CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Wieści z kraju (30.03-05.03.2012)

Krystyna Stankiewicz  |  06.04.2012
Wieści z kraju (30.03-05.03.2012)
Wieści z kraju (30.03-05.03.2012)

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o budowie mieszkań komunalnych w ramach PPP w Krakowie, o proteście przeciwko wysokim czynszom w Łodzi, likwidacji piecyków gazowych w Tarnobrzegu i weryfikacji listy oczekujących na mieszkanie komunalne w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W Krakowie powstaną mieszkania komunalne w ramach PPP

Takie plany mają władze stolicy Małopolski – poinformował PAP. Chcą bowiem w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego wybudować dwa budynki z co najmniej 300 mieszkaniami komunalnymi.

Gmina Kraków udostępni działki jako wkład własny, a prywatny partner sfinansuje inwestycję. Ma też zarządzać mieszkaniami i lokalami usługowymi. Te ostatnie będzie mógł wynajmować na zasadach komercyjnych miastu lub innym podmiotom. Natomiast mieszkania udostępni miastu na podstawie umowy najmu.

Łódź: protest przeciwko wysokim czynszom

Mieszkańcy bloków komunalnych na Janowie i Olechowie oburzają się na 20-procentową podwyżkę czynszu. Domagają się także zaprzestania naliczania o 60% wyższej od bazowej stawki oraz zwrotu nadpłaconego, ich zdaniem, czynszu w ciągu ostatnich trzech lat – podał „Express Ilustrowany”. Uważają bowiem, że ich warunki mieszkaniowe są nienajlepsze. W mieszkaniach panuje wilgoć i pękają ściany. Nie widzą więc powodu, aby płacić podwyższoną stawkę. A i tak czynsz w blokach na Janowie i Olechowie jest wysoki. Po podwyżce od 1 marca stawki bazowej do 8,03 zł/m2, wielu mieszkańców musi płacić ponad tysiąc złotych czynszu miesięcznie.

Mieszkańcy zwarli więc szeregi i zamierzają złożyć w sądzie pozew przeciwko miastu. „Przez ostatnie cztery miesiące próbowaliśmy rozstrzygnąć nasz spór z miastem wszelkimi możliwymi pokojowymi sposobami – powiedział gazecie jeden z mieszkańców.

Urzędnicy ciągle nas jednak ignorują. Nie widzimy więc innego sposobu, jak bronić swoich praw na drodze sądowej”.

W Koszalinie zbudują duży zbiornik retencyjny

Ma on powstać na rzece Dzierżęcince do końca 2013 r., a koszt jego budowy to 6,9 mln zł. Zbiornik będzie zapobiegał zalewaniu terenów zamieszkałych przez prawie 3 tys. osób i jednocześnie pełnił funkcję rekreacyjną.

Planowana głębokość zbiornika to od 2 do 2,5 m, długość – 800 m, a w najszerszym miejscu ma mieć 150 m. Przy zbiorniku powstanie kąpielisko z plażą z nadmorskim piaskiem.

Budowa zbiornika retencyjnego jest jednym z pięciu elementów dużego projektu Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, zakładającego poza rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki także zabezpieczenie zlewni jeziora Jamno.

Projekt ten przewiduje m.in. odbudowę brzegu morskiego na mierzei jeziora Jamno, budowę wałów przeciwsztormowych, wrót sztormowych na kanale łączącym to jezioro z Morzem Bałtyckim oraz przebudowę samego kanału, budowę stopnia wodnego na wypływie z położonego w głębi lądu jeziora Lubiatowo oraz remont 8,5 km rzeki Dzierżęcinki. A wszystkie te inwestycje mają m.in. chronić zabudowane tereny Koszalina przed powodzią. Wartość zaplanowanych w ramach projektu inwestycji – łącznie z budową zbiornika retencyjnego – oszacowano na 58,3 mln zł – poinformował PAP.

W Elblągu co dziesiąty lokator ma wyrok eksmisyjny

Taką informację podało Radio Olsztyn, powołując się na dane elbląskiego Zarządu Budynków Komunalnych, który w połowie 2011 r. wprowadził nowe metody negocjacji i odzyskiwania zaległych należności od najemców mieszkań komunalnych. Dzięki nim udało się wyegzekwować 3 mln zł więcej niż rok wcześniej.

Nadal jednak długi lokatorów mieszkań komunalnych sięgają ponad 50 mln zł. Z ponad 8 tysięcy najemców co drugi jest zadłużony, a co dziesiąty ma wyrok eksmisyjny – większość ze wskazaniem lokalu socjalnego. Tych jednak jest bardzo mało. Dlatego samorząd rozważa zakupienie kontenerów, w których mogliby zamieszkać najbardziej zadłużeni lokatorzy.

Warszawa: ostoja dla zwierząt w środku osiedla

Betonowy plac na warszawskim Targówku, przy ul. Trockiej zmieni się w siedlisko ptaków, małych ssaków i owadów. Aby je przyciągnąć na osiedle, między blokami zostaną posadzone drzewa, krzewy i rośliny łąkowe, m.in. jarzębina, głóg, czarny bez i dzika róża (zwabi gile, sikory i dzwońce), a także krwiściąg lekarski (przysmak motyli modraszków), lucerna i facelia (przysmak trzmieli). Powstanie również nieduży staw, w którym mają zagnieździć się żaby.

Ogród ma być gotowy już w czerwcu, ale na nowych jego mieszkańców trzeba będzie poczekać kilka lat – aż urosną drzewa i zgęstnieją krzaki. Z uroków ogrodu mają korzystać mieszkańcy osiedla oraz uczniowie okolicznych szkół, dla których stanie się miejscem edukacji proekologicznej. W pobliskim gimnazjum ma nawet powstać pracownia wyposażona w lornetki, lupy, mikroskopy, atlasy, a nawet siatki do łapania motyli.

Budowa ogrodu jest częścią programu „Ogród – ostoja dla zwierząt”, realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Całość prac sfinansuje amerykański producent jumbo jetów, firma Boeing. Więcej informacji na stronie http://www.naszaziemia.pl/ 

Gdynia: modernizacja głównego budynku biurowego byłej stoczni  

Inwestycja ta to pierwszy etap rewitalizacji postoczniowych terenów i budowy Bałtyckiego Portu Nowych Technologii. Kamień węgielny pod tą inwestycję został już wmurowany – podał „Dziennik Bałtycki”.

Modernizacja budynku, który wcześniej należał do zlikwidowanej Stoczni Gdynia, a obecnie jest własnością Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma zostać zakończona do końca 2012 r., a w pierwszym kwartale 2013 r. do pomieszczeń będą się już wprowadzać najemcy.

Budynek zostanie odrestaurowany, otrzyma nową elewację, częściowo ze szkła i aluminium. Na parterze znajdą się sale konferencyjne, a na pozostałych 10 kondygnacjach pomieszczenia biurowe. Powierzchnia użytkowa budynku to łącznie ok. 10 tys. m2, w tym ponad 6 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej zostanie przeznaczona na wynajem.

Ceny używanych mieszkań we Wrocławiu

Według danych Dom.Gratka.Pl, średnie ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w poszczególnych dzielnicach Wrocławia w lutym 2012 r. kształtowały się następująco: Stare Miasto – 7730 zł/m2, Krzyki – 6456 zł/m2, Śródmieście – 6369 zł/m2, Fabryczna – 6023 zł/m2, Psie Pole – 5876 zł/m2. W stosunku do stycznia 2012 r. w lutym spadały one o 0,37%. Największe spadki odnotowano na Starym Mieście – o 0,77% i w dzielnicy Fabryczna – o 0,53%. Jedynie w Śródmieściu ceny wzrosły o 0,17%.

Natomiast ceny transakcyjne używanych mieszkań w dalszym ciągu zmierzają w dół – wynika z analizy transakcji przeprowadzonych przez klientów Metrohouse & Partnerzy. W lutym spadły one średnio o 2,3% w stosunku do cen styczniowych. 

 

Tarnobrzeg: spółdzielnie likwidują piecyki gazowe

Jedną z nich jest Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zamierza do końca roku zlikwidować piecyki gazowe w prawie 10 tysiącach mieszkań i przyłączyć je do miejskiej sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy nie poniosą jednak żadnych kosztów związanych z tą inwestycją.

Natomiast w spółdzielni „Nowe Miasto” mieszkańcy mają zapłacić 3 tysiące złotych za likwidację piecyka. Wprawdzie kwotę tę można rozłożyć na raty, ale dla wielu mieszkańców nie jest to wystarczający argument i wolą pozostać przy obecnym rozwiązaniu. W tej sytuacji, aby rozpocząć prace w konkretnym bloku, władze spółdzielni muszą uzyskać zgodę 70% jego mieszkańców – podało Radio Rzeszów.

 

Kędzierzyn-Koźle: weryfikuje listę oczekujących na mieszkania komunalne

Znajdowało się na niej prawie 1500 osób. A miasta nie stać na to, aby w najbliższym czasie zbudować aż tyle lokali. Sytuację poprawiły trochę remonty pustostanów, ale nadal kolejka oczekujących na klucze do komunalnych mieszkań była długa.

Samorząd postanowił zweryfikować listę. Urzędnicy wysyłają wszystkim pisma z prośbą o potwierdzenie wniosków o przydział mieszkania. Okazało się, że korespondencji z urzędu miasta nie odebrało aż 800 osób. Część z nich prawdopodobnie wyjechała z miasta lub też kupiła sobie mieszkania na wolnym rynku czy też straciła prawo do mieszkania komunalnego z powodu poprawy sytuacji materialnej.

Oznacza to, że na nowej liście znajdzie się najwyżej 700 nazwisk, o połowę mniej niż dotychczas – podał serwis regiodom.pl.

 

Radom chce skuteczniej walczyć z palaczami

Miasto będzie realizować projekt „Odświeżamy nasze miasta”, którego celem jest m.in. uświadamianie mieszkańców o negatywnym wpływie dymu tytoniowego, tworzenie tzw. stref bezdymnych oraz egzekwowanie prawa.

» Mieszkasz w budynku wielorodzinnym?
» Należysz do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej?
» Jesteś zarządcą nieruchomości komercyjnych lub mieszkaniowych?
» Chcesz kupić mieszkanie lub je wynajmujesz?


Jeśli przynajmniej RAZ odpowiedziałeś/łaś TAK, to TEN PORTAL JEST DLA CIEBIE!

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Najnowsze informacje znajdziesz w swojej skrzynce.

Porozumienie o współpracy w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego podpisali m.in. przedstawiciele miejskiej policji, Urząd Miasta, starostwa powiatowego, straży miejskiej, Straży Pożarnej, a także Politechniki Radomskiej i Wyższej Szkoły Nauk Technicznych i Społecznych – czytamy na stronie radomnews.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

W jaki sposób zmodernizować instalację centralnego ogrzewania?

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Zapisz się na webinar dla służb technicznych spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, a także projektantów.czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10961|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10539|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl