Artykuł sponsorowany

Jaki wybrać ciepłomierz?

Przegląd ciepłomierzy
Przegląd  ciepłomierzy  |  29.05.2017  |  1

Sprawdź, jaki wybrać ciepłomierz.

Obowiązek instalowania urządzeń służących do indywidualnego rozliczania kosztów ogrzewania w budynku wielolokalowym wynika z Rozporządzenia ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Obecnie w nowych budynkach jest  już standardem opomiarowanie zużycia ciepła i ciepłej wody użytkowej (oczywiście energii elektrycznej, gazu i zimnej wody również, a niekiedy także chłodu dla każdego lokalu). Jednak w warunkach polskich stan wyposażenia starszych budynków w liczniki ciepła jest w dalszym ciągu niewystarczajacy.  Spośród ok. 6,5 mln mieszkań w budynkach wielolokalowych, według indywidualnego zużycia rozliczanych jest ok. 3,5 mln mieszkań, czyli tylko nieco ponad połowa.

Dobór urządzeń i metody rozliczania zależą oczywiście od budowy instalacji rozprowadzajacej ciepło do poszczególnych lokali - jest to jednoznaczny obowiązek nałożony przez ustawę Prawo energetyczne na właściciela lub zarządcę budynku wielolokalowego. Jednak chcąc ułatwić przegląd aktualnej oferty rynkowej przedstawiamy zestawienie ciepłomierzy, przygotowane na podstawie przesłanych do redakcji materiałów od producentów i dystrybutorów.

Komentarze

(1)
Stefan | 16.05.2016, 11:46
Czy w przypadku domku jednorodzinnego też koniecznym jest instalowanie ciepłomierzy?
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Co jest ważne w pracy zarządcy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Produkty i technologie

9/2017

Aktualny numer:

Administrator 9/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - UWAGA! Niepełnosprawni w niebezpieczeństwie
  • - Postanowienie sądu zastępujące uchwałę
Zobacz szczegóły

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 13766|Ocena: 3.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl