CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (24.02-01.03.2012 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  02.03.2012
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (24.02-01.03.2012 r.)

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o podwyżce czynszów w Łodzi bez ważnej uchwały wprowadzającej nowe stawki oraz o tym, że bytomskie SM nie chcą płacić „podatku deszczowego”. Najtańsze mieszkanie można kupić w woj. kujawsko-pomorskim, natomiast w stolicy brak jednolitego trendu cenowego na rynku wtórnym.

Czynsze za biura w Warszawie

Stawki czynszów za powierzchnie biurowe w najlepszych lokalizacjach w centrum stolicy utrzymują się na poziomie 24,50-26,50 euro/m2 za miesiąc wynajmu. Poza centrum jest taniej, bo za metr kwadratowy biura trzeba zapłacić miesięcznie ok. 15-16,50 euro – podał property news.pl, powołując się na raport firmy Cushman & Wakefield.

Ze względu na małą podaż nowych inwestycji spadł poziom pustostanów, ale nie wpłynęło to znacząco na wzrost czynszów. Ceny wynajmu biur stabilizują bowiem nowe projekty zarówno te w trakcie realizacji, jak i dopiero planowane.

Wielkość zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej na rynku warszawskim szacowana jest na ok. 3,6 mln m2. W 2011 r. oddano do użytku ponad 120 tys. m2powierzchni.

 

Chełm: brak wymaganych informacji w umowach o dostawę ciepła

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował praktyki Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie. Postępowanie w tej sprawie wszczęto w sierpniu 2011 r. po skardze konsumenta. Wykazało ono, że MPEC nie umieszczało w umowach wymaganych prawem informacji o standardach jakościowych dostarczanej energii cieplnej.

UOKiK zobowiązał przedsiębiorcę m.in. do uzupełnieniu obowiązujących umów oraz wprowadzenia odpowiednich zmian w nowych.

 

Bytom: spółdzielnie mieszkaniowe nie chcą „podatku deszczowego”

Jak informuje „Życie Bytomskie”, nawet o 20 złotych miesięcznie może wzrosnąć czynsz w spółdzielczych mieszkaniach z powodu nowej opłaty za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych. Opłaty te zatwierdziły władze miasta wraz z nową taryfą cen i stawek opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.

Spółdzielnie mieszkaniowe protestują przeciwko nakładaniu na nie kosztów, których nie ponoszą m.in. wspólnoty mieszkaniowe. „Spółdzielnie mieszkaniowe nie negują sensu istnienia opłaty za odprowadzanie wód deszczowych i opadowych – powiedział gazecie prezes Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Artur Komor. Nie możemy jednak zaakceptować takiej konstrukcji taryfy, z powodu której lokatorzy mieszkań w zasobach spółdzielni będą ponosili z jej tytułu znacznie wyższe opłaty niż np. lokatorzy w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych”.

Jeżeli Rada Miejska nie odpowie w ciągu 30 dni na protest, jaki złożyły bytomskie spółdzielnie mieszkaniowe, uchwała zatwierdzająca „podatek deszczowy” zostanie przez nie zaskarżona do sądu.

 

Najtańsze mieszkania w Kujawsko-Pomorskim

Listę najtańszych mieszkań na Kujawach i Pomorzu, oferowanych przez deweloperów, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y, stworzył serwis regiodom.pl.

Bydgoszcz  

Najtańsze mieszkania powstają w dwóch budynkach wznoszonych przez firmę Budlex przy ul. Powstania Listopadowego. Ceny zaczynają się od 3950 zł/m2. 75 mieszkań o powierzchni od 40 m2 do prawie 100 m2 ma być gotowych w czerwcu 2013 r.

Tyle samo będzie kosztował metr kwadratowy mieszkań budowanych przez spółdzielnię mieszkaniową „Zrzeszeni” przy ul. Galla Anonima. Do 68 mieszkań o powierzchni od 38 m2 do 86 m2 lokatorzy wprowadzą się pod koniec tego roku.

Natomiast Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa zbuduje za rok dwa bloki przy ul. Gryfa Pomorskiego, w których za metr kwadratowy mieszkania trzeba będzie zapłacić 3990 zł. Mieszkań ma być 40, o powierzchni od 50 m2 do 80 m2.

Przy ul. Trybowskiego osiedle z 550 mieszkaniami buduje Nordic Development. Najmniejsze mieszkania mają 29 m2, a największe – 100 m2. Niektóre budynki już są gotowe, a pozostałe zostaną oddane pod koniec tego roku. Cena – 4100 zł/m2.

Toruń 

Najtańsze mieszkania w tym mieście buduje Marbud. Ceny w budynku stawianym na Toruńskim Powiślu zaczynają się od 3600 zł/m2. Mieszkania mają od 38 m2 do 70 m2.

Kolejny inwestor, Apro-Investment, oferuje mieszkania w cenie od 3990 zł/m2 przy ul. Szuwarów.

Grudziądz 

Najniższe stawki za metr kwadratowy w całym regionie oferuje Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, w budowanym przy ul. Waryńskiego bloku z 91 mieszkaniami. Cena – 3000 zł/m2. Powierzchnia mieszkań – od 48 m2 do 78 m2. Inwestycja ma być ukończona w maju 2013 r.

Inowrocław 

Inowrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w sierpniu 2013 r. odda do użytku blok przy ul. Wojska Polskiego z 40 mieszkaniami o powierzchni od 31 m2 do ponad 50 m2. Cena – 3500 zł/m2 (na parterze lub ostatnim III piętrze).

 

Na Żuławach ścigają złodziei wody

W Centralnym Wodociągu Żuławskim utworzono specjalną komórkę do walki ze złodziejami wody. Kontrolują wodomierze, analizują zużycie wody i faktury – informuje „Dziennik Bałtycki”.

CWŻ dostarcza wodę do kilkunastu tysięcy odbiorców na terenie trzech powiatów: nowodworskiego, malborskiego i części elbląskiego. Przedsiębiorstwo szacuje, że nawet 10% dostaw wody jest kradzione. W ten sposób przedsiębiorstwo może tracić 800 tys. zł rocznie.

Najczęstszym sposobem kradzieży jest zablokowanie mechanizmu wodomierza. A wszystkie ingerencje w pracę licznika i plomby są podstawą do naliczenia grzywny. Zgodnie z ustawą, wynosi ona 5 tysięcy złotych.

Najtrudniej wykryć nielegalne przyłącza, ale kontrolerzy – wyposażeni w specjalny program komputerowy – i na nie mają swoje sposoby. Od początku działalności komórka CWŻ wykryła kilkanaście uzasadnionych przypadków kradzieży wody.

 

Warszawa: spadki i wzrosty cen mieszkań na rynku wtórnym

Według danych serwisu Dom.Gratka.pl, tylko w trzech stołecznych dzielnicach – Bemowie, Woli i Pradze Północ – zdrożały mieszkania na rynku wtórnym. W pozostałych ceny metra kwadratowego w lutym br. obniżyły się.

Najtańsze mieszkania nadal można kupić w Wesołej (6745 zł/m2) i na Białołęce (6940 zł/m2). Natomiast w lewobrzeżnej części miasta najniższe ceny odnotowano we Włochach (7843 zł zł/m2) i Ursusie (7598 zł zł/m2).

Najdroższą zaś dzielnicą pozostaje Śródmieście. Pomimo spadku cen w lutym, średnia cena ofertowa to 11 313 zł/m2 – podają autorzy raportu.

Spadki cen odnotowano również w miejscowościach podwarszawskich – największe w Łomiankach (-1,99 %), Pruszkowie (-1,48 %) i Grodzisku Mazowieckim (-1,23%). Natomiast w Otwocku, Ożarowie Mazowieckim, Raszynie, Wołominie i Żyrardowie ceny ofertowe mieszkań wzrosły w stosunku do stycznia br. – najwięcej w Żyrardowie (+80,87%) i w Ożarowie Mazowieckim (+0,52%).

 

Łódź: podwyżka czynszu bez ważnej uchwały

Od 1 marca 2012 r. stawka bazowa za metr kwadratowy w mieszkaniach komunalnych wzrosła o 20% – z 4,19 zł do 5,02 zł. Oznacza to, że ponad 60 tys. łodzian będzie płacić czynsz w wysokości od 1,80 zł/m2 do 8,03 zł/m2 – podał „Express Ilustrowany”. Najwyższy będzie w budynkach oddanych do użytku po 1996 r.

Podwyżką objęte zostały także mieszkania socjalne, gdzie czynsz wzrósł z 0,50 zł/m2 do 0,90 zł/m2.

Okazało się jednak, że uchwała wprowadzająca nowe stawki czynszu straciła ważność 31 grudnia 2011 r. Zdaniem lokatorów i niektórych radnych, miasto nie ma podstaw prawnych do ich stosowania. Nowy dokument jest dopiero w przygotowaniu i ma być gotowy najwcześniej w czerwcu – informuje gazeta.

 

Na Zamojszczyźnie protestują przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego

Jak poinformował „Kurier Lubelski”, w miejscowości Żurawlów na Zamojszczyźnie mieszkańcy protestują przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego na ich terenie.

Obawiają się bowiem, że firma poszukiwawcza będzie bez limitów korzystała z ich ujęć wody. Niepokoi ich także możliwość zanieczyszczenia wody, gruntów i powietrza oraz wywłaszczeń gruntów.

Sołtys Żurawlowa, Emil Jabłoński, powiedział gazecie, że decyzje w sprawie próbnego odwiertu zapadają za plecami mieszkańców, z którymi nikt niczego nie konsultuje.

 

Warszawa: biurowiec na historycznych fundamentach

Kamienica przy ul. Jasnej 26 zostanie przebudowana na luksusowy biurowiec. Przed II wojną pod tym adresem mieścił się hotel Victoria, który nie przetrwał działań wojennych. Zachowały się jedynie fundamenty. W latach 40. ub. wieku kamienicę odbudowano, z zachowaniem założeń pierwotnego projektu architektonicznego autorstwa Leona Marka Suzina. Teraz mają w niej powstać nowoczesne biura.

Inwestorem biurowca jest firma Mermaid Properties, która w 2011 r. oddała do użytku przerobiony na ekskluzywny biurowiec Pałac Młodziejowskiego przy ul. Miodowej.

Oprócz renowacji i modernizacja, projekt zakłada dobudowanie dwóch nowych skrzydeł z tyłu kamienicy, które utworzą kameralny dziedziniec. Łącznie powstanie ponad 5 tys. m2 powierzchni biurowej oraz dwupoziomowy parking na 50 samochodów – podał Portal Samorządowy.

 

 

powiązane produkty

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16574|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11853|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl