CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

O wyborze mieszkania decydują kobiety?

Jerzy Bolkowski  |  08.03.2012
8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet
8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet
graphic.desivalley.com

Z obserwacji firm i agencji zajmujących się sprzedażą i wynajmem mieszkań wynika, że ponad połowa klientów to kobiety. Uważa się, że są bardziej kompetentne, interesują się szczegółami, odznaczają się podejrzliwością, ostrzej negocjują ceny, słowem są trudniejszymi partnerami w prowadzeniu transakcji.

Podstawowym kryterium przy wyborze oferty jest dla kobiet lokalizacja nabywanego obiektu. Podczas gdy mężczyźni w większości preferują lokalizację śródmiejską, panie najchętniej kupiłyby mieszkanie poza miastem, a jeśli w mieście to w dzielnicy peryferyjnej z ogródkiem, w pobliżu parku, skweru itp. O ile panowie wymagają lokalizacji dobrze skomunikowanej ze śródmieściem i z dzielnicami biznesowymi, to ich małżonki interesuje bardziej bliskość  przedszkola, szkoły i ośrodków handlowych niekoniecznie supermarketów gdzie kupuje się raz w tygodniu, ale sklepów osiedlowych „za rogiem”, gdzie dokonuje się codzienne zakupy.

Coraz bardziej liczy się lokalizacja nowych mieszkań - Sprawdź!

Rodziny dysponujące samochodem wymagają dostępu do miejsc parkingowych możliwie na miejscu, a jeszcze lepiej w podziemnym garażu budynku. W tych wymaganiach postulaty małżonków są zazwyczaj jednakowe.

Jeśli lokalizacja przyszłego mieszkania jest uzgodniona i odpowiada rodzinie, o czym w większości przypadków decydują małżonki, pozostaje do rozstrzygnięcia wielkość lokalu, liczba pomieszczeń, piętro (jeśli nie ma windy) i rozkład. Jak wynika z obserwacji (powierzchnia zależy od możliwości finansowych) kobiety raczej preferują większą liczbę pokoi nawet małych, co wiąże się ze strukturą rodziny. Większa liczba pomieszczeń pozwala  na rozmieszczenie oddzielnie dzieci różnej płci, a pozatym daje możliwość stworzenia kameralnych warunków nauki i wypoczynku, o co głównie dbają matki.

Szczególną rolę, całkowicie zrozumiałą, pełnią kobiety w wyborze kuchni. Panie domu preferują duże kuchnie będące równocześnie jadalnią. Rozwiązanie takie ułatwia podawanie posiłków, uprzątanie zastawy i jej zmywanie. W bardziej zamożnych domach powinno być miejsce na zmywarkę naczyń nie mówiąc już o lodówce, która jest obowiązującym standardem. Panie domu muszą także dysponować miejscem do przyrządzania potraw oraz możliwością zabudowy kuchni szafkami dla przechowywania nakryć, garnków, przypraw, przetworów itp. Panie niechętnie decydują się na modne ostatnio łączenie pokoju z tzw aneksem kuchennym. Rozwiązanie takie akceptują rodziny gdzie z różnych względów  nie gotuje się  większych posiłków. Argumentują, że gotowanie niektórych potraw  (ryby, kapusta, kalafior) powoduje nieprzyjemne zapachy, których trudno się pozbyć nawet przy intensywnym wietrzeniu.

Panowie mniej interesują się rozmiarami kuchni, za to przywiązują duże znaczenie dla urządzania miejsc pracy i wypoczynku.

Kobiety w reguły pytają o nasłonecznienie mieszkania i jego usytuowanie wobec światła. Często odrzucają ofertę mieszkania „wychodzącego” na ruchliwą ulicę, przyciąga je widok na tereny zielone, chętnie też akceptują balkony, tarasy i loggie. Nie mają szans mieszkania w bezpośredniej bliskości głośnych bazarów, dyskotek, stadionów sportowych, parkingów itp.

Dokonując wyboru mieszkania panie z reguły pytają o pomieszczenia „uzupełniające” takie jak skrytka na wózek dziecięcy czy rower, strych gdzie można suszyć „pranie”, a niekiedy także o piwnicę dla przechowywania przedmiotów aktualnie nie używanych względnie przetworów.

Coraz powszechniej nabywcy mieszkań interesują się dostępem do Internetu, telewizją kablową, a prawie nigdy stałą telefonią, co jeszcze przed kilku laty stanowiło przedmiot zainteresowania.

Bardzo ważne dla przyszłych nabywców jest poczucie bezpieczeństwa. Domofony, to dzisiaj standard, ale bardzo ceniona jest ochrona, a jeszcze lepiej całodobowy monitoring ruchu przez pracownika ochrony.

Jeśli na spotkaniach w agencji mieszkania negocjują mężczyźni i dokonali już wstępnego wyboru, to zazwyczaj przed podjęciem decyzji zastrzegają, że transakcję muszą skonsultować z żoną nawet jeśli chodzi tylko o wynajęcie lokalu a nie zakup.

Kupno mieszkania to często transakcja na całe życie. Dlatego też potencjalni nabywcy myślą perspektywicznie, zastanawiają się nad przyszłością rodziny w kontekście rozkładu mieszkania, jego położenia (piętro), funkcjonalności itp. Chodzi o „zaludnienie” mieszkania (planowane dzieci a później ich usamodzielnienie i wyprowadzka), sytuację rodzinna na starość i ewentualnie niepełnosprawność, czasem konieczność wyodrębnienia pomieszczenia dla stałej opiekunki.  W tych sprawach kobiety wykazują znacznie większą wrażliwość i wyobraźnię oraz zdolność przewidywania. Bardzo silnie ugruntowany jest model, w którym to kobiecie zależy na obecnej i przyszłej rodzinie i wszystkim co się z tym wiąże.

Podczas czynności formalno-prawnych związanych z zakupem lub wynajmem mieszkania, zarówno właściciele sprzedający mieszkanie, jak i osoby kupujące bądź wynajmujące lokal  potrzebują wielu dokumentów. Jednym z takich dokumentów jest protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania. Czym jest i jakie informacje zawiera typowy protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania?  Jak przygotować taki protokół, aby zabezpieczyć swoje prawa?

Kliknij i czytaj w artykule: Protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania>>

 

Jak twierdzą socjologowie rola kobiet w kształtowaniu życia w rodzinie będzie nadal wzrastać w miarę postępującej ich emancypacji, coraz lepszego wykształcenia i pozycji na rynku pracy,  a także postępującej poprawy opieki nad małymi dziećmi (żłobki, przedszkola). Roli tej nie mogą nie dostrzegać specjaliści zajmujący się aktywnym marketingiem na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza w sytuacji nadwyżki podaży mieszkań nad realnym, popartym uwarunkowaniami  finansowymi popytem. Badania nad preferencjami kobiet powinny także być czytelnym sygnałem dla projektantów budynków mieszkalnych a także deweloperów, którzy we własnym interesie muszą przestrzegać racjonalnej polityki lokalizacyjnej.

Źródło: mat. własne  oraz publikacja Z.WIak w Eurobuild CEE

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12089|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11529|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl