CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Jaki będzie ten Cosmopolitan?

Katarzyna  Czajkowska  |  Administrator 3/2013  |  19.07.2013  |  1
Zdjęcia inwestycji udostępniono dzięki uprzejmości pani Jolanty Kuczyńskiej, dyrektor PR&Marketing, Cosmopolitan Concept Store
Zdjęcia inwestycji udostępniono dzięki uprzejmości pani Jolanty Kuczyńskiej, dyrektor PR&Marketing, Cosmopolitan Concept Store

Autorka reportażu prezentuje arkana wznoszenia jednego z najbardziej oczekiwanych wieżowców w Warszawie. Mowa o Cosmopolitanie, który stanowi zamknięcie ciągu wysokich budynków położonych wzdłuż ul. Emilii Plater w centrum stolicy. Budynek ten na mapie krajowych wysokościowców ma wyróżniać się nie tylko m.in. ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi, ale i atrakcyjną formą architektoniczną.

Warszawa pnie się w górę. Szczególnie widać to w centrum stolicy. Gdzie nie spojrzeć tam budowa, powstają piękne nowoczesne biurowce, ale branża mieszkaniowa nie pozostaje im dłużna. Wśród tych fascynujących drapaczy chmur powstaje jeden wyjątkowy. Wyróżnia go już sama nazwa – COSMOPOLITAN.

Przy zbiegu ulic Emilii Plater i Twardej, w samym centrum Warszawy, powstaje 44-kondygnacyjny wieżowiec. To Cosmopolitan. Pierwotnie inwestorem tego budynku miała być fundacja Shalom, ale ostatecznie zdecydowała się sprzedać działkę firmie deweloperskiej Hines. Shalom będzie mieć jednak mały udział w inwestycji – w części budynku zorganizuje Centrum Kultury Jidysz.

W konkursie na projekt budynku uczestniczyły trzy biura architektoniczne. Ostatecznie wybrano projekt Murphy/Jahn. W 2009 roku uzyskano pozwolenie budowę i wyburzono jednopiętrowy, dość zaniedbany budynek, stojący wówczas na tej działce. Latem 2010 roku rozpoczęła się budowa. Przez pierwszy rok trwała budowa kondygnacji podziemnych. Rok później, w lecie 2011, rozpoczęto wznoszenie naziemnych kondygnacji budynku. Wtedy też budowę wieżowca przejęła spółka Tacit Development Polska, a budynek zmienił swoją oficjalną nazwę na Cosmopolitan.

Budynek będzie się składać z dwóch części: niższej, bliżej placu Grzybowskiego oraz 157-metrowej wieży. W podziemiach, na 4 poziomach, znajdą się parkingi (ogółem prawie 300 miejsc), a na pierwszych kondygnacjach – lokale usługowe.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji przestrzeń czwartego piętra o powierzchni 500 m2 z wyjściem na oświetlony, urządzony i pełen zieleni taras. Na piętrze tym zaprojektowano także salę klubową z zapleczem gospodarczo­ sanitarnym do organizacji spotkań towarzyskich, salę zebrań do organizacji nieformalnych i biznesowych spotkań oraz kompletnie wyposażony fitness klub.

Co ciekawe w fitness klubie, poza szatniami z prysznicami i oddzielnym pokojem do masażu, znajdą się dwie sale do ćwiczeń o zróżnicowanej temperaturze powietrza: cieplejszą do zajęć fitnessu czy jogi i chłodniejszą, wyposażoną w najwyższej jakości sprzęt kardio i maszyny do treningu siłowego. Będzie tu można również korzystać z sauny suchej i mokrej oraz jacuzzi.

Wyżej uplasowane będą łącznie 242 luksusowe mieszkania. Na dwóch ostatnich kondygnacjach znajdą się najbardziej ekskluzywne dwupoziomowe apartamenty.

Wyposażenie i nowiki technologiczne

Mieszkania poza standardowym wyposażeniem posiadać będą: klimatyzację z funkcją grzania i chłodzenia, z regulacją w każdym pokoju, ogrzewanie centralne, grzejniki umieszczone w podłodze, w łazience ogrzewanie podłogowe wraz z całorocznym grzejnikiem ściennym, rolety, które przepuszczają światło, ale nie przepuszczają promieni słonecznych.

Ponadto wszystkie mieszkania w wieżowcu Cosmopolitan przy ul. Twardej 2/4 wyposażone będą także w system HMS czyli Home Management System. To absolutna nowość wśród mieszkaniowych „bajerów”. System HMS to zaawansowany system zarządzania mieszkaniem, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli sterować mi.in. klimatyzacją, oświetleniem, roletami i telewizją za pomocą keypadów oraz urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów wykorzystujących zainstalowaną w budynku bezprzewodową sieć komputerową (Wi-Fi). Keypady, czyli cyfrowe „inteligentne” włączniki wielofunkcyjne, umieszczone we wszystkich pokojach, można dowolnie konfigurować, przypisując im liczne funkcje. System umożliwia również tworzenie tzw. scenariuszy indywidualnych, które łączą kilka funkcji i aktywizują je o wybranej porze np. opcja „poranek” przed planowaną pobudką podnosi temperaturę w mieszkaniu, uruchamia ogrzewanie podłogowe w łazience i budzi ulubionym utworem. Dostępny tylko w Cosmopolitan innowacyjny system firmy Savant TrueImage Control umożliwia zarządzanie HMS’em za pomocą interaktywnych wizualizacji pomieszczeń umieszczonych na ekranie iPad’a. Każda zmiana na ekranie jest realizowana w mieszkaniu w czasie rzeczywistym.

Warto podkreślić, że Cosmopolitan to pierwszy w Polsce wieżowiec mieszkalny wykorzystujący unikalne funkcje systemu HMS na taką skalę. Aż niewyobrażalne… wracamy z nart i, będąc jeszcze na lotnisku, regulujemy ogrzewanie tak, aby przywitało nas przyjemne ciepło. Możemy także zdalnie uruchomić np. ekspres do kawy tak, by po naszym przyjeździe „mała czarna” czekała już zaparzona! Tyle w teorii. Ciekawe, jak system sprawdzi się w praktyce.

Zmienna elewacja i ciekawa forma architektoniczna

Tak w skrócie można scharakteryzować wygląd zewnętrzny wieżowca Cosmopolitan. Budynek ma być maksymalnie przeszklony, tak aby do oświetlenia wnętrza w jak największym stopniu można było wykorzystywać naturalne światło. Ponadto ciekawostką architektoniczną jest to, że wieżowiec będzie miał ruchome elementy elewacji. Dzięki temu, a także dzięki niektórym materiałom budowlanym, jego kolorystyka ma się zmieniać w zależności od pory dnia i roku.

Pod koniec stycznia br. nastąpiło uroczyste zawieszenie wiechy na budynku. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytku. Ja czekam z niecierpliwością.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17987|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11265|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10838|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl