CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Wieści z kraju (30.03-05.03.2012)

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2012
Wieści z kraju (30.03-05.03.2012)
Wieści z kraju (30.03-05.03.2012)

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o budowie mieszkań komunalnych w ramach PPP w Krakowie, o proteście przeciwko wysokim czynszom w Łodzi, likwidacji piecyków gazowych w Tarnobrzegu i weryfikacji listy oczekujących na mieszkanie komunalne w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W Krakowie powstaną mieszkania komunalne w ramach PPP

Takie plany mają władze stolicy Małopolski – poinformował PAP. Chcą bowiem w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego wybudować dwa budynki z co najmniej 300 mieszkaniami komunalnymi.

Gmina Kraków udostępni działki jako wkład własny, a prywatny partner sfinansuje inwestycję. Ma też zarządzać mieszkaniami i lokalami usługowymi. Te ostatnie będzie mógł wynajmować na zasadach komercyjnych miastu lub innym podmiotom. Natomiast mieszkania udostępni miastu na podstawie umowy najmu.

Łódź: protest przeciwko wysokim czynszom

Mieszkańcy bloków komunalnych na Janowie i Olechowie oburzają się na 20-procentową podwyżkę czynszu. Domagają się także zaprzestania naliczania o 60% wyższej od bazowej stawki oraz zwrotu nadpłaconego, ich zdaniem, czynszu w ciągu ostatnich trzech lat – podał „Express Ilustrowany”. Uważają bowiem, że ich warunki mieszkaniowe są nienajlepsze. W mieszkaniach panuje wilgoć i pękają ściany. Nie widzą więc powodu, aby płacić podwyższoną stawkę. A i tak czynsz w blokach na Janowie i Olechowie jest wysoki. Po podwyżce od 1 marca stawki bazowej do 8,03 zł/m2, wielu mieszkańców musi płacić ponad tysiąc złotych czynszu miesięcznie.

Mieszkańcy zwarli więc szeregi i zamierzają złożyć w sądzie pozew przeciwko miastu. „Przez ostatnie cztery miesiące próbowaliśmy rozstrzygnąć nasz spór z miastem wszelkimi możliwymi pokojowymi sposobami – powiedział gazecie jeden z mieszkańców.

Urzędnicy ciągle nas jednak ignorują. Nie widzimy więc innego sposobu, jak bronić swoich praw na drodze sądowej”.

W Koszalinie zbudują duży zbiornik retencyjny

Ma on powstać na rzece Dzierżęcince do końca 2013 r., a koszt jego budowy to 6,9 mln zł. Zbiornik będzie zapobiegał zalewaniu terenów zamieszkałych przez prawie 3 tys. osób i jednocześnie pełnił funkcję rekreacyjną.

Planowana głębokość zbiornika to od 2 do 2,5 m, długość – 800 m, a w najszerszym miejscu ma mieć 150 m. Przy zbiorniku powstanie kąpielisko z plażą z nadmorskim piaskiem.

Budowa zbiornika retencyjnego jest jednym z pięciu elementów dużego projektu Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, zakładającego poza rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki także zabezpieczenie zlewni jeziora Jamno.

Projekt ten przewiduje m.in. odbudowę brzegu morskiego na mierzei jeziora Jamno, budowę wałów przeciwsztormowych, wrót sztormowych na kanale łączącym to jezioro z Morzem Bałtyckim oraz przebudowę samego kanału, budowę stopnia wodnego na wypływie z położonego w głębi lądu jeziora Lubiatowo oraz remont 8,5 km rzeki Dzierżęcinki. A wszystkie te inwestycje mają m.in. chronić zabudowane tereny Koszalina przed powodzią. Wartość zaplanowanych w ramach projektu inwestycji – łącznie z budową zbiornika retencyjnego – oszacowano na 58,3 mln zł – poinformował PAP.

W Elblągu co dziesiąty lokator ma wyrok eksmisyjny

Taką informację podało Radio Olsztyn, powołując się na dane elbląskiego Zarządu Budynków Komunalnych, który w połowie 2011 r. wprowadził nowe metody negocjacji i odzyskiwania zaległych należności od najemców mieszkań komunalnych. Dzięki nim udało się wyegzekwować 3 mln zł więcej niż rok wcześniej.

Nadal jednak długi lokatorów mieszkań komunalnych sięgają ponad 50 mln zł. Z ponad 8 tysięcy najemców co drugi jest zadłużony, a co dziesiąty ma wyrok eksmisyjny – większość ze wskazaniem lokalu socjalnego. Tych jednak jest bardzo mało. Dlatego samorząd rozważa zakupienie kontenerów, w których mogliby zamieszkać najbardziej zadłużeni lokatorzy.

Warszawa: ostoja dla zwierząt w środku osiedla

Betonowy plac na warszawskim Targówku, przy ul. Trockiej zmieni się w siedlisko ptaków, małych ssaków i owadów. Aby je przyciągnąć na osiedle, między blokami zostaną posadzone drzewa, krzewy i rośliny łąkowe, m.in. jarzębina, głóg, czarny bez i dzika róża (zwabi gile, sikory i dzwońce), a także krwiściąg lekarski (przysmak motyli modraszków), lucerna i facelia (przysmak trzmieli). Powstanie również nieduży staw, w którym mają zagnieździć się żaby.

Ogród ma być gotowy już w czerwcu, ale na nowych jego mieszkańców trzeba będzie poczekać kilka lat – aż urosną drzewa i zgęstnieją krzaki. Z uroków ogrodu mają korzystać mieszkańcy osiedla oraz uczniowie okolicznych szkół, dla których stanie się miejscem edukacji proekologicznej. W pobliskim gimnazjum ma nawet powstać pracownia wyposażona w lornetki, lupy, mikroskopy, atlasy, a nawet siatki do łapania motyli.

Budowa ogrodu jest częścią programu „Ogród – ostoja dla zwierząt”, realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Całość prac sfinansuje amerykański producent jumbo jetów, firma Boeing. Więcej informacji na stronie http://www.naszaziemia.pl/ 

Gdynia: modernizacja głównego budynku biurowego byłej stoczni  

Inwestycja ta to pierwszy etap rewitalizacji postoczniowych terenów i budowy Bałtyckiego Portu Nowych Technologii. Kamień węgielny pod tą inwestycję został już wmurowany – podał „Dziennik Bałtycki”.

Modernizacja budynku, który wcześniej należał do zlikwidowanej Stoczni Gdynia, a obecnie jest własnością Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma zostać zakończona do końca 2012 r., a w pierwszym kwartale 2013 r. do pomieszczeń będą się już wprowadzać najemcy.

Budynek zostanie odrestaurowany, otrzyma nową elewację, częściowo ze szkła i aluminium. Na parterze znajdą się sale konferencyjne, a na pozostałych 10 kondygnacjach pomieszczenia biurowe. Powierzchnia użytkowa budynku to łącznie ok. 10 tys. m2, w tym ponad 6 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej zostanie przeznaczona na wynajem.

Ceny używanych mieszkań we Wrocławiu

Według danych Dom.Gratka.Pl, średnie ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w poszczególnych dzielnicach Wrocławia w lutym 2012 r. kształtowały się następująco: Stare Miasto – 7730 zł/m2, Krzyki – 6456 zł/m2, Śródmieście – 6369 zł/m2, Fabryczna – 6023 zł/m2, Psie Pole – 5876 zł/m2. W stosunku do stycznia 2012 r. w lutym spadały one o 0,37%. Największe spadki odnotowano na Starym Mieście – o 0,77% i w dzielnicy Fabryczna – o 0,53%. Jedynie w Śródmieściu ceny wzrosły o 0,17%.

Natomiast ceny transakcyjne używanych mieszkań w dalszym ciągu zmierzają w dół – wynika z analizy transakcji przeprowadzonych przez klientów Metrohouse & Partnerzy. W lutym spadły one średnio o 2,3% w stosunku do cen styczniowych. 

 

Tarnobrzeg: spółdzielnie likwidują piecyki gazowe

Jedną z nich jest Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zamierza do końca roku zlikwidować piecyki gazowe w prawie 10 tysiącach mieszkań i przyłączyć je do miejskiej sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy nie poniosą jednak żadnych kosztów związanych z tą inwestycją.

Natomiast w spółdzielni „Nowe Miasto” mieszkańcy mają zapłacić 3 tysiące złotych za likwidację piecyka. Wprawdzie kwotę tę można rozłożyć na raty, ale dla wielu mieszkańców nie jest to wystarczający argument i wolą pozostać przy obecnym rozwiązaniu. W tej sytuacji, aby rozpocząć prace w konkretnym bloku, władze spółdzielni muszą uzyskać zgodę 70% jego mieszkańców – podało Radio Rzeszów.

 

Kędzierzyn-Koźle: weryfikuje listę oczekujących na mieszkania komunalne

Znajdowało się na niej prawie 1500 osób. A miasta nie stać na to, aby w najbliższym czasie zbudować aż tyle lokali. Sytuację poprawiły trochę remonty pustostanów, ale nadal kolejka oczekujących na klucze do komunalnych mieszkań była długa.

Samorząd postanowił zweryfikować listę. Urzędnicy wysyłają wszystkim pisma z prośbą o potwierdzenie wniosków o przydział mieszkania. Okazało się, że korespondencji z urzędu miasta nie odebrało aż 800 osób. Część z nich prawdopodobnie wyjechała z miasta lub też kupiła sobie mieszkania na wolnym rynku czy też straciła prawo do mieszkania komunalnego z powodu poprawy sytuacji materialnej.

Oznacza to, że na nowej liście znajdzie się najwyżej 700 nazwisk, o połowę mniej niż dotychczas – podał serwis regiodom.pl.

 

Radom chce skuteczniej walczyć z palaczami

Miasto będzie realizować projekt „Odświeżamy nasze miasta”, którego celem jest m.in. uświadamianie mieszkańców o negatywnym wpływie dymu tytoniowego, tworzenie tzw. stref bezdymnych oraz egzekwowanie prawa.

» Mieszkasz w budynku wielorodzinnym?
» Należysz do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej?
» Jesteś zarządcą nieruchomości komercyjnych lub mieszkaniowych?
» Chcesz kupić mieszkanie lub je wynajmujesz?


Jeśli przynajmniej RAZ odpowiedziałeś/łaś TAK, to TEN PORTAL JEST DLA CIEBIE!

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Najnowsze informacje znajdziesz w swojej skrzynce.

Porozumienie o współpracy w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego podpisali m.in. przedstawiciele miejskiej policji, Urząd Miasta, starostwa powiatowego, straży miejskiej, Straży Pożarnej, a także Politechniki Radomskiej i Wyższej Szkoły Nauk Technicznych i Społecznych – czytamy na stronie radomnews.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12108|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11536|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl