CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie

A R  |  28.05.2013
RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie
RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie

Już we wrześniu tego roku absolwenci szkół wyższych i profesjonaliści sektora nieruchomości będą mogli rozpocząć studia podyplomowe na kierunku nieruchomości. Wspólna inicjatywa RICS Polska oraz Kingston University jest innowacyjnym projektem na rodzimym rynku uczelni wyższych, przeznaczonym dla osób pragnących uzyskać uzyskać nie tylko wiedzę z tej dziedziny, ale także akredytację RICS.

Na rynku nieruchomości istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów oraz najwyższej jakości usługi. Priorytetem każdej osoby, która rzetelnie i profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, powinien być ciągły rozwój zawodowy poprzez specjalistyczne szkolenia oraz nieustanne pogłębianie swojej wiedzy. Bez wątpienia, właśnie takie podejście, gwarantuje wysoką jakość usług. RICS, organizacja mająca na uwadze, aby wszyscy członkowie organizacji przestrzegali wymogu ciągłego rozwoju zawodowego (CPD), wyszła poza swoje ramy oferując we współpracy z Kingston University studia podyplomowe.

RICS Polska oraz Kingston University w ostatnich dniach, podczas seminariów doszkalających, poinformowały o wspólnej inicjatywie uruchomieniu studiów podyplomowych na kierunku nieruchomości. Zajęcia, odbywające się w Warszawie, prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z Kingston University przy wparciu lokalnych partnerów. Oferta programowa, stworzona przez prestiżową uczelnię – Kingston University z Londynu, otrzymała akredytację RICS Polska.

Program naukowy podzielony został na serie krótkich bloków tematycznych. Zajęcia odbywać będą się przede wszystkim w Warszawie, jednak organizatorzy zaplanowali również dwa tygodniowe wyjazdy – pierwszy wprowadzający w studia, do Londynu oraz drugi naukowy do jednego z kluczowych europejskich miast. Zakres studiów pokrywa w pełni wszystkie aspekty związane z sektorem nieruchomości, m.in. zarządzanie portfelem inwestycyjnym, wycenę i analizę inwestycji czy zasady badawcze. Został także dostosowany do potrzeb osób pracujących w sektorze nieruchomości – zarówno w Polsce, jak i w całej Europie Centralnej.

Dwuletnie studia odbywać się będą w niepełnym wymiarze godzin (godziny popołudniowe). Studenci będą zachęcani do wykorzystywania swoich doświadczeń zawodowych związanych z sektorem nieruchomości podczas zajęć akademickich. Dodatkowo, studentom, którzy już pracują i posiadają kwalifikacje zawodowe na poziomie młodszego lub średniego szczebla managerskiego, a nie będą mogli uczestniczyć we wszystkich zajęciach, uczelnia przygotuje indywidualny program modułów. Tak skonstruowany plan będzie również dostosowany do wymogów RICS oraz także zapewni odpowiednie kwalifikacje akademickie.

6 modułów tematycznych, stworzono tak, aby były spójne z podstawowymi kwalifikacjami wymaganymi przez RICS. Pozwalają one również studentom pogłębiać wiedzę w zakresie interesujących ich specjalizacji poprzez realizację własnych projektów badawczych.

Moduły:

  1. Fundamenty nieruchomości: Strategia i kontekst
  2. Nieruchomości komercyjne i Asset Management
  3. Ocena i wycena nieruchomości
  4. Analiza inwestycji i finansowanie nieruchomości
  5. Zasady badawcze i aplikacyjne
  6. Projekt badawczy

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z Kingston University’s School of Surveying & Planning z długoletnim doświadczeniem. Wspierani będą oni również przez lokalnych praktyków i profesorów wizytujących.

RICS współpracuje jedynie z tymi uczelniami wyższymi, które mogą poszczycić się uznanymi i cenionymi kierunkami studiów i kursami – są to instytucje będące w stanie zagwarantować najwyższe międzynarodowe standardy. Jedną z nich jest Kingston University, która jako jedna z pierwszych otrzymała status partnera RICS. Dzięki wysokim kwalifikacjom uniwersytetu, pomyślne zakończenie studiów podyplomowych jest pierwszym krokiem na drodze do dołączenia do RICS.

Start nowych studiów podyplomowych ogłoszono podczas seminarium „Praca rzeczoznawcy – dylematy etyczne i problemy z wyceną” („Surveyors Cutting It: Ethical Dilemmas and Valuation Issues”). Trzech przedstawicieli Kingston University wraz z Moniką Dębską-Pastakia, obecną przewodniczącą zarządu RICS Polska, przedstawiło oraz przedyskutowało wraz ze zgromadzonymi niektóre współczesne wyzwania stojące przed rzeczoznawcami, które wynikają z wpływu kwestii środowiskowych i zrównoważonego rozwoju. Przyjrzeli się oni także współczesnym problemom etycznym, w tym sposobom wsparcia przez RICS społeczeństwa i jego członków w regulacjach, włączając w to takie kwestie jak przyjmowanie korzyści majątkowych czy konflikt interesów.

***

Od redakcji: ustawa deregulacyjna znosi wszelkie wymogi związane z wykonywanienm zawodu zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wielu mówi o deprecjacji tych zawodów. Tymczasem okazuje się, że np. Kingston University upatruje potencjału na rynku edukacji osób, które chcą uprawiać zawody nieruchomościowe i uruchamia od września tego roku w Warszawie studia podyplomowe na kierunku nieruchomości.

Nie ma jednak jak dalekowzroczność w polityce!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16563|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11849|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl