CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

XIV Seminarium w Rowach

Janusz Gdański  |  Administrator 7-8/2010  |  05.08.2010

Ponad 130 zarządców i administratorów uczestniczyło 19-21 maja br. w XIV Seminarium w Rowach.

W programie seminarium znalazły się m.in.: problemy współpracy zarządcy z pośrednikiem i deweloperem oraz strażą miejską, analiza zastosowania ksiąg wieczystych i hipoteki, stosowanie ustawy o rachunkowości przez wspólnoty mieszkaniowe, nowe i przygotowywane rozwiązania legislacyjne w sprawach mieszkaniowych oraz informacje o różnych problemach środowiska zarządców.

Spore zainteresowanie wywołała informacja Aleksandry Kurzyk, prezydent Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, o wprowadzeniu do wykazu zawodów administratora nieruchomości. Od dłuższego czasu o to zabiegano, ponieważ po zmianie zasad uzyskiwania licencji zawodowej zarządcy nieruchomości (wprowadzenie wymogu posiadania wyższego wykształcenia) osoby z wykształceniem średnim „wyłączono" ze zorganizowanych szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Władze Federacji oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami postanowiły organizować szkolenia dla kandydatów na administratorów. Będą one prowadzone przez stowarzyszenia zrzeszone w Federacji. Szkolenie będzie trwało od 4 do 6 dni i kończyć się będzie egzaminem przeprowadzonym przez komisję, którą powoła Izba. Osoby, które tę próbę przejdą pozytywnie, otrzymają certyfikaty administratorów nieruchomości, posiadanie których niewątpliwie pomoże w uzyskaniu zatrudnienia w firmach zarządzających, a dla już zatrudnionych będzie potwierdzeniem uzyskania wiedzy pozwalającej lepiej wykonywać obowiązki.

Zdaniem Aleksandry Kurzyk koszt szkolenia nie powinien być wyższy niż 600 zł od osoby. Uczestnicy powinni otrzymać od organizatora odpowiednie materiały szkoleniowe - teksty podstawowych aktów prawnych, komentarze ekspertów i wzory dokumentów, które są najczęściej wykorzystywane w praktyce administratora. Zarząd Słupskiego Stowarzyszenia Zarządców i Administratorów Nieruchomości już rozpoczął akcję promującą szkolenia dla administratorów, które, jeśli taka będzie wola pracodawców, będą mogły być organizowane także w siedzibach zainteresowanych firm.

W trakcie seminarium uczestnikom zaprezentowano systemy dociepleń, programy komputerowe dla zarządców oraz ciekawe rozwiązania techniczne związane z instalacjami. Pomimo nie najlepszej pogody humory dopisywały także podczas uroczystych kolacji - integracyjnej i pożegnalnej. W kuluarach toczyły się ożywione dyskusje, z których wielu uczestników uzyskało nie mniejsze korzyści niż z wykładów.

Program szkoleń dla administratorów, szeroko konsultowany w gronie ekspertów Izby, został ostatecznie zatwierdzony w następującym kształcie:

1.

Istota i cele zarządzania nieruchomościami i lokalami, formy organizacyjne podmiotów zajmujących się zarządzaniem i administrowaniem (regulacje ustawowe, odpowiedzialność zawodowa, standardy zawodowe, zarządzanie a administrowanie)

2 godz.

2.

Podstawy prawa cywilnego (własność, najem, dzierżawa, zobowiązania, ograniczone prawa rzeczowe, umowy, pełnomocnictwa, terminy, czyny niedozwolone)

4 godz.

3.

Ochrona danych osobowych

2 godz.

4.

Najem lokali mieszkalnych i użytkowych (ogólne zasady najmu i dzierżawy, prawa i obowiązki najemców i dzierżawców, d odatki mieszkaniowe, ochrona lokatorów, pomieszczenia tymczasowe)

4 godz.

5.

Spółdzielnie mieszkaniowe

2 godz.

6.

Towarzystwa Budownictwa Społecznego

2 godz.

7.

Wspólnoty mieszkaniowe

4 godz.

8.

Windykacja zobowiązań (podstawy prawne, wezwania do zapłaty, windykacja sądowa i komornicza)

2 godz.

9.

Elementy prawa budowlanego

4 godz.

10.

Komunikacja interpersonalna

4 godz.

11.

Egzamin końcowy

2 godz.

Kolejne, już 15. seminarium dla zarządców i administratorów nieruchomości odbędzie się 15-17 września br., ponownie w ośrodku Albatros w Rowach. W programie m.in. szkolenie skierowane do prowadzących praktyki dla absolwentów studiów podyplomowych, którzy chcą uzyskać licencję zarządcy nieruchomości. Komunikat organizacyjny znajduje się na stronie stowarzyszenia: www.sszian.slupsk.pl.


Czytaj też:

Nie chwalić się licencją!

Janusz Gdański | Administrator nr 7-8/2010
Nie jest łatwo uzyskać licencję zawodową zarządcy nieruchomości. Jednak okazuje się, że są sytuacje, w których warto ukryć posiadanie licencji. Autor przywołuje sytuacje, dla których warto ukryć posiadanie licencji zawodowej zarządcy nieruchomości z uwagi na... więcej »

 

Kary dyscyplinarne dla zarządców nieruchomości

Janusz Gdański | Administrator nr 1-2/2010
Lista kar dyscyplinarnych wobec zarządcy nieruchomości zawiera formy upomnienia, nagany, zawieszenia licencji zawodowej, bądź jej czasowego pozbawienia z możliwością ponownego ubiegania się o jej nadanie. Autor publikacji zajmuje się wybranymi sytuacjami... więcej »

 

Zarządy oczami zarządców

Irena Scholl | Administrator nr 7-8/2010
Już 16 lat funkcjonuje ustawa o własności lokali z 24 czerwca 1994 r. i tyleż samo lat liczą sobie wspólnoty mieszkaniowe. Autorka portretuje współczesne stereotypy profesjonalnych, licencjonowanych zarządców nieruchomości przy rozwiązywaniu... więcej »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie można kupić niedrogie detektory gazu »

Uwaga na gaz w garażachGaraże i parkingi są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... Czytam więcej »


Pojemniki na śmieci – jak je zasłonić? »

Jak pozbyć się wilgoci, pleśni i grzybów z mieszkania?

pojemniki na odpady mieszkania wentylacja budynku
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki, służące do zbierania odpadów, ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem... Chcę wiedzieć »

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji... czytam więcej »


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Kocio jaki wybraćW blisko połowie gospodarstw domowych w Polsce do ogrzewania wykorzystuje się kotły na paliwa stałe. Wynika to ze względów ekonomicznych i technicznych, dostępności paliw... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak wyeliminować błędy w działaniu zaworów i głowic?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC zawory i głowice
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

instalacja grzewcza również „przeżywa” stany chorobowe, które bez właściwego diagnozowania nie będą możliwe do usunięcia. W konsekwencji praca systemu jest... czytam więcej»


Dlaczego warto dobrze wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Zapewnij sobie ciepłą wodę do woli»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Ciepła woda użytkowa, czysta i w dużej ilości, o stałej temperaturze, kiedy tylko zapragniecie... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Masz problem z wentylacją pomieszczeń? Zobacz to rozwiązanie?

Wentylacja pomieszczeńKuchnia to miejsce szczególne -  to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego pragniesz spokoju. Teraz już możesz przygotować posiłki lub... Chcę zobaczyć »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji!

wiata rowerowa odpowietrzenie kaloryferów

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17000|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12054|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl