CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

W Opolskiem jeszcze 10 gmin bez przetargów

Danuta Gąsiorowska  |  05.08.2013
W Opolskiem jeszcze 10 gmin bez przetargów
W Opolskiem jeszcze 10 gmin bez przetargów
www.sxc.hu

10 z 71 ogółem gmin w województwie opolskim nie zawarło umów na wywóz śmieci – wynika z danych zebranych przez służby wojewody opolskiego. Natomiast trzy z samorządów nie ogłosiły jeszcze przetargów.  

Gminy, w których nie zostały jeszcze ogłoszone przetargi to Lubrza, Dobrzeń Wielki i Wołczyn. 

Wójt Dobrzenia Wielkiego Henryk Wróbel zapewnił, że taki przetarg zostanie ogłoszony na początku sierpnia. Jego rozstrzygnięci spodziewane jest we wrześniu. Wróbel wyjaśnił, że opóźnienie w wyborze firmy, która ma zająć się wywozem odpadów w gminie Dobrzeń Wieki wynika z faktu, że długo dyskutowane były m.in. kwestie stawek za wywóz.

ZOBACZ TAKŻE
Jak wprowadzana jest
„ustawa śmieciowa"?
Rewolucja śmieciowa zlikwiduje wysypiska?
Jak pogodzić zsypy w wieżowcach z segregacją śmieci?
Jak oceniamy ustawę śmieciową?

Stwierdził jednak, że mimo opóźnień odbiór odpadów przebiega sprawnie, według starych zasad. Zajmują się tym dwa podmioty – jednostka gminna oraz spółka, z która samorząd zawarł umowę na dodatkowe 3 miesiące obsługi.

Przetargu na wybór firmy, która ma odbierać śmieci, nie ogłosiła też gmina Lubrza. Wójt Mariusz Kozaczek po konsultacji z prawnikami uznał, że tzw. ustawa śmieciowa nie przewidziała sytuacji gmin, w których gospodarkę odpadami prowadzą zakłady budżetowe. Samorządowiec nie chciał przekształcać zakładu w spółkę komunalną, by mogła ona startować w przetargu. Jego zdaniem groziłoby to zwolnieniami w jednostce.

Kozaczek powiedział, że obecnie w gminie trwa kontrola NIK dotycząca kwestii związanych z gospodarką odpadami.

„Jaki będzie jej wynik, nie wiem, ale nie obawiam się o to. Mam opinie prawne potwierdzające, że nieogłaszanie przetargu było słuszne" – uznał. Dodał, że poza tym wszystkie inne wytyczne tzw. ustawy śmieciowej zostały w Lubrzy spełnione, a odbiór odpadów przebiega sprawnie.

Ujednolicony tekst ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach na portalu administrator24.info
 
 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
 

Rzecznik wojewody opolskiego Jacek Szopiński podał, że w sumie w całym regionie 61 z 71 gmin zawarło umowy na wywóz odpadów. Wśród dziesięciu, które tego nie zrobiły, w trzech gminach: Branice, Paczków i Pawłowiczki – przetarg unieważniono; jedna – gmina Olesno – choć zorganizowała przetarg, to nie wyłoniła do tej pory wykonawcy; a trzy inne – Brzeg, Strzelce Opolskie i Strzeleczki – wyłoniły wykonawcę i niebawem powinny zawrzeć umowy. 

W dziewięciu z dziecięciu wymienionych gmin prowadzone są obecnie działania, które mają na celu zorganizowanie czy zakończenie postępowań przetargowych i zawarcia stosownych umów z wykonawcami. Jedynie gmina Lubrza przetargu nie zorganizuje. Odbiór odpadów zleci spółce komunalnej.

Na razie nie było potrzeby, by w sprawie wprowadzania w życie zapisów ustawy śmieciowej interweniował wojewoda.

Do wydziału infrastruktury i nieruchomości opolskiego urzędu wojewódzkiego docierają różne komentarze i informacje medialne na temat realizacji zapisów. Wśród sygnałów od gmin najwięcej jest uwag dotyczących dostarczania przez nowych wykonawców pojemników na odpady.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarządzanie nieruchomościami - centrum wiedzy Akademia Rynku Nieruchomości »

Studia dla zarządcówAkademia Rynku Nieruchomości to centrum wiedzy stworzone dla osób związanych z rynkiem nieruchomości. W ramach Akademii przygotowaliśmy dla Państwa... Czytam więcej »


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10547|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10118|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl