CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (28.09-04.10)

Krystyna Stankiewicz  |  05.10.2012
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o rozwoju rynku powierzchni biurowej w Szczecinie, planach budowy Centrum Kreatywności w Warszawie, bezpieczeństwie energetycznym gdańskich biurowców i o uruchomieniu stacji monitoringu zanieczyszczeń powietrza
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o rozwoju rynku powierzchni biurowej w Szczecinie, planach budowy Centrum Kreatywności w Warszawie, bezpieczeństwie energetycznym gdańskich biurowców i o uruchomieniu stacji monitoringu zanieczyszczeń powietrza

Cotygodniowy, subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o rozwoju rynku powierzchni biurowej w Szczecinie, planach budowy Centrum Kreatywności w Warszawie, bezpieczeństwie energetycznym gdańskich biurowców i o uruchomieniu stacji monitoringu zanieczyszczeń powietrza w Żarach.

W Szczecinie przybędzie biurowców

Na najemców czeka obecnie w Szczecinie 43 tys. m2 powierzchni biurowej w inwestycjach niedawno oddanych do użytku. Kolejne 32 tys. m2 ma przybyć do połowy 2014 r. A na wiosnę 2015 r. planowane jest zakończenie budowy Hanza Tower Construction (21 tys. m2). Łącznie więc do 2015 r. w Szczecinie może przybyć ok. 100 tys. m2 powierzchni biurowej – podała szczecin.gazeta.pl.

Stawki najmu w nowych obiektach wynoszą od 11 do 15 euro/m2. Według raportu raport agencji doradczej z rynku nieruchomości Jones Lang LaSalle, zrealizowanego na potrzeby gminy Szczecin, w budynkach już istniejących powierzchnia niewynajęta stanowi zaledwie 5%, w nowo budowanych aż 75% – informuje gazeta.

 

Na warszawskiej Pradze powstanie Centrum Kreatywności

Zrujnowana kamienica przy Targowej 56 zamieni się w nowoczesne Centrum Kreatywności, którego zadaniem będzie integracja inicjatyw, projektów i działań wspierających rozwój przedsiębiorczości i potencjału badawczego stolicy – informuje na swojej stronie urząd miasta.

Budynek, w którym ma powstać Centrum, to jeden z najbardziej zdewastowanych zabytków Starej Pragi. Koszt inwestycji wyniesie prawie 30 mln zł, ale ok. 25 mln zł będzie pochodziło z dofinansowania z UE.

 

Enterprise Park Kraków ma pozwolenie na użytkowanie

Enterprise Park to jedyny kompleks biurowy, zlokalizowany nieopodal centrum miasta. Składa się on z trzech czterokondygnacyjnych budynków klasy A, z których dwa uzyskały już pozwolenie na użytkowanie. Budowa ostatniego ma się rozpocząć w przyszłym roku – poinformował portal propertynews.pl.

Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu wynosi ponad 28 tys. m2.

Projekt Enterprise Park został zrealizowany z zachowaniem najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Po wstępnym audycie bowiem kompleks wpisano do rejestru BREEAM z przewidywaną oceną „bardzo dobry”.

 

W Lubuskim zbudują największą farmę solarną w Polsce

Ofertę jej budowy złożyła rektorowi Uniwersytetu Zielonogórskiego jedna z polskich firm z branży odnawialnych źródeł energii (uczelnia nie podaje jej nazwy). 

Farma solarna ma stanąć w Nowym Kisielinie, na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, gdzie powstaje strefa aktywności gospodarczej i zespół ośrodków badawczych UZ. Panele słoneczne mają zająć powierzchnię 18 ha, najwięcej ze wszystkich istniejących w Polsce elektrowni fotowoltaicznych. Również moc planowanej elektrowni będzie największa w naszym kraju, bo wyniesie ok. 6 MW. Na razie palmę pierwszeństwa dzierży farma solarna w małopolskich Wierzchosławicach, gdzie panele słoneczne rozmieszczone są na powierzchni 2 ha i dają 1 MW mocy.

To jednak nie koniec planów. Inwestor i UZ chcą bowiem zbudować centrum badań nad ogniwami fotowoltaicznymi. Gdyby ten ośrodek ruszył, byłby jednym z pierwszych tego typu w Polsce –podała wyborcza.biz.

 

Warszawa: baza MPO zniknie z Pola Mokotowskiego

Na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania na Polu Mokotowskim nie będą już składowane odpady komunalne. Do połowy października znikną stamtąd również inne sprzęty i kontenery wykorzystywane przez spółkę – informuje stołeczny ratusz.

Pole Mokotowskie to największy stołeczny park – jego powierzchnia wynosi ponad 68,5 ha. Zgodnie z uchwalonym w 2009 r. planem zagospodarowania przestrzennego, ma pozostać terenem rekreacyjnym.

- To miejsce relaksu dla wielu warszawiaków, jedno z najcichszych w stolicy. Dzięki decyzji o wyprowadzce MPO przywracamy mieszkańcom dużą część tego pięknego parku. Chcemy, by mogli z niej korzystać jak najszybciej – tak skomentowała tę decyzję Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

 

Samorządy w Warmińsko-mazurskim usuwają azbest 

W 2011 r. ten niebezpieczny dla zdrowia materiał usunęło z budynków 16 gmin, a w tym roku planują to zrobić 33 samorządy. Wśród nich najwięcej wyrobów zawierających azbest usunie Gołdap, bo ponad 460 ton.

Łącznie w 2012 r. Warmia i Mazury pozbędą się prawie 2,3 tys. ton azbestu. Koszt tych działań oszacowano na ok. 1,6 mln zł.

Demontażem i utylizacją wyrobów zawierających azbest zajmują się wyspecjalizowane firmy. Jak odnotował WFOŚiGW w Olsztynie, duże zainteresowanie samorządów usuwaniem azbestu sprawiło, że na rynku pojawiły się kolejne firmy zajmujące się tym niełatwym zadaniem.

WFOŚiGW w Olsztynie zachęca samorządy, które jeszcze nie złożyły wniosków na opracowanie programu inwentaryzacji i usuwanie wyrobów zawierających azbest, do przygotowania takiego programu na 2013 r. Przewidywane środki do pozyskania na ten cel z WFOŚiGW w Olsztynie i NFOŚiGW mają bowiem wynieść ok. 3 mln zł. Kwota ta pozwoli na usunięcie ok. 5 tys. ton wyrobów azbestowych

 

Bezpieczeństwo energetyczne trójmiejskich biurowców

Przerwy w dostawie prądu zagrażają ciągłości pracy przeważającej większość firm i narażają je na ogromne straty finansowe. Dlatego m.in. dwustronne zasilanie nabiera kluczowego znaczenia przy wyborze lokalizacji biura firmy.

Jak dotąd – mimo stosowania coraz nowocześniejszych technologii w budownictwie komercyjnym – stosunkowo niewiele biurowców wyposażonych jest system zapewniający najemcom bezpieczeństwo energetyczne. W Trójmieście tylko dwa kompleksy biurowe zainwestowały w dwustronne zasilanie i generatory odpowiedniej mocy. Jeden z nich to Arkońska Business Park, a drugi – Łużycka Office Park.

W budowie jest natomiast kompleks Alchemia, w którym każdy z powstających budynków będzie miał własne transformatory i dwie niezależne linie. System tworzony w Alchemii w razie awarii zapewni zasilanie z drugiej linii, czy własnej produkcji energii, a także umożliwi częściowe uzupełnianie mocy przez agregat. Dzięki temu najemcy nie odczują skutków awarii sieci elektrycznej – informuje serwis e-biurowce.pl.

 

Jak Kraków chce rozwiązać problem hałasu w centrum miasta?

Mieszkańcy centrum skarżą się na hałasy dobiegające z lokali rozrywkowych, a lista ulic, na których jest głośno nocami (zwłaszcza w weekendy), coraz bardziej się wydłuża – pisze dziennikpolski24.pl. Magistrat chce temu zaradzić, wdrażając program pod nazwą „Dobry lokal”.

Urzędnicy miejscy do końca roku mają ustalić wspólnie z policją i strażą miejską wymogi dla klubów, pubów itp., które zechcą przystąpić do programu. Może to być np. odbycie odpowiedniego szkolenia przez ochronę i obsługę lokalu czy wydzielenie sali dla palących, aby osoby oddające się temu nałogowi nie musiały wychodzić „na papierosa”.

Lokal, który spełni wymogi programu, zostanie oznakowany plakietką „Dobry lokal”. Dla krakowian i turystów będzie to sygnał, że w lokalu jest bezpiecznie i że nie przyjeżdża tam co chwilę patrol wzywany przez okolicznych mieszkańców. A miasto z kolei będzie rekomendować takie miejsca w swoich materiałach promocyjnych.

 

Rekordowy budżet gminy Polkowice 

Radni Polkowic uchwalili tegoroczny budżet z niewielkim deficytem, ale już teraz dochody przewyższają wydatki. Wynoszą bowiem 278 mln zł, a wydatki 253 mln zł. Stało się tak, bo więcej niż planowano pieniędzy wpłynęło do kasy gminy z podatków dochodowych od osób prawnych, w tym przede wszystkim od KGHM, którego kondycja finansowa tym roku jest dobra – czytamy na stronie miedziowe.pl.

Przy tak dużych dochodach gmina będzie musiała jednak zapłacić spory podatek na rzecz biedniejszych regionów, czyli „janosikowe”.

 

W Żarach uruchomiono stację monitoringu zanieczyszczeń powietrza

Stacja wyposażona jest w analizatory gazowe, które w sposób ciągły badają stężenie tlenku węgla, ozonu, dwutlenku siarki i tlenków azotu w powietrzu. Wyposażono ją również w niskoprzepływowy pobornik służący do poboru pyłu zawieszonego PM10 (średnica ziaren <10 μm), dzięki czemu można badać przez 24 godziny na dobę stężenie tego pyłu w powietrzu oraz zawartość w nim m.in. metali ciężkich (arsenu, niklu, kadmu, ołowiu). A od stycznia 2013 r. stacja będzie też prowadziła cykliczne pomiary stężenia formaldehydu w powietrzu.

Stacja w Żarach została przyłączona do istniejącej w woj. lubuskim sieci monitoringu powietrza., co pozwoli na prowadzenie w regionie dokładniejszych jego badań. Wyniki zaś tych badań są ważnym źródłem informacji przy planowaniu inwestycji, zarządzaniu środowiskiem, opracowywaniu planów rozwoju itp.

Bieżące dane o jakości powietrza w woj. lubuskim dostępne są na stronie internetowej WIOŚ w Zielonej Górze: www.zgora.pios.gov.pl.

Czytaj dalej:
  jak wykorzystać nowe technologie informatyczne w zarządzaniu nieruchomościami?
  jak wyeliminować problem niszczejących balkonów?
  jak zadbać o bezpieczeństwo użytkowników wind?
  co zrobić, aby dach nie przeciekał?
  jak dodatkowo docieplić i osuszyć mury budynku?

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11056|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10635|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl