CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Raport z działalności Instytutu Allerhanda w 2013 r.

 Redakcja  |  15.04.2014
Polski Kongres Prawa Budowlanego i Nieruchomości – jedna z inicjatyw Instytutu Allerhanda.
Polski Kongres Prawa Budowlanego i Nieruchomości – jedna z inicjatyw Instytutu Allerhanda.
IA

Instytut Allerhanda opracował roczny raport ze swojej działalności w 2013 r. Dokumentuje on podejmowane i zrealizowane w 2013 r. inicjatywy z zakresu misji naukowo-badawczej, aktywistyczno-obywatelskiej i edukacyjno-szkoleniowej.

Zakończony niedawno rok 2013 był dla Instytutu kolejnym rokiem eksperymentu pt. prywatna inicjatywa w interesie publicznym – prywatne środki w publicznej służbie. Z satysfakcją trzeba odnotować – i zapisać na konto wydarzeń roku 2013 – uzyskanie przez Instytut Allerhanda statusu Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Dzięki temu Instytut może ubiegać się o środki w ramach 1%, choć ubieganie się o te środki nie jest łatwe w konkurencji z organizacjami typowo charytatywnymi.

Zobacz też: Polski Kongres Prawa Budowlanego i Nieruchomości 2013

Miniony rok działalności Instytutu Allerhanda zapisał się kilkoma mocnymi akcentami. Chyba najbardziej widocznym przedsięwzięciem był intensywny udział Instytutu w debacie publicznej na temat konstytucyjności zmian w systemie emerytalnym. Udział ten obfitował w publikacje prasowe i naukowe, a także w konferencje naukowe, konferencje prasowe i inne wystąpienia medialne.

Poglądy sformułowane w publikacjach oraz na konferencjach odbiły się szerokim echem i były powszechnie cytowane i przytaczane w debacie publicznej i konfrontacjach eksperckich. Zapewne również w roku 2014 dorobek ekspercki Instytutu będzie odgrywał istotną rolę, choćby wobec skierowania do Trybunału Konstytucyjnego ustawy zmieniającej system emerytalny.

Rok 2013 to także rok szeregu kongresów i konferencji – niemal każdego miesiąca Instytut zapraszał przedstawicieli nauki, administracji publicznej, polityki, biznesu oraz kancelarii prawnych do uczestnictwa w sektorowych kongresach z cyklu Allerhand Summit.

Trzeba odnotować także zorganizowanie wiodącej w regionie międzynarodowej konferencji nt. praw człowieka w biznesie.

Cieszy fakt, że powstają kolejne sekcje naukowe – w 2013 r. zainaugurowała działalność Sekcja Rozwiązywania Sporów, której przewodniczy mec. Kamil Zawicki.

Przeczytaj: Głos w dyskusji nad Książką Obiektu Budowlanego

Nowe Warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania. Poradnik. Przepisy z komentarzen i 170 rysunkami. Wydanie 10. uaktualnione i rozszerzone. Dodatek specjalistyczny "Efektywność energetyczna w budownictwie" według stanu prawnego na dzień 1 stycznia 2014 r. Rok wydania: 2014, wydanie dziesiąte uaktualnione i rozszerzone, ilość stron: 562 + 20, ISBN: 978-83-89234-74-2, format: B5, oprawa: miękka
SPIS TREŚCI »
CZYTAJ OPIS »

Instytut działa również w sferze legislacji i upowszechniania świadomości prawnej. Po dużym sukcesie Ministerialnego Zespołu ds. Reformy Prawa Upadłościowego i Naprawczego, w którym znaczący był wkład Sekcji Prawa Upadłościowego IA, obecnie Instytut jest zaangażowany w prace Zespołu Ministerialnego ds. Mediacji i Polubownych Sposobów Rozwiązywania Sporów, którego agenda obejmuje reformę prawnych i instytucjonalnych uwarunkowań mediacji i arbitrażu w Polsce.

Instytut – wspólnie z Białoruskim Komitetem Helsińskim – prowadzi także projekt „Mam prawo” dostarczający informacji prawnej dla cudzoziemców w Polsce oraz na Białorusi i Ukrainie.

Ważna – na poziomie międzynarodowym – jest obecność przedstawicieli Instytutu w prowadzonych dla Komisji Europejskiej pracach nad projektem nowej dyrektywy o europejskiej spółce jednoosobowej.

W Instytucie są prowadzone pionierskie w skali kraju badania naukowe, zwłaszcza studia empiryczne nad prawem spółek. Instytut uczestniczył w międzynarodowych projektach naukowych, które zaowocowały publikacjami, wśród partnerów instytucjonalnych projektów wymienić należy przede wszystkim Europa-Universität Viadrina (Frankfurt nad Odrą), oraz Uniwersytet w Oslo.

Instytut Allerhanda – ważniejsze wydarzenia 2013 r.  

  • nadanie Fundacji Instytut Allerhanda statusu organizacji pożytku publicznego;
  • Allerhand Summits: przeprowadzenie 10 ogólnopolskich kongresów prawno-gospodarczych, z udziałem m. in. ministra pracy i polityki społecznej oraz wiceministrów gospodarki, finansów i sprawiedliwości;
  • powołanie członków Instytutu Allerhanda do Zespołu ds. Mediacji przez Ministra Gospodarki.
31 grudnia 2014 roku, wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze, czyli tzw. ustawa o upadłości konsumenckiej. Zgodnie z nowymi przepisami konsumentowi, który popadł w tzw. „spiralę... więcej »
Jak

Jak "pozbyć się" byłego właściciela z mieszkania?

Jeśli mowa o eksmisji, zwykle na myśl nasuwa się sytuacja związana z zadłużonym najemcą. To uzasadnione, gdyż bywają one najczęstsze. Warto jednak pamiętać, że...

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12558|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11713|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl