Artykuł sponsorowany

Jaki wybrać ciepłomierz? Przegląd ciepłomierzy 2021

Przegląd  ciepłomierzy  |  07.01.2021  |  10

Ciepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i nowoczesne wzornictwo, ponadto nadają się do montażu w starych sieciach grzewczych. Sprawdź, jaki ciepłomierz będzie dla Ciebie najlepszy.

Obowiązek instalowania urządzeń służących do indywidualnego rozliczania kosztów ogrzewania w budynku wielolokalowym wynika z Rozporządzenia ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Obecnie w nowych budynkach jest  już standardem opomiarowanie zużycia ciepła i ciepłej wody użytkowej (oczywiście energii elektrycznej, gazu i zimnej wody również, a niekiedy także chłodu dla każdego lokalu).

Jednak w warunkach polskich stan wyposażenia starszych budynków w liczniki ciepła jest w dalszym ciągu niewystarczajacy.  Spośród ok. 6,5 mln mieszkań w budynkach wielolokalowych, według indywidualnego zużycia rozliczanych jest ok. 3,5 mln mieszkań, czyli tylko nieco ponad połowa.

Dobór urządzeń i metody rozliczania zależą oczywiście od budowy instalacji rozprowadzajacej ciepło do poszczególnych lokali - jest to jednoznaczny obowiązek nałożony przez ustawę Prawo energetyczne na właściciela lub zarządcę budynku wielolokalowego. Jednak chcąc ułatwić przegląd aktualnej oferty rynkowej przedstawiamy zestawienie ciepłomierzy, przygotowane na podstawie przesłanych do redakcji materiałów od producentów i dystrybutorów.

Dlaczego warto wybrać ciepłomierze firmy ANTAP Grupa?

Ciepłomierzami oraz ich kontrolą metrologiczną (legalizacją) zajmujemy się 30 lat.

Oferujemy ciepłomierze kompaktowe (SUPERCAL 739, SUPERSTATIC 749) dedykowane do indywidualnego opomiarowania mieszkań, domów oraz liczniki rozłączne - przemysłowe (SUPERCAL 531, SUPERSTATIC 440) zaprojektowane do systemów grzewczych/chłodniczych dla dużych dostawców i odbiorców energii cieplnej.

Oferowane liczniki są dostępne w oparciu o mechaniczne lub statyczne (ultradźwiękowe lub oscylacyjne) przetworniki przepływu, w zakresie pomiarowym DN 15 – DN 500mm, qp=0,6 -1500 m3/h.

Ciepłomierze charakteryzuje duża dokładność i niezawodność pomiaru. Szeroka gama rejestrów pamięci wewnętrznej i rozbudowane możliwości komunikacyjne pozwalają na precyzyjną analizę rejestrowanych danych oraz zdalny odczyt liczników siecią radiową lub przewodową (M-bus).

W celu zapewnienia kompleksowej obsługi klientów  oferujemy usługi montażu i wymiany ciepłomierzy, wodomierzy oraz systemy zdalnego odczytu i rozliczania mediów (wody i ciepła).

Posiadając status Punktu Legalizacyjnego, w rozbudowanym Centrum Pomiarów i Legalizacji Ciepłomierzy świadczymy kompleksowe usługi w zakresie kontroli metrologicznej, legalizacji i serwisu ciepłomierzy oraz ich elementów składowych.

Zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się z pełną ofertą firmy na stronie internetowej www.antap.pl
Zadzwoń: 22 751 52 00

 

Postaw na jakość i doświadczenie - ciepłomierze BMETERS!
BMETERS

Ciepłomierze BMETERS dedykowane są do mieszkań, domów jednorodzinnych, do przemysłu i dostawców energii ciepła i chłodu. W ofercie znajdują się ciepłomierze mechaniczne (kompaktowy Hydrocal-M3 o średnicach od DN15 do Dn20 i rozłączny Hydrosplit-M3 podłączany do przetworników przepływu w średnicach od DN15 do DN200) oraz ciepłomierz ultradźwiękowy Hydrosonis(od DN15 do DN50), zapewniający wysoką klasę dokładności oraz precyzję pomiaru czynnika grzewczego.

Ciepłomierze umożliwiają naliczanie zarówno energii ciepła i chłodu z bardzo wysoka precyzja dzięki precyzyjnym czujnikom temperatury oraz niezawodnemu pomiarowi przepływu wody. Możliwość podłączenia nawet dwóch wodomierzy do przelicznika ciepłomierza ułatwia budowę systemów automatyki budynkowej.

Wbudowany w standardzie moduł M-BUS do systemów przewodowych pozwala na łączenie urządzeń w sieć i odczyt zdalny zarejestrowanych wskazań. Wszystkie ciepłomierze w ofercie BMETERS są kompatybilne z systemem zdalnego odczytu Hydrolink, umożliwiającego uzyskanie danych drogą radiową W-MBUS zgodnie ze standardem OMS, a przy zastosowaniu urządzeń pośredniczących dane są dostępne przez Internet po zalogowaniu się na portal Hydrolink Online. Ogromną zaletą jest również 5-letnia gwarancja ciepłomierza Hydrocal-M3, która zapewnia spokój przez cały czas trwania okresu legalizacyjnego. 

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi BMETERS i do zapoznania się z pełną ofertą firmy na stronie internetowej www.bmeters.pl 

Dowiedz się więcej >>

Kontakt:  71 388 90 83

 

Ciepłomierze Diehl – niemiecka precyzja

BMETERS

Ultradźwiękowe ciepłomierze SHARKY marki Diehl to bardzo dokładne, nowoczesne urządzenia, którym nie straszne trudne warunki pracy.

W zależności od potrzeb, możesz wybrać odpowiedni model. Ultradźwiękowy ciepłomierz SHARKY 774 doskonale sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym.

Pomiar statyczny sprawia, że ciepłomierz mierzy bardzo dokładnie przez wiele lat nawet przy zanieczyszczonej wodzie. Jego niewielkie rozmiary oraz dwusekundowy czas kalkulacji pomiaru energii sprawiają, że ciepłomierz jest idealnym licznikiem do zastosowania w punktach o dynamicznych zmianach temperatury i przepływu takich jak logotermy.

 

Model SHARKY 775  świetnie sprawdzi się w ciepłowni. Ciepłomierz oprócz zintegrowanego modułu radiowego posiada możliwość rozbudowy o szereg modułów komunikacyjnych, takich jak M-Bus, LonWorks, Modbus, wejścia/wyjścia impulsowe. Co więcej urządzenie charakteryzuje się niewielkim zużyciem energii, żywotność baterii wynosi ponad dwa okresy legalizacyjne.

 

Liczniki Diehl są przystosowane do zdalnego odczytu, zarówno za pośrednictwem M-bus, jak i radia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta na stronie intenretowej >>


Kontakt: 33 851 04 39
CF UltraMax - dobry wybór
BMETERS

CF UltraMax to wielofunkcyjny ciepłomierz DN15-DN20 przeznaczony dla małych odbiorców, wykonany w technologii ultradźwiękowej bez elementów ruchomych, co zapewnia długotrwałą, nawet 15-letnią bezawaryjną pracę.

Posiada bardzo wysoką dynamikę pomiaru przepływu - zakres wersji podstawowej dla DN15 qp=1,5 m3/h (pomiar od 2 dm3/h do 3000 dm3/h) przekracza znacząco zakresy trzech dotychczasowych ciepłomierzy qp=0,6; 1 i 1,5 m3/h, stanowiąc tym samym „3 w 1”.

Może pracować jako ciepłomierz, chłodomierz lub wersja dualna. W zależności od wersji posiada bardzo bogate możliwości rejestracji i komunikacji danych, w tym metodą radiową, oraz możliwość podłączenia 4 dodatkowych wodomierzy.

Szczegółowe informacje o produktach ITRON znajdą Państwo na stronie www.itron.pl

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt: 12 257 10 27 

 

Ciepłomierze to Kamstrup!
Kamstrup

Ciepłomierze to Kamstrup! – Już od 1946 roku zajmujemy się produkcją urządzeń pomiarowych i systemów odczytowych i wyłącznie tym, a pierwszy ultradźwiękowy licznik ciepła wprowadziliśmy na rynek już w 1991 roku. Od tego czasu produkujemy tylko statyczne urządzenia, które nie posiadają części ruchomych. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu, doskonałej jakości i skoncentrowaniu się na urządzeniach pomiarowych staliśmy się liderem wśród producentów ciepłomierzy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że znakomita większość przedsiębiorstw energetycznych wybiera właśnie nasze produkty. Może w Twoim domu energia cieplna jest rozliczana właśnie naszym urządzeniem? Jeśli wybierają je profesjonaliści, to dlaczego nie powinno zostać zamontowane również w Twoim mieszkaniu?

Dla celów opomiarowania mieszkań opracowaliśmy specjalny model, MULTICAL®302, którego unikatowa budowa pozwala na montaż w każdej, nawet najciaśniejszej przestrzeni. Ultradźwiękowa metoda pomiaru powoduje, że urządzenie jest odporne na zanieczyszczenia, jego dokładność nie zależy od pozycji montażowej (montaż pionowy lub poziomy), a żywotność baterii wynosi nawet 12 lat. Urządzenie posiada korpus wykonany z mosiądzu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Dla tych, którzy cenią sobie łatwość odczytu, polecamy wersję licznika MULTICAL®302 wyposażoną w nadajnik radiowy, pracujący w trybie wireless M-bus, wysyłający dane w sposób szyfrowany indywidualnie dla każdego urządzenia. To zapewnia bezpieczeństwo Twoich danych, zgodnie z wymaganiami RODO. W swojej ofercie posiadamy zarówno zaawansowane systemy odczytowe, jak i proste w obsłudze i niedrogie urządzenia przeznaczone do odczytu radiowego dla indywidualnych odbiorców.

Chcesz wiedzieć więcej? – odwiedź www.kamstrup.com lub www.multical302.com

Zadzwoń: +48 22 577 11 11Komentarze

(7)
Stefan | 16.05.2016, 11:46
Czy w przypadku domku jednorodzinnego też koniecznym jest instalowanie ciepłomierzy?
ArturJ | 27.03.2018, 20:45
jak się chce oszczędzać ciepło, to ciepłomierz jest niezbędny
zbig | 18.04.2018, 14:18
Trzeba go jeszcze tylko poprawnie zamontować i potem konserwować
łukasz | 22.04.2018, 16:52
tzn? gdzie i jak zamontować? jak konserwować?
fd | 24.04.2018, 14:25
@łukasz to chyba musisz zapytać kogoś ogarniętego w temacie, ale poczytać na temat
darek | 04.05.2020, 19:37
Fajne porównanie ale nadal nie wiem na jaki się zdecydować :)
Kondi | 06.05.2020, 19:48
Jak do mieszkania lub domu to polecam BMeters.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 20971|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 21262|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12828|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl