CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Duży wybór mieszkań, ale mało ofert z dopłatą

A R  |  21.08.2012
Ze względu na utrudniony dostęp do kredytów klienci RED mogą skorzystać z preferencyjnego system płatności - tylko 15% ceny wpłacają po podpisaniu umowy, a pozostałą część dopiero przy odbiorze kluczy – wyjaśnia T.Witkowska z RED Real Estate Development
Ze względu na utrudniony dostęp do kredytów klienci RED mogą skorzystać z preferencyjnego system płatności - tylko 15% ceny wpłacają po podpisaniu umowy, a pozostałą część dopiero przy odbiorze kluczy – wyjaśnia T.Witkowska z RED Real Estate Development
RED Real Estate Development

Przy dużym wyborze nowych mieszkań, na rynku trudno jest znaleźć takie, które kwalifikują się do dopłat.

 Podsumowująca pierwsze półrocze tego roku analiza firmy Reas, wskazuje że w ostatnim czasie we wszystkich dużych miastach znacznie wzrosła liczba mieszkań oferowanych przez deweloperów.

W sześciu aglomercjach było blisko 56,7 tys. nowych mieszkań

W sześciu aglomeracjach w połowie roku w sprzedaży było blisko 56,7 tysiąca jednostek mieszkalnych. W Warszawie deweloperzy oferowali ponad 21 tys. nowych mieszkań, w Krakowie 10,8 tys., we Wrocławiu 9,5 tys., w Trójmieście 7,9 tys. W Poznaniu w ofercie rynku pierwotnego było 4,6 tys. i ponad 2,8 tys. w Łodzi. W tych dwóch ostatnich miastach wzrost oferty był relatywnie najmniejszy.

Na wielkość nowej oferty z pewnością wpływ miało wejście w życie w dniu 29 kwietnia ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego. Wiele firm deweloperskich zdecydowało się na przyspieszenie wprowadzenia do sprzedaży nowych inwestycji. Było to spowodowane chęcią zachowania możliwości finansowania inwestycji na zasadach sprzed wejścia ustawy deweloperskiej.

Według Reas, całą poznańską ofertę można wyprzedać w czasie 7,8 kwartału. To krócej niż np. w Krakowie, Wrocławiu, czy Łodzi. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (III kw. 2011 - II kw. 2012) tempo sprzedaży mieszkań pozostawało na podobnym poziomie, jak rok wcześniej. W największych aglomeracjach deweloperzy znaleźli nabywców na ok. 29,4 tysiąca lokali. Jeśli równie dobra sprzedaż utrzyma się nadal, oferta deweloperska zacznie topnieć. Notowany ostatnio spadek liczby nowych projektów i uzyskanych przez deweloperów pozwoleń na budowę wskazuje bowiem na wyhamowanie produkcji mieszkań.

Przewaga dwupokojowych na poznańskim rynku

Jeśli przyjrzymy się bliżej strukturze poznańskiej oferty okaże się, że zdecydowaną przewagę mają lokale dwupokojowe (60 proc.). Najmniej na rynku pierwotnym w połowie roku było kawalerek (tylko 5 proc.). Ponadto z danych serwisu KRN.pl wynika, że deweloperzy mieli w ofercie 27 proc. mieszkań dwupokojowych, a czteropokojowych i większych 8 proc.

Analitycy redNet Consulting Group obliczają, że w lipcu średnia stawka ofertowa za nowe M obniżyła się w Poznaniu do 6,2 tys. zł za mkw. Informacje napływające z sektora bankowego nie są jednak niestety optymistyczne dla planujących zakup. Potencjalnym nabywcom mieszkań coraz trudniej uzyskać kredyt hipoteczny. Ocena zdolności kredytowej kupujących nieruchomości jest dziś o wiele bardziej ostrożna niż rok temu.

Trudno o dopłaty

Ponadto na rynku kredytowym znacznie ograniczony został udział programu Rodzina na swoim. Nie jest łatwo uzyskać dopłaty do kredytu mieszkaniowego, bo na rynku brakuje mieszkań, które kwalifikują się do zaciągnięcia go. W Poznaniu program odgrywa umiarkowaną rolę. Cenowe oraz powierzchniowe kryteria programu spełnia tam około 10 proc. oferty mieszkań deweloperskich, oblicza Emmerson.

Bardzo nieznaczną rolę Rodzina na swoim odgrywa np. w Krakowie, gdzie jest tylko 1 proc. nowych mieszkań, których cena mieści się w obowiązującym limicie. W Warszawie kryteria programu dopłat do kredytów spełnia 7 proc. mieszkań deweloperskich, a we Wrocławiu - 12 proc.

Do miast, w których program jeszcze funkcjonuje zaliczyć można m.in. Gdańsk i Łódź. Tam, dzięki wysokim limitom cen kwalifikuje się po około 30 proc. całej oferty deweloperów. Niestety o dopłaty można ubiegać się tylko do końca bieżącego roku. Od początku przyszłego roku kupujący mieszkania nie będą mogli już korzystać z rządowego wsparcia przy spłacie kredytu przez 8 pierwszych lat, bo program przestanie istnieć.

 

Źródło: RED Real Estate Development

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11260|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10834|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl