CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Zarządzanie procesami (cz. 1)

KS Zarządzanie procesami (cz. 1)
KS Zarządzanie procesami (cz. 1)

Podejście procesowe stanowi w ostatnich latach paradygmat funkcjonowania wielu firm i instytucji, a pojęcie procesu stało się słowem kluczem dla praktycznych aplikacji wielu koncepcji zarządzania. Budowanie organizacji zorientowanej na procesy jest zadaniem dla tych, którzy poszukują sprawdzonych sposobów budowania efektywności działania, dostosowania się do turbulentnego otoczenia, integracji różnych aspektów funkcjonowania.

Jeżeli w Twojej organizacji zdarza się, że coś nie zostało zrobione ponieważ wszyscy myśleli, że zrobi to ktoś inny, jeżeli czasami nie wiadomo na jakim etapie realizacji jest zlecenie złożone przez klienta i kto odpowiada za jego wykonanie, a klient zaczyna się już niecierpliwić, jeżeli pracownicy nie rozumieją powiązań wykonywanych przez siebie czynności, jeżeli w strukturach organizacyjnych jest „wielu wodzów, mało Indian” i coraz częściej mówi się o potrzebie obniżania kosztów działalności, podniesieniu jakości usług i skróceniu czasu wykonania zadań, to oznacza, że Twoja organizacja potrzebuje procesowego podejścia do zarządzania.

Słowo klucz – proces

Organizacja to zbiór procesów, czyli powiązanych ze sobą czynności. Proces definiowany jest jako ciąg ukierunkowanych działań, mających zdefiniowany początek i koniec, realizowanych w celu zaspokojenia określonego zapotrzebowania na produkt, usługę lub informację zgłoszoną przez klienta wewnętrznego lub zewnętrznego. Do realizacji procesów potrzebne są zasoby, zarówno ludzkie jak i rzeczowe. Niezbędny jest też skuteczny mechanizm zarządzania procesami.

W procesie powstaje świadczenie, które ma wartość i za które klient jest gotów zapłacić. Za proces odpowiada i zarządza nim właściciel procesu. Procesy mają jasno określone cele i mierzalne rezultaty.

Rys. 1. Realizacja procesu


Każdy proces obejmuje pewien nakład pracy i środków a wynik działania stanowi serię następujących po sobie etapów, w czasie których nakłady przekształcane są w określony wynik. Na przykład proces realizacji zleceń na wejściu wymaga zlecenia, a na wyjściu daje efekt w postaci dostarczenia klientowi zamówionych towarów lub usług. Wartością tworzoną przez ten proces jest właśnie dostarczenie klientowi tego, czego oczekiwał.

ZOBACZ TAKŻE
Nowe narzędzie pracy w FM
Normalizacja w obszarze FM

Większość osób pracujących w organizacji nie jest skupiona na procesach, lecz na pojedynczych elementach procesu – otrzymaniu zlecenia, sprawdzeniu stanu magazynu, zamówieniu części. Te elementy są ważne, ale dla klienta nic nie znaczą, dla niego istotny jest cały proces, czyli realizacja jego zamówienia.

Myślenie oparte na zadaniach, czyli podział pracy według funkcji wykonywanych przez wyspecjalizowanych pracowników powoduje, że tracą oni z pola widzenia szerszy cel, to jest zaspokojenie potrzeb klienta. W tak „rozbitych” procesach wszystkie decyzje niesamodzielni pracownicy muszą konsultować z przełożonym, co jest bardzo częstą przyczyną błędów, nieporozumień i wydłużenia czasu wykonania zadań.

Wiele etapów cyklu realizacji zlecenia klienta w ogóle nie wpływa na ostateczny efekt mający wartość dla klienta i trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie wykonywania tych czynności. Orientacja procesowa przedsiębiorstwa pozwoli wyeliminować niepotrzebne etapy i znacznie skróci czas obsługi klienta, zmniejszy koszt.

Procesowe podejście do organizacji pracy umożliwi poprawę serwisu dla klienta, choćby z tego względu, że pracownik, który bezpośrednio obsługuje danego klienta będzie miał lepszy dostęp do informacji. Elastyczność można zwiększyć, jeżeli pracownik będzie rozumiał powiązania różnych czynności wykonywanych w procesie.

Wielu problemów organizacji należy więc upatrywać w tradycyjnych strukturach organizacyjnych opartych na wyspecjalizowanych funkcjach, a rozwiązań tego typu problemów poszukać w orientacji firmy na procesy biznesu.

Czytaj dalej W kierunku dojrzałości procesów organizacji

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

niższa cena gazu urządzenia grzewcze
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Jak chronić budynek przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych? »

Dom bez rachunkówSkuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. Skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17698|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11047|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10626|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl