Artykuł sponsorowany

Wszystko o CLAR SYSTEM - portfolio usług

CLAR  SYSTEM  |  14.06.2016  |  28
Od lewej Tomasz Straburzyński - Prezes Zarządu, Tomasz Urbanowicz - Dyrektor Facility Management, Ewelina Waśkowiak - Kierownik Działu Marketingu, Lesław Szukalski - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
Od lewej Tomasz Straburzyński - Prezes Zarządu, Tomasz Urbanowicz - Dyrektor Facility Management, Ewelina Waśkowiak - Kierownik Działu Marketingu, Lesław Szukalski - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
Jacek Lisewski

Jesteśmy jedną z niewielu firm, którą cechuje pełna kompleksowość w wykonywaniu oferowanych usług.

20 letnie doświadczenie z zakresu Facility Management pozwala nam oferować pełen zakres usług FM ograniczając przy tym konieczność korzystania z drobnych podwykonawców do niezbędnego minimum.

Oznacza to, że koszt końcowy usługi dla Klienta nie zawiera dodatkowych, ukrytych narzutów.
Czytaj więcej na ten temat »

Korzyści kompleksowych usług FM

Główne korzyści kompleksowych usług FM, to przede wszystkim oszczędności dla Klienta, jedna faktura za wszystkie usługi (wedle życzenia Klienta), jedna osoba do kontaktu – koordynator wszystkich usług oraz miesięczny raport realizacji usługi i budżetu.

Zakres usług CLAR SYSTEM
Usługi porządkowe
Higiena Szpitalna
Uslugi Specjalistyczne
Ochrona Mienia
Wynajem pracowników
Facility Management

W naszym portfolio znajduje się szereg usług z zakresu twardego (Hard) FM oraz miękkiego (Soft) FM:

USŁUGI HARD FM

  • TECHNICZNA ADMINISTACJA OBIEKTÓW - przeprowadzamy obsługę i regularną kontrolę, przeglądy i próby technicznych urządzeń i budynków. Zapewniamy naprawy i konserwacje budynków i urządzeń technicznych, serwis wentylacji, instalacji niskoprądowych, SAP, system antywłamaniowy i NN. Dbamy o bezpieczeństwo i higienę pracy oraz ochronę przeciwpożarową. Prowadzimy dokumentację techniczną budynków, organizujemy kontrole zapobiegawcze i interwencje serwisowe dotyczące urządzeń technicznych, zapewniamy ciągłą pracę dyspozytora i pogotowia technicznego, prowadzimy projekty inwestycyjne. Czytaj więcej na ten temat »

USŁUGI SOFT FMCLAR SYSTEM

  • USŁUGA CZYSTOŚCI - dysponujemy najnowszą technologią sprzątania oraz parkiem wyspecjalizowanych maszyn, co w połączeniu ze specjalistycznymi środkami chemicznymi gwarantuje wysoką jakość usług przy umiarkowanych cenach.
  • OCHRONA MIENIA - zadania realizowane przez naszych pracowników obejmują kompleksowe działania z zakresu dozorowania i ochrony, które przy odpowiedniej organizacji zapewniają bezpieczeństwo powierzonego mienia, przy obniżonych kosztach dla Klienta.
  • HIGIENA SZPITALNA - głównym zadaniem działu jest realizowanie usług kompleksowego utrzymania czystości w szpitalach, klinikach oraz w innych placówkach służby zdrowia. Całością zagadnień związanych z przygotowaniem, wdrożeniem, organizacją i nadzorowaniem prawidłowego przebiegu kontraktów kieruje kompetentny i przygotowany merytorycznie zespół pracowników z wyższym wykształceniem medycznym i wieloletnim doświadczeniem zawodowym w służbie zdrowia.
  • LEASING PRACOWNICZY największym atutem usługi jest przede wszystkim możliwość zapewnienia płynności dla wszelkich procesów produkcyjnych, usługowych oraz znaczna redukcja kosztów stałych. Leasing pracowniczy jest doskonałą szansą na redukcję kosztów rekrutacyjnych, oszczędność czasu, redukcję kosztów administracyjnych, kadrowych i prawnych związanych z obsługą pracowników i szkoleniami stanowiskowymi oraz podnoszeniem kwalifikacji.

ZASOBY LUDZKIE

Jesteśmy przekonani, że sukces firmy tworzą ludzie, dlatego personel Clar System to profesjonaliści posiadający bogatą wiedzę i doświadczenie.

Jednocześnie jesteśmy elastyczni i kreatywni, aktywnie i z pasą poszukujemy nowych rozwiązań, wybieramy je myśląc przede wszystkim o naszych klientach. Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku, naszym pracownikom gwarantujemy poczucie stabilności i bezpieczeństwo zatrudnienia.

W trosce o jakość świadczonych usług i zadowolenie klientów dążymy do stałego doskonalenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności swoich pracowników m.in., poprzez realizację projektów szkoleniowych dla kadry zarządzającej a także pracowników liniowych.

JAKOŚĆ POTWIERDZONA NAGRODAMI CLAR SYSTEM

CLAR SYSTEM

Zarządzanie przez jakość jest jednym ze sposobów Clar System na podkreślenie konkurencyjności usług i zwiększenie zadowolenia Klientów.

Już w styczniu 2003 roku Konsorcjum wstępuje do Polskiego Stowarzyszenia Czystości. Jeszcze w tym samym roku Europejski Instytut Jakości przyznaje firmie certyfikat Najlepsza Jakość Usług.

Ponadto, Clar System aż czterokrotnie uzyskał tytuł laureata i nagrodzony został znakiem systemu wyróżnień i nagród jakości „Wielkopolska Jakość”. Nagroda została przyznana za dbałość o satysfakcje Klientów, fachowość i niezawodność w realizacji usług z zakresu zapewnienia porządku i czystości oraz ochrony osób i mienia.

Aż pięciokrotnie Clar System gościło na liście 100 najlepszych firm Wielkopolski.

W rankingu organizowanym przez Głos Wielkopolski i Centrum Ekspertyz Gospodarczych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu „Złote Firmy Wielkopolski”.

Możemy pochwalić się także aż pięcioma Medalami Europejskimi, które otrzymaliśmy za usługi utrzymania czystości oraz ochrony mienia. Wyróżnienie nadawane jest przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego z siedzibą w Brukseli.

W 2017 roku po raz kolejny zostaliśmy zaliczeni do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, otrzymując tytuł „Gazeli Biznesu 2017”.

W 2018 roku po raz drugi zostało przyznane nam wyróżnienie w rankingu miesięcznika FORBES – „Diamenty Miesięcznika Forbes”

Posiadamy także Certyfikat „Gwarant Czystości i Higieny” 2019.

W ramach potwierdzenia zgodności wdrożonego systemu zarządzania jakością z normą ISO 9001:2015 i 14001:2015 posiadamy certyfikaty przyznane przez TUV NORD.

Największą wartość, jaką dysponuje każde przedsiębiorstwo jest marka, dlatego każde wyróżnienie i nagroda zobowiązuje, a także mobilizuje by nie zawieść okazanego zaufania. Czytaj więcej na ten temat »

EKOLOGIA CLAR SYSTEMCLAR SYSTEM

Świadomość oddziaływania na środowisko naturalne, towarzyszy spółce Clar System we wszystkich aspektach jej funkcjonowania.

Stosowane przez nas środki chemiczne posiadają atesty PZH i PZ, a maszyny i sprzęt jest energooszczędny.

Bardzo ważnym aspektem działalności spółki jest również szeroko pojęta ekologiczna edukacja pracowników firmy, dzięki której możliwe jest konsekwentne osiąganie założonych celów i zadań ekologicznych. Działania takie pomagają zmieniać dotychczasowe i kształtować trwałe, proekologiczne zachowania.

Naszym Klientom natomiast, oferujemy naklejki ekologiczne na dozowniki mydła i papieru. Wspólnie z nimi propagujemy w ten sposób oszczędność, która korzystnie wpływa na nasze otoczenie. Czytaj więcej na ten temat »

KILKANAŚCIE LAT NA RYNKU

Początki Clar System sięgają 1999 roku, kiedy to Spółka Clar System Sp. j. oraz Solcom-Bayard Sp. z o.o. wraz z oddziałami rozpoczynają współpracę w zakresie świadczenia usług utrzymania czystości. Jeszcze w tym samym roku zostaje utworzony odrębny Dział Higieny Szpitalnej, którego głównym zadaniem jest realizowanie usług kompleksowego utrzymania czystości w szpitalach, klinikach oraz innych placówkach służby zdrowia.

CLAR SYSTEM

W maju 2001 roku powstaje Konsorcjum Clar System. Zaledwie rok później, spółki należące do Konsorcjum uzyskują koncesję na usługi ochrony osób i mienia, a w strukturze organizacji wyodrębniony zostaje Dział Ochrony.

Do czerwca 2002 roku udało nam się zdobyć zaufanie aż 100 Klientów, a w grudniu 2004 zatrudniamy 1000 Pracownika. W maju 2006 roku natomiast do personelu firmy dołącza już 2000 Pracownik, a na początku 2009 rozpoczynamy realizację projektu „Wysokie kwalifikacje i umiejętności pracowników Konsorcjum Clar System” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Po 8 latach istnienia na rynku postanowiliśmy odświeżyć nasz logotyp. Dokonane zmiany są subtelne, ale dzięki nim nasze logo stało się nowocześniejsze.

W styczniu 2011 roku Clar System wzbogaca swoją ofertę o usługi leasingu pracowniczego. Oferta dedykowana jest firmom, które potrzebują uzupełnić zasoby pracowników lub chcą zredukować administracyjne koszty obsługi zasobów własnych.

Od kwietnia 2012 roku właścicielem Clar System S.A. i jej spółek zależnych stała się czeska firma AB Facility, która świadczy kompleksowe usługi Facility Management w Czechach i na Słowacji.

W związku z powyższym Clar System, wykorzystując bogate doświadczenie oraz know-how AB Facility, rozszerza zakres usług o Techniczną Administrację Nieruchomości i oferuje integrację usług w ramach kompleksowego Facility Management. Od marca 2013 roku w naszym portfolio znajdują się także usługi energetyczne ukierunkowane na obniżenie kosztów na energię czy optymalizację jej zużycia.

W 2018 roku natomiast następuje przejęcie firmy przez Zarząd w drodze tzw. wykupu menedżerskiego. Od października 2018 obowiązującym jest logo Clar System pozbawione symbolu AB Facility Group.

Obecnie jesteśmy prężnie działającą firmą, zatrudniającą ponad 11 000 osób, które codziennie obsługują 2 000 placówek na terenie całego kraju.

Posiadamy swoje oddziały w całej Polsce. W chwili obecnej działamy w oparciu o siedem makroregionów operacyjnych, które celem sprawniejszego zarządzania naszymi usługami podzielone są na mniejsze regiony. Dlatego też każdą ofertę budujemy indywidualnie, poprzedzając ją spotkaniem u Klienta i zapewniając właściwy nadzór technologiczny.

Nasze struktury pozwalają zorganizować każdą usługę w dowolnym miejscu w kraju, przy jednoczesnym zapewnieniu ustalonych standardów jakościowych.

Współpracujemy z kilkoma tysiącami firm i instytucji, nasi Klienci reprezentują różne sektory rynku i branże, a ich zadowolone grono wciąż rośnie. Kilkuset z nich to duże firmy, z którymi utrzymujemy długofalowe relacje w ramach umów stałych. Znakomita część podmiotów udziela nam swoich referencji.

KONTAKT Z CLAR SYSTEM
Clar System GRUPA KAPITAŁOWA CLAR SYSTEM
60-542 Poznań
ul. Janickiego 20 B
tel.: 61 66 01 100
fax: 61 62 20 622

www.clarsystem.pl

Komentarze

(28)
PIOTR K. | 11.05.2013, 15:15
Może firma CLAR SYSTEM prężnie się rozwija ale my jako zwykli pracownicy tego nie odzczówamy.
Przeciwnie w ostatnim okresie nasze wynagrodzenia są obcinane i już większość z nas zastanawia się na odejściem ze spółki i przejść do konkurencji!
Czemu nikt nas nie traktuje serio i ma gdzieś to że zwracamy uwagie że zaczyna nas traktować się jako tylko "sztuka człowieka" , jak nie ten to następny przyjdzie.
Doświadzczony personel powinno się szanować, bo pracownik liniowy jest wizytówką FIRMY!
OLO | 12.07.2013, 18:58
Jeśli obniża się wynagrodzenie z miesiąca na miesiąc to nic dziwnego że takie ma się opinie o firmie clar system, bo teraz to co się dzieje firmie to woła pomstę do nieba!
zniewolony clarowiec | 08.09.2013, 16:49
Praca w tej firmie jest pracą dla głupich oraz nie posiadających ambicji zawodowych
Każdy z tych panów czyma się kurczowo stanowisk pracy ponieważ brakuje im odpowiednich kwalifikacji do podjęcia bardziej ambitnego zajęcia
Przykładem jest Pan Rataj Dariusz o określonych niskich kwalifikacjach
zniewolony clarowiec | 09.09.2013, 07:20
PS Odnośnie poprzedniego wpisu:
Wszelka zbieżność nazwisk, imion użyte w poprzednim wpisie jest przypadkowa. Za wszelkie nieporozumienia mogące wyniknąć z tego tytułu, serdecznie przepraszamy.
pogi | 27.09.2013, 12:55

ta firma na **** sie nadaje ludzie omijajcie ja

PEPE | 14.01.2014, 20:56
Są gorsze firmy jak clar system, np.dc-system tam dopiero ludzi traktuje się jak śmieci!
Powiązanie z rządem co niektórych członków zarządu pozwala być im bezkarnym.
Poza tym jak by nie firma Impel to firma DC-system by dawno nie istniało bo to jedna spółka jest jak wiele innych powiązanych tam firm.
Zbyk | 03.03.2014, 18:51
Firma CLAR SYSTEM NIE DOTRZYMUJE WARUNKÓW UMOWY I NIE PŁACI PEŁNEGO WYNAGRODZENIA TŁUMACZĄC TYM ŻE NIKT NIKOGO NIE TRZYMA NA SIŁĘ W FIRMIE.
WSTYD ŻE TAKA FIRMA OTRZYMUJE JAKIEKOLWIEK WYRÓŻNIENIA.
TA FIRMA NIE JEST PRZYJAZNA OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
Olka z W-WY | 16.04.2014, 12:19
Jak taka firma może otrzymywać nagrody, co dzieje się z tą polską.
Oni nie są godni zaufania i powinno im się zabrać status zakładu pracy chronionej, nie płacą za nic a jak z wielkim bólem za coś zwrócą to raz na jakiś czas i to mniej niż 40%.
Obiecują niewiadomo co aby człowieka złapać w swoje sidła a potem nie wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych!
Za dużo narobiło się takich firm tz.zpch które oszukują polaków.
PIOTR K. | 27.05.2014, 13:36
Musze powiedzieć że ta firma to pomyłka jakaś!
Zatrudnia ludzi z grupą inwalidzką aby otrzymać dofinansowanie na swoją firmę.
Boicie się firmy i przepraszacie za to że umieszczacie nazwiska?!
Ja nie będę przepraszał bo nie uważam że kogoś tu obrażam, powiem tak że pracowałem i harowałem po 20 godzin dziennie przez 7-dni w tygodniu i byłem na każdy telefon!
Firma bez jakiegokolwiek uzasadnienia podziękowała mi z dnia na dzień!
A pan dyr.Artur Maciejewski (biuro warszawa) nie potrafi uzasadnić swej decyzji i nawet wystawić pisma o które prosiłem (opinie pracowniczą), dla mnie takie zachowanie świadczy tylko o tym że opinie o firmie i ich przełożonych to prawda!
Firma świadczy usługi porządkowe bazując tylko na uzyskanych kosztach i nie biorąc pod żadnym względem zwykłego pracownika, zwykły pracownik dla firmy jest nikim i nie brany nigdy pod uwagę!
Również dziwi mnie to że taka firma otrzymuje jakiekolwiek nagrody!
marzena kupc | 11.01.2015, 10:07
W clar system dobrze. Się pracuje. Na koordynatorów można zawsze liczyć
   1 / 3    Następny »

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18972|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12163|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11549|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl