CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10732,styropian-austrotherm-10-powodow-dlaczego-warto
Oszczędności, szybki zwrot z inwestycji, wysoki komfort cieplny, trwały i odporny produkt – to tylko jedne z wielu korzyści...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, system etics, docieplanie budynków, styropian elewacyjny, ETICS, ocieplanie budynku styropianem, styropian lambda, styropian na elewację

Złe parkowanie na osiedlach może słono kosztować

Jacek Sawicki  |  03.09.2010  |  2

Znaki, które ustawiano do tej pory na osiedlowych uliczkach i parkingach miały tylko charakter porządkowy. Nagminnie i bezkarnie parkowano więc gdzie popadnie i jak komu wygodnie. Po 4 września 2010 r. tak ma nie być.


Ukaranie mandatem grozi każdemu kierowcy, który zaparkuje pojazd poza dozwoloną strefą ruchu na drogach i parkingach osiedlowych oraz drogach w strefach zamieszkania. Dodatkowo może też zapłacić za jego odholowanie na parking depozytowy. Powyższe sankcje wynikają ze zmiany zasad ruchu i parkowania, które wprowadziła ustawa z dnia 22.07.2010 r. nowelizująca prawo drogowe (DzU nr 152/2010 poz. 1018)

Przepisy dotąd określały zasady ruchu na drogach publicznych, odtąd w takim samym zakresie obowiązują także na drogach i parkingach wewnętrznych (np. osiedlowych) o ile ustanowiono tam strefę ruchu, dotyczą także ruchu odbywającego się poza tymi miejscami. Właściciele pojazdów wycofanych z ruchu będą obowiązani usuwać je poza takie strefy.

Policja i straż miejska otrzymały uprawnienia do karania kierowców łamiących te zasady. Wolno im będzie wystawiać mandaty: np. 500 złotych za parkowanie na miejscu zastrzeżonym dla niepełnosprawnych oraz naruszanie ciszy albo 100 - za tarasowanie dróg pożarowych oraz utrudniających innym kierowcom wjazd lub wyjazd, zastawianie samochodu bądź też postawienie auta na chodniku lub trawniku. Karani będą m. in. przyłapani za przekraczanie dozwolonej szybkości na osiedlowych uliczkach, jeżdżących tamtędy bez ważnych dokumentów oraz pod wpływem alkoholu.

Przepisy przekazały podmiotom zarządzającym tymi drogami uprawnienia do organizacji zasad ruchu. Administracje osiedli, bądź właściciele posesji będą mogli na własny koszt odpowiednio oznakować miejsca postojowe, postawić znaki ograniczające prędkość i inne w zależności od zamiarów.

Choć wprowadzone zmiany prawne uporządkują organizację ruchu na osiedlach, poprawią estetykę miejsc parkingowych i podniosą stan bezpieczeństwa na drogach, to jednak mogą również wprowadzić dużo zamieszania wynikającego choćby z możliwości pochopnego postępowania zarządców. Mogą oni np. nie zawsze zgodnie z logiką stawiać znaki zakazu parkowania w strefach, gdzie zwyczajowo odczuwalny jest brak miejsc do parkowania.


Czytaj też:

Lokal garażowy jako część nieruchomości wspólnej

Paweł Puch | Administrator nr 10/2010Lokal garażowy jako część nieruchomości wspólnej
Artykuł omawia wyrok Sądu Najwyższego w sprawie prawa do korzystania z lokalu garażowego będącego częścią nieruchomości wspólnej. więcej »

Garaż wielostanowiskowy

Janusz Gdański | Administrator nr 7-8/2010
Ekspert podpowiada, w jaki sposób wspólnota mieszkaniowa może rozliczać opłaty związane z eksploatacją wielostanowiskowego garażu w przypadkach, gdy miejsca parkingowe należą do członków wspólnoty oraz osób nie będących we wspólnocie więcej »

Osuszanie garażu a koszty zarządu nieruchomością wspólną

Paweł Puch | Administrator nr 7-8/2010
Sąd Apelacyjny w Warszawie uzasadnia stanowisko w kwestii obciążenia kosztami właścicieli samodzielnego lokalu garażowego, względnie wszystkich właścicieli lokali budynku, w którym ustytuowano taki garaż za prace polegające na jego osuszaniu. więcej »

Parkowanie na terenach wspólnoty mieszkaniowej

Paweł Puch | Administrator nr 1-2/2010
Wiele wspólnot mieszkaniowych ma problemy z ustaleniem zasad ruchu drogowego i parkowania samochodów na swoim terenie i często ustala te zasady sprzecznie z prawem. Autor podaje prawne przesłanki „uporządkowania” zasad organizacji stref parkowania. więcej »

Wspólnota mieszkaniowa nie ma prawa stosować sankcji

Paweł Puch | Administrator nr 7-8/2009
Wspólnota mieszkaniowa nie może zakładać blokad na samochodach, które parkują w miejscach do tego nieprzeznaczonych - wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie. więcej »

Komentarze

(2)
kierowca53 | 03.09.2010, 14:40
Przestrzegam przed hura-optymizmem. Ustawa wprawdzie wprowadza zmiany, lecz nie zaczną one obowiązywać poza drogami publicznymi od razu. Stanie się tak dopiero wtedy, gdy zarządcy tych dróg oznakują je w odpowiedni sposób, a mają na to dwa lata. Z wchodzących zmian ciekawsze są zmieniane przepisy odnośnie postępowanie z nieodebranymi pojazdami zabezpieczonymi przez policję w trybie art.130a Prawa o ruchu drogowym, a które to pojazdy nie zostaną odebrane przez uprawnione osoby. Tu są najistotniejsze zmiany.
FENIXAL | 05.09.2010, 20:20
było źle z parkowaniem bo instytucje odpowidzialne za miejsca parkingowe nie mają pieniędzy na rozbudowę i zagospodarowanie parkingów- będzie jeszcze gorzej bo z parkingami nie zrobiono nic a wdrożono taksę kar tak rygorystyczną (za przestępstwa o niskiej szkodliwości czynu są mniejsze niż za zaparkowanie pojazdu w miejscu gdzie okoliczności parkowania innych pojazdów nie pozwalają inaczej parkować )- ale wiadomo kasa budżetu państwa pusta to i trzeba znowu przyłożyć kierowcom - bo opłaty viniet,akcyza paliwa i inne opłaty wymuszone na kierowcach są chyba jeszcze za małe bo samochodów w Polsce cały czas przybywa.Gorzej jak będzie ich ubywać -to już armagedon - bo alkoholicy z przepitymi wątrobami długo już nie będą napędzać nomenklatury ,palacze nikotynowi odstraszani śmiesznymi hasłami oraz wysokimi kosztami wyrobów tytoniowych też nie nastarczą na nomenklaturę ,bo już powoli się wykruszają, emryci już grzebią po śmietnikach za puszkami po piwie (kilogram 86 puszek =1,9zł)

A jakby tak każdy polityk odprowadził tylko 10 % dodatkowo podatku ze swojego dochodu na rzecz swoich ubogich wyborców co dało by do budżetu z kilka miliardów ty chyba by im dużo nie ubyło

A czy ta straż miejska która ma związane prawnie ręce i nic praktycznie nie robi - czy jest tak potrzebna ?

(znowu kilka miliardów w budżecie państwa)

Konkluzja - ustawa poroniona,niech najpierw odpowidzialni zrobią odpowiednie parkingi a potem wymagają

tak samo jak i przedsiębiorcy budujac swoje instytucje niech najpierw zaczną myśleć o drogach dojazdowych i parkingach a potem o swoich inwestycjach (mam na myśli również banki)

Wiadomo że w związku z powyższymi przepisami będzie potrzbna rzesza funkcjonariuszy państwowych których trzeba będzie utrzymać z funduszy budżetowych - i gdzie tu zysk i oszczędności dla skarbu państwa - PARANOJA

Ktoś powie że zmniejszy się strefa bezrobotnych - ale narzuca się pytanie - produkcyjnych czy urzędniczych ,urzędników o 50 % i tak jest na dzień dzisiejszy za dużo (nastpne kilka miliardów zł w kasie skarbu państwa)

Kołomyja i rozbój w biały dzień - Boże zatrzymaj ten świat,ja wysiadam --- FENIXAL
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Czujniki czadu i dymu dla wspólnot mieszkaniowych. Jak wybrać?
6 kroków do ciepłego stropodachu w bloku »
Mimo że istnieje wiele różnych czujników, to kryteria ich rozróżnienia są dość ograniczone. Wybierz czujnik, który zapewni spokój i bezpieczeństwo lokatorów... czytaj dalej »

Jeśli ocieplimy stropodachy bloków mieszkalnych, straty możemy natychmiast przekuć na oszczędności. I to wcale niebagatelne – bo możemy zaoszczędzić od...czytam dalej »Jak sprawdzają się kompleksowe usługi na zarządzanie nieruchomościami w fazie początkowej i właścicielskiej »

Zadbaj o nieruchomośćAnaliza zasadności inwestycji, niebezpieczeństwa związane z zakupem i sposoby ich minimalizacji oraz pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, takich jak rejestracja w urzędzie skarbowym czy statystycznym to tylko (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Pojemniki na śmiecie nie muszą być brzydkie i "cuchnące"»

Brzydkie śmietnikiNowe rozwiązanie na polskim rynku przypadło do gustu również deweloperom budującym nowe osiedla mieszkaniowe, którzy coraz chętniej decydują się na... zobacz więcej »


Szybki poradnik dla zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych ► WINDY»
Pompownie i agregaty pompowe w świetle przepisów obowiązujących od lipca 2018»
Winda bepieczeńśtwo Pompownie i agregaty pompowe w świetle przepisów
Czy można mieć dostęp do bieżących informacji na temat stanu windy ? Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i reagować z wyprzedzeniem na... czytam więcej» Szybko i dokładnie wykonana mapa rozkładu temperatury na elewacjach wysokich budynków mieszkalnych tak przed jak i po termomodernizacji to gwarancja szybkiej reakcji zgłoszenia... czytam dalej »

10 powodów, dlaczego warto ocieplić budynek stryopianem »

10powodów dla których warto ocieplić dom styropianemOcieplenie budynku to inwestycja, która dla wielu może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie w kwestii doboru odpowiednich materiałów. Inwestycja z założenia ma przynosić korzyści... czytam więcej »


Hydroizolacje - jak zabezpieczyć budynek przed szkodliwym wpływem wilgoci?
Brak sieci gazowej – jak zapewnić ogrzewanie mieszkańcom? !
Ochrona budynku przed wilgocią Brak ogrzewania w budynku
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed wilgocią może w przyszłości oszczędzić właścicielowi domu zarówno nerwów, jak i pieniędzy... czytam więcej» Podczas budowy nowego budynku wielolokalowego zarówno projektanci, jak zarządcy stają przed zadaniem, jakim jest zapewnienie ogrzewania mieszkańcom. Zadanie niby nie jest (...) czytam dalej »

Kiedy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca? »

Ogrzewanie pompą

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak tani może być gaz w Twoich budynkach?
Ogrzewanie za niewielkie pieniądze »
Tańszy gaz w mieszkaniach Niższe koszty ciepła
Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi? Szukasz właściwej oferty na media? Zastanawiasz się nad możliwością obniżenia kosztów gazu? czytam dalej» Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne? czytaj dalej »

Komunikat dla zarządców. Łatwiejsze, szybsze i tańsze ocieplenie budynku »

Czym docieplić nieruchomość

Na rynku dostępne są różne materiały izolacyjne. Różnią się one parametrami, wytrzymałością i miejscem zastosowania. W zależności czy do docieplenia budynku wybierzemy (...) czytam dalej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Kotły do budynków mieszkalnych
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Kotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o ... czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przyległych nieruchomości gruntowych oraz udzielenia zarządowi (zarządcy nieruchomości) pełnomocnictwa do wykonania czynności zmierzających do osiągnięcia tego celu, zapaść muszą:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

11/2018

Aktualny numer:

Administrator 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - VAT we wspólnocie
  • - Rynek wyprzedza legislację
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl