CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Wieści z kraju – przegląd subiektywny (05.07.–11.07.2013 r.)

Krystyna Stankiewicz  |  11.07.2013
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie, budowie kolejnych mieszkań TBS w Żyrardowie, nowych inwestycjach na tarnowskich osiedlach i o znikających kontenerach na śmieci w Gdańsku.
Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie, budowie kolejnych mieszkań TBS w Żyrardowie, nowych inwestycjach na tarnowskich osiedlach i o znikających kontenerach na śmieci w Gdańsku.

Subiektywny przegląd wydarzeń, a w nim m.in. o cenach mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie, budowie kolejnych mieszkań TBS w Żyrardowie, nowych inwestycjach na tarnowskich osiedlach i o znikających kontenerach na śmieci w Gdańsku.

Ceny mieszkań w Warszawie spadły przez rok o 4,2%

W czerwcu br. średnia cena ofertowa mieszkań wystawionych do sprzedaży na rynku wtórnym wynosiła 8259 zł/m² i była o 0,8% niższa niż maju br. oraz o 4,2% niż przed rokiem – wynika z analizy portalu nieruchomości Domy.pl. Oznacza to, że metr kwadratowy używanego mieszkania ich właściciele oferują dziś średnio o prawie 360 zł taniej niż rok temu.

Najbardziej, bo aż o 9,6% (o 665 zł), spadły ceny mieszkań w ciągu ostatniego roku w Wesołej, peryferyjnej dzielnicy Warszawy, w  której dominuje budownictwo jednorodzinne.
Na drugim miejscu znalazła się Praga Południe, gdzie metr kwadratowy mieszkania staniał średnio o 6,9%, tj. o 560 zł, a na trzecim Wola ze spadkiem o 6,4%, tj. o 539 zł.

Sporo – bo aż o 600 zł (5,3%) spadła średnia cena ofertowa mieszkań na rynku wtórnym w Śródmieściu. Obecnie za metr kwadratowy w tej dzielnicy sprzedający oczekują średnio 10 626 zł, czyli o prawie 70% więcej niż wynosi średnia stawka w notującej największy roczny spadek cen, a zarazem najtańszej dzielnicy Warszawy – Wesołej.

Natomiast najmniejsze obniżki cen mieszkań odnotowano w Wawrze – o 0,6% (o 46 zł/m²), Rembertowie – o 0,9%(o 65 zł/m²) i na Żoliborzu – o 2,0% (o 185 zł/m²).

Ponadto z wyliczeń analityków wynika, że ponad 21% mieszkań oferowanych na stołecznym rynku wtórnym znajduje się w budynkach wzniesionych w latach 1994–2003 i prawie 20% w jeszcze młodszych. Największa jednak oferta na rynku wtórnym (ponad 58% całkowitej podaży) dotyczy mieszkań mieszczących się w budynkach liczących od 20 do 100 lat. Przy czym 1/4 z nich znajduje się w kamienicach wzniesionych z cegły po zakończeniu wojny, a przed rokiem 1960, i prawie 60% w blokach z epoki PRL-u. 

Krakowski projekt „Kompetentny zarządca”

Projekt ten, który prowadzi Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości, jest odpowiedzią krakowskiego środowiska na deregulację zawodów, na liście których są m.in. zarządcy nieruchomości.

Zgodnie z założeniami projektu, ma on przyczynić się do podnoszenia kwalifikacji zarządców i administratorów nieruchomości oraz zawodowych standardów. Program zainaugurowało seminarium, które odbyło się 5 lipca br. w auli Politechniki Krakowskiej.

Tematyką spotkania było m.in. bezpieczeństwo użytkowania nieruchomości i obowiązki zarządcy – podał serwis Krakow.pl. 

Awans Warszawy w rankingu najdroższych lokalizacji biurowych świata

Według raportu Działu Doradztwa i Badań Rynku w CBRE, stolica zajmuje obecnie 61. pozycję na liście najdroższych lokalizacji biurowych na świecie, a we wrześniu 2012 r. była 64.

Pierwsze miejsce już trzeci rok z rzędu zajmuje centralna dzielnica biznesu w Hong Kongu, ze średnimi stawkami czynszu ok. 165 euro/m² miesięcznie.
Drugie miejsce przypadło londyńskiemu West End, ze średnimi stawkami czynszu ok. 156 euro/m² miesięcznie. 

Nowe inwestycje na tarnowskich osiedlach mieszkaniowych

W tym roku rady tarnowskich osiedli na poprawę lokalnej infrastruktury mają do dyspozycji łącznie 1,2 mln zł. Podział tego funduszu jest proporcjonalny do liczby mieszkańców poszczególnych osiedli. Jak podał serwis Tarnow.net.pl, rady osiedli przyznane im fundusze najczęściej wykorzystują na naprawy i remonty chodników i ulic oraz na budowę zatok parkingowych. Nie zapominają też o najmłodszych mieszkańcach, bo część pieniędzy przeznaczają na remonty i konserwację placów zabaw

Nowe mieszkania TBS w Żyrardowie

Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku dwa wielorodzinne budynki z 94 mieszkaniami – informuje Tbs24.pl. Dwu- i trzypokojowe mieszkania mają powierzchnię od 39 do 65 m². Wszystkie wykończone są pod klucz – na podłogach ułożone są panele i glazura, a w łazienkach zainstalowane urządzenia sanitarne. Przed budynkami zbudowano parkingi, drogi dojazdowe, chodniki, plac zabaw dla dzieci, a także elementy małej architektury.

Nowo oddane budynki to już ósma inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Żyrardowie. Wcześniej TBS zbudował w mieście 15 budynków, w których powstało łącznie 465 mieszkań na wynajem i 10 lokali usługowych. Warto dodać, że w Żyrardowie zainteresowanie mieszkaniami TBS jest spore, bo na liście oczekujących znajduje się ok. 300 złożonych wniosków – najwięcej od ludzi młodych. 

Wrocław ponownie uzyskał wyższą ocenę ratingową

Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch zmieniła miastu ocenę z negatywnej na stabilną, potwierdzając tym samym, że Wrocław dobrze radzi sobie przy słabszej koniunkturze gospodarczej. Zmiana oceny jest efektem osiągnięcia lepszych wyników finansowych od zakładanych i prognozuje stopniową poprawę sytuacji finansowej miasta – czytamy na stronie Wroclaw.pl.

Rating to ocena wiarygodności kredytowej miast czy państw. Świadczy o ich sytuacji finansowej i perspektywach rozwoju. Oceny agencji pomagają miastom m.in. przy zdobywaniu inwestorów, zaciąganiu kredytów na preferencyjnych zasadach czy emisji obligacji.

Przy sporządzaniu ratingu eksperci oceniają budżet miasta, jego dochody, wydatki, strukturę długu i wyniki finansowe. Analizują także programy dotyczące oświaty, służby zdrowia oraz poziom bezrobocia i zarobki, wykształcenie i wiek mieszkańców. Ponadto, oceniają strategię rozwoju miasta.  

W Gdańsku znikają kontenery na śmieci

Jak podały lokalne serwisy informacyjne, w pierwszym tygodniu lipca z gdańskich ulic skradziono ok. 400 pojemników na śmieci, rozstawionych przez firmy wywożące śmieci: PRSP – na Oruni oraz Remondis – w Oliwie i na Żabiance. A ponieważ w sklepach pojemników brakuje, na nowe trzeba długo czekać.

Ze śmietnikowych altan znikają zarówno pojemniki przeznaczone do zbierania śmieci mokrych, jak i suchych i mieszanych.

„Często zdarza się, że przywozimy pojemnik, administratorzy podpisują jego odbiór. Kilka dni później otrzymujemy telefon, że tych pojemników już nie ma. Przez to ponosimy duże koszty – mniejszy pojemnik kosztuje 100 zł, większy nawet 600 zł” – mówi przedstawiciel zarządu PRSP. 

W Łodzi podsumowano budżet obywatelski

908 wniosków na kwotę ponad 430 mln zł to wstępny bilans kolejnego etapu kampanii budżetu obywatelskiego w Łodzi – podał magistrat. Najwięcej wniosków wpłynęło z terenu Bałut (125), Górnej (108), Widzewa i Polesia (po 114) oraz ze Śródmieścia (84). 168 propozycji dotyczyło inwestycji ogólnomiejskich.

Teraz komisja ds. budżetu obywatelskiego będzie weryfikowała złożone przez mieszkańców wnioski, a we wrześniu odbędzie głosowanie w sprawie wyboru zadań do budżetu obywatelskiego na rok 2014. Urzędnicy podkreślają, że rezultaty Łodzi w zakresie tworzenia budżetu obywatelskiego są imponujące na tle innych miast. Liczba złożonych wniosków stanowi rekord w skali kraju – dla porównania w Poznaniu wpłynęło ich 265, we Wrocławiu – 241, a w Sopocie – 100. Również kwota 20 mln zł przeznaczona na inicjatywy obywatelskie jest dwa razy większa niż w Poznaniu, pięć razy niż w Sopocie i 10 razy niż we Wrocławiu. 

W Poznaniu zainstalowano ławkę z bezpłatnym dostępem do WiFi

O lokalizacji tej ławki zdecydowali poznaniacy w głosowaniu, w którym wzięło udział ponad 5,5 tys. mieszkańców. Stanęła ona na Malcie, w sąsiedztwie stoku narciarskiego, przy słonecznym zegarze. EKOławka to pionierski projekt w skali kraju. Dzięki podłączeniu jej do instalacji napędzanej siłą wiatru, mieszkańcy Poznania mogą bezpłatnie skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, a także naładować telefon komórkowy czy laptop.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? »

uszkodzona posadzka z lastrykoRemont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »


Co zrobić gdy Twój budynek nie ma dostępu do gazu? To nie problem »

Gaz ziemny dla osiedli i budynkówSieć gazowa LPG  to wygodny i tańszy sposób korzystania z instalacji gazu płynnego. Z jednego zbiornika lub parku zbiornikowego korzysta jednocześnie wielu odbiorców. To rozwiązanie może być zastosowane na osiedlu domów jednorodzinnych jak i w budynkach wielorodzinnych. W zależności od możliwości technicznych ... Zobacz ile to kosztuje »


Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez spółdzielnię»

Odpady - czy są korzyści ze stosowania pojemników półpodziemnych? »

mieszkańcy spółdzielni pojemniki podziemne
Okres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i ... czytam więcej »

Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy – przykry widok i zapach. Ponadto powierzchnia, na której znajdują się wiaty śmietnikowe, zwykle... czytam więcej»


Głowice i zawory termostatyczne - jak to działa? »

Zimne kaloryferyTermostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu... Czytam więcej »


Dlaczego woda może się wlewać do piwnicy?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

zalane piwnice Otwieranie bramy telefonem
Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków (...) czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


W jaki sposób pozbyć się osadów oraz rdzy z wody i rur?

Jak dbać o ruryWoda pochodząca z natury niesie w sobie ładunek rozpuszczonych w niej soli wapnia i magnezu. To dobrze , bo wapń i magnez to pierwiastki życia , najlepiej przyswajalne z surowej ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Powiedz „nie” umowom »

Orange flexŻegnajcie długoterminowe umowy! Pobierz aplikację Orange Flex, zainstaluj eSIM-a (lub zamów tradycyjną kartę SIM) i poczuj smak wolności. Wybierz swój Plan i zmieniaj go, kiedy chcesz. Bez okresu wypowiedzenia. Bez zobowiązań. Bez problemu.... Czytam więcej »


Pompa wodna - proste i wydajne rozwiązanie dla budownictwa »
System do tymczasowego przechowywania odpadów - jaki wybrać? »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym System segregacji odpadów
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów, ... czytam więcej » Dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci nie cichną. Od 1 stycznia mieszkańców wielu polskich miejscowości powitały nie tylko podwyżki, lecz także obowiązek dzielenia... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku mieszkalnym»
Seminaria dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - dowiedz się więcej »
efektywność energetyczna Szkolenia i seminaria
Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownychj (...) czytaj dalej »

Odbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych według warunków technicznych wykonania i odbioru robót (...) czytam dalej »


Chcesz usunąć szkodę po pożarze lub zalaniu? Zamów bezpłatne oględziny »

Usuwanie szkód po pożarze i zalaniu

W przypadku zalania domów w technologii szkieletowej występuje bezwzględna konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac osuszających. Osuszane budynki przy użyciu technologi osuszania kondensacyjnego (...) Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11463|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11032|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl