CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie

A R  |  28.05.2013
RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie
RICS Polska i Kingston University uruchamiają studia podyplomowe w Warszawie

Już we wrześniu tego roku absolwenci szkół wyższych i profesjonaliści sektora nieruchomości będą mogli rozpocząć studia podyplomowe na kierunku nieruchomości. Wspólna inicjatywa RICS Polska oraz Kingston University jest innowacyjnym projektem na rodzimym rynku uczelni wyższych, przeznaczonym dla osób pragnących uzyskać uzyskać nie tylko wiedzę z tej dziedziny, ale także akredytację RICS.

Na rynku nieruchomości istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów oraz najwyższej jakości usługi. Priorytetem każdej osoby, która rzetelnie i profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, powinien być ciągły rozwój zawodowy poprzez specjalistyczne szkolenia oraz nieustanne pogłębianie swojej wiedzy. Bez wątpienia, właśnie takie podejście, gwarantuje wysoką jakość usług. RICS, organizacja mająca na uwadze, aby wszyscy członkowie organizacji przestrzegali wymogu ciągłego rozwoju zawodowego (CPD), wyszła poza swoje ramy oferując we współpracy z Kingston University studia podyplomowe.

RICS Polska oraz Kingston University w ostatnich dniach, podczas seminariów doszkalających, poinformowały o wspólnej inicjatywie uruchomieniu studiów podyplomowych na kierunku nieruchomości. Zajęcia, odbywające się w Warszawie, prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z Kingston University przy wparciu lokalnych partnerów. Oferta programowa, stworzona przez prestiżową uczelnię – Kingston University z Londynu, otrzymała akredytację RICS Polska.

Program naukowy podzielony został na serie krótkich bloków tematycznych. Zajęcia odbywać będą się przede wszystkim w Warszawie, jednak organizatorzy zaplanowali również dwa tygodniowe wyjazdy – pierwszy wprowadzający w studia, do Londynu oraz drugi naukowy do jednego z kluczowych europejskich miast. Zakres studiów pokrywa w pełni wszystkie aspekty związane z sektorem nieruchomości, m.in. zarządzanie portfelem inwestycyjnym, wycenę i analizę inwestycji czy zasady badawcze. Został także dostosowany do potrzeb osób pracujących w sektorze nieruchomości – zarówno w Polsce, jak i w całej Europie Centralnej.

Dwuletnie studia odbywać się będą w niepełnym wymiarze godzin (godziny popołudniowe). Studenci będą zachęcani do wykorzystywania swoich doświadczeń zawodowych związanych z sektorem nieruchomości podczas zajęć akademickich. Dodatkowo, studentom, którzy już pracują i posiadają kwalifikacje zawodowe na poziomie młodszego lub średniego szczebla managerskiego, a nie będą mogli uczestniczyć we wszystkich zajęciach, uczelnia przygotuje indywidualny program modułów. Tak skonstruowany plan będzie również dostosowany do wymogów RICS oraz także zapewni odpowiednie kwalifikacje akademickie.

6 modułów tematycznych, stworzono tak, aby były spójne z podstawowymi kwalifikacjami wymaganymi przez RICS. Pozwalają one również studentom pogłębiać wiedzę w zakresie interesujących ich specjalizacji poprzez realizację własnych projektów badawczych.

Moduły:

  1. Fundamenty nieruchomości: Strategia i kontekst
  2. Nieruchomości komercyjne i Asset Management
  3. Ocena i wycena nieruchomości
  4. Analiza inwestycji i finansowanie nieruchomości
  5. Zasady badawcze i aplikacyjne
  6. Projekt badawczy

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z Kingston University’s School of Surveying & Planning z długoletnim doświadczeniem. Wspierani będą oni również przez lokalnych praktyków i profesorów wizytujących.

RICS współpracuje jedynie z tymi uczelniami wyższymi, które mogą poszczycić się uznanymi i cenionymi kierunkami studiów i kursami – są to instytucje będące w stanie zagwarantować najwyższe międzynarodowe standardy. Jedną z nich jest Kingston University, która jako jedna z pierwszych otrzymała status partnera RICS. Dzięki wysokim kwalifikacjom uniwersytetu, pomyślne zakończenie studiów podyplomowych jest pierwszym krokiem na drodze do dołączenia do RICS.

Start nowych studiów podyplomowych ogłoszono podczas seminarium „Praca rzeczoznawcy – dylematy etyczne i problemy z wyceną” („Surveyors Cutting It: Ethical Dilemmas and Valuation Issues”). Trzech przedstawicieli Kingston University wraz z Moniką Dębską-Pastakia, obecną przewodniczącą zarządu RICS Polska, przedstawiło oraz przedyskutowało wraz ze zgromadzonymi niektóre współczesne wyzwania stojące przed rzeczoznawcami, które wynikają z wpływu kwestii środowiskowych i zrównoważonego rozwoju. Przyjrzeli się oni także współczesnym problemom etycznym, w tym sposobom wsparcia przez RICS społeczeństwa i jego członków w regulacjach, włączając w to takie kwestie jak przyjmowanie korzyści majątkowych czy konflikt interesów.

***

Od redakcji: ustawa deregulacyjna znosi wszelkie wymogi związane z wykonywanienm zawodu zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wielu mówi o deprecjacji tych zawodów. Tymczasem okazuje się, że np. Kingston University upatruje potencjału na rynku edukacji osób, które chcą uprawiać zawody nieruchomościowe i uruchamia od września tego roku w Warszawie studia podyplomowe na kierunku nieruchomości.

Nie ma jednak jak dalekowzroczność w polityce!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11103|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10678|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl