CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (08.03.-14.03.2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  15.03.2013  |  2
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (08.03.-14.03.2013 r.)
Wieści z kraju – przegląd subiektywny (08.03.-14.03.2013 r.)

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o planowanych inwestycjach na terenie Torów Wyścigów Konnych w Warszawie, krakowskim programie dla zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, budowie mieszkań chronionych w Tarnobrzegu i ponad 100 mieszkań komunalnych w Poznaniu.

Warszawa: osiedle Wilno będzie miało własny przystanek kolejowy 

Dobiegają końca prace przy budowie przystanku kolejowego Warszawa Zacisze-Wilno na Targówku Elsnerowie. Przystanek usytuowany jest tuż przy osiedlu Wilno, które buduje spółka Dom Development. Koszt budowy przystanku to ok. 6,5 mln zł netto i w całości pokryje go Dom Development. Będzie to pierwsza w Polsce tego typu inwestycja sfinansowana przez firmę prywatną.

Prace budowlane mają się zakończyć pod koniec kwietnia, odbiór techniczny zaplanowano na koniec maja, a pociągi Kolei Mazowieckich będą zatrzymywały się na tym przystanku już w czerwcu tego roku – podał serwis warszawa.naszemiasto.pl.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy osiedla Wilno w ciągu kilku minut będą mogli dotrzeć do dworca Warszawa Wileńska i tam przesiąść się do metra – po zbudowaniu II jego linii. Do przystanku zaś mieszkańców osiedla Wilno i okolic dowiozą miejskie autobusy, które będą miały obok niego pętlę.

 

Ile długów odpracowali torunianie?

W ostatnich dniach stycznia br. weszła w życie uchwała Rady Miasta Torunia o uruchomieniu programu odpracowywania zadłużenia przez najemców gminnych mieszkań. Przy czym z programu mogą skorzystać najemcy, których długi nie przekraczają 15 tys. zł. Nie zamyka to jednak drogi tym, którzy mają większe zadłużenie, ale wówczas muszą uzyskać zgodę dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Zgodnie z ustalonym cennikiem, za każdą przepracowaną godzinę przy pracach porządkowych najemcom odpisywano z długu 6,50 zł brutto, a przy remontowych – 7,00 zł brutto.

Spalarnia w Bydgoszczy z unijnym dofinansowaniem

Jak poinformował PAP, dotychczas z programu skorzystało 101 osób, które łącznie odpracowały ponad 140 tys. zł długów. Pięć osób spłaciło cały dług, jedna odpracowała prawie 10 tys. zł.

W momencie startu programu dług ponad 3,2 tys. najemców gminnych mieszkań wynosił łącznie ponad 16 mln zł.

 

Tory Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu czeka wielka rewitalizacja

Zabytkowe budynki i infrastruktura tego obiektu odzyskają dawny blask, a na prawie 138-hektarowym terenie należącym do Torów Wyścigów Konnych mają powstać m.in. biurowce, hotele, budynki mieszkalne i handlowo-usługowe, wielofunkcyjna hala z przeznaczeniem na imprezy sportowe, targowe itp. oraz wieża widokowa. Przedsięwzięcie ma przeprowadzić Totalizator Sportowy wspólnie z partnerami inwestycyjnymi, których będą szukać firmy PwC – informuje serwis propertynews.pl.

Harmonogram prac zakłada, że jeszcze w 2013 r. rozpoczną się remonty i modernizacje zabytkowych budynków służewieckiego toru, m.in. trybun I i II, stajni oraz budynków mieszkalnych. Prowadzone będą również prace związane przygotowaniem terenu pod przyszłe inwestycje. Przewidywany koszt prac zaplanowanych na najbliższe miesiące to ponad 35 mln zł.

Cały teren TWKS podzielono na osiem obszarów inwestycyjnych, skupiających obiekty pełniące określone funkcje (np. sportowe). Zarządzanie zaś poszczególnymi obszarami i realizację zaplanowanych inwestycji Totalizator Sportowy chce powierzyć partnerom inwestycyjnym.

 

Śląskie: miasta z najwyższym stężeniem pyłu zawieszonego

Stacje pomiarowe na Śląsku na bieżąco monitorują dopuszczalne wartości stężenia pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w miastach. Z danych z 7 marca 2013 r. wynika, że tego dnia w najtrudniejszej sytuacji byli mieszkańcy Gliwic, gdzie średnie stężenie PM10 zostało przekroczone o 120%.

Nie najlepiej było też w innych monitorowanych miastach. W Rybniku odnotowano przekroczenie dopuszczalnych wartości PM10 o 116%, Zabrzu – o 80%, Wodzisławiu Śląskim – o 76%, Katowicach – o 66%, Tychach – o 50%, Żywcu - o 40% i w Dąbrowie Górniczej – o 16%.

Są to jednak dane znacznie lepsze niż te ze stycznia br. Wtedy bowiem w Rybniku średnie stężenie PM10 zostało przekroczone aż o 268%, w Wodzisławiu Śląskim – o 144%, a w Zabrzu – o 120%.

 

Krakowski program dla zadłużonych najemców mieszkań komunalnych

Jak informuje magistrat, ruszył program reintegracji społecznej i zawodowej osób bezrobotnych, posiadających zadłużenie z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych. Program realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zarząd Budynków Komunalnych i Grodzki Urząd Pracy.

Bezrobotni dłużnicy zatrudniani są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na pół lub pełny etat z wynagrodzeniem zasadniczym ok. 1600 zł brutto. Nie mniej jednak niż 50% wynagrodzenia trafia na konto gminy jako spłata zadłużenia i na bieżące opłaty za korzystanie z mieszkania komunalnego. Umowy zawierane są na pięć miesięcy.

Raport o długach Polaków

Aby jednak otrzymać tę pracę, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, a także wymagany jest dobry stan zdrowia, pozwalający realizować roboty publiczne. Osoby pracujące w ramach robót publicznych mogą korzystać ze wsparcia w Klubie Integracji Społecznej MOPS w formie grupowej terapii oraz z pomocy pracowników socjalnych, prawnika, psychologa i doradcy zawodowego.

Dla osób chętnych do udziału w programie organizowane są spotkania informacyjne. Dotychczas wzięły w nich udział 53 osoby, spośród których 11 rozpoczęło już pracę i 5 złożyło podanie o zatrudnienie. A od 1 marca 11 osób rozpoczęło pracę w ramach robót publicznych.

 

W Tarnobrzegu powstaną mieszkania chronione

Osiem takich mieszkań dla osób korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie powstanie w zabytkowym budynku na podmiejskim osiedlu Zakrzów. Budynek ten, będący częścią kompleksu należącego w przeszłości do rodziny Tarnowskich, wymaga jednak remontu, bo został poważnie uszkodzony podczas powodzi w 2010 r.

Miasto rozstrzygnęło już przetarg na wykonanie prac remontowych i adaptacyjnych. W ich ramach zostaną m.in. naprawione ściany fundamentowe, konstrukcja dachu wraz z pokryciem i wymienione okna i drzwi, a ściany osuszone i odgrzybione. Wymieniona zostanie także instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. W mieszkaniach zaś znajdzie się sprzęt niezbędny do tymczasowego zamieszkania przez osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Modernizacja budynku ma się zakończyć w listopadzie tego roku – podał serwis regiodom.pl.

 

Sukces Warszawy w Cannes

13 marca br., podczas targów MIPIM w Cannes, firma CBRE przedstawiła wyniki „Badania Intencji Inwestorów w Sektorze Nieruchomości”. Najbardziej atrakcyjny dla inwestorów okazał się Londyn, za którym kolejne miejsca zajęli: Monachium, Berlin i Paryż. Warszawa uplasowała się na piątej pozycji – podał portal e-biurowce.pl.

Analitycy CBRE uważają, że Polska zdobyła więcej głosów inwestorów niż Hiszpania czy kraje skandynawskie, ponieważ uznawana jest za najbardziej atrakcyjną lokalizację w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ma dobrą kondycję gospodarczą i korzystne perspektywy.

„Na intencje inwestorów w 2013 roku ma wpływ postrzeganie przez nich ryzyka rynkowego, a także sytuacji gospodarczej w poszczególnych krajach Europy. Dlatego właśnie Europa Północna, w tym Niemcy, Wielka Brytania (przede wszystkim Londyn) oraz Polska pozostają w czołówce lokalizacji uważanych za obiecujące i przyciągających kapitał” - skomentował wybory inwestorów Mike Atwell, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

 

Poznań rozpoczął budowę ponad 100 mieszkań komunalnych

Nowe bloki powstaną przy ul. Podolańskiej. Wybrany jest już wykonawca, a 11 marca br. prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, wmurował akt erekcyjny, w którym znalazła się informacja, że budowę rozpoczęto, „gdy w stolicy Piotrowej przyszedł czas sede vacanteczytamy na stronie poznan.gazeta.pl.

W trzech trzykondygnacyjnych budynkach znajdzie się 105 mieszkań o powierzchni od 52 m2 do 62 m2 – 87 dwupokojowych i 18 trzypokojowych. Sześć mieszkań będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynki będą niepodpiwniczone, bez balkonów i zostaną wzniesione według tego samego projektu, co pozwoli obniżyć koszty inwestycji. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych szacuje, że budowa metra kwadratowego mieszkania będzie kosztowała 1,8 tys. zł brutto, a całej inwestycji niespełna 11 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie także nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych oraz parkingi dla ponad 150 samochodów.

 

Stołeczne plaże szóste w światowym rankingu

Ranking sporządził magazyn „National Geographic”. Redaktorzy tego magazynu docenili stołeczne plaże za „naturalny piasek, pas zieleni odgradzający od ruchliwych ulic i widok na Stare Miasto”. Według nich, nadwiślańskie plaże są wprost idealnym miejscem na aktywny wypoczynek – m.in. na spacery i wycieczki rowerowe, a w zimie także na wyprawy na biegówkach.

W zestawieniu „najlepszych miejskich plaż pod słońcem” Warszawę wyprzedziły takie miasta, jak Sydney, Vancouver, Kapsztad, Paryż i Brighton.

 

Gdańsk: opiekunowie bezdomnych kotów dostali legitymacje i medale

Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce postanowił uhonorować i wspomóc osoby, które społecznie zajmują się opieką nad bezdomnymi kotami. Legitymacje mają być potwierdzeniem tego, że miasto popiera ich działalność.

Program pomocy bezdomnym kotom Gdańsk realizuje od 2006 r. W ramach tego programu od siedmiu lat miasto ustawia specjalnie zaprojektowane budki dla kotów. Łącznie jest ich w Gdańsku już ponad 700, w których może się schronić przed zimnem ok. 3000 wolno bytujących mruczków.

Karta Gdańskiego Społecznego Opiekuna Bezdomnych Kotów upoważnia jej posiadacza do nieodpłatnego otrzymania takich budek oraz karmy w okresie zimowym, a także do poddawania sterylizacji lub kastracji bezdomnych kotów. Są też zapraszani na szkolenia i spotkania o tematyce ochrony zwierząt, organizowane przez magistrat.

Uroczystość wręczenia legitymacji społecznym opiekunom kotów odbyła się w Nowym Ratuszu. A prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, uhonorował również 15 osób Medalami Prezydenta Miasta Gdańska.

Czytaj dalej Gdańsk chce być inteligentnym miastem

Komentarze

(2)
ag4 | 18.03.2013, 12:20
Akt erekcyjny - to chyba w łóżku, ale w artykule o Poznaniu to chyba przesada
irek | 24.06.2014, 11:09
Poradnik dla bezrobotnych aby nie dać się wyrolować w takich sytuacjach. http://bezrobotni.waw.pl/
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Ile kosztuje ocieplenie stropodachu bloku lub wieżowca?

Studia dla zarządców Ocieplenie stropodachu
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej... chcę wiedzieć ile to kosztuje»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Jak zapewnić ciepłe grzejniki mieszkańcom?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywamy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10676|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10248|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl