CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (17.08-23.08.2012 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  24.08.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań w Trójmieście, wtórnym rynku mieszkaniowym w Krakowie, planie zagospodarowania warszawskiej Woli, inwestycyjnych planach wrocławskiego TBS oraz o łódzkiej akcji „Apel Umarłych Kamienic”.
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań w Trójmieście, wtórnym rynku mieszkaniowym w Krakowie, planie zagospodarowania warszawskiej Woli, inwestycyjnych planach wrocławskiego TBS oraz o łódzkiej akcji „Apel Umarłych Kamienic”.

Mieszkania w Sopocie najdroższe w Trójmieście

Z analizy rynku, przeprowadzonej przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson, wynika, że pod koniec drugiego kwartału 2012 r. za metr kwadratowy nowego mieszkania w Sopocie trzeba było zapłacić średnio 12 009 zł, przy czym ceny były bardzo zróżnicowane. Najdroższe (np. przy ul. Bohaterów Monte Cassino) oferowano za 25 750 zł/m2, a najtańsze za 7003 zł/m2. Ponad połowę jednak mieszkań w Sopocie można było kupić za 11-13 tys. zł/m2.

W tym samym czasie w Gdańsku metr kwadratowy nowego mieszkania kosztował średnio 6014 zł, a w Gdyni – 6487 zł. Przy czym najwyższa cena jednostkowa w Gdańsku wynosiła ok. 18 tys. zł/m2, a w Gdyni – 22 tys. zł/m2.

Analitycy tak wysokie ceny mieszkań w Sopocie tłumaczą atrakcyjną jego lokalizacją, statusem kurortu oraz ograniczoną podażą wolnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe.

 

Z warszawskiego Grochowa zniknie budynek Universamu

Zarząd Warszawskiej Spółdzielni Spożywców „Społem” po raz kolejny wraca do planu zburzenia tego centrum handlowego, wzniesionego w 1977 r. Budynek Universamu „Grochów” ma zostać rozebrany, a na jego miejscu ma powstać apartamentowiec z częścią handlową na dwóch piętrach – czytamy na stronie warszawa.naszemiasto.pl.

Grochowski Universam był pierwszym w stolicy dzielnicowym centrum handlowo-usługowym, w którym pod jednym dachem znalazły się sklepy i punkty usługowe. Należał do najnowocześniejszych tego typu placówek w PRL-u, a jego eksploatację przewidziano na 20 lat.

 

W Bugu popłynie czystsza woda

Zakończono modernizację pierwszego z sześciu osadników wtórnych w białoruskiej oczyszczalni ścieków w Brześciu. Dzięki temu woda w Bugu poniżej tej oczyszczalni będzie znacznie czystsza niż obecnie – podał w komunikacie NFOŚiGW.

Białoruska oczyszczalnia ścieków w Brześciu, zlokalizowana tuż przy polskiej granicy, działa od lat 60. XX w. Obecnie znajduje się w katastrofalnym stanie, czego skutki odczuwa głównie Polska, gdyż Bug, do którego trafiają zarówno ścieki komunalne, jak i przemysłowe, płynie dalej już niemal wyłącznie przez terytorium naszego kraju. W Serocku łączy się z Narwią i zasila wody Zalewu Zegrzyńskiego, nad którym znajduje się jedno z ujęć wody dla aglomeracji warszawskiej.

W listopadzie 2011 r. władze Brześcia podpisały międzynarodową umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację oczyszczalni. Koszt zakupu osadników wtórnych wyniesie ponad 3,8 mln zł i pokryje go NFOŚiGW.

Wprawdzie zakończenie prac w białoruskiej oczyszczalni przewidziano dopiero na koniec 2014 r., ale wraz z wymianą kolejnych osadników jakość wody w Bugu będzie się stopniowo poprawiać.

 

W Siechnicach deweloper chce zmienić nazwę ulicy gen. Fieldorfa

Jak donosi „Gazeta Polska Codziennie”, taki wniosek w Radzie Miejskiej złożył deweloper budujący apartamentowiec w Siechnicach k. Wrocławia. Oburzeni są nie tylko mieszkańcy Siechnic, ale także innych regionów Polski.

Nazwę ulicy, przy której ma stanąć Kamienica Ratuszowa, nadała Rada Miejska w Siechnicach uchwałą przyjętą nieco ponad rok temu. Ma ona upamiętniać postać legendarnego generała Emila Fieldorfa „Nila” – organizatora i dowódcy Kedywu Armii Krajowej i zastępcy Komendanta Głównego AK.

Przedstawiciele firmy deweloperskiej twierdzą, że zmiany nazwy oczekują „przyszli właściciele mieszkań”, bo obecna „…jest zbyt długa, trudna do zapamiętania i napisania”.

 

Gdański OTBS złożył wniosek o upadłość

Do Sądu Okręgowego w Gdańsku trafił wniosek o upadłość układową gdańskiego oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – podał tbs24.pl.

Spółka ma mieszkania m.in. na osiedlu Olimp w Kowalach i na osiedlu Świętokrzyskim w Gdańsku, w których mieszka łącznie ok. półtora tysiąca osób. Pod koniec lipca mieszkańcy 15 bloków stracili dostęp do gazu i ciepłej wody. Powodem były nieuregulowane rachunki za gaz, za który OTBS pobiera opłaty od lokatorów i rozlicza się z PGNIG. Zadłużenie spółki w gazowni wynosi ok. 70 tys. zł. Ma też zaległości w opłatach za wodę. Według zarządu OTBS, długi powstały przede wszystkim z powodu zaległości najemców we wnoszeniu opłat.

Prezes Ogólnopolskiego TBS w Gdańsku, Tomasz Wawrzko, twierdzi, że upadłość spółki „To najbardziej racjonalne rozwiązanie”. 

 

Kraków: rynek nieruchomości wtórnych

W drugim kwartale 2012 r. liczba transakcji na tym rynku oraz preferencje zakupowe klientów były na podobnym poziomie jak w pierwszych miesiącach roku – podała Agencja Nieruchomości Tecnocasa. Największą popularnością cieszyły się mieszkania o metrażu od 35 m2 do 50 m2, 2- i 3-pokojowe, w cenie od 250 tys. zł do 300 tys. zł. Kupujący chętniej wybierali mieszkania na drugim i trzecim piętrze niskich bloków (do czterech pięter).

Natomiast ceny mieszkań na krakowskim rynku wtórnym znacznie spadły. W pierwszym kwartale br. za metr kwadratowy mieszkania trzeba było zapłacić średnio 6491 zł, a już w drugim 5975 zł.

Agencja Tecnocasa szacuje, że raczej nie należy spodziewać się wzrostu cen mieszkań na rynku wtórnym; choćby dlatego, iż konkurencją dla nich jest coraz atrakcyjniejsza oferta deweloperska.

 

Warszawska Wola zmieni swoje oblicze

Nowy plan zagospodarowania rejonu ul. Żelaznej dopuszcza budowę na tym obszarze miasta kilkunastu wieżowców, mieszczących zarówno biura, jak i mieszkania – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Plan obejmuje tereny bliskiej Woli, między al. Jana Pawła II, Pańską, Towarową, Wronią i al. Solidarności. Zgodnie z nim, najwyższy, 180-metrowy, będzie mógł powstać przy rondzie Daszyńskiego, na miejscu budynków, które w 2011 r. kupiła od „Ruchu” belgijska firma deweloperska Immobel. Kolejny wieżowiec może zostać wzniesiony przy ul. Grzybowskiej, obok hotelu Hilton.

Nieopodal, na terenach po zburzonych Browarach Warszawskich, plan dopuszcza budowę trzech wież wysokości od 120 do 140 metrów. Natomiast obok dawnego browaru, u zbiegu Grzybowskiej i Żelaznej, jest miejsce na 130-metrowy wieżowiec.

To tylko niektóre plany urbanistów, porządkujące zaniedbany rejon bliskiej Woli, który po zakończeniu budowy drugiej linii metra przybliży się do centrum Warszawy. Dzięki temu stanie się atrakcyjnym terenem dla firm deweloperskich na inwestycje biurowe i mieszkalne.

 

Nowe inwestycje TBS we Wrocławiu

Jak informuje serwis wroclaw.gazeta.pl, wrocławskie Towarzystwo Budownictwo Społecznego zamierza zbudować ok. 1500 mieszkań w 45 budynkach.

Największą nową inwestycją będzie osiedle na Stabłowicach, złożone z aż 37 niewysokich budynków, w których znajdzie się ponad tysiąc mieszkań. Budynki będą oddawane do użytku stopniowo przez rok, od maja 2013 r.

Wrocławska spółka TBS przygotowuje się również do budowy kolejnych budynków mieszkalnych. Powstaną one m.in. w Śródmieściu przy ul. Trzebnickiej (48 mieszkań), na osiedlu Brochów przy Afgańskiej (193 mieszkania) i Pakistańskiej (157 mieszkań) oraz na Księżu Małym przy Głubczyckiej (131 mieszkań).

 

Łódzka akcja „Apel Umarłych Kamienic”

Prowadzi ją Towarzystwo Wiedzy Psychologicznej Start, a jej celem jest zwrócenie uwagi na fatalny stan łódzkich kamienic. Organizatorzy chcą, aby pod każdą zniszczoną kamienicą w październiku łodzianie zapalili znicze.

Ponadto, w każdą sobotę października, w godz. 19-22, odbywać się będą Apele Umarłych Kamienic, w czasie których zostaną odczytane adresy wszystkich „umarłych” kamienic w Łodzi, a chór zaśpiewa pieśń żałobną.

Organizatorzy akcji zamierzają też ogłosić 31 października „Dniem Umarłej Kamienicy” i planują przemarsz konduktu żałobnego ul. Piotrkowską.

Program i mapę kamienic można znaleźć na stronie www.umarle-kamienice.pl

 

Opera Office w Gdańsku ma pozwolenie na użytkowanie

Biurowiec ten powstał przy alei Zwycięstwa, w okolicach Opery Bałtyckiej, Politechniki Gdańskiej oraz stacji SKM Politechnika. Składa się on z dwóch skrzydeł: trzy- i czteropiętrowego.

Obiekt został wyposażony w nowoczesne rozwiązania, m.in. w klimatyzację z nawilżaniem, BMS, podnoszone podłogi czy podwieszane sufity. Pierwsi najemcy wprowadzą się do niego już we wrześniu br. Będą mieli do dyspozycji łącznie 7600 m2 powierzchni biurowej – poinformował Jones Lang LaSalle.

Dla najemców i gości przeznaczony jest podziemny parking na 120 samochodów oraz naziemne miejsca postojowe. Są też pomieszczenia z prysznicami dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach.

Obok budynku Opera Office znajduje się obiekt rekreacyjno-sportowy, wyposażony w siłownie, basem, korty tenisowe oraz boisko. 

 

Wyższe czynsze w bydgoskich mieszkaniach komunalnych

Administracja Domów Miejskich podnosi je od września br. o 40%. Zamiast dotychczasowej stawki 5,3 zł/m2 mieszkańcy będą płacić 7,5 zł/m2. 

Nie zmienią się natomiast opłaty w lokalach socjalnych. W nich nadal będzie obowiązywała stawka 1,23 zł/m2. Miasto bowiem zdecydowało się chronić najuboższych lokatorów. Ponadto, standard lokali socjalnych jest bardzo niski – informuje serwis regiodom.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Windy w budynkach - zobacz specjalne rozwiązania»

Wzroszt cen za ogrzewanieGodziny szczytu w budynkach mieszkalnych przypadają na godziny poranne, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu oraz wieczorne, gdy do niego wracają. Jak zaprojektować wygodne rozwiązania transportowe dostosowane do rzeczywistych sytuacji... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

pożar w budynku termomodernizacja
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...)... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Rewitalizacja konstrukcji balkonu - Balkon +  »

rewitalizacja balkonówWychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano unikalny system, który pozwala na montaż balkonów zarówno w budynkach już istniejących jak i nowych inwestycjach. Dodatkowo... Czytam więcej »


Jak obniżyć koszty ogrzewania i energii dla Wspólnot Mieszkaniowych »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Obniżanie kosztów energii Donice z betonu architektonicznego
Obniż koszty ogrzewania i energii, i zyskaj otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska - z ekokredytem dla Wspólnot Mieszkaniowych - bez prowizji. (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11291|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10860|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl