CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Nie oszczędzajmy na konserwacji

Nie oszczędzajmy na konserwacji
Nie oszczędzajmy na konserwacji
WG

Można a nawet trzeba postawić na energooszczędność, ale nie można oszczędzać na konserwacji urządzeń, bo w ostatecznym rozrachunku to się nie opłaca.

Ostatnio o niczym innym nie słyszymy jak tylko o podwyżkach, droższa jest woda, ciągle drożeje prąd, możliwości wygenerowania oszczędności powoli nam się kończą. Jednak nie na wszystkim powinniśmy oszczędzać, są pewne dziedziny w których najważniejsza jest jakość, a nie cena za świadczoną usługę. Tak jest między innymi w przypadku firm, zajmujących się obsługą techniczną nieruchomości. Jakość i zakres świadczonych usług w przypadku prawidłowo wykonywanej pracy i tak doprowadzą nas do znacznych oszczędności jednak wszystko w swoim czasie.

Na rynku, od czasu kiedy zaczęło pojawiać się coraz więcej nieruchomości, z nowoczesnymi urządzeniami i specjalistycznymi instalacjami, pojawiło się też wiele nowoczesnych firm zajmujących się ich pełną konserwacją. Pełna konserwacja to przejęcie odpowiedzialności za wszystkie instalacje, kontrola nad nimi i pilnowanie w taki sposób, by uprzedzić ewentualne awarie. Wielu konserwatorów, z dużą praktyką, potrafi już przewidzieć co, w danym urządzeniu, mniej więcej w jakim okresie się psuje.

Współpraca z firmą konserwacyjną

Szczegóły w umowie

Pamiętajmy, by w umowie spisać dokładnie zakres obowiązków, upewnijmy się że firma reaguje 24 na dobę, a za nocne interwencje nie będziemy dodatkowo obciążani. Sprawdźmy, czy firma ma podpisane swoje umowy z dostawcami, które gwarantują im niższe stawki za materiały (za które oczywiście płaci wspólnota), czy współpracują z firmami, które pomogą, jeśli nie wystarczą do usunięcia awarii własne urządzenia (np. zatkana kanalizacja). Taka sytuacja gwarantuje komfort pracy i nie zmusza do jeżdżenia na urlop czy święta z książką telefoniczną. Na profesjonalnych konserwatorów cedujemy wszystkie obowiązki i zrzucamy trochę odpowiedzialności. Pamiętajmy, by w umowie zawrzeć ewentualne kary umowne za niedopełnienie obowiązków. Dysponując dużą nieruchomością musimy także szukać większej firmy zajmującej się konserwacją. Praktyka wygląda tak, że firma posiada kilkunastu pracowników podzielonych na zespoły, każdy zespół to specjaliści z różnych branż. Zespoły pracują zarówno w dzień, jak i w nocy. Zwykle otrzymujemy dwa numery telefonów – pierwszy do osoby odpowiedzialnej za nasz budynek, a drugi to telefon alarmowy działający w święta, weekendy i w nocy. Odpowiednia procedura, i przekazanie tego drugiego numeru ochronie gwarantują nam spokój w nocy, bo w czasie awarii wcale nie musimy być budzeni.

Wybierając firmę zlećmy jej wykonanie protokołu zerowego – on naświetli nam stan naszej nieruchomości oraz wskaże prace niezbędne do wykonania.

Wybierając firmę zlećmy jej wykonanie protokołu zerowego – on naświetli nam stan naszej nieruchomości oraz wskaże prace niezbędne do wykonania.

Narzućmy także trochę „papirologii”, tj. poprośmy o protokoły ze wszystkich większych prac oraz o protokoły tygodniowe czy też miesięczne ze stanu nieruchomości. Protokoły będą przeglądem zdarzeń w nieruchomości, interwencji w przypadku awarii i działań, które podejmowano, by je usunąć. Takie raporty w skali roku pozwolą nam przeanalizować co częściej się psuje, w których miejscach częściej występują awarie. Jednocześnie ustalmy, że protokoły z zalań i awarii w lokalach leżą w gestii konserwatorów.

Korzyści ze stałej współpracy

Są ponadto dodatkowe korzyści wyboru firmy gwarantującej wszechstronną konserwację budynku. Firmy takie proponują często dodatkowe usługi w ramach swojej ceny. Może to być obsługa niskoprądowa – kamery, domofony, a także obsługa bram wjazdowych, szlabanów, platform w garażach. Skoncentrowanie tych wszystkich usług w jednym ręku jest sporą oszczędnością.

» Mieszkasz w budynku wielorodzinnym?
» Należysz do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej?
» Jesteś zarządcą nieruchomości komercyjnych lub mieszkaniowych?
» Chcesz kupić mieszkanie lub je wynajmujesz?


Jeśli przynajmniej RAZ odpowiedziałeś/łaś TAK, to TEN PORTAL JEST DLA CIEBIE!

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Najnowsze informacje znajdziesz w swojej skrzynce.

Zarządy mniejszych nieruchomości unikają stałych umów, bo to generuje regularny koszt. Jednak przeanalizujmy jakim kosztem jest zlecanie napraw dopiero, gdy zdarzy się awaria. Bywa, że płacimy więcej, bo zależy nam na natychmiastowej reakcji (nie mając stałej umowy ciężko znaleźć firmę, która pomoże nam w święta), z reguły płacimy też dodatkowo za dojazd. W skali roku koszty dają całkiem niemałą sumę. Dodatkowym, choć niemierzalnym zyskiem jest też komfort jaki mamy przy obsłudze nieruchomości, którą zajmują się profesjonalni konserwatorzy. Obsługa takiej nieruchomości nie tylko staje się tańsza, ale i mniej stresogenna oraz mniej czasochłonna. Pełną dokumentację z wykonanych prac konserwatorskich otrzymujemy bowiem na biurko.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchniWłaśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Czytam więcej »


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jak bez kucia ścian naprawić i przeprowadzić renowację rur kanalizacyjnych? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

pęknięta rura w ścianie poradnik doboru pomp
Można się domyślać, że bezinwazyjna naprawa oznacza takie działanie, które nie narusza struktury i funkcjonowania badanego obiektu. To oznacza, że w przypadku... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19176|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12541|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11696|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl