CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (24.02-01.03.2012 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  02.03.2012
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (24.02-01.03.2012 r.)

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o podwyżce czynszów w Łodzi bez ważnej uchwały wprowadzającej nowe stawki oraz o tym, że bytomskie SM nie chcą płacić „podatku deszczowego”. Najtańsze mieszkanie można kupić w woj. kujawsko-pomorskim, natomiast w stolicy brak jednolitego trendu cenowego na rynku wtórnym.

Czynsze za biura w Warszawie

Stawki czynszów za powierzchnie biurowe w najlepszych lokalizacjach w centrum stolicy utrzymują się na poziomie 24,50-26,50 euro/m2 za miesiąc wynajmu. Poza centrum jest taniej, bo za metr kwadratowy biura trzeba zapłacić miesięcznie ok. 15-16,50 euro – podał property news.pl, powołując się na raport firmy Cushman & Wakefield.

Ze względu na małą podaż nowych inwestycji spadł poziom pustostanów, ale nie wpłynęło to znacząco na wzrost czynszów. Ceny wynajmu biur stabilizują bowiem nowe projekty zarówno te w trakcie realizacji, jak i dopiero planowane.

Wielkość zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej na rynku warszawskim szacowana jest na ok. 3,6 mln m2. W 2011 r. oddano do użytku ponad 120 tys. m2powierzchni.

 

Chełm: brak wymaganych informacji w umowach o dostawę ciepła

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował praktyki Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie. Postępowanie w tej sprawie wszczęto w sierpniu 2011 r. po skardze konsumenta. Wykazało ono, że MPEC nie umieszczało w umowach wymaganych prawem informacji o standardach jakościowych dostarczanej energii cieplnej.

UOKiK zobowiązał przedsiębiorcę m.in. do uzupełnieniu obowiązujących umów oraz wprowadzenia odpowiednich zmian w nowych.

 

Bytom: spółdzielnie mieszkaniowe nie chcą „podatku deszczowego”

Jak informuje „Życie Bytomskie”, nawet o 20 złotych miesięcznie może wzrosnąć czynsz w spółdzielczych mieszkaniach z powodu nowej opłaty za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych. Opłaty te zatwierdziły władze miasta wraz z nową taryfą cen i stawek opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.

Spółdzielnie mieszkaniowe protestują przeciwko nakładaniu na nie kosztów, których nie ponoszą m.in. wspólnoty mieszkaniowe. „Spółdzielnie mieszkaniowe nie negują sensu istnienia opłaty za odprowadzanie wód deszczowych i opadowych – powiedział gazecie prezes Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Artur Komor. Nie możemy jednak zaakceptować takiej konstrukcji taryfy, z powodu której lokatorzy mieszkań w zasobach spółdzielni będą ponosili z jej tytułu znacznie wyższe opłaty niż np. lokatorzy w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych”.

Jeżeli Rada Miejska nie odpowie w ciągu 30 dni na protest, jaki złożyły bytomskie spółdzielnie mieszkaniowe, uchwała zatwierdzająca „podatek deszczowy” zostanie przez nie zaskarżona do sądu.

 

Najtańsze mieszkania w Kujawsko-Pomorskim

Listę najtańszych mieszkań na Kujawach i Pomorzu, oferowanych przez deweloperów, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y, stworzył serwis regiodom.pl.

Bydgoszcz  

Najtańsze mieszkania powstają w dwóch budynkach wznoszonych przez firmę Budlex przy ul. Powstania Listopadowego. Ceny zaczynają się od 3950 zł/m2. 75 mieszkań o powierzchni od 40 m2 do prawie 100 m2 ma być gotowych w czerwcu 2013 r.

Tyle samo będzie kosztował metr kwadratowy mieszkań budowanych przez spółdzielnię mieszkaniową „Zrzeszeni” przy ul. Galla Anonima. Do 68 mieszkań o powierzchni od 38 m2 do 86 m2 lokatorzy wprowadzą się pod koniec tego roku.

Natomiast Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa zbuduje za rok dwa bloki przy ul. Gryfa Pomorskiego, w których za metr kwadratowy mieszkania trzeba będzie zapłacić 3990 zł. Mieszkań ma być 40, o powierzchni od 50 m2 do 80 m2.

Przy ul. Trybowskiego osiedle z 550 mieszkaniami buduje Nordic Development. Najmniejsze mieszkania mają 29 m2, a największe – 100 m2. Niektóre budynki już są gotowe, a pozostałe zostaną oddane pod koniec tego roku. Cena – 4100 zł/m2.

Toruń 

Najtańsze mieszkania w tym mieście buduje Marbud. Ceny w budynku stawianym na Toruńskim Powiślu zaczynają się od 3600 zł/m2. Mieszkania mają od 38 m2 do 70 m2.

Kolejny inwestor, Apro-Investment, oferuje mieszkania w cenie od 3990 zł/m2 przy ul. Szuwarów.

Grudziądz 

Najniższe stawki za metr kwadratowy w całym regionie oferuje Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, w budowanym przy ul. Waryńskiego bloku z 91 mieszkaniami. Cena – 3000 zł/m2. Powierzchnia mieszkań – od 48 m2 do 78 m2. Inwestycja ma być ukończona w maju 2013 r.

Inowrocław 

Inowrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w sierpniu 2013 r. odda do użytku blok przy ul. Wojska Polskiego z 40 mieszkaniami o powierzchni od 31 m2 do ponad 50 m2. Cena – 3500 zł/m2 (na parterze lub ostatnim III piętrze).

 

Na Żuławach ścigają złodziei wody

W Centralnym Wodociągu Żuławskim utworzono specjalną komórkę do walki ze złodziejami wody. Kontrolują wodomierze, analizują zużycie wody i faktury – informuje „Dziennik Bałtycki”.

CWŻ dostarcza wodę do kilkunastu tysięcy odbiorców na terenie trzech powiatów: nowodworskiego, malborskiego i części elbląskiego. Przedsiębiorstwo szacuje, że nawet 10% dostaw wody jest kradzione. W ten sposób przedsiębiorstwo może tracić 800 tys. zł rocznie.

Najczęstszym sposobem kradzieży jest zablokowanie mechanizmu wodomierza. A wszystkie ingerencje w pracę licznika i plomby są podstawą do naliczenia grzywny. Zgodnie z ustawą, wynosi ona 5 tysięcy złotych.

Najtrudniej wykryć nielegalne przyłącza, ale kontrolerzy – wyposażeni w specjalny program komputerowy – i na nie mają swoje sposoby. Od początku działalności komórka CWŻ wykryła kilkanaście uzasadnionych przypadków kradzieży wody.

 

Warszawa: spadki i wzrosty cen mieszkań na rynku wtórnym

Według danych serwisu Dom.Gratka.pl, tylko w trzech stołecznych dzielnicach – Bemowie, Woli i Pradze Północ – zdrożały mieszkania na rynku wtórnym. W pozostałych ceny metra kwadratowego w lutym br. obniżyły się.

Najtańsze mieszkania nadal można kupić w Wesołej (6745 zł/m2) i na Białołęce (6940 zł/m2). Natomiast w lewobrzeżnej części miasta najniższe ceny odnotowano we Włochach (7843 zł zł/m2) i Ursusie (7598 zł zł/m2).

Najdroższą zaś dzielnicą pozostaje Śródmieście. Pomimo spadku cen w lutym, średnia cena ofertowa to 11 313 zł/m2 – podają autorzy raportu.

Spadki cen odnotowano również w miejscowościach podwarszawskich – największe w Łomiankach (-1,99 %), Pruszkowie (-1,48 %) i Grodzisku Mazowieckim (-1,23%). Natomiast w Otwocku, Ożarowie Mazowieckim, Raszynie, Wołominie i Żyrardowie ceny ofertowe mieszkań wzrosły w stosunku do stycznia br. – najwięcej w Żyrardowie (+80,87%) i w Ożarowie Mazowieckim (+0,52%).

 

Łódź: podwyżka czynszu bez ważnej uchwały

Od 1 marca 2012 r. stawka bazowa za metr kwadratowy w mieszkaniach komunalnych wzrosła o 20% – z 4,19 zł do 5,02 zł. Oznacza to, że ponad 60 tys. łodzian będzie płacić czynsz w wysokości od 1,80 zł/m2 do 8,03 zł/m2 – podał „Express Ilustrowany”. Najwyższy będzie w budynkach oddanych do użytku po 1996 r.

Podwyżką objęte zostały także mieszkania socjalne, gdzie czynsz wzrósł z 0,50 zł/m2 do 0,90 zł/m2.

Okazało się jednak, że uchwała wprowadzająca nowe stawki czynszu straciła ważność 31 grudnia 2011 r. Zdaniem lokatorów i niektórych radnych, miasto nie ma podstaw prawnych do ich stosowania. Nowy dokument jest dopiero w przygotowaniu i ma być gotowy najwcześniej w czerwcu – informuje gazeta.

 

Na Zamojszczyźnie protestują przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego

Jak poinformował „Kurier Lubelski”, w miejscowości Żurawlów na Zamojszczyźnie mieszkańcy protestują przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego na ich terenie.

Obawiają się bowiem, że firma poszukiwawcza będzie bez limitów korzystała z ich ujęć wody. Niepokoi ich także możliwość zanieczyszczenia wody, gruntów i powietrza oraz wywłaszczeń gruntów.

Sołtys Żurawlowa, Emil Jabłoński, powiedział gazecie, że decyzje w sprawie próbnego odwiertu zapadają za plecami mieszkańców, z którymi nikt niczego nie konsultuje.

 

Warszawa: biurowiec na historycznych fundamentach

Kamienica przy ul. Jasnej 26 zostanie przebudowana na luksusowy biurowiec. Przed II wojną pod tym adresem mieścił się hotel Victoria, który nie przetrwał działań wojennych. Zachowały się jedynie fundamenty. W latach 40. ub. wieku kamienicę odbudowano, z zachowaniem założeń pierwotnego projektu architektonicznego autorstwa Leona Marka Suzina. Teraz mają w niej powstać nowoczesne biura.

Inwestorem biurowca jest firma Mermaid Properties, która w 2011 r. oddała do użytku przerobiony na ekskluzywny biurowiec Pałac Młodziejowskiego przy ul. Miodowej.

Oprócz renowacji i modernizacja, projekt zakłada dobudowanie dwóch nowych skrzydeł z tyłu kamienicy, które utworzą kameralny dziedziniec. Łącznie powstanie ponad 5 tys. m2 powierzchni biurowej oraz dwupoziomowy parking na 50 samochodów – podał Portal Samorządowy.

 

 

powiązane produkty

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11090|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10665|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl