CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.06-07.06.2012 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  08.06.2012
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.06-07.06.2012 r.)
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (01.06-07.06.2012 r.)

Subiektywny cotygodniowy przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o referendum ws. budowy elektrowni jądrowej w Gryfinie, obligatoryjnym usuwaniu szpetnych szyldów z kamienic na krakowskim Starym Mieście oraz uruchomieniu internetowego systemu „NaprawmyTo”, który ma usprawnić komunikację mieszkańców Trzebiatowa z odpowiednimi służbami miejskimi.

Trzy warszawskie dzielnice będą lepiej chronione przed powodzią

Jak informuje stołeczny ratusz, miasto dofinansuje trzy dzielnicowe projekty, obejmujące remonty instalacji przeciwpowodziowych. Projekty te to: „Rekultywacja jeziora Zgorzała wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych”, „Remont Fosy Bema na Forcie Bema w Warszawie” oraz przebudowa rowu odwadniającego wraz z budową zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynka. Dzięki tym inwestycjom Bemowo, Ursynów i Ursus będą lepiej radzić sobie z problemem podtopień.

Łącznie na te inwestycje dzielnice otrzymają 17,7 mln zł ze środków pochodzących z opłat za korzystanie ze środowiska i administracyjnych kar pieniężnych.

Na Ursynów trafi dodatkowo ok. 4,1 mln zł, m.in. na odmulenie i pogłębienie jeziora Zgorzała oraz budowę biofiltrów, dzięki którym możliwa będzie kontrola jakości wody w tym zbiorniku. Natomiast Bemowo otrzyma dodatkowe 1,2 mln w tym roku i 913 tys. w 2013 r. na wyremontowanie Fosy Bema i budowę nowoczesnego systemu kanalizacji deszczowej z przepompownią.

Na terenie Ursusa wzmocnione zostanie koryto rowu odwadniającego Reguły – Malichy. Powstanie tam też ok. 1150 m rurociągu przerzutowego, który odprowadzi wody opadowe do nowego zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynka, który będzie mógł przyjąć prawie 48 tys. m3 wody. Na tę inwestycję miasto przeznaczy 11,5 mln zł w latach 2013-2016.

 

Ceny działek w Poznaniu i okolicach

Od początku roku 2012 ceny działek w stolicy Wielkopolski spadły o kilka procent, ale nadal sporo ofert jest przeszacowanych – pisze „Głos Wielkopolski”. W maju br. średnia cena metra kwadratowego w Poznaniu wynosiła 463 zł i była niższa o 2,3% niż w styczniu tego roku. Przy czym najwięcej trzeba było zapłacić w dzielnicy Rataje, bo średnio aż 893 zł/m2.

Natomiast działki wokół Poznania były znacznie tańsze. Na przykład metr kwadratowy w Tarnowie Podgórnym kosztował w maju br. 171 zł/m2.

 

W Żorach powstanie Miasteczko Westernowe

Rodzinny park rozrywki, stylistyką nawiązujący do XIX- wiecznych miasteczek Dzikiego Zachodu, ma być atrakcją ponadregionalną i wizytówką miasta – czytamy na stronie mrr.gov.pl.

Na zwiedzających będzie czekać 14 budynków utrzymanych w stylistyce westernowej, usytuowanych obu stronach 150-metrowej głównej ulicy. Znajdzie się tu m.in. biuro szeryfa, saloon, a także pasaż handlowo-usługowy „Podkowa”, gdzie będzie można kupić różne gadżety kowbojskie i indiańskie.

Największą atrakcją ma być jednak pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie Roller Coaster, ukryty w skałach. Tor będzie miał 500 m długości, po którym wagoniki będą poruszały się z prędkością 70 km/h.

Kolejne atrakcje to kula parowa - planetarium 3D, gdzie XIX-wieczna technika zostanie połączona ze współczesnymi osiągnięciami cybermechaniki, gra interaktywna Desperados i przejażdżka drezyną torową po chodnikach i korytarzach „opuszczonej” kopalni złota.

Nie zabraknie też „prawdziwych” Indian, kowbojów, poszukiwaczy złota w strojach z epoki, a także inscenizowanych napadów na bank, pojedynków rewolwerowców i pokazów jazda konnej.

 

Trzebiatów instaluje internetowy system „NaprawmyTo”

Trzebiatów jest pierwszą gminą w zachodniopomorskim, która wprowadza ten system. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli zgłaszać w jednym miejscu różne uszkodzenia, usterki i zaniedbania w przestrzeni publicznej, np. dziury w drogach, uszkodzone światła, dzikie wysypiska, zniszczone studzienki czy szczególnie niebezpieczne miejsca w mieście. System zarejestruje wszystkie zgłoszenia i odpowiedni komunikat przekaże do wyspecjalizowanych służb, odpowiedzialnych za rozwiązywanie poszczególnych problemów – podał serwis gs24.pl.

Pomysł stworzenia takiego systemu wypłynął z wniosków organizacji pozarządowych, przesyłanych do Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu „Demokracja w działaniu”. System sprawdził się już w kilku miastach w kraju. Ułatwia on bowiem komunikację między mieszkańcami a odpowiednimi służbami miejskimi.

 

W Krakowie znikną reklamy ze Starego Miasta

Od 8 czerwca br. strażnicy miejscy zaczną sprawdzać, czy właściciele i zarządcy nieruchomości dostosowali się do nowych przepisów związanych z utworzeniem Parku Kulturowego Stare Miasto i usunęli nieestetyczne szyldy, tablice i banery. Sprawdzą też, czy artyści śpiewający na ulicach mają pozwolenia na taką działalność.

Uchwałę o utworzeniu Parku Kulturowego Stare Miasto radni przyjęli w grudniu 2011 r. Zgodnie z nią, na terenie Parku Kulturowego obowiązuje całkowity zakaz umieszczania reklam (z wyłączeniem niektórych imprezy masowych czy remontów budynków) i jaskrawych szyldów. Nie wolno też handlować na ulicach, w bramach, przejściach i przesmykach między kamienicami.

Właścicielom nieruchomości i ulicznym handlarzom, którzy się nie dostosowali do nowych przepisów, grozi kara od pouczeń, przez mandat do spraw w sądzie, a nawet konfiskata towaru – podał serwis krakow.gazeta.pl.

 

Wrocław: dobiega końca budowa biurowca Epsilon

Jest to pierwszy obiekt wzniesiony w nowej dzielnicy miasta – Promenady Wrocławskie. Docelowo ma w niej powstać ok. 2 tys. mieszkań i 80 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. A wizytówką dzielnicy ma być biurowiec Epsilon, którego klinkierowa elewacja nawiązuje do stojących dawniej na tym terenie budynków Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Biurowiec ma zostać oddany do użytkowania jeszcze w czerwcu tego roku.

Do dyspozycji najemców będzie ponad 6,6 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, 81miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 16 miejsc na poziomie 0.

Wykonawca zdjął już rusztowania, a we wnętrzu trwają jeszcze prace wykończeniowe.

 

W Gryfinie będzie referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej

Jak poinformował PAP, uchwałę o przeprowadzeniu referendum podjęli radni w kwietniu br. Jeśli mieszkańcy opowiedzą się za lokalizacją elektrowni jądrowej na terenie gminy, lokalne władze mają nadzieję, że będzie to ważny argument w negocjacjach z PGE. Według samorządowców, elektrownia mogłaby powstać w okolicach elektrowni węglowej Dolna Odra.

W niedzielę, 10 czerwca mieszkańcy gminy odpowiedzą na pytanie „Czy jesteś za lokalizacją elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym na terenie gminy Gryfino?”. Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

 

 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11257|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10831|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl