CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy płyty styropianowe na elewację budynku to dobry pomysł? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10731,jak-nakladac-klej-do-styropianu-plyty-styropianowe-na-elewacje
Płyty styropianowe, aby spełniły swoje funkcje wymagają odpowiedniego montażu. Nie bez znaczenia jest...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, klej do styropianu elewacyjnego,

III Forum dla Zarządców – relacja

Jacek Sawicki  |  Administrator 11/2013  |  25.10.2013  |  1
22 października w Warszawie odbyło się III Forum dla Zarządców.
22 października w Warszawie odbyło się III Forum dla Zarządców.
J.Sawicki

Redakcja miesięcznika ADMINISTRATOR oraz portalu internetowego www.administrator24.info, których wydawcą jest Grupa Medium, 22 października 2013 r. zorganizowała III Forum dla Zarządców.

Spotkanie odbywało się w warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat”. Uczestniczyli w nim reprezentanci instytucji samorządowych zajmujący się zarządzaniem zasobami publicznym oraz osoby zarządzające nieruchomościami należącymi do spółdzielni mieszkaniowych, TBS-ów i wspólnot mieszkaniowych.

Przedsięwzięciu patronował Bank Pocztowy wraz z producentem wind Euro-Dźwig oraz firmą Perseus – producentem systemów informatycznych wspomagających bieżącą pracę zarządców wspólnot mieszkaniowych.

Temat przewodni dotychczasowych edycji Forum „Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami publicznymi” dla omawianego spotkania w podtytule nawiązywał do „praktycznych aspektów prawnych i finansowych zarządzania nieruchomościami publicznymi”, których akcenty zawarte zostały w czterech blokach tematycznych: „Zarządzanie zasobem publicznym nieruchomości”, „Dobre praktyki w zarządzaniu zasobem publicznym”, „Energooszczędność” oraz „Gmina we wspólnocie mieszkaniowej”.

Wykład inauguracyjny wygłosił podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Piotr Styczeń. Dla uczestników była to dobra okazja, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki, jakimi tematami, związanymi z polityką mieszkaniową zajmuje się rząd i ministerstwo.

Wśród tematów, które poruszył minister Styczeń, warto wymienić: wpływ deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości na rynek zarządców, korzystne zjawiska w dynamice rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, historyczne znaczenie ustawy o własności lokali dla procesów własnościowych w mieszkalnictwie oraz parytety rządowe w branży mieszkaniowej, w tym także sprawy związane z przyjętą przez Sejm ustawą wprowadzającą program „Mieszkanie dla Młodych”.

Blok związany z przyszłością zawodu zarządcy po deregulacji wypełniły wystapienia Aleksandry Kurzyk – prezydenta Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości z siedzibą w Gdańsku oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami, a także Waldemara Mazana z Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości („Nowe wyzwania dla obszaru gospodarki nieruchomościami w Polsce – wybrane elementy koniecznych zmian w obszarze gospodarowania nieruchomościami w latach 2014-2020”).

Wcześniej jednak Paweł Ołubek – doradca finansowy Banku Pocztowego – przedstawiał atrakcyjne oferty tej instytucji adresowane do zarządców nieruchomości oraz wspólnot mieszkaniowych.

W części poświęconej „Dobrym praktykom w zarządzaniu zasobem publicznym” znalazły się dwa referaty. Najpierw o partnerstwie publiczno-prywatnym, jako o modelu korzystnym dla mieszkańców na przykładzie Murowanej Gośliny mówiła Violetta Szałata – kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w tamtejszym urzędzie miasta i gminy.

Z kolei Tomasz Jagusztyn-Krynicki reprezentujący Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, przedstawił przykłady współpracy w formule partnerstwa publiczno-prywatnego przy realizacjach przedsięwzięć termomodernizacyjnych budynków użyteczności publicznej.

Ważna grupa referatów nawiązywała do problematyki energooszczędności. Andrzej Rajkiewicz z Narodowej Agencji Poszanowania Energii zajął się kwestią możliwości korzystania z programów pomocowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedstawił warunki techniczne, które powinni spełnić inwestorzy.

Warto przeczytać: Deregulacja – szansa czy zagrożenie?

Kazimierz Dudziński ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii wskazywał na szanse i zagrożenia jakie wynikają z postanowień Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej 2012/27/UE odnoszące się do efektywności energetycznej budynku. Klamrą spinającą ten blok stanowiły kwestie „technologii i działania dla tzw. starego budownictwa na przykładzie programów modernizacji dźwigów”, które przedstawił Tadeusz Popielas – sekretarz generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Dźwigów.

Finałowy blok „Gmina we wspólnocie mieszkaniowej” zawierał wystąpienia doświadczonych warszawskich zarządców publicznych Jarosława Kowszuka kierownika jednej z komórek Zakładu Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów („Działania priorytetowe i planowane”) oraz Grzegorza Okońskiego z Urzędu Dzielnicy Żoliborz („Tereny zewnętrzne we wspólnocie z udziałem gminy”).

Przeczytaj też: Założenia do projektu ustawy o gospodarce nieruchomościami przyjęte

Obaj panowie ponadto uczestniczyli w debacie nt. „Pełnomocnik gminy we wspólnocie mieszkaniowej – rola i kompetencje”, w której wziął też udział Waldemar Wasik ze Stowarzyszenia Zarządców Ekspert. Debatę poprowadziła red. naczelna miesięcznika „Administrator” i portalu administrator24.info.pl Sabina Augustynowicz.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10144|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl