CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

III Forum dla Zarządców – relacja

Jacek Sawicki  |  Administrator 11/2013  |  25.10.2013  |  1
22 października w Warszawie odbyło się III Forum dla Zarządców.
22 października w Warszawie odbyło się III Forum dla Zarządców.
J.Sawicki

Redakcja miesięcznika ADMINISTRATOR oraz portalu internetowego www.administrator24.info, których wydawcą jest Grupa Medium, 22 października 2013 r. zorganizowała III Forum dla Zarządców.

Spotkanie odbywało się w warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat”. Uczestniczyli w nim reprezentanci instytucji samorządowych zajmujący się zarządzaniem zasobami publicznym oraz osoby zarządzające nieruchomościami należącymi do spółdzielni mieszkaniowych, TBS-ów i wspólnot mieszkaniowych.

Przedsięwzięciu patronował Bank Pocztowy wraz z producentem wind Euro-Dźwig oraz firmą Perseus – producentem systemów informatycznych wspomagających bieżącą pracę zarządców wspólnot mieszkaniowych.

Temat przewodni dotychczasowych edycji Forum „Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami publicznymi” dla omawianego spotkania w podtytule nawiązywał do „praktycznych aspektów prawnych i finansowych zarządzania nieruchomościami publicznymi”, których akcenty zawarte zostały w czterech blokach tematycznych: „Zarządzanie zasobem publicznym nieruchomości”, „Dobre praktyki w zarządzaniu zasobem publicznym”, „Energooszczędność” oraz „Gmina we wspólnocie mieszkaniowej”.

Wykład inauguracyjny wygłosił podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Piotr Styczeń. Dla uczestników była to dobra okazja, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki, jakimi tematami, związanymi z polityką mieszkaniową zajmuje się rząd i ministerstwo.

Wśród tematów, które poruszył minister Styczeń, warto wymienić: wpływ deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości na rynek zarządców, korzystne zjawiska w dynamice rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, historyczne znaczenie ustawy o własności lokali dla procesów własnościowych w mieszkalnictwie oraz parytety rządowe w branży mieszkaniowej, w tym także sprawy związane z przyjętą przez Sejm ustawą wprowadzającą program „Mieszkanie dla Młodych”.

Blok związany z przyszłością zawodu zarządcy po deregulacji wypełniły wystapienia Aleksandry Kurzyk – prezydenta Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości z siedzibą w Gdańsku oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami, a także Waldemara Mazana z Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości („Nowe wyzwania dla obszaru gospodarki nieruchomościami w Polsce – wybrane elementy koniecznych zmian w obszarze gospodarowania nieruchomościami w latach 2014-2020”).

Wcześniej jednak Paweł Ołubek – doradca finansowy Banku Pocztowego – przedstawiał atrakcyjne oferty tej instytucji adresowane do zarządców nieruchomości oraz wspólnot mieszkaniowych.

W części poświęconej „Dobrym praktykom w zarządzaniu zasobem publicznym” znalazły się dwa referaty. Najpierw o partnerstwie publiczno-prywatnym, jako o modelu korzystnym dla mieszkańców na przykładzie Murowanej Gośliny mówiła Violetta Szałata – kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w tamtejszym urzędzie miasta i gminy.

Z kolei Tomasz Jagusztyn-Krynicki reprezentujący Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, przedstawił przykłady współpracy w formule partnerstwa publiczno-prywatnego przy realizacjach przedsięwzięć termomodernizacyjnych budynków użyteczności publicznej.

Ważna grupa referatów nawiązywała do problematyki energooszczędności. Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii zajął się kwestią możliwości korzystania z programów pomocowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedstawił warunki techniczne, które powinni spełnić inwestorzy.

Warto przeczytać: Deregulacja – szansa czy zagrożenie?

Kazimierz Dudziński ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii wskazywał na szanse i zagrożenia jakie wynikają z postanowień Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej 2012/27/UE odnoszące się do efektywności energetycznej budynku. Klamrą spinającą ten blok stanowiły kwestie „technologii i działania dla tzw. starego budownictwa na przykładzie programów modernizacji dźwigów”, które przedstawił Tadeusz Popielas – sekretarz generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Dźwigów.

Finałowy blok „Gmina we wspólnocie mieszkaniowej” zawierał wystąpienia doświadczonych warszawskich zarządców publicznych Jarosława Kowszuka kierownika jednej z komórek Zakładu Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów („Działania priorytetowe i planowane”) oraz Grzegorza Okońskiego z Urzędu Dzielnicy Żoliborz („Tereny zewnętrzne we wspólnocie z udziałem gminy”).

Przeczytaj też: Założenia do projektu ustawy o gospodarce nieruchomościami przyjęte

Obaj panowie ponadto uczestniczyli w debacie nt. „Pełnomocnik gminy we wspólnocie mieszkaniowej – rola i kompetencje”, w której wziął też udział Waldemar Wasik ze Stowarzyszenia Zarządców Ekspert. Debatę poprowadziła red. naczelna miesięcznika „Administrator” i portalu administrator24.info.pl Sabina Augustynowicz.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Co zrobić, gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10355|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl