CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.06-07.06.2012 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  08.06.2012
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.06-07.06.2012 r.)
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.06-07.06.2012 r.)

Subiektywny cotygodniowy przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o referendum ws. budowy elektrowni jądrowej w Gryfinie, obligatoryjnym usuwaniu szpetnych szyldów z kamienic na krakowskim Starym Mieście oraz uruchomieniu internetowego systemu „NaprawmyTo”, który ma usprawnić komunikację mieszkańców Trzebiatowa z odpowiednimi służbami miejskimi.

Trzy warszawskie dzielnice będą lepiej chronione przed powodzią

Jak informuje stołeczny ratusz, miasto dofinansuje trzy dzielnicowe projekty, obejmujące remonty instalacji przeciwpowodziowych. Projekty te to: „Rekultywacja jeziora Zgorzała wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych”, „Remont Fosy Bema na Forcie Bema w Warszawie” oraz przebudowa rowu odwadniającego wraz z budową zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynka. Dzięki tym inwestycjom Bemowo, Ursynów i Ursus będą lepiej radzić sobie z problemem podtopień.

Łącznie na te inwestycje dzielnice otrzymają 17,7 mln zł ze środków pochodzących z opłat za korzystanie ze środowiska i administracyjnych kar pieniężnych.

Na Ursynów trafi dodatkowo ok. 4,1 mln zł, m.in. na odmulenie i pogłębienie jeziora Zgorzała oraz budowę biofiltrów, dzięki którym możliwa będzie kontrola jakości wody w tym zbiorniku. Natomiast Bemowo otrzyma dodatkowe 1,2 mln w tym roku i 913 tys. w 2013 r. na wyremontowanie Fosy Bema i budowę nowoczesnego systemu kanalizacji deszczowej z przepompownią.

Na terenie Ursusa wzmocnione zostanie koryto rowu odwadniającego Reguły – Malichy. Powstanie tam też ok. 1150 m rurociągu przerzutowego, który odprowadzi wody opadowe do nowego zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynka, który będzie mógł przyjąć prawie 48 tys. m3 wody. Na tę inwestycję miasto przeznaczy 11,5 mln zł w latach 2013-2016.

 

Ceny działek w Poznaniu i okolicach

Od początku roku 2012 ceny działek w stolicy Wielkopolski spadły o kilka procent, ale nadal sporo ofert jest przeszacowanych – pisze „Głos Wielkopolski”. W maju br. średnia cena metra kwadratowego w Poznaniu wynosiła 463 zł i była niższa o 2,3% niż w styczniu tego roku. Przy czym najwięcej trzeba było zapłacić w dzielnicy Rataje, bo średnio aż 893 zł/m2.

Natomiast działki wokół Poznania były znacznie tańsze. Na przykład metr kwadratowy w Tarnowie Podgórnym kosztował w maju br. 171 zł/m2.

 

W Żorach powstanie Miasteczko Westernowe

Rodzinny park rozrywki, stylistyką nawiązujący do XIX- wiecznych miasteczek Dzikiego Zachodu, ma być atrakcją ponadregionalną i wizytówką miasta – czytamy na stronie mrr.gov.pl.

Na zwiedzających będzie czekać 14 budynków utrzymanych w stylistyce westernowej, usytuowanych obu stronach 150-metrowej głównej ulicy. Znajdzie się tu m.in. biuro szeryfa, saloon, a także pasaż handlowo-usługowy „Podkowa”, gdzie będzie można kupić różne gadżety kowbojskie i indiańskie.

Największą atrakcją ma być jednak pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie Roller Coaster, ukryty w skałach. Tor będzie miał 500 m długości, po którym wagoniki będą poruszały się z prędkością 70 km/h.

Kolejne atrakcje to kula parowa - planetarium 3D, gdzie XIX-wieczna technika zostanie połączona ze współczesnymi osiągnięciami cybermechaniki, gra interaktywna Desperados i przejażdżka drezyną torową po chodnikach i korytarzach „opuszczonej” kopalni złota.

Nie zabraknie też „prawdziwych” Indian, kowbojów, poszukiwaczy złota w strojach z epoki, a także inscenizowanych napadów na bank, pojedynków rewolwerowców i pokazów jazda konnej.

 

Trzebiatów instaluje internetowy system „NaprawmyTo”

Trzebiatów jest pierwszą gminą w zachodniopomorskim, która wprowadza ten system. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli zgłaszać w jednym miejscu różne uszkodzenia, usterki i zaniedbania w przestrzeni publicznej, np. dziury w drogach, uszkodzone światła, dzikie wysypiska, zniszczone studzienki czy szczególnie niebezpieczne miejsca w mieście. System zarejestruje wszystkie zgłoszenia i odpowiedni komunikat przekaże do wyspecjalizowanych służb, odpowiedzialnych za rozwiązywanie poszczególnych problemów – podał serwis gs24.pl.

Pomysł stworzenia takiego systemu wypłynął z wniosków organizacji pozarządowych, przesyłanych do Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu „Demokracja w działaniu”. System sprawdził się już w kilku miastach w kraju. Ułatwia on bowiem komunikację między mieszkańcami a odpowiednimi służbami miejskimi.

 

W Krakowie znikną reklamy ze Starego Miasta

Od 8 czerwca br. strażnicy miejscy zaczną sprawdzać, czy właściciele i zarządcy nieruchomości dostosowali się do nowych przepisów związanych z utworzeniem Parku Kulturowego Stare Miasto i usunęli nieestetyczne szyldy, tablice i banery. Sprawdzą też, czy artyści śpiewający na ulicach mają pozwolenia na taką działalność.

Uchwałę o utworzeniu Parku Kulturowego Stare Miasto radni przyjęli w grudniu 2011 r. Zgodnie z nią, na terenie Parku Kulturowego obowiązuje całkowity zakaz umieszczania reklam (z wyłączeniem niektórych imprezy masowych czy remontów budynków) i jaskrawych szyldów. Nie wolno też handlować na ulicach, w bramach, przejściach i przesmykach między kamienicami.

Właścicielom nieruchomości i ulicznym handlarzom, którzy się nie dostosowali do nowych przepisów, grozi kara od pouczeń, przez mandat do spraw w sądzie, a nawet konfiskata towaru – podał serwis krakow.gazeta.pl.

 

Wrocław: dobiega końca budowa biurowca Epsilon

Jest to pierwszy obiekt wzniesiony w nowej dzielnicy miasta – Promenady Wrocławskie. Docelowo ma w niej powstać ok. 2 tys. mieszkań i 80 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. A wizytówką dzielnicy ma być biurowiec Epsilon, którego klinkierowa elewacja nawiązuje do stojących dawniej na tym terenie budynków Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Biurowiec ma zostać oddany do użytkowania jeszcze w czerwcu tego roku.

Do dyspozycji najemców będzie ponad 6,6 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, 81miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 16 miejsc na poziomie 0.

Wykonawca zdjął już rusztowania, a we wnętrzu trwają jeszcze prace wykończeniowe.

 

W Gryfinie będzie referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej

Jak poinformował PAP, uchwałę o przeprowadzeniu referendum podjęli radni w kwietniu br. Jeśli mieszkańcy opowiedzą się za lokalizacją elektrowni jądrowej na terenie gminy, lokalne władze mają nadzieję, że będzie to ważny argument w negocjacjach z PGE. Według samorządowców, elektrownia mogłaby powstać w okolicach elektrowni węglowej Dolna Odra.

W niedzielę, 10 czerwca mieszkańcy gminy odpowiedzą na pytanie „Czy jesteś za lokalizacją elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym na terenie gminy Gryfino?”. Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

 

 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Wszystko o ogrzewaniu osiedla gazem LPG »

Ogrzewanie osiedlaPlanujesz zmianę ogrzewania, ale nie masz dostępu do gazu ziemnego lub ciepła systemowego?Czytam więcej »


Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej naprawy rur »

Ogrzewanie osiedlaJak łatwo i bezinwazyjnie przeprowadzić remont przy pomocy rewolucyjnej technologii?Czytam więcej »


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16606|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11871|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl