości?

Wygląd poszycia dachowego nie zawsze odzwierciedla jego faktyczny stan – tylko doświadczony specjalista potrafi dokonać trafnej i rzetelnej oceny. Nieszczelny dach nie zawsze oznacza potrzebę jego wymiany na nowy. Tańszą formą usuwania przecieków dachu jest jego konserwacja lub renowacja.

Zakres prac remontowych

W zależności od zastosowanego wariantu pokrycia dachowego zakres niezbędnych prac konserwatorskich/remontowych będzie inny.

W przypadku pokrycia z papy asfaltowej układanej na warstwie izolacji termicznej, mechanicznie mocowanej do warstwy konstrukcyjnej stropodachu, niezbędna konserwacja przeprowadzana z częstotliwością co kilka lat ograniczy się do przesmarowania powierzchni odpowiednio dobranym preparatem na bazie bitumów o maksymalnej trwałości (często z dodatkiem pyłu aluminiowego) i/lub położenia dodatkowych warstw pokrycia.

Jest to rozwiązanie odraczające konieczność wymiany pokrycia z pap na kilkanaście lat. Po tym okresie niezbędna jest pełna wymiana – najczęściej wraz ze zużytymi obróbkami blacharskimi i elementami odwodnienia (rynny, rury spustowe itp.). Podobnym rozwiązaniem są pokrycia z pap w systemie dkd (pokrycia wentylowane).

Rzadsza częstotliwość wymiany tego pokrycia dachowego wynika z mniejszego niszczenia połączenia pap z podłożem. Dla obu rozwiązań istnieje dobry dostęp do konserwowanych/ wymienianych elementów pokrycia/ odwodnienia, co skutkuje stosunkowo krótkim okresem remontu, z możliwością realizacji nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Remont dachów zielonych

Odrębnym zagadnieniem jest remont dachów „zielonych” zarówno o tradycyjnym, jak i odwróconym układzie warstw. Najdrobniejsze nieprawidłowości w wykonaniu izolacji przeciwwodnych i/lub obróbek blacharskich oraz elementów odwodnienia skutkują bardzo poważnymi kosztami. Wynika to z „ukrytego” charakteru konstrukcji pokrycia, a co za tym idzie – znacznych trudności w umiejscowieniu przecieku.

Pomimo istniejących metod lokalizacji, najczęściej są one zawodne i konieczny jest pełny remont. Jest on nie tylko bardzo kosztowny, ale również długotrwały, co może podwyższać koszty przy konieczności wyłączenia z eksploatacji nie tylko powierzchni dachu, ale czasem także pomieszczeń ostatniej kondygnacji. Wykonywanie prac budowlanych z nieodpowiednich warunkach atmosferycznych zawsze będzie skutkować skróceniem żywotności pokrycia.

Koszty wykonania i remontów dachów „zielonych” pomimo znaczącej obniżki w stosunku do lat dziewięćdziesiątych nadal pozostają znacząco wyższe w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi.

Doświadczenia krajów rozwiniętych Europy Zachodniej pozwalają mieć nadzieję na zadziałanie mechanizmów rynkowych w przyszłości – przy zwiększonej realizacji budynków z dachami „zielonymi” zwiększy się ilość i jakość wyspecjalizowanych firm wykonawczych, które podobnie jak w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii zaoferują tanie, bezpieczne, szybkie i co najważniejsze – skuteczne rozwiązania.

W powyższych krajach koszt wykonania ekstensywnego dachu „zielonego” spadł do około 20 euro za m2, co było możliwe dzięki skróceniu pracochłonności do 1 roboczogodziny.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Agnieszka Żelazna Dysponowanie nieruchomością wspólną na cele budowlane we wspólnocie mieszkaniowej

Dysponowanie nieruchomością wspólną na cele budowlane we wspólnocie mieszkaniowej Dysponowanie nieruchomością wspólną na cele budowlane we wspólnocie mieszkaniowej

Przeprowadzenie prac budowlanych, w zakresie obejmującym nieruchomość wspólną, częstokroć wymaga od inwestora wykazania się posiadanym prawem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Niekiedy,...

Przeprowadzenie prac budowlanych, w zakresie obejmującym nieruchomość wspólną, częstokroć wymaga od inwestora wykazania się posiadanym prawem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Niekiedy, jak ma to miejsce w odniesieniu do wspólnoty mieszkaniowej – tworzonej przez ogół właścicieli lokali, które wchodzą w skład określonej nieruchomości – osiągnięcie jednomyślności poprzez wyrażenie zgody na realizację inwestycji budowlanej w zakresie niezbędnym dla jednoczesnego wykazania prawa do dysponowania...

Eugenia Śleszyńska Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Inwestorem realizującym zamierzenie budowlane może być każda osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. wspólnota mieszkaniowa), ale tylko wtedy, gdy spełnia...

Inwestorem realizującym zamierzenie budowlane może być każda osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej (np. wspólnota mieszkaniowa), ale tylko wtedy, gdy spełnia przesłanki art. 4 Prawa budowlanego; gdy zamierzenie budowlane jest zgodne z przepisami oraz gdy wykaże prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Agnieszka Zygmunt Remonty w mieszkaniu - co wolno, a czego nie?

Remonty w mieszkaniu - co wolno, a czego nie? Remonty w mieszkaniu - co wolno, a czego nie?

Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że remont mieszkania stanowi najważniejszy cel kredytowy Polaków w 2016 r. I choć kupując własne lokum, stajemy się jego pełnoprawnymi właścicielami, to powinniśmy...

Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że remont mieszkania stanowi najważniejszy cel kredytowy Polaków w 2016 r. I choć kupując własne lokum, stajemy się jego pełnoprawnymi właścicielami, to powinniśmy pamiętać, że nadal nie możemy w nim zrobić absolutnie wszystkiego. Szczególne obostrzenia dotyczą mieszkań w budynkach wielorodzinnych, w których naszą ingerencją moglibyśmy wpłynąć na stan innych mieszkań.

Redakcja Administratora Reklama na budynku - z pozwoleniem lub bez

Reklama na budynku - z pozwoleniem lub bez Reklama na budynku - z pozwoleniem lub bez

Umieszczenie reklamy na nieruchomości nie wymaga pozwolenia na budowę, niezależnie czy jest ona umieszczona na budynku czy jest to samodzielny billboard związany z gruntem.

Umieszczenie reklamy na nieruchomości nie wymaga pozwolenia na budowę, niezależnie czy jest ona umieszczona na budynku czy jest to samodzielny billboard związany z gruntem.

Agnieszka Żelazna Zabudowa loggii bez zgody wspólnoty

Zabudowa loggii bez zgody wspólnoty Zabudowa loggii bez zgody wspólnoty

Tekst przedstawia stanowisko, jakie można wyprowadzić z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 31 stycznia 2014 r. (VII SA/Wa 2073/13), wydanego na skutek skargi wspólnoty mieszkaniowej,...

Tekst przedstawia stanowisko, jakie można wyprowadzić z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 31 stycznia 2014 r. (VII SA/Wa 2073/13), wydanego na skutek skargi wspólnoty mieszkaniowej, wniesionej od decyzji Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Paweł Puch Co nowego w Orzecznictwie? Ogrodzenie od strony drogi wewnętrznej | Obowiązkowa droga przeciwpożarowa

Co nowego w Orzecznictwie? Ogrodzenie od strony drogi wewnętrznej | Obowiązkowa droga przeciwpożarowa Co nowego w Orzecznictwie? Ogrodzenie od strony drogi wewnętrznej |  Obowiązkowa droga przeciwpożarowa

Cotygodniowy, aktualny przegląd orzecznictwa sądowego (cz. 89), m.in. o budowie ogrodzenia od strony drogi wewnętrznej oraz o obowiązku wykonania drogi przeciwpożarowej.

Cotygodniowy, aktualny przegląd orzecznictwa sądowego (cz. 89), m.in. o budowie ogrodzenia od strony drogi wewnętrznej oraz o obowiązku wykonania drogi przeciwpożarowej.

Anna Ruszczak Przeglądy techniczne, gwarancyjne i pogwarancyjne

Przeglądy techniczne, gwarancyjne i pogwarancyjne Przeglądy techniczne, gwarancyjne i pogwarancyjne

Obowiązkiem właściciela i zarządcy budynku mieszkalnego jest utrzymanie budynku we właściwym stanie technicznym. Mówi o tym Prawo budowlane, zawierające katalog wymagań między innymi w kwestiach bezpieczeństwa...

Obowiązkiem właściciela i zarządcy budynku mieszkalnego jest utrzymanie budynku we właściwym stanie technicznym. Mówi o tym Prawo budowlane, zawierające katalog wymagań między innymi w kwestiach bezpieczeństwa konstrukcji, pożarowego, ochrony przed hałasem, oszczędności energii czy ochrony środowiska. Ich realizacja polega w szczególności na dokonywaniu przeglądów okresowych i usuwaniu wskazanych nieprawidłowości.

Redakcja news Weź udział w kursie dla Facility Managerów

Weź udział w kursie dla Facility Managerów Weź udział w kursie dla Facility Managerów

Masz doświadczenie na rynku nieruchomości i chciałbyś się przebranżowić? Pracujesz jako Facility Manager i nadal jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji? Branża jest Ci kompletnie obca,...

Masz doświadczenie na rynku nieruchomości i chciałbyś się przebranżowić? Pracujesz jako Facility Manager i nadal jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji? Branża jest Ci kompletnie obca, ale w przyszłości chciałbyś zostać Facility Managerem? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

Marek Mejssner Budynki inteligentne budowane z naruszaniem przepisów

Budynki inteligentne budowane z naruszaniem przepisów Budynki inteligentne budowane z naruszaniem przepisów

Biurowe budynki inteligentne są często projektowane z naruszeniem przepisów i bez zaspokojenia dodatkowego zapotrzebowania na energię – takie są konkluzje raportu Stowarzyszenia Elektryków, Elektroników...

Biurowe budynki inteligentne są często projektowane z naruszeniem przepisów i bez zaspokojenia dodatkowego zapotrzebowania na energię – takie są konkluzje raportu Stowarzyszenia Elektryków, Elektroników i Informatyków Francuskich (SEE) – poinformował magazyn Detail.

Wiesław Pawelec Facility Management

Facility Management Facility Management

W polskim środowisku zarządców nieruchomości w pierwszych latach popularyzacji Facility Management zauważalny był spór o definicję FM. Przedmiotem wielu odczytów i publikacji było ustalenie, czym różni...

W polskim środowisku zarządców nieruchomości w pierwszych latach popularyzacji Facility Management zauważalny był spór o definicję FM. Przedmiotem wielu odczytów i publikacji było ustalenie, czym różni się Facility Management od zarządzania nieruchomościami i w jakim celu obszary standardowo kojarzone z zarządzaniem nieruchomościami zaczęły należeć do Facility Management.

news Kolejna edycja kursu Facility Manager

Kolejna edycja kursu Facility Manager Kolejna edycja kursu Facility Manager

Masz doświadczenie na rynku nieruchomości i chciałbyś się przebranżowić? Pracujesz jako Facility Manager i nadal jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji? Branża jest Ci kompletnie obca,...

Masz doświadczenie na rynku nieruchomości i chciałbyś się przebranżowić? Pracujesz jako Facility Manager i nadal jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji? Branża jest Ci kompletnie obca, ale chciałbyś w przyszłości zostać Facility Managerem? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

Jerzy Bolkowski Ochrona tafli szklanych przed zabrudzeniami i korozją

Ochrona tafli szklanych przed zabrudzeniami i korozją Ochrona tafli szklanych przed zabrudzeniami i korozją

Czy niedogodności wynikające z właściwości szkła, związane ze skutkami zabrudzeń i korozji są do uniknięcia w budynkach z przeszkloną elewacją?

Czy niedogodności wynikające z właściwości szkła, związane ze skutkami zabrudzeń i korozji są do uniknięcia w budynkach z przeszkloną elewacją?

news Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości?

Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości? Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości?

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości? Przede wszystkim powinien on mieć...

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jakie są cechy dobrego zarządcy nieruchomości? Przede wszystkim powinien on mieć odpowiednie wykształcenie i umiejętność wykorzystywania swej interdyscyplinarnej wiedzy w praktyce. Ale to nie wszystko, bowiem dobrym zarządcą może być tylko osoba o odpowiednich cechach charakteru.

Redakcja Branża obsługi obiektów zatrudnia 630 tysięcy pracowników

Branża obsługi obiektów zatrudnia 630 tysięcy pracowników Branża obsługi obiektów zatrudnia 630 tysięcy pracowników

Z raportu Polskiej Rady Facility Management (PRFM) wynika, że w sektorze facility management zatrudnionych jest aż 630 tysięcy pracowników. Co więcej, sektor dalej się rozwija, oferuje coraz bardziej dojrzałe...

Z raportu Polskiej Rady Facility Management (PRFM) wynika, że w sektorze facility management zatrudnionych jest aż 630 tysięcy pracowników. Co więcej, sektor dalej się rozwija, oferuje coraz bardziej dojrzałe usługi oraz nowe role, mimo trwającej pandemii koronawirusa. Raport PRFM jest pierwszym opracowaniem wskazującym na rolę tej branży w polskiej gospodarce.

Redakcja Czy praca zdalna sprawi, że znikną biura?

Czy praca zdalna sprawi, że znikną biura? Czy praca zdalna sprawi, że znikną biura?

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na funkcjonowanie biura i modelu pracy. W przyszłości przestrzenie biurowe staną się kreatywnym miejscem służącym do spotkań pracowników i współpracy w zespole –...

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na funkcjonowanie biura i modelu pracy. W przyszłości przestrzenie biurowe staną się kreatywnym miejscem służącym do spotkań pracowników i współpracy w zespole – przewidują eksperci Colliers International. Jak będą się kształtować przyszłe trendy w miejscu pracy?

Redakcja Wirtualna rzeczywistość wkracza do zarządzania nieruchomościami

Wirtualna rzeczywistość wkracza do zarządzania nieruchomościami Wirtualna rzeczywistość wkracza do zarządzania nieruchomościami

Drony coraz częściej znajdują zastosowanie w zarządzaniu nieruchomościami. Służą m.in. monitorowaniu i wspieraniu obsługi technicznej budynków. Rynek szuka zaawansowanych technologicznie rozwiązań, a firmy...

Drony coraz częściej znajdują zastosowanie w zarządzaniu nieruchomościami. Służą m.in. monitorowaniu i wspieraniu obsługi technicznej budynków. Rynek szuka zaawansowanych technologicznie rozwiązań, a firmy coraz chętniej wykorzystują wirtualną rzeczywistość do usprawnienia swoich procesów i szkolenia pracowników technicznych.

dr Renata Gabryelczyk, dr Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński Mapowanie ryzyka w obszarze Facility Management

Mapowanie ryzyka w obszarze Facility Management Mapowanie ryzyka w obszarze Facility Management

Ryzyko jest nieodłączną częścią życia. Działanie każdej organizacji wiąże się z ryzykiem. Ryzyko najczęściej definiowane jest jako wydarzenie, które może zajść i mieć wpływ na osiągnięcie założonych celów...

Ryzyko jest nieodłączną częścią życia. Działanie każdej organizacji wiąże się z ryzykiem. Ryzyko najczęściej definiowane jest jako wydarzenie, które może zajść i mieć wpływ na osiągnięcie założonych celów organizacji.

Maciej Kamiński Rozliczenia z najemcami i windykacja należności w praktyce FM

Rozliczenia z najemcami i windykacja należności w praktyce FM

Struktura czynszu oraz rozliczenie opłat pozaczynszowych zależy przede wszystkim od postanowień umowy najmu, rodzaju zarządzanej nieruchomości, jej stanu technicznego i wyposażenia, a także charakteru...

Struktura czynszu oraz rozliczenie opłat pozaczynszowych zależy przede wszystkim od postanowień umowy najmu, rodzaju zarządzanej nieruchomości, jej stanu technicznego i wyposażenia, a także charakteru działalności świadczonej przez najemców.

Arkadiusz Maciejewski Zarządzanie odpadami w biurowcach

Zarządzanie odpadami w biurowcach Zarządzanie odpadami w biurowcach

Chcąc zaoszczędzić, traktujemy odpady biurowe na równi z komunalnymi. Tymczasem kluczem do redukcji kosztów jest optymalizacja procesów, sprawne zarządzanie i przede wszystkim – selektywna zbiórka, przynosząca...

Chcąc zaoszczędzić, traktujemy odpady biurowe na równi z komunalnymi. Tymczasem kluczem do redukcji kosztów jest optymalizacja procesów, sprawne zarządzanie i przede wszystkim – selektywna zbiórka, przynosząca wiele korzyści.

Katarzyna Czajkowska Przerwa w dostawie prądu – ryzyko awarii w budynku inteligentnym

Przerwa w dostawie prądu – ryzyko awarii w budynku inteligentnym Przerwa w dostawie prądu – ryzyko awarii w budynku inteligentnym

Artykuł przedstawia możliwe rozwiązania w przypadku przerw w dostawie energii w budynku inteligentnym z zintegrowanym system automatyki budynkowej. Autorka podpowiada jak nie dopuścić do „­blackout'u"...

Artykuł przedstawia możliwe rozwiązania w przypadku przerw w dostawie energii w budynku inteligentnym z zintegrowanym system automatyki budynkowej. Autorka podpowiada jak nie dopuścić do „­blackout'u" energetycznego w budynku, jak podtrzymać systemy w czasie awarii prądu oraz jak zachowują się urządzenia po przywróceniu zasilania.

Katarzyna Czajkowska Pozyskanie pożytków – sposobem na ratowanie budżetu nieruchomości

Pozyskanie pożytków – sposobem na ratowanie budżetu nieruchomości Pozyskanie pożytków – sposobem na ratowanie budżetu nieruchomości

Ostatnie lata mocno nadwyrężyły portfele wspólnot mieszkaniowych. Ich budżet mogą ratować m.in. pożytki, czyli wynagrodzenie w zamian za użyczenie części wspólnych nieruchomości na cele komercyjne.

Ostatnie lata mocno nadwyrężyły portfele wspólnot mieszkaniowych. Ich budżet mogą ratować m.in. pożytki, czyli wynagrodzenie w zamian za użyczenie części wspólnych nieruchomości na cele komercyjne.

Katarzyna Czajkowska Ochrona danych osobowych - wolno czy nie wolno udostępniać danych?

Ochrona danych osobowych - wolno czy nie wolno udostępniać danych?

Co członkowie wspólnoty mieszkaniowej mają prawo wiedzieć o innych? Warto wiedzieć jakie dane wolno udostępniać, bowiem przepisy nie pozwalają jednak na wszystko.

Co członkowie wspólnoty mieszkaniowej mają prawo wiedzieć o innych? Warto wiedzieć jakie dane wolno udostępniać, bowiem przepisy nie pozwalają jednak na wszystko.

dr Bartłomiej Śliwiński 11 głównych kompetencji facility managera według IFMA

11 głównych kompetencji facility managera według IFMA 11 głównych kompetencji facility managera według IFMA

Facility manager powinien posiadać zespół określonych kompetencji, które są niezbędne do kompleksowego zarządzania obiektami zgodnie z współczesnymi trendami zarządzania złożonymi strukturami, uwzględniającymi...

Facility manager powinien posiadać zespół określonych kompetencji, które są niezbędne do kompleksowego zarządzania obiektami zgodnie z współczesnymi trendami zarządzania złożonymi strukturami, uwzględniającymi potrzeby użytkowników nieruchomości jak i klientów zewnętrznych.

Katarzyna Czajkowska Środowisko pracy zarządcy. Cechy i umiejętności zarządcy nieruchomości

Środowisko pracy zarządcy. Cechy i umiejętności zarządcy nieruchomości Środowisko pracy zarządcy. Cechy i umiejętności zarządcy nieruchomości

Przez wiele lat ciążył nad nami mit dozorcy, ale dziś zarządca to wysokiej klasy manager, bez którego wiedzy, asertywności i organizacji pracy, trudno wyobrazić sobie zarządzanie nieruchomościami, w szczególności...

Przez wiele lat ciążył nad nami mit dozorcy, ale dziś zarządca to wysokiej klasy manager, bez którego wiedzy, asertywności i organizacji pracy, trudno wyobrazić sobie zarządzanie nieruchomościami, w szczególności komercyjnymi.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Jak zadbać o śmietniki?

Jak zadbać o śmietniki? Jak zadbać o śmietniki?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić? Hałas przy ruchliwej drodze - jak temu zaradzić?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu? Jak uniknąć błędów podczas termoizolacji domu?

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami » Łatwy sposób wspomagający zarządzanie nieruchomościami »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania » Pompa ciepła, a modernizacja starego systemu ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego » Sposób na odpady w budynkach zamieszkania zbiorowego »

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii! Kup i zarejestruj pompe ciepła, a zyskasz 2000 zł premii!

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Jak prawidłowo opomiarować media?

Jak prawidłowo opomiarować media? Jak prawidłowo opomiarować media?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku? Jaki wybrać styropian do ocieplenia budynku?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

OLMEX KMB Sp. z o.o. Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB Chcesz zmniejszyć opłaty za prąd? Skompensuj moc bierną razem z firmą OLMEX KMB

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia...

W dobie kryzysu energetycznego i klimatycznego oraz rosnącej inflacji szukanie oszczędności staje się koniecznością. Nośniki energetyczne na rynkach światowych, w tym nośnik energii elektrycznej, z dnia na dzień stają się droższe. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków za energię elektryczną przez wspólnoty, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe jest instalacja układu kompensacji mocy biernej. Odbiorcy komunalni są zwolnieni z opłaty za pobór energii biernej i rozliczani według...

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 » Czysta i zdrowa woda dla mieszkańców od zaraz! Zadzwoń: 500 068 835 »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.