CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Konkurs ,,Warszawa w kwiatach i zieleni 2012” rozstrzygnięty

Grzegorz Okoński  |  06.12.2012  |  2
Na zdjęciu: prezydent  m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz wręcza nagrodę za wyróżniające się aranżacje kwiatowe dyr. ZGN Żoliborz - Grzegorzowi Okońskiemu
Na zdjęciu: prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz wręcza nagrodę za wyróżniające się aranżacje kwiatowe dyr. ZGN Żoliborz - Grzegorzowi Okońskiemu

29 listopada w Teatrze Kamienica Prezydent  m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz po raz kolejny wręczyła przedstawicielom wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych oraz prywatnym właścicielom budynków i restauratorom nagrody za wyróżniające się kompozycje zieleni i aranżacje kwiatowe upiększające przestrzeń publiczną stolicy.

W tym roku konkurs ,,Warszawa w kwiatach i zieleni 2012”  odbył się  pod hasłem ,,Warszawa Miasto-Gospodarz UEFA EURO 2012™”. W konkursie uczestniczyły liczne instytucje, szkoły, przedszkola, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, restauratorzy, obiekty użyteczności publicznej, osoby prywatne oraz jednostki miasta, które w okresie niezwykle prestiżowej dla stolicy międzynarodowej imprezy sportowej szczególnie zadbały aby zarządzane przez nich obiekty, skwery i infrastruktura pełne były zadbanej zieleni oraz kwiatów, i to często w oficjalnych kolorach EURO 2012. Do konkursu zgłoszono ponad 300 różnych obiektów. W lipcu komisja konkursowa, składająca się z 40 członków Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz przedstawiciela Urzędu m.st. Warszawy, dokonała objazdu po Warszawie, oglądając i typując  obiekty  do poszczególnych kategorii nagród: - 31  Nagrody ,,Specjalnej  Warszawskiej”, 9 obiektów do Nagrody ,,Mister Kwiatów”, 15 do Nagrody  ,,Specjalnej  Prezydenta”, 35 do Nagrody Prezydenta, a także 21 obiektów do wyróżnienia Listami Gratulacyjnymi  Prezydenta. Wśród nagrodzonych znaleźli się także zarządcy publiczni tacy jak: Zarząd Dróg Miejskich, śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych oraz żoliborski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami.

Dyrektor ZGN Żoliborz (jedynego nagrodzonego ZGN-u) Grzegorz Okoński, który odebrał z rąk Hanny Gronkiewicz – Waltz, nagrodę Prezydenta w kategorii ,,Mister kwiatów 2012” za m.in. rewitalizacje zieleni i kompozycje kwiatowe w kompleksie mieszkaniowych przy ul. Marii Kazimiery na oraz jego otoczeniu nie krył, że jest to głownie efekt  zaangażowania zarządcy, a nie tylko poniesionych kosztów – w czasach kiedy trzeba oszczędzać, jak widać można niedużym kosztem pieniężnym zrobić coś dla mieszkańców i wspólnej przestrzeni, w której wszyscy żyjemy. To przede wszystkim kwestia nie pieniędzy, a chęci i wrażliwości estetycznej – mówi dyrektor Okoński i dodaje, że cieszy się, że Nagroda Mistera jasno pokazuje, że zadbane zasoby komunalne mogą być ozdobą miasta a nie powodem do wstydu i narzekań.

Warto podkreślić, że idea konkursu roku narodziła się jeszcze w czasach przedwojennych, za prezydentury Stefana Starzyńskiego, który realizując idee nowoczesnej, pięknej, zielonej i ukwieconej Warszawy był inicjatorem podobnych konkursów promujących właścicieli  nieruchomości upiększających przestrzeń stolicy. Konsekwentną kontynuatorka tej idei jest obecna Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz, która jak widać dobrze rozumie, że wizerunek miasta to wartość, która przekłada się na jakość przestrzeni publicznej, a w konsekwencji na pozytywny odbiór przez poważnych inwestorów, zainteresowanych nowymi inwestycjami w stolicy.

Komentarze

(2)
zaintrygowany czytelnik | 13.12.2012, 13:19
autor artykułu: Grzegorz Okoński , cytat z artykułu "w czasach kiedy trzeba oszczędzać, jak widać można niedużym kosztem pieniężnym zrobić coś dla mieszkańców i wspólnej przestrzeni, w której wszyscy żyjemy. To przede wszystkim kwestia nie pieniędzy, a chęci i wrażliwości estetycznej – mówi dyrektor Okoński"

Chesz pozrozmawiać z kimś interesujacym? Porozmawiaj sam ze sobą!
Mistrz | 13.12.2012, 13:19
Czytam i nie wierzę. Czy pan Dyrektor Okoński, który widnieje jako autor tego artykułu i z pośród nagrodzonych zamieścił zdjęcie ze sobą, przeprowadził ten wywiad sam ze sobą i zacytował sam siebie????
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17334|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10822|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10398|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl