CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Nie oszczędzajmy na konserwacji

Nie oszczędzajmy na konserwacji
Nie oszczędzajmy na konserwacji
WG

Można a nawet trzeba postawić na energooszczędność, ale nie można oszczędzać na konserwacji urządzeń, bo w ostatecznym rozrachunku to się nie opłaca.

Ostatnio o niczym innym nie słyszymy jak tylko o podwyżkach, droższa jest woda, ciągle drożeje prąd, możliwości wygenerowania oszczędności powoli nam się kończą. Jednak nie na wszystkim powinniśmy oszczędzać, są pewne dziedziny w których najważniejsza jest jakość, a nie cena za świadczoną usługę. Tak jest między innymi w przypadku firm, zajmujących się obsługą techniczną nieruchomości. Jakość i zakres świadczonych usług w przypadku prawidłowo wykonywanej pracy i tak doprowadzą nas do znacznych oszczędności jednak wszystko w swoim czasie.

Na rynku, od czasu kiedy zaczęło pojawiać się coraz więcej nieruchomości, z nowoczesnymi urządzeniami i specjalistycznymi instalacjami, pojawiło się też wiele nowoczesnych firm zajmujących się ich pełną konserwacją. Pełna konserwacja to przejęcie odpowiedzialności za wszystkie instalacje, kontrola nad nimi i pilnowanie w taki sposób, by uprzedzić ewentualne awarie. Wielu konserwatorów, z dużą praktyką, potrafi już przewidzieć co, w danym urządzeniu, mniej więcej w jakim okresie się psuje.

Współpraca z firmą konserwacyjną

Szczegóły w umowie

Pamiętajmy, by w umowie spisać dokładnie zakres obowiązków, upewnijmy się że firma reaguje 24 na dobę, a za nocne interwencje nie będziemy dodatkowo obciążani. Sprawdźmy, czy firma ma podpisane swoje umowy z dostawcami, które gwarantują im niższe stawki za materiały (za które oczywiście płaci wspólnota), czy współpracują z firmami, które pomogą, jeśli nie wystarczą do usunięcia awarii własne urządzenia (np. zatkana kanalizacja). Taka sytuacja gwarantuje komfort pracy i nie zmusza do jeżdżenia na urlop czy święta z książką telefoniczną. Na profesjonalnych konserwatorów cedujemy wszystkie obowiązki i zrzucamy trochę odpowiedzialności. Pamiętajmy, by w umowie zawrzeć ewentualne kary umowne za niedopełnienie obowiązków. Dysponując dużą nieruchomością musimy także szukać większej firmy zajmującej się konserwacją. Praktyka wygląda tak, że firma posiada kilkunastu pracowników podzielonych na zespoły, każdy zespół to specjaliści z różnych branż. Zespoły pracują zarówno w dzień, jak i w nocy. Zwykle otrzymujemy dwa numery telefonów – pierwszy do osoby odpowiedzialnej za nasz budynek, a drugi to telefon alarmowy działający w święta, weekendy i w nocy. Odpowiednia procedura, i przekazanie tego drugiego numeru ochronie gwarantują nam spokój w nocy, bo w czasie awarii wcale nie musimy być budzeni.

Wybierając firmę zlećmy jej wykonanie protokołu zerowego – on naświetli nam stan naszej nieruchomości oraz wskaże prace niezbędne do wykonania.

Wybierając firmę zlećmy jej wykonanie protokołu zerowego – on naświetli nam stan naszej nieruchomości oraz wskaże prace niezbędne do wykonania.

Narzućmy także trochę „papirologii”, tj. poprośmy o protokoły ze wszystkich większych prac oraz o protokoły tygodniowe czy też miesięczne ze stanu nieruchomości. Protokoły będą przeglądem zdarzeń w nieruchomości, interwencji w przypadku awarii i działań, które podejmowano, by je usunąć. Takie raporty w skali roku pozwolą nam przeanalizować co częściej się psuje, w których miejscach częściej występują awarie. Jednocześnie ustalmy, że protokoły z zalań i awarii w lokalach leżą w gestii konserwatorów.

Korzyści ze stałej współpracy

Są ponadto dodatkowe korzyści wyboru firmy gwarantującej wszechstronną konserwację budynku. Firmy takie proponują często dodatkowe usługi w ramach swojej ceny. Może to być obsługa niskoprądowa – kamery, domofony, a także obsługa bram wjazdowych, szlabanów, platform w garażach. Skoncentrowanie tych wszystkich usług w jednym ręku jest sporą oszczędnością.

» Mieszkasz w budynku wielorodzinnym?
» Należysz do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej?
» Jesteś zarządcą nieruchomości komercyjnych lub mieszkaniowych?
» Chcesz kupić mieszkanie lub je wynajmujesz?


Jeśli przynajmniej RAZ odpowiedziałeś/łaś TAK, to TEN PORTAL JEST DLA CIEBIE!

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Najnowsze informacje znajdziesz w swojej skrzynce.

Zarządy mniejszych nieruchomości unikają stałych umów, bo to generuje regularny koszt. Jednak przeanalizujmy jakim kosztem jest zlecanie napraw dopiero, gdy zdarzy się awaria. Bywa, że płacimy więcej, bo zależy nam na natychmiastowej reakcji (nie mając stałej umowy ciężko znaleźć firmę, która pomoże nam w święta), z reguły płacimy też dodatkowo za dojazd. W skali roku koszty dają całkiem niemałą sumę. Dodatkowym, choć niemierzalnym zyskiem jest też komfort jaki mamy przy obsłudze nieruchomości, którą zajmują się profesjonalni konserwatorzy. Obsługa takiej nieruchomości nie tylko staje się tańsza, ale i mniej stresogenna oraz mniej czasochłonna. Pełną dokumentację z wykonanych prac konserwatorskich otrzymujemy bowiem na biurko.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Są pieniądze na windy, podjazdy i likwidację barier architektonicznych »

niższa cena gazu fundusz dostepnosci
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Ponad 40 mln zł do wykorzystania na likwidację barier architektonicznych i poprawę dostępności budynków dla osób ze szczególnymi potrzebami – m.in. seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Trwa nabór ... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Jak chronić budynek przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych? »

Dom bez rachunkówSkuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. Skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17607|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10981|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10553|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl