CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie

A R  |  28.05.2013
RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie
RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie

Już we wrześniu tego roku absolwenci szkół wyższych i profesjonaliści sektora nieruchomości będą mogli rozpocząć studia podyplomowe na kierunku nieruchomości. Wspólna inicjatywa RICS Polska oraz Kingston University jest innowacyjnym projektem na rodzimym rynku uczelni wyższych, przeznaczonym dla osób pragnących uzyskać uzyskać nie tylko wiedzę z tej dziedziny, ale także akredytację RICS.

Na rynku nieruchomości istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów oraz najwyższej jakości usługi. Priorytetem każdej osoby, która rzetelnie i profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, powinien być ciągły rozwój zawodowy poprzez specjalistyczne szkolenia oraz nieustanne pogłębianie swojej wiedzy. Bez wątpienia, właśnie takie podejście, gwarantuje wysoką jakość usług. RICS, organizacja mająca na uwadze, aby wszyscy członkowie organizacji przestrzegali wymogu ciągłego rozwoju zawodowego (CPD), wyszła poza swoje ramy oferując we współpracy z Kingston University studia podyplomowe.

RICS Polska oraz Kingston University w ostatnich dniach, podczas seminariów doszkalających, poinformowały o wspólnej inicjatywie uruchomieniu studiów podyplomowych na kierunku nieruchomości. Zajęcia, odbywające się w Warszawie, prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z Kingston University przy wparciu lokalnych partnerów. Oferta programowa, stworzona przez prestiżową uczelnię – Kingston University z Londynu, otrzymała akredytację RICS Polska.

Program naukowy podzielony został na serie krótkich bloków tematycznych. Zajęcia odbywać będą się przede wszystkim w Warszawie, jednak organizatorzy zaplanowali również dwa tygodniowe wyjazdy – pierwszy wprowadzający w studia, do Londynu oraz drugi naukowy do jednego z kluczowych europejskich miast. Zakres studiów pokrywa w pełni wszystkie aspekty związane z sektorem nieruchomości, m.in. zarządzanie portfelem inwestycyjnym, wycenę i analizę inwestycji czy zasady badawcze. Został także dostosowany do potrzeb osób pracujących w sektorze nieruchomości – zarówno w Polsce, jak i w całej Europie Centralnej.

Dwuletnie studia odbywać się będą w niepełnym wymiarze godzin (godziny popołudniowe). Studenci będą zachęcani do wykorzystywania swoich doświadczeń zawodowych związanych z sektorem nieruchomości podczas zajęć akademickich. Dodatkowo, studentom, którzy już pracują i posiadają kwalifikacje zawodowe na poziomie młodszego lub średniego szczebla managerskiego, a nie będą mogli uczestniczyć we wszystkich zajęciach, uczelnia przygotuje indywidualny program modułów. Tak skonstruowany plan będzie również dostosowany do wymogów RICS oraz także zapewni odpowiednie kwalifikacje akademickie.

6 modułów tematycznych, stworzono tak, aby były spójne z podstawowymi kwalifikacjami wymaganymi przez RICS. Pozwalają one również studentom pogłębiać wiedzę w zakresie interesujących ich specjalizacji poprzez realizację własnych projektów badawczych.

Moduły:

  1. Fundamenty nieruchomości: Strategia i kontekst
  2. Nieruchomości komercyjne i Asset Management
  3. Ocena i wycena nieruchomości
  4. Analiza inwestycji i finansowanie nieruchomości
  5. Zasady badawcze i aplikacyjne
  6. Projekt badawczy

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z Kingston University’s School of Surveying & Planning z długoletnim doświadczeniem. Wspierani będą oni również przez lokalnych praktyków i profesorów wizytujących.

RICS współpracuje jedynie z tymi uczelniami wyższymi, które mogą poszczycić się uznanymi i cenionymi kierunkami studiów i kursami – są to instytucje będące w stanie zagwarantować najwyższe międzynarodowe standardy. Jedną z nich jest Kingston University, która jako jedna z pierwszych otrzymała status partnera RICS. Dzięki wysokim kwalifikacjom uniwersytetu, pomyślne zakończenie studiów podyplomowych jest pierwszym krokiem na drodze do dołączenia do RICS.

Start nowych studiów podyplomowych ogłoszono podczas seminarium „Praca rzeczoznawcy – dylematy etyczne i problemy z wyceną” („Surveyors Cutting It: Ethical Dilemmas and Valuation Issues”). Trzech przedstawicieli Kingston University wraz z Moniką Dębską-Pastakia, obecną przewodniczącą zarządu RICS Polska, przedstawiło oraz przedyskutowało wraz ze zgromadzonymi niektóre współczesne wyzwania stojące przed rzeczoznawcami, które wynikają z wpływu kwestii środowiskowych i zrównoważonego rozwoju. Przyjrzeli się oni także współczesnym problemom etycznym, w tym sposobom wsparcia przez RICS społeczeństwa i jego członków w regulacjach, włączając w to takie kwestie jak przyjmowanie korzyści majątkowych czy konflikt interesów.

***

Od redakcji: ustawa deregulacyjna znosi wszelkie wymogi związane z wykonywanienm zawodu zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wielu mówi o deprecjacji tych zawodów. Tymczasem okazuje się, że np. Kingston University upatruje potencjału na rynku edukacji osób, które chcą uprawiać zawody nieruchomościowe i uruchamia od września tego roku w Warszawie studia podyplomowe na kierunku nieruchomości.

Nie ma jednak jak dalekowzroczność w polityce!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Co zrobić, gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10354|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl