CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Capital Towers

Capital Towers
Capital Towers

Aby nikt nie zarzucił nam, że interesuje nas tylko Warszawa, dziś odwiedzamy Rzeszów. Na terenie stolicy Podkarpacia i największego miasta w tej części Polski trwa budowa jednego z ciekawszych kompleksów biurowo-handlowo-apartamentowych na niespotykanym dotąd poziomie.

Dynamiczny rozwój Rzeszowa

Ostatnie rankingi wskazują, że Rzeszów jest ośrodkiem rozwijającym się bardzo dynamicznie. Według miesięcznika „Forbes” miasto to zostało sklasyfikowane na czwartym miejscu w rankingu najatrakcyjniejszych miast dla biznesu.

Z kolei inne rankingi umieszczają stolicę Podkarpacia w czołówce najbezpieczniejszych oraz najbardziej przyjaznych miast w Polsce.

Wyjątkowy atut inwestycji Capital Towers stanowi jej doskonała lokalizacja. Znajduje się ona w biznesowo-rozrywkowym centrum Rzeszowa.

W tym miejscu są też m.in. Millenium Hall i obiekty Echo-Investment, co – wraz z istniejącymi już halami na Podpromiu, Hotelem Prezydenckim czy budynkiem Telewizji Polskiej – pozwala patrzeć na tę część Rzeszowa z wielkimi nadziejami.

Zobacz także: Plac Unii znowu na topie

Lokalizacja, łącząca w sobie bliskość terenów rekreacyjnych z możliwością szybkiej i wygodnej komunikacji z centrum miasta, dobry projekt, a przede wszystkim solidne wykonawstwo sprawiają, że inwestycja ta stanie się doskonałą wizytówką Rzeszowa.

Założenia Capital Towers

Capital Towers układem zabudowy została wpisana w istniejące kaskadowe ukształtowanie terenu poprzez wykorzystanie skarpy wzdłuż ul. Podwisłocze. Nawiązująca do tradycji modernizmu, a jednocześnie zachowująca własną, odrębną formę inwestycja na tle Zamku Lubomirskich robi wspaniałe wrażenie.

Capital Towers to inwestycja zakładająca wybudowanie sześciu budynków. Najwyższy z nich ma przekroczyć 80 metrów wysokości. Inwestor – Eco Energy sp. z o.o. – na razie buduje niższy z budynków. Sylwetka najwyższego obiektu tego kompleksu zarysowała się już na tle miasta.

Wieżowiec ma łączyć funkcje komercyjne z mieszkaniowymi. Dwie pierwsze kondygnacje zostaną przeznaczone na biura i punkty usługowe. Resztę budynku zajmą mieszkania i apartamenty. Eliptyczny gmach ma żelbetową konstrukcję. Jego elewacja zostanie w całości wykonana ze szkła i metalu. Budynek dzięki najwyższej klasy standardom (przeszklone ściany, schody ruchome) wyróżnia się w regionie.

Capital Towers to w głównej mierze najwyższej klasy biura, apartamenty, komfortowy hotel oraz część usługowo-handlowa wraz z centrum medycznym. W skład założenia wchodzi m.in. najwyższy budynek w Rzeszowie, liczący 25 kondygnacji (ok. 80 metrów), a także drugi, nieco niższy (18-kondygnacyjny, 54 metry wysokości), trzy budynki ośmiokondygnacyjne i jeden – czterokondygnacyjny.

Przeczytaj: Hanza Tower – wizytówką Szczecina?

Capital Towers ma 95 000 m² powierzchni całkowitej. Część biurowo-handlowo-hotelowa zajmuje 65 000 m², a 30 000 m² przeznaczono na 300 apartamentów. Największy z nich będzie miał powierzchnię 229 m². Wieże Capital Towers to budynki inteligentne, wykorzystujące energię odnawialną. To również pierwszy w Rzeszowie biurowiec klasy A.

Zaprojektowana zabudowa tworzy zespół pomieszczeń apartamentowo-biurowych o czytelnym rozgraniczeniu poszczególnych stref. Wszystkie sekcje mieszkalne będą miały niezależne wejścia z nowoczesnym, reprezentacyjnym hallem i klatką schodową.

WARTO ZOBACZYĆ

Powstaje pierwszy w Polsce Miejski Budynek Jutra 2030

Normalizacja w obszarze Facility Management

Budynek A to 18 kondygnacji i 116 przestronnych apartamentów (z możliwością ich łączenia), które mają od 34 do 230 m² powierzchni. Budynek B2 i D to po osiem kondygnacji i 89 przestronnych apartamentów od powierzchni od 42 do 127 m². Apartamenty wyróżniają się panoramicznymi oknami oraz miejscami parkingowymi w garażu podziemnym.

Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku A, najwyższym budynku mieszkalnym w tym rejonie. W obiekcie tym w każdym z lokali będzie klimatyzacja, dostęp do mediów poprzez sieć światłowodową, rekuperatory, system odzysku ciepła oraz panoramiczne szyby, stanowiące zewnętrzną cześć elewacji budynku, co przy jego położeniu w centrum miasta daje zachwycający widok na całą okolicę.

Na ostatnich piętrach (szesnastym i siedemnastym) znajdą się ekskluzywne apartamenty, do których można będzie dojechać przeszkloną windą. Zainstalowane będą w nim systemy inteligentnego sterowania lokalem, a na obszernych tarasach znajdziemy jacuzzi. Gwarancją prywatności są specjalne kody zabezpieczające, które uniemożliwią dostęp osobom z zewnątrz.

W budynkach zainstalowane będą systemy inteligentnego sterowania apartamentami. Nad bezpieczeństwem lokatorów będą czuwali pracownicy recepcji, którzy nie tylko będą kontrolować wchodzące do budynku osoby, lecz także służyć radą i pomocą właścicielom oraz osobom odwiedzającym (np. w zakresie zamówienia taksówki, udzielania informacji o wydarzeniach kulturalnych, telefonach pomocniczych, zgłaszania awarii). Cały kompleks będzie miał zintegrowane karty do wjazdów na parking podziemny oraz wejścia na teren obiektu.

Planowana powierzchnia hotelowa liczyć będzie ok. 5000 m². Położenie hotelu pozwala na łatwy dostęp do fitness i SPA. Część handlowo-usługowa położona jest przy ruchliwej Trasie Zamkowej, co zapewnia nieograniczoną liczbę potencjalnych użytkowników.

Wiosną 2014 r. ECO Energy Sp. z o.o. planuje przystąpienie do realizacji kolejnych etapów inwestycji Capital Towers, budynków mieszkalnych oraz usługowych. Na hucz­ne otwarcie tego założenia jednak jeszcze ­musimy poczekać. Zaplanowano je na 2016 rok.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przegląd budynku - pobierz bezpłatnie gotową dokumentację »

prawo budowlaneProtokół kontroli kanałów spalinowych, protokół odbioru robót przy odstąpieniu od umowy, uniwersalny protokół przekazania nieruchomości, protokół kontroli obowiązkowej po zakończonej budowie lub... Chcę pobrać »


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17326|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10814|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10388|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl