CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Capital Towers

Capital Towers
Capital Towers

Aby nikt nie zarzucił nam, że interesuje nas tylko Warszawa, dziś odwiedzamy Rzeszów. Na terenie stolicy Podkarpacia i największego miasta w tej części Polski trwa budowa jednego z ciekawszych kompleksów biurowo-handlowo-apartamentowych na niespotykanym dotąd poziomie.

Dynamiczny rozwój Rzeszowa

Ostatnie rankingi wskazują, że Rzeszów jest ośrodkiem rozwijającym się bardzo dynamicznie. Według miesięcznika „Forbes” miasto to zostało sklasyfikowane na czwartym miejscu w rankingu najatrakcyjniejszych miast dla biznesu.

Z kolei inne rankingi umieszczają stolicę Podkarpacia w czołówce najbezpieczniejszych oraz najbardziej przyjaznych miast w Polsce.

Wyjątkowy atut inwestycji Capital Towers stanowi jej doskonała lokalizacja. Znajduje się ona w biznesowo-rozrywkowym centrum Rzeszowa.

W tym miejscu są też m.in. Millenium Hall i obiekty Echo-Investment, co – wraz z istniejącymi już halami na Podpromiu, Hotelem Prezydenckim czy budynkiem Telewizji Polskiej – pozwala patrzeć na tę część Rzeszowa z wielkimi nadziejami.

Zobacz także: Plac Unii znowu na topie

Lokalizacja, łącząca w sobie bliskość terenów rekreacyjnych z możliwością szybkiej i wygodnej komunikacji z centrum miasta, dobry projekt, a przede wszystkim solidne wykonawstwo sprawiają, że inwestycja ta stanie się doskonałą wizytówką Rzeszowa.

Założenia Capital Towers

Capital Towers układem zabudowy została wpisana w istniejące kaskadowe ukształtowanie terenu poprzez wykorzystanie skarpy wzdłuż ul. Podwisłocze. Nawiązująca do tradycji modernizmu, a jednocześnie zachowująca własną, odrębną formę inwestycja na tle Zamku Lubomirskich robi wspaniałe wrażenie.

Capital Towers to inwestycja zakładająca wybudowanie sześciu budynków. Najwyższy z nich ma przekroczyć 80 metrów wysokości. Inwestor – Eco Energy sp. z o.o. – na razie buduje niższy z budynków. Sylwetka najwyższego obiektu tego kompleksu zarysowała się już na tle miasta.

Wieżowiec ma łączyć funkcje komercyjne z mieszkaniowymi. Dwie pierwsze kondygnacje zostaną przeznaczone na biura i punkty usługowe. Resztę budynku zajmą mieszkania i apartamenty. Eliptyczny gmach ma żelbetową konstrukcję. Jego elewacja zostanie w całości wykonana ze szkła i metalu. Budynek dzięki najwyższej klasy standardom (przeszklone ściany, schody ruchome) wyróżnia się w regionie.

Capital Towers to w głównej mierze najwyższej klasy biura, apartamenty, komfortowy hotel oraz część usługowo-handlowa wraz z centrum medycznym. W skład założenia wchodzi m.in. najwyższy budynek w Rzeszowie, liczący 25 kondygnacji (ok. 80 metrów), a także drugi, nieco niższy (18-kondygnacyjny, 54 metry wysokości), trzy budynki ośmiokondygnacyjne i jeden – czterokondygnacyjny.

Przeczytaj: Hanza Tower – wizytówką Szczecina?

Capital Towers ma 95 000 m² powierzchni całkowitej. Część biurowo-handlowo-hotelowa zajmuje 65 000 m², a 30 000 m² przeznaczono na 300 apartamentów. Największy z nich będzie miał powierzchnię 229 m². Wieże Capital Towers to budynki inteligentne, wykorzystujące energię odnawialną. To również pierwszy w Rzeszowie biurowiec klasy A.

Zaprojektowana zabudowa tworzy zespół pomieszczeń apartamentowo-biurowych o czytelnym rozgraniczeniu poszczególnych stref. Wszystkie sekcje mieszkalne będą miały niezależne wejścia z nowoczesnym, reprezentacyjnym hallem i klatką schodową.

WARTO ZOBACZYĆ

Powstaje pierwszy w Polsce Miejski Budynek Jutra 2030

Normalizacja w obszarze Facility Management

Budynek A to 18 kondygnacji i 116 przestronnych apartamentów (z możliwością ich łączenia), które mają od 34 do 230 m² powierzchni. Budynek B2 i D to po osiem kondygnacji i 89 przestronnych apartamentów od powierzchni od 42 do 127 m². Apartamenty wyróżniają się panoramicznymi oknami oraz miejscami parkingowymi w garażu podziemnym.

Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku A, najwyższym budynku mieszkalnym w tym rejonie. W obiekcie tym w każdym z lokali będzie klimatyzacja, dostęp do mediów poprzez sieć światłowodową, rekuperatory, system odzysku ciepła oraz panoramiczne szyby, stanowiące zewnętrzną cześć elewacji budynku, co przy jego położeniu w centrum miasta daje zachwycający widok na całą okolicę.

Na ostatnich piętrach (szesnastym i siedemnastym) znajdą się ekskluzywne apartamenty, do których można będzie dojechać przeszkloną windą. Zainstalowane będą w nim systemy inteligentnego sterowania lokalem, a na obszernych tarasach znajdziemy jacuzzi. Gwarancją prywatności są specjalne kody zabezpieczające, które uniemożliwią dostęp osobom z zewnątrz.

W budynkach zainstalowane będą systemy inteligentnego sterowania apartamentami. Nad bezpieczeństwem lokatorów będą czuwali pracownicy recepcji, którzy nie tylko będą kontrolować wchodzące do budynku osoby, lecz także służyć radą i pomocą właścicielom oraz osobom odwiedzającym (np. w zakresie zamówienia taksówki, udzielania informacji o wydarzeniach kulturalnych, telefonach pomocniczych, zgłaszania awarii). Cały kompleks będzie miał zintegrowane karty do wjazdów na parking podziemny oraz wejścia na teren obiektu.

Planowana powierzchnia hotelowa liczyć będzie ok. 5000 m². Położenie hotelu pozwala na łatwy dostęp do fitness i SPA. Część handlowo-usługowa położona jest przy ruchliwej Trasie Zamkowej, co zapewnia nieograniczoną liczbę potencjalnych użytkowników.

Wiosną 2014 r. ECO Energy Sp. z o.o. planuje przystąpienie do realizacji kolejnych etapów inwestycji Capital Towers, budynków mieszkalnych oraz usługowych. Na hucz­ne otwarcie tego założenia jednak jeszcze ­musimy poczekać. Zaplanowano je na 2016 rok.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18961|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12148|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11545|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl