CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

XIV Seminarium w Rowach

Janusz Gdański  |  Administrator 7-8/2010  |  05.08.2010

Ponad 130 zarządców i administratorów uczestniczyło 19-21 maja br. w XIV Seminarium w Rowach.

W programie seminarium znalazły się m.in.: problemy współpracy zarządcy z pośrednikiem i deweloperem oraz strażą miejską, analiza zastosowania ksiąg wieczystych i hipoteki, stosowanie ustawy o rachunkowości przez wspólnoty mieszkaniowe, nowe i przygotowywane rozwiązania legislacyjne w sprawach mieszkaniowych oraz informacje o różnych problemach środowiska zarządców.

Spore zainteresowanie wywołała informacja Aleksandry Kurzyk, prezydent Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, o wprowadzeniu do wykazu zawodów administratora nieruchomości. Od dłuższego czasu o to zabiegano, ponieważ po zmianie zasad uzyskiwania licencji zawodowej zarządcy nieruchomości (wprowadzenie wymogu posiadania wyższego wykształcenia) osoby z wykształceniem średnim „wyłączono" ze zorganizowanych szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Władze Federacji oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami postanowiły organizować szkolenia dla kandydatów na administratorów. Będą one prowadzone przez stowarzyszenia zrzeszone w Federacji. Szkolenie będzie trwało od 4 do 6 dni i kończyć się będzie egzaminem przeprowadzonym przez komisję, którą powoła Izba. Osoby, które tę próbę przejdą pozytywnie, otrzymają certyfikaty administratorów nieruchomości, posiadanie których niewątpliwie pomoże w uzyskaniu zatrudnienia w firmach zarządzających, a dla już zatrudnionych będzie potwierdzeniem uzyskania wiedzy pozwalającej lepiej wykonywać obowiązki.

Zdaniem Aleksandry Kurzyk koszt szkolenia nie powinien być wyższy niż 600 zł od osoby. Uczestnicy powinni otrzymać od organizatora odpowiednie materiały szkoleniowe - teksty podstawowych aktów prawnych, komentarze ekspertów i wzory dokumentów, które są najczęściej wykorzystywane w praktyce administratora. Zarząd Słupskiego Stowarzyszenia Zarządców i Administratorów Nieruchomości już rozpoczął akcję promującą szkolenia dla administratorów, które, jeśli taka będzie wola pracodawców, będą mogły być organizowane także w siedzibach zainteresowanych firm.

W trakcie seminarium uczestnikom zaprezentowano systemy dociepleń, programy komputerowe dla zarządców oraz ciekawe rozwiązania techniczne związane z instalacjami. Pomimo nie najlepszej pogody humory dopisywały także podczas uroczystych kolacji - integracyjnej i pożegnalnej. W kuluarach toczyły się ożywione dyskusje, z których wielu uczestników uzyskało nie mniejsze korzyści niż z wykładów.

Program szkoleń dla administratorów, szeroko konsultowany w gronie ekspertów Izby, został ostatecznie zatwierdzony w następującym kształcie:

1.

Istota i cele zarządzania nieruchomościami i lokalami, formy organizacyjne podmiotów zajmujących się zarządzaniem i administrowaniem (regulacje ustawowe, odpowiedzialność zawodowa, standardy zawodowe, zarządzanie a administrowanie)

2 godz.

2.

Podstawy prawa cywilnego (własność, najem, dzierżawa, zobowiązania, ograniczone prawa rzeczowe, umowy, pełnomocnictwa, terminy, czyny niedozwolone)

4 godz.

3.

Ochrona danych osobowych

2 godz.

4.

Najem lokali mieszkalnych i użytkowych (ogólne zasady najmu i dzierżawy, prawa i obowiązki najemców i dzierżawców, d odatki mieszkaniowe, ochrona lokatorów, pomieszczenia tymczasowe)

4 godz.

5.

Spółdzielnie mieszkaniowe

2 godz.

6.

Towarzystwa Budownictwa Społecznego

2 godz.

7.

Wspólnoty mieszkaniowe

4 godz.

8.

Windykacja zobowiązań (podstawy prawne, wezwania do zapłaty, windykacja sądowa i komornicza)

2 godz.

9.

Elementy prawa budowlanego

4 godz.

10.

Komunikacja interpersonalna

4 godz.

11.

Egzamin końcowy

2 godz.

Kolejne, już 15. seminarium dla zarządców i administratorów nieruchomości odbędzie się 15-17 września br., ponownie w ośrodku Albatros w Rowach. W programie m.in. szkolenie skierowane do prowadzących praktyki dla absolwentów studiów podyplomowych, którzy chcą uzyskać licencję zarządcy nieruchomości. Komunikat organizacyjny znajduje się na stronie stowarzyszenia: www.sszian.slupsk.pl.


Czytaj też:

Nie chwalić się licencją!

Janusz Gdański | Administrator nr 7-8/2010
Nie jest łatwo uzyskać licencję zawodową zarządcy nieruchomości. Jednak okazuje się, że są sytuacje, w których warto ukryć posiadanie licencji. Autor przywołuje sytuacje, dla których warto ukryć posiadanie licencji zawodowej zarządcy nieruchomości z uwagi na... więcej »

 

Kary dyscyplinarne dla zarządców nieruchomości

Janusz Gdański | Administrator nr 1-2/2010
Lista kar dyscyplinarnych wobec zarządcy nieruchomości zawiera formy upomnienia, nagany, zawieszenia licencji zawodowej, bądź jej czasowego pozbawienia z możliwością ponownego ubiegania się o jej nadanie. Autor publikacji zajmuje się wybranymi sytuacjami... więcej »

 

Zarządy oczami zarządców

Irena Scholl | Administrator nr 7-8/2010
Już 16 lat funkcjonuje ustawa o własności lokali z 24 czerwca 1994 r. i tyleż samo lat liczą sobie wspólnoty mieszkaniowe. Autorka portretuje współczesne stereotypy profesjonalnych, licencjonowanych zarządców nieruchomości przy rozwiązywaniu... więcej »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11080|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10663|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl