CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Konkurs ,,Warszawa w kwiatach i zieleni 2012” rozstrzygnięty

Grzegorz Okoński  |  06.12.2012  |  2
Na zdjęciu: prezydent  m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz wręcza nagrodę za wyróżniające się aranżacje kwiatowe dyr. ZGN Żoliborz - Grzegorzowi Okońskiemu
Na zdjęciu: prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz wręcza nagrodę za wyróżniające się aranżacje kwiatowe dyr. ZGN Żoliborz - Grzegorzowi Okońskiemu

29 listopada w Teatrze Kamienica Prezydent  m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz po raz kolejny wręczyła przedstawicielom wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych oraz prywatnym właścicielom budynków i restauratorom nagrody za wyróżniające się kompozycje zieleni i aranżacje kwiatowe upiększające przestrzeń publiczną stolicy.

W tym roku konkurs ,,Warszawa w kwiatach i zieleni 2012”  odbył się  pod hasłem ,,Warszawa Miasto-Gospodarz UEFA EURO 2012™”. W konkursie uczestniczyły liczne instytucje, szkoły, przedszkola, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, restauratorzy, obiekty użyteczności publicznej, osoby prywatne oraz jednostki miasta, które w okresie niezwykle prestiżowej dla stolicy międzynarodowej imprezy sportowej szczególnie zadbały aby zarządzane przez nich obiekty, skwery i infrastruktura pełne były zadbanej zieleni oraz kwiatów, i to często w oficjalnych kolorach EURO 2012. Do konkursu zgłoszono ponad 300 różnych obiektów. W lipcu komisja konkursowa, składająca się z 40 członków Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz przedstawiciela Urzędu m.st. Warszawy, dokonała objazdu po Warszawie, oglądając i typując  obiekty  do poszczególnych kategorii nagród: - 31  Nagrody ,,Specjalnej  Warszawskiej”, 9 obiektów do Nagrody ,,Mister Kwiatów”, 15 do Nagrody  ,,Specjalnej  Prezydenta”, 35 do Nagrody Prezydenta, a także 21 obiektów do wyróżnienia Listami Gratulacyjnymi  Prezydenta. Wśród nagrodzonych znaleźli się także zarządcy publiczni tacy jak: Zarząd Dróg Miejskich, śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych oraz żoliborski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami.

Dyrektor ZGN Żoliborz (jedynego nagrodzonego ZGN-u) Grzegorz Okoński, który odebrał z rąk Hanny Gronkiewicz – Waltz, nagrodę Prezydenta w kategorii ,,Mister kwiatów 2012” za m.in. rewitalizacje zieleni i kompozycje kwiatowe w kompleksie mieszkaniowych przy ul. Marii Kazimiery na oraz jego otoczeniu nie krył, że jest to głownie efekt  zaangażowania zarządcy, a nie tylko poniesionych kosztów – w czasach kiedy trzeba oszczędzać, jak widać można niedużym kosztem pieniężnym zrobić coś dla mieszkańców i wspólnej przestrzeni, w której wszyscy żyjemy. To przede wszystkim kwestia nie pieniędzy, a chęci i wrażliwości estetycznej – mówi dyrektor Okoński i dodaje, że cieszy się, że Nagroda Mistera jasno pokazuje, że zadbane zasoby komunalne mogą być ozdobą miasta a nie powodem do wstydu i narzekań.

Warto podkreślić, że idea konkursu roku narodziła się jeszcze w czasach przedwojennych, za prezydentury Stefana Starzyńskiego, który realizując idee nowoczesnej, pięknej, zielonej i ukwieconej Warszawy był inicjatorem podobnych konkursów promujących właścicieli  nieruchomości upiększających przestrzeń stolicy. Konsekwentną kontynuatorka tej idei jest obecna Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz, która jak widać dobrze rozumie, że wizerunek miasta to wartość, która przekłada się na jakość przestrzeni publicznej, a w konsekwencji na pozytywny odbiór przez poważnych inwestorów, zainteresowanych nowymi inwestycjami w stolicy.

Komentarze

(2)
zaintrygowany czytelnik | 13.12.2012, 13:19
autor artykułu: Grzegorz Okoński , cytat z artykułu "w czasach kiedy trzeba oszczędzać, jak widać można niedużym kosztem pieniężnym zrobić coś dla mieszkańców i wspólnej przestrzeni, w której wszyscy żyjemy. To przede wszystkim kwestia nie pieniędzy, a chęci i wrażliwości estetycznej – mówi dyrektor Okoński"

Chesz pozrozmawiać z kimś interesujacym? Porozmawiaj sam ze sobą!
Mistrz | 13.12.2012, 13:19
Czytam i nie wierzę. Czy pan Dyrektor Okoński, który widnieje jako autor tego artykułu i z pośród nagrodzonych zamieścił zdjęcie ze sobą, przeprowadził ten wywiad sam ze sobą i zacytował sam siebie????
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17988|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11265|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10838|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl