administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

FIRMA BMETERS BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości BMETERS POLSKA na Seminariach Rynku Nieruchomości

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

BMETERS POLSKA bierze udział w Seminariach Rynku Nieruchomości organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

FIRMA BMETERS Jak rozliczyć ciepło w sytuacji, gdy ciepłomierz uległ awarii

Jak rozliczyć ciepło w sytuacji, gdy ciepłomierz uległ awarii Jak rozliczyć ciepło w sytuacji, gdy ciepłomierz uległ awarii

Czasami zdarza się, że ciepłomierz nie nalicza prawidłowo. Przyczyną błędnych pomiarów mogą być zatrzymanie przetwornika przepływu z powodu nagromadzenia się zanieczyszczeń, uszkodzenie mechaniczne, nieprawidłowy...

Czasami zdarza się, że ciepłomierz nie nalicza prawidłowo. Przyczyną błędnych pomiarów mogą być zatrzymanie przetwornika przepływu z powodu nagromadzenia się zanieczyszczeń, uszkodzenie mechaniczne, nieprawidłowy montaż czy nieprawidłowy dobór urządzenia.

FIRMA BMETERS Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu Ciepło i tanio, czyli jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.

Moda czy ekonomia, czyli dlaczego warto oszczędzać wodę

FIRMA BMETERS | 2019-05-20
Moda czy ekonomia, czyli dlaczego warto oszczędzać wodę
BMETERS POLSKA

Moda czy ekonomia, czyli dlaczego warto oszczędzać wodę


BMETERS POLSKA

Oszczędzanie wody to temat szczególnie bliski nie tylko tym, którzy dbają o ekologię, ale również z uwagą kontrolują wydatki i kierują się pobudkami czysto ekonomicznymi.

Statystycznie jedna osoba zużywa dziennie prawie 150 litrów wody, z czego znaczna część jest marnowana, a wraz z nią odpływają nasze pieniądze.

Okazuje się, że wystarczy jedynie zmienić codzienne przyzwyczajenia i nawyki, by znacznie zredukować wielkość miesięcznych rachunków za wodę.

Na oszczędzanie wody zaczęto zwracać szczególną uwagę w 1992 r., kiedy na Szczycie Ziemi ONZ ustanowiła 22 marca Światowym Dniem Wody.

Uznano za konieczne podjęcie tej inicjatywy, ponieważ globalne zasoby wody słodkiej wynoszą zaledwie 3%, a ich odnawialność nie jest w stanie sprostać postępującemu rozwojowi naszej cywilizacji.

Woda oznacza życie, lecz dostęp do jej słodkich zasobów w wielu częściach świata jest ograniczony – od lat zwraca na to uwagę m.in. Polska Akcja Humanitarna.

Tymczasem kraje rozwinięte stają przed zupełnie innym problemem, polegającym na takim zarządzaniu zasobami wody, by ograniczać jej zużycie i zanieczyszczenie. Czytaj dalej na ten temat »

Sytuacja w Polsce

„Mamy tyle wody, ile jest w Egipcie i mniej niż Hiszpania, która jest uważana w Europie za kraj praktycznie pozbawiony wody" – powiedział wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Z danych Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej wynika, że zasoby wody przypadające na każdego mieszkańca Polski wynoszą średnio ok. 1580 m³ na rok, podczas gdy średnie zasoby na jednego mieszkańca Europy to ok. 4560 m³.

Mamy więc dużo mniejsze zasoby wody na jednego mieszkańca kraju, niż średnia europejska. Sytuacja ta jest konsekwencją zaniedbań w polityce wewnętrznej kraju w obszarze gospodarowania zasobami naturalnymi.

Szukasz sposobów na oszczędzanie wody? Zadzwoń - 71 388 90 83.

Mamy za sobą wiele lat melioracji, osuszania bagien i wycinania lasów w nieodpowiednich miejscach. Powinniśmy przeprowadzać proces renaturalizacji, aby wodę zatrzymać w tych miejscach, gdzie przez lata była ona przetrzymywana w sposób naturalny. W Polsce osuszaliśmy bagniska, a to był świetny rezerwuar wody" – zauważył minister. Związane z tym będą duże inwestycje na terenie całego kraju. Czytaj dalej na ten temat »

Kto na tym korzysta

Świadome zarządzanie zasobami wody przez gospodarki państw przekłada się na skalę globalną i pozwala na realną ochronę tego bezcennego zasobu naszej planety.

Jednak to co globalne, bierze się z działań lokalnych, a więc z gospodarowania wodą na poziomie województw, miast, instytucji i gospodarstw domowych. Każdy z nas przyczynia się do zużycia wody.

Według danych GUS z 2011 r. średnie zużycie w gospodarstwach domowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wynosiło w polskich miastach blisko 100 l dziennie. Obowiązujące Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 r. określa przeciętną normę zużycia wody na mieszkańca w gospodarstwie domowym na poziomie 140–160 l na dobę.

Jak podaje portal www.cena-wody.pl średnia cena wody wraz z odprowadzeniem ścieków na osobę wynosi 11,13 zł za 1000 l i z roku na rok rośnie. Nietrudno zatem wyobrazić sobie, że użytkowanie wody z rozwagą, przyniesie korzyści nie tylko środowisku, ale też zapewni znaczącą oszczędność naszemu portfelowi.

O tym jak łatwo jest marnować wodę, świadczą proste przeliczenia. Przyjmuje się, że ze standardowych baterii łazienkowych przy pełnym otwarciu wypływa ok. 15 l wody na minutę.

Jeśli przykręcimy kran, ten przepływ zmniejszy się do ok. 10 l na minutę, co oznacza, że poświęcając dziennie ok. 5 minut na mycie zębów, możemy zużyć ok. 50 l wody. Dla porównania, 50 l wody mieści się w prawie 34 wypełnionych butelkach 1,5 litrowych. Wystarczy więc tylko pamiętać o zakręceniu kranu na czas 5 minut i już zaczynamy oszczędzać. Czytaj dalej na ten temat »

Dobry nawyk

Przede wszystkim powinniśmy wyrobić w sobie nawyk myślenia o ekonomicznym korzystaniu z wody w codziennych czynnościach. Zęby możemy płukać wodą z kubka, dzięki temu zużyjemy jej praktycznie tylko tyle, ile mieści się w kubku.

Jeśli zamiast kąpieli w wannie, która ma zwykle pojemność ok. 200 l wybierzemy szybki prysznic, zużyjemy tylko ok. 40–60 l. W oszczędzaniu wody pomaga nam też coraz więcej popularnych urządzeń.

Pralki i zmywarki mają programy ECO, które pozwalają na kilkukrotnie mniejsze zużycie wody. Naszą rolą jest jedynie pamiętanie o tej funkcji oraz o tym, by korzystać z urządzeń tylko wówczas, gdy zostaną w całości wypełnione naczyniami lub praniem.

Nie przepłacaj za wodę! Zadzwoń - 71 388 90 83.

Prawie 20 proc. zużywanej dziennie wody pochłaniają urządzenia sanitarne. Jedna osoba w ciągu dnia zużywa na tę czynność 15–30 litrów. Dlatego bardzo rozsądnym rozwiązaniem są spłuczki posiadające dwustopniową regulację spłukiwania, czyli mniejszy i większy przycisk.

W zależności od potrzeby możemy wybrać zużycie wody. Standardowe spłuczki mają zwykle pojemność 6 l, ale dzięki regulacji jednorazowo możemy zredukować zużycie wody o połowę. Dla porównania spłuczki starego typu, jednorazowo zużywają nawet 10 l wody.

Równie oszczędnym rozwiązaniem są baterie, które zamiast dwóch kurków mają jedną głowicę z regulowanym przepływem wody. Dzięki temu zaoszczędzamy czas, który zwykle jest potrzeby, aby ustawić temperaturę wody za pomocą dwóch kurków i możemy tym samym kontrolować przepływ wody.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest również bateria z termostatem, która automatycznie reguluje temperaturę wody, przez co jej zużycie jest jeszcze mniejsze.

Jeśli dodatkowo wyposażymy baterie w perlatory, czyli małe sitka napowietrzające strumień wody, możemy zredukować zużycie z 15 l do 4,5–8 l na minutę. Ponieważ perlator zwiększa wydajność strumienia wody, nie utracimy komfortu związanego z użytkowaniem wody, a jednocześnie będziemy ją oszczędzać. Czytaj dalej na ten temat »

Szczelność instalacji

Popularnym powodem niekontrolowanego zużycia wody, jest nieszczelność instalacji wodnej. Jeśli z cieknącego kranu spada jedna kropla wody na sekundę, po 24 godzinach zbierze się 16,8 litra, a po miesiącu już 504 l – to 2,5 wypełnione wodą 200 litrowe wanny.

Cienki strumyk wody o grubości 1 milimetra płynący nieprzerwanie z uszkodzonej spłuczki, może doprowadzić do utraty nawet 800 l wody rocznie. Nie zawsze jednak uszkodzenia instalacji są widoczne, dlatego warto sprawdzić szczelność poprzez prostą kontrolę stanu wodomierza.

Wystarczy spisać stan wodomierza, po czym przez np. 3h nie korzystać z wody i dokonać kolejnego odczytu. Jeśli po tym czasie wskazanie wodomierza się nie zmieni, to znaczy że instalacja jest szczelna i nie mamy się czym martwić.

„Jeśli jednak pojawi się różnica w odczycie, powinniśmy wezwać hydraulika i szybko zlokalizować nieszczelne miejsca" – tłumaczy Marcin Piecyk, dyrektor handlowy BMETERS Polska sp. z o.o. Czytaj dalej na ten temat »

Bardzo prostym sposobem na oszczędzanie wody, jest również jej gromadzenie. Gospodarstwa domowe, które mają taką możliwość, mogą zbierać deszczówkę i używać jej do podlewania roślin bądź mycia samochodu.

W domu i mieszkaniu możemy tak zaplanować codzienne czynności, by użytkować jak najmniej wody np. myć ręcznie naczynia w zlewie wypełnionym wodą z płynem, a tylko spłukiwać je pod bieżącą wodą.

Warto dodać, że wraz z użytkowaniem wody ciepłej ponosimy też koszty jej ogrzewania, co może powodować dodatkowe straty lub oszczędności. Dlatego dbając o dobro środowiska i zasobność portfela, warto wykazać się pomysłowością w oszczędzaniu i rozsądkiem w korzystaniu z wody. Czytaj dalej na ten temat »

BMETERS POLSKA
SP. Z O.O.

ul. Główna 60
51-188 Psary k. Wrocławia
tel. 71 388 90 83
faks 71 387 15 37
biuro@bmeters.pl
www.bmeters.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • zbm zbm, 02.02.2015r., 18:00:13 Kto na tym korzysta?-Dostawca ciepła-mniej przesyła, za to drożej sobie liczy za m3 ogrzanej wody , dodatkowo wyższe opłaty tzw "stałe",-czyli przesył, eksploatacja itd..itd.Wielkie oszustwo , a ludzi za to płaca-komitywa-producentów "gadzhttp://www.migrant.info.pl/zezwolenie-na-pobyt-czasowy.htmltów z dostawcą energii, ot !

Powiązane

Schindler Polska Sp. z o.o. Modernizacja dźwigów w spółdzielni mieszkaniowej przy współpracy z Schindler Polska

Modernizacja dźwigów w spółdzielni mieszkaniowej przy współpracy z Schindler Polska Modernizacja dźwigów w spółdzielni mieszkaniowej przy współpracy z Schindler Polska

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Ewą Hardek, Zastępcą Prezesa Zarządu Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ds. Remontów i Inwestycji.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Ewą Hardek, Zastępcą Prezesa Zarządu Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ds. Remontów i Inwestycji.

FLAME PROTECT KOMPLEKSOWE USŁUGI BHP I PPOŻ. S.C. Pełna ochrona przeciwpożarowa Państwa budynku? Tylko z Flame Protect!

Pełna ochrona przeciwpożarowa Państwa budynku? Tylko z Flame Protect! Pełna ochrona przeciwpożarowa Państwa budynku? Tylko z Flame Protect!

Bezpieczeństwo pożarowe nieruchomości to obowiązek, ale też troska zarządców i właścicieli. W czasach, gdy coraz częściej przekazujemy zadania wcześniej realizowane przez człowieka automatycznym systemom,...

Bezpieczeństwo pożarowe nieruchomości to obowiązek, ale też troska zarządców i właścicieli. W czasach, gdy coraz częściej przekazujemy zadania wcześniej realizowane przez człowieka automatycznym systemom, podejście do zabezpieczenia pożarowego musi zostać unowocześnione. Można to zrobić rękoma specjalistów z firmy Flame Protect, zajmujących się współpracą w zakresie usług przeciwpożarowych i BHP z zarządcami budynków, m.in. przedsiębiorstw czy wspólnot mieszkaniowych.

DomBest Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7 Koszty i monitorowanie mediów pod kontrolą 24/7

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i...

Z platformą dla zarządcy masz dostęp do zawsze aktualnych informacji o zużyciu mediów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zapomnij o problematycznych odczytach raz/dwa w roku i czekaniu na rozliczenia. Teraz możesz kontrolować zużycie mediów w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca.

Venture Industries Group Inteligentny system zarządzania jakością powietrza

Inteligentny system zarządzania jakością powietrza Inteligentny system zarządzania jakością powietrza

VentureWISE to inteligentny system monitorujący jakość powietrza w domu. Jego montaż jest prosty i bezinwazyjny, ponieważ działanie tego rozwiązania opiera się na połączeniu bezprzewodowym. Dzięki temu...

VentureWISE to inteligentny system monitorujący jakość powietrza w domu. Jego montaż jest prosty i bezinwazyjny, ponieważ działanie tego rozwiązania opiera się na połączeniu bezprzewodowym. Dzięki temu instalację może wykonać sam użytkownik.

DomBest Twój zdalny zespół księgowy!

Twój zdalny zespół księgowy! Twój zdalny zespół księgowy!

Czy czujesz się zagubiony w gąszczu obowiązków związanych z księgowością nieruchomości? Ciągłe zmiany przepisów, skomplikowane rozliczenia i rosnące oczekiwania mieszkańców mogą spędzać Ci sen z powiek....

Czy czujesz się zagubiony w gąszczu obowiązków związanych z księgowością nieruchomości? Ciągłe zmiany przepisów, skomplikowane rozliczenia i rosnące oczekiwania mieszkańców mogą spędzać Ci sen z powiek. DomBest staje u Twego boku, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie księgowości, które pozwolą Ci skupić się na tym, co najważniejsze - rozwoju Twojej działalności.

ECO24 Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów

Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów Top 10 eleganckich stacji do segregacji odpadów

Selektywna zbiórka śmieci w przestrzeni publicznej i wewnątrz budynków to nie chwilowy trend. Zgodnie z obowiązującym prawem stanowi jeden z podstawowych obowiązków każdego z nas. Pozwala bowiem ograniczyć...

Selektywna zbiórka śmieci w przestrzeni publicznej i wewnątrz budynków to nie chwilowy trend. Zgodnie z obowiązującym prawem stanowi jeden z podstawowych obowiązków każdego z nas. Pozwala bowiem ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, zwiększa procent odzyskiwania odpadów i umożliwia redukcję gazów cieplarnianych.

Manage Prosta Spółka Akcyjna Konfiguracja Systemu CRM do Zarządzania Nieruchomościami

Konfiguracja Systemu CRM do Zarządzania Nieruchomościami Konfiguracja Systemu CRM do Zarządzania Nieruchomościami

W dynamicznym świecie biznesowym, który nas otacza, gdzie tempo pracy jest szybkie, a konkurencja zacięta, skuteczne zarządzanie wymaga nowoczesnych narzędzi. Systemy CRM (Customer Relationship Management)...

W dynamicznym świecie biznesowym, który nas otacza, gdzie tempo pracy jest szybkie, a konkurencja zacięta, skuteczne zarządzanie wymaga nowoczesnych narzędzi. Systemy CRM (Customer Relationship Management) stają się kluczowym elementem w efektywnym zarządzaniu nieruchomościami, umożliwiając profesjonalne kontrolowanie tego co dzieje się w Twojej firmie. Jednak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał systemu CRM w branży nieruchomości, konieczne jest szybkie i efektywne dostosowanie go do konkretnych...

XTB Polska Czym jest ETF?

Czym jest ETF? Czym jest ETF?

Wiele osób, które myśli o rozpoczęciu przygody z inwestowaniem, ma jeden podstawowy problem. Nawet jeśli już założą konto maklerskie i poświęcą czas na naukę, przychodzi czas na podjęcie decyzji inwestycyjnej....

Wiele osób, które myśli o rozpoczęciu przygody z inwestowaniem, ma jeden podstawowy problem. Nawet jeśli już założą konto maklerskie i poświęcą czas na naukę, przychodzi czas na podjęcie decyzji inwestycyjnej. Teraz jednak ta bariera znacznie się zmniejsza dzięki ETF-om. Czym jest ETF? I dlaczego warto rozważyć inwestycję w ETF?

Anna Ruszczak Inwestycje w retencję wodną

Inwestycje w retencję wodną Inwestycje w retencję wodną

2 marca 2023 r. w Warszawie odbyła się konferencja „Zatrzymaj wodę – efekty wdrażania działań zwiększających retencję wodną w Polsce”. Miała ona na celu przedstawienie wstępnych wyników i szczegółowych...

2 marca 2023 r. w Warszawie odbyła się konferencja „Zatrzymaj wodę – efekty wdrażania działań zwiększających retencję wodną w Polsce”. Miała ona na celu przedstawienie wstępnych wyników i szczegółowych rozwiązań wspierających realizację planu reagowania na niedobór wody (PPNW). PPNW zakłada podwojenie zasobów wodnych kraju do 2030 roku.

FIRMA BMETERS Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie Relacja z konferencji Bmeters w Krakowie

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator...

Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator spotkania – BMETERS Polska wraz parterami – firmami Grundfos i Alter SA oraz Politechniką Wrocławską – na miejsce konferencji wybrali siedzibę krakowskiej spółki Miastoprojekt.

FIRMA BMETERS, Redakcja Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

10 czerwca br. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przed spalinami w budynkach wielolokalowych".

Krzysztof Cichowski Rozliczanie ciepłej wody z mieszkańcem przy „zerowym” zużyciu

Rozliczanie ciepłej wody z mieszkańcem przy „zerowym” zużyciu Rozliczanie ciepłej wody z mieszkańcem przy „zerowym” zużyciu

Autor na bazie wątpliwości interpretacyjnych przesłanek prawnych dla przedstawionego stanu sytuacyjnego wyjaśnia sposób dokonywania rozliczeń kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Autor na bazie wątpliwości interpretacyjnych przesłanek prawnych dla przedstawionego stanu sytuacyjnego wyjaśnia sposób dokonywania rozliczeń kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej.

FIRMA BMETERS Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne Picie wody prosto z kranu jest ryzykowne

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie...

Mimo, że woda produkowana przez przedsiębiorstwa wodociągowe jest zdatna do picia, specjaliści BMETERS, jako przedstawiciele firmy nie tylko sprzedającej, ale też serwisującej wodomierze, odradzają picie „kranówki”. Z ich doświadczenia wynika, że woda, która płynie z kranów może być poważnie zanieczyszczona.

FIRMA BMETERS Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN Wodomierz BMETERS w Dzień Dobry TVN

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali...

Wodomierz BMETERS pojawił się w materiale Dzień Dobry TVN. Dziennikarze programu sprawdzali, co jest bardziej ekonomiczne - zmywanie naczyń ręcznie czy w zmywarce. Efekty testu porównawczego sprawdzali na wodomierzu BMETERS. Okazało się, że podczas zmywania ręcznego zużyto 36 litrów wody, a podczas mycia w zmywarce - tylko 14 litrów. Wodomierz bardzo precyzyjnie pokazał tę różnicę.

mgr inż. Ryszard Niedźwiecki Rozliczanie wody we wspólnocie mieszkaniowej

Rozliczanie wody we wspólnocie mieszkaniowej Rozliczanie wody we wspólnocie mieszkaniowej

Zbliża się okres wykonywania rozliczeń rocznych we wspólnotach mieszkaniowych i przedstawienia sprawozdań ze swojej pracy przez zarządy. Publikacja ukazuje metodykę okresowego rozliczania kosztów zużytej...

Zbliża się okres wykonywania rozliczeń rocznych we wspólnotach mieszkaniowych i przedstawienia sprawozdań ze swojej pracy przez zarządy. Publikacja ukazuje metodykę okresowego rozliczania kosztów zużytej wody we wspólnotach mieszkaniowych

Hydropath Osady mineralne i korozja w instalacjach wodnych budynków. Jak rozwiązać problem?

Osady mineralne i korozja w instalacjach wodnych budynków. Jak rozwiązać problem? Osady mineralne i korozja w instalacjach wodnych budynków. Jak rozwiązać problem?

Inwestorzy oraz właściciele i zarządcy budynków planują wymianę lub modernizację instalacji wodociągowych najczęściej ze względu na spadek ciśnienia przepływu wody lub wycieki spowodowane korozją.

Inwestorzy oraz właściciele i zarządcy budynków planują wymianę lub modernizację instalacji wodociągowych najczęściej ze względu na spadek ciśnienia przepływu wody lub wycieki spowodowane korozją.

Waldemar Joniec Urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody – zestawy hydroforowe

Urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody – zestawy hydroforowe Urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody – zestawy hydroforowe

Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz większego...

Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz większego znaczenia nabiera energoefektywność systemów i instalacji wodociągowych. Oszczędność energii to nie tylko dobrze dobrane przewody i armatura, ale również optymalny dobór i prawidłowa eksploatacja pomp.

Jerzy Kosieradzki Wymiana instalacji wod-kan w budynkach wielorodzinnych

Wymiana instalacji wod-kan w budynkach wielorodzinnych Wymiana instalacji wod-kan w budynkach wielorodzinnych

Jedna z operacji, którą muszą wykonać administratorzy, a która nie należy ani do łatwych, ani do przyjemnych, jest wymiana instalacji wod-kan. W budynkach, w których rury prowadzone są w szachtach instalacyjnych,...

Jedna z operacji, którą muszą wykonać administratorzy, a która nie należy ani do łatwych, ani do przyjemnych, jest wymiana instalacji wod-kan. W budynkach, w których rury prowadzone są w szachtach instalacyjnych, zadanie wymiany rur jest prostsze niż w budynkach, w których wszystkie rury ukryte są w ścianach. Nie zmienia to jednak faktu, że do operacji wymiany rur wodociągowych i kanalizacyjnych należy się dobrze przygotować, aby była ona znośna dla lokatorów i nie zaburzała ich życia w stopniu większym...

mgr inż. Bożena Blum Ciepła woda użytkowa

Ciepła woda użytkowa Ciepła woda użytkowa

Instalacja ciepłej wody użytkowej musi zapewniać mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo sanitarne użytkowania przy realnych kosztach eksploatacji oraz spełniać wszelkie wymogi prawa.

Instalacja ciepłej wody użytkowej musi zapewniać mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo sanitarne użytkowania przy realnych kosztach eksploatacji oraz spełniać wszelkie wymogi prawa.

Anna Ruszczak news Rządowy Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Rządowy Program przeciwdziałania niedoborowi wody Rządowy Program przeciwdziałania niedoborowi wody

Rada Ministrów 22 sierpnia 2023 roku przyjęła uchwałę w sprawie Programu przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2022–2027 z perspektywą do roku 2030. Uchwała została przedłożona przez ministra infrastruktury.

Rada Ministrów 22 sierpnia 2023 roku przyjęła uchwałę w sprawie Programu przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2022–2027 z perspektywą do roku 2030. Uchwała została przedłożona przez ministra infrastruktury.

Anna Ruszczak news Samorządy walczą z suszą

Samorządy walczą z suszą Samorządy walczą z suszą

W Polsce zaczyna brakować wody. W wielu miejscach wprowadzane są ograniczenia zużycia wody oraz zakazy podlewania ogrodów czy napełniania basenów.

W Polsce zaczyna brakować wody. W wielu miejscach wprowadzane są ograniczenia zużycia wody oraz zakazy podlewania ogrodów czy napełniania basenów.

Redakcja news Susza nadciąga – straszenie czy edukowanie?

Susza nadciąga – straszenie czy edukowanie? Susza nadciąga – straszenie czy edukowanie?

Z roku na rok odnotowujemy coraz więcej ekstremalnych zjawisk – lokalne podtopienia czy susze. A sytuacja hydrologiczna jest naprawdę poważna

Z roku na rok odnotowujemy coraz więcej ekstremalnych zjawisk – lokalne podtopienia czy susze. A sytuacja hydrologiczna jest naprawdę poważna

Marian Banacki, Andrzej Bondyra Metodologia rozliczania kosztów podgrzania i dostarczania ciepłej wody

Metodologia rozliczania kosztów podgrzania i dostarczania ciepłej wody Metodologia rozliczania kosztów podgrzania i dostarczania ciepłej wody

Rozliczenie kosztów podgrzania oraz zużycia ciepłej wody jest ważnym elementem procesu zużycia ciepła. Dobre, zgodne z ilością pobranego ciepła w ciepłej wodzie oraz rozliczeniu kosztów związanych z podgrzaniem...

Rozliczenie kosztów podgrzania oraz zużycia ciepłej wody jest ważnym elementem procesu zużycia ciepła. Dobre, zgodne z ilością pobranego ciepła w ciepłej wodzie oraz rozliczeniu kosztów związanych z podgrzaniem wody będzie decydować o ekologicznym podejściu do efektywności energetycznej w budynkach zbiorowego zamieszkania.

FIRMA BMETERS Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte Jak oszczędzać wodę latem - sposoby z życia wzięte

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by...

Latem zużycie wody idzie w górę. Uwielbiamy podlewać ogródki, napełniać ku uciesze dzieci dmuchane baseny i brać kilka razy dziennie orzeźwiający prysznic. Jak korzystać z tych letnich przyjemności, by radości nie zepsuł rachunek za wodę?

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy » Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.