CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Złe parkowanie na osiedlach może słono kosztować

Jacek Sawicki  |  03.09.2010  |  2

Znaki, które ustawiano do tej pory na osiedlowych uliczkach i parkingach miały tylko charakter porządkowy. Nagminnie i bezkarnie parkowano więc gdzie popadnie i jak komu wygodnie. Po 4 września 2010 r. tak ma nie być.


Ukaranie mandatem grozi każdemu kierowcy, który zaparkuje pojazd poza dozwoloną strefą ruchu na drogach i parkingach osiedlowych oraz drogach w strefach zamieszkania. Dodatkowo może też zapłacić za jego odholowanie na parking depozytowy. Powyższe sankcje wynikają ze zmiany zasad ruchu i parkowania, które wprowadziła ustawa z dnia 22.07.2010 r. nowelizująca prawo drogowe (DzU nr 152/2010 poz. 1018)

Przepisy dotąd określały zasady ruchu na drogach publicznych, odtąd w takim samym zakresie obowiązują także na drogach i parkingach wewnętrznych (np. osiedlowych) o ile ustanowiono tam strefę ruchu, dotyczą także ruchu odbywającego się poza tymi miejscami. Właściciele pojazdów wycofanych z ruchu będą obowiązani usuwać je poza takie strefy.

Policja i straż miejska otrzymały uprawnienia do karania kierowców łamiących te zasady. Wolno im będzie wystawiać mandaty: np. 500 złotych za parkowanie na miejscu zastrzeżonym dla niepełnosprawnych oraz naruszanie ciszy albo 100 - za tarasowanie dróg pożarowych oraz utrudniających innym kierowcom wjazd lub wyjazd, zastawianie samochodu bądź też postawienie auta na chodniku lub trawniku. Karani będą m. in. przyłapani za przekraczanie dozwolonej szybkości na osiedlowych uliczkach, jeżdżących tamtędy bez ważnych dokumentów oraz pod wpływem alkoholu.

Przepisy przekazały podmiotom zarządzającym tymi drogami uprawnienia do organizacji zasad ruchu. Administracje osiedli, bądź właściciele posesji będą mogli na własny koszt odpowiednio oznakować miejsca postojowe, postawić znaki ograniczające prędkość i inne w zależności od zamiarów.

Choć wprowadzone zmiany prawne uporządkują organizację ruchu na osiedlach, poprawią estetykę miejsc parkingowych i podniosą stan bezpieczeństwa na drogach, to jednak mogą również wprowadzić dużo zamieszania wynikającego choćby z możliwości pochopnego postępowania zarządców. Mogą oni np. nie zawsze zgodnie z logiką stawiać znaki zakazu parkowania w strefach, gdzie zwyczajowo odczuwalny jest brak miejsc do parkowania.


Czytaj też:

Lokal garażowy jako część nieruchomości wspólnej

Paweł Puch | Administrator nr 10/2010Lokal garażowy jako część nieruchomości wspólnej
Artykuł omawia wyrok Sądu Najwyższego w sprawie prawa do korzystania z lokalu garażowego będącego częścią nieruchomości wspólnej. więcej »

Garaż wielostanowiskowy

Janusz Gdański | Administrator nr 7-8/2010
Ekspert podpowiada, w jaki sposób wspólnota mieszkaniowa może rozliczać opłaty związane z eksploatacją wielostanowiskowego garażu w przypadkach, gdy miejsca parkingowe należą do członków wspólnoty oraz osób nie będących we wspólnocie więcej »

Osuszanie garażu a koszty zarządu nieruchomością wspólną

Paweł Puch | Administrator nr 7-8/2010
Sąd Apelacyjny w Warszawie uzasadnia stanowisko w kwestii obciążenia kosztami właścicieli samodzielnego lokalu garażowego, względnie wszystkich właścicieli lokali budynku, w którym ustytuowano taki garaż za prace polegające na jego osuszaniu. więcej »

Parkowanie na terenach wspólnoty mieszkaniowej

Paweł Puch | Administrator nr 1-2/2010
Wiele wspólnot mieszkaniowych ma problemy z ustaleniem zasad ruchu drogowego i parkowania samochodów na swoim terenie i często ustala te zasady sprzecznie z prawem. Autor podaje prawne przesłanki „uporządkowania” zasad organizacji stref parkowania. więcej »

Wspólnota mieszkaniowa nie ma prawa stosować sankcji

Paweł Puch | Administrator nr 7-8/2009
Wspólnota mieszkaniowa nie może zakładać blokad na samochodach, które parkują w miejscach do tego nieprzeznaczonych - wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie. więcej »

Komentarze

(2)
kierowca53 | 03.09.2010, 14:40
Przestrzegam przed hura-optymizmem. Ustawa wprawdzie wprowadza zmiany, lecz nie zaczną one obowiązywać poza drogami publicznymi od razu. Stanie się tak dopiero wtedy, gdy zarządcy tych dróg oznakują je w odpowiedni sposób, a mają na to dwa lata. Z wchodzących zmian ciekawsze są zmieniane przepisy odnośnie postępowanie z nieodebranymi pojazdami zabezpieczonymi przez policję w trybie art.130a Prawa o ruchu drogowym, a które to pojazdy nie zostaną odebrane przez uprawnione osoby. Tu są najistotniejsze zmiany.
FENIXAL | 05.09.2010, 20:20
było źle z parkowaniem bo instytucje odpowidzialne za miejsca parkingowe nie mają pieniędzy na rozbudowę i zagospodarowanie parkingów- będzie jeszcze gorzej bo z parkingami nie zrobiono nic a wdrożono taksę kar tak rygorystyczną (za przestępstwa o niskiej szkodliwości czynu są mniejsze niż za zaparkowanie pojazdu w miejscu gdzie okoliczności parkowania innych pojazdów nie pozwalają inaczej parkować )- ale wiadomo kasa budżetu państwa pusta to i trzeba znowu przyłożyć kierowcom - bo opłaty viniet,akcyza paliwa i inne opłaty wymuszone na kierowcach są chyba jeszcze za małe bo samochodów w Polsce cały czas przybywa.Gorzej jak będzie ich ubywać -to już armagedon - bo alkoholicy z przepitymi wątrobami długo już nie będą napędzać nomenklatury ,palacze nikotynowi odstraszani śmiesznymi hasłami oraz wysokimi kosztami wyrobów tytoniowych też nie nastarczą na nomenklaturę ,bo już powoli się wykruszają, emryci już grzebią po śmietnikach za puszkami po piwie (kilogram 86 puszek =1,9zł)

A jakby tak każdy polityk odprowadził tylko 10 % dodatkowo podatku ze swojego dochodu na rzecz swoich ubogich wyborców co dało by do budżetu z kilka miliardów ty chyba by im dużo nie ubyło

A czy ta straż miejska która ma związane prawnie ręce i nic praktycznie nie robi - czy jest tak potrzebna ?

(znowu kilka miliardów w budżecie państwa)

Konkluzja - ustawa poroniona,niech najpierw odpowidzialni zrobią odpowiednie parkingi a potem wymagają

tak samo jak i przedsiębiorcy budujac swoje instytucje niech najpierw zaczną myśleć o drogach dojazdowych i parkingach a potem o swoich inwestycjach (mam na myśli również banki)

Wiadomo że w związku z powyższymi przepisami będzie potrzbna rzesza funkcjonariuszy państwowych których trzeba będzie utrzymać z funduszy budżetowych - i gdzie tu zysk i oszczędności dla skarbu państwa - PARANOJA

Ktoś powie że zmniejszy się strefa bezrobotnych - ale narzuca się pytanie - produkcyjnych czy urzędniczych ,urzędników o 50 % i tak jest na dzień dzisiejszy za dużo (nastpne kilka miliardów zł w kasie skarbu państwa)

Kołomyja i rozbój w biały dzień - Boże zatrzymaj ten świat,ja wysiadam --- FENIXAL
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10172|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl