CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

W korzystaniu z Internetu Polska poniżej unijnej średniej

r ex  |  23.12.2013  |  1
W korzystaniu z Internetu Polska poniżej unijnej średniej
W korzystaniu z Internetu Polska poniżej unijnej średniej

Prawie cztery piąte gospodarstw domowych w UE (79 proc.) miało w 2013 roku dostęp do Internetu, w tym 76 proc. – do szerokopasmowego, podał Eurostat. W Polsce wskaźniki te wynoszą według unijnego urzędu statystycznego odpowiednio 72 proc. i 69 proc. Dla porównania: w 2007 w Unii możliwość korzystania z Internetu miało 55 proc. gospodarstw, szerokopasmowego – 42 proc.

Większość mieszkańców UE korzysta z Internetu regularnie: 62 proc. codziennie lub prawie codziennie, a dalsze 10 proc. co najmniej raz w tygodniu, lecz nie codziennie. Natomiast 21 proc. ankietowanych w 2013 roku przyznało, że jeszcze nie korzystało z Internetu (w 2007 roku wskaźnik ten wynosił 37 proc.).

Przeczytaj: Wzrost produkcji w budownictwie w Polsce, spadek w UE

Jak na tym tle wypada Polska? Codziennie lub niemal codziennie sięga po Internet 47 proc. mieszkańców, co najmniej raz tygodniu, lecz nie codziennie – 13 proc. Natomiast nigdy jeszcze nie skorzystało z tego udogodnienia 32 proc. Badania Eurostatu uwzględniały gospodarstwa z przynajmniej jedną osobą w wieku 16 do 74 lat oraz pojedyncze osoby w tym samym przedziale wiekowym.

Przez Internet komunikowało się z władzami lub instytucjami publicznymi (E-Government) w 2013 roku 41 proc. objętych badaniami mieszkańców Unii; w Polsce – 23 proc. Zainteresowani podawali następujące powody takiej formy kontaktu: zeznanie podatkowe (44 proc.), wniosek o wydanie osobistych dokumentów (20 proc.), wniosek o świadczenie socjalne (16 proc.), zapisanie się na wyższą uczelnię (9 proc.).

W Polsce Internet do składania zeznań podatkowych wykorzystuje 51 proc. osób komunikujących się za pośrednictwem tego medium z władzami lub instytucjami publicznymi, tj. więcej niż wynosi średnia dla UE (44 proc.). Dokumenty załatwia w ten sposób 9 proc., wysyła wnioski o świadczenia socjalne 3 proc., a zapisuje się na studia 6 proc.

Warto zobaczyć: Trzy czwarte firm w UE ma stronę internetową; w Polsce 66 proc.

Najwyższym wskaźnikiem gospodarstw z dostępem do Internetu w 2013 roku mogą pochwalić się: Holandia (95 proc. ogółu gospodarstw), Luksemburg (94 proc.) oraz Dania i Szwecja (93 proc.) natomiast najniższym: Bułgaria (54 proc.), Grecja (56 proc.) i Rumunia (58 proc.).

Dostęp do - zapewniającego szybszą transmisję danych – Internetu szerokopasmowego miała w 2013 roku co najmniej połowa gospodarstw w każdym państwie członkowskim. Liderzy w tej klasyfikacji to Finlandia (88 proc.), Dania, Holandia, Szwecja (dane za 2012 rok),  Wlk. Brytania (87 proc.) i Niemcy (85 proc.) Największy odsetek osób korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie w Danii (84 proc.), Holandii (83 proc.), Luksemburgu (82 proc.), Szwecji (81 proc.), Finlandii (80 proc.) oraz w Wlk. Brytanii (78 proc.).

Zobacz także: Ponad 25 mld zł z UE na rewitalizację polskich miast

Ponad połowa osób w Danii (85 proc.), Holandii (79 proc.), Szwecji (78 proc.), Finlandii (69 proc.), Francji (60 proc.), Luksemburgu (56 proc.), Austrii (54 proc.) i Słowenii (52 proc.) podała, że korzystają z Internetu do kontaktów z władzami lub instytucjami publicznymi.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak łatwo naprawić dach pokryty papą? »

Masz problem z odczytem wodomierzy u lokatorów?

naprawa dachu papą odczyt liczników wody
Czy można naprawić mniejsze i większe defekty dachu bez korzystania z usług specjalistycznej ekipy? Czy też konieczna będzie wymiana całego... czytam więcej »

Jak ciężko jest zrobić spis liczników zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Możemy na szczęście sobie pomóc, dzięki czemu znacznie przyśpieszymy czas ... czytam więcej»


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »

Dlaczego warto wiedzieć więcej o zarządzaniu nieruchomościami »

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Studia dla zarządców Nieprzyjemny zapach z kanalizacji
Zarządzanie nieruchomościami ma charakter interdyscyplinarny. Doradztwo, planowanie i nadzorowanie to tylko niektóre ... Czytam więcej »

Neprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... czytam więcej»


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić (...) ... Czytam więcej »

Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10654|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10227|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl