CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Raport z działalności Instytutu Allerhanda w 2013 r.

 Redakcja  |  15.04.2014
Polski Kongres Prawa Budowlanego i Nieruchomości – jedna z inicjatyw Instytutu Allerhanda.
Polski Kongres Prawa Budowlanego i Nieruchomości – jedna z inicjatyw Instytutu Allerhanda.
IA

Instytut Allerhanda opracował roczny raport ze swojej działalności w 2013 r. Dokumentuje on podejmowane i zrealizowane w 2013 r. inicjatywy z zakresu misji naukowo-badawczej, aktywistyczno-obywatelskiej i edukacyjno-szkoleniowej.

Zakończony niedawno rok 2013 był dla Instytutu kolejnym rokiem eksperymentu pt. prywatna inicjatywa w interesie publicznym – prywatne środki w publicznej służbie. Z satysfakcją trzeba odnotować – i zapisać na konto wydarzeń roku 2013 – uzyskanie przez Instytut Allerhanda statusu Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Dzięki temu Instytut może ubiegać się o środki w ramach 1%, choć ubieganie się o te środki nie jest łatwe w konkurencji z organizacjami typowo charytatywnymi.

Zobacz też: Polski Kongres Prawa Budowlanego i Nieruchomości 2013

Miniony rok działalności Instytutu Allerhanda zapisał się kilkoma mocnymi akcentami. Chyba najbardziej widocznym przedsięwzięciem był intensywny udział Instytutu w debacie publicznej na temat konstytucyjności zmian w systemie emerytalnym. Udział ten obfitował w publikacje prasowe i naukowe, a także w konferencje naukowe, konferencje prasowe i inne wystąpienia medialne.

Poglądy sformułowane w publikacjach oraz na konferencjach odbiły się szerokim echem i były powszechnie cytowane i przytaczane w debacie publicznej i konfrontacjach eksperckich. Zapewne również w roku 2014 dorobek ekspercki Instytutu będzie odgrywał istotną rolę, choćby wobec skierowania do Trybunału Konstytucyjnego ustawy zmieniającej system emerytalny.

Rok 2013 to także rok szeregu kongresów i konferencji – niemal każdego miesiąca Instytut zapraszał przedstawicieli nauki, administracji publicznej, polityki, biznesu oraz kancelarii prawnych do uczestnictwa w sektorowych kongresach z cyklu Allerhand Summit.

Trzeba odnotować także zorganizowanie wiodącej w regionie międzynarodowej konferencji nt. praw człowieka w biznesie.

Cieszy fakt, że powstają kolejne sekcje naukowe – w 2013 r. zainaugurowała działalność Sekcja Rozwiązywania Sporów, której przewodniczy mec. Kamil Zawicki.

Przeczytaj: Głos w dyskusji nad Książką Obiektu Budowlanego

Nowe Warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania. Poradnik. Przepisy z komentarzen i 170 rysunkami. Wydanie 10. uaktualnione i rozszerzone. Dodatek specjalistyczny "Efektywność energetyczna w budownictwie" według stanu prawnego na dzień 1 stycznia 2014 r. Rok wydania: 2014, wydanie dziesiąte uaktualnione i rozszerzone, ilość stron: 562 + 20, ISBN: 978-83-89234-74-2, format: B5, oprawa: miękka
SPIS TREŚCI »
CZYTAJ OPIS »

Instytut działa również w sferze legislacji i upowszechniania świadomości prawnej. Po dużym sukcesie Ministerialnego Zespołu ds. Reformy Prawa Upadłościowego i Naprawczego, w którym znaczący był wkład Sekcji Prawa Upadłościowego IA, obecnie Instytut jest zaangażowany w prace Zespołu Ministerialnego ds. Mediacji i Polubownych Sposobów Rozwiązywania Sporów, którego agenda obejmuje reformę prawnych i instytucjonalnych uwarunkowań mediacji i arbitrażu w Polsce.

Instytut – wspólnie z Białoruskim Komitetem Helsińskim – prowadzi także projekt „Mam prawo” dostarczający informacji prawnej dla cudzoziemców w Polsce oraz na Białorusi i Ukrainie.

Ważna – na poziomie międzynarodowym – jest obecność przedstawicieli Instytutu w prowadzonych dla Komisji Europejskiej pracach nad projektem nowej dyrektywy o europejskiej spółce jednoosobowej.

W Instytucie są prowadzone pionierskie w skali kraju badania naukowe, zwłaszcza studia empiryczne nad prawem spółek. Instytut uczestniczył w międzynarodowych projektach naukowych, które zaowocowały publikacjami, wśród partnerów instytucjonalnych projektów wymienić należy przede wszystkim Europa-Universität Viadrina (Frankfurt nad Odrą), oraz Uniwersytet w Oslo.

Instytut Allerhanda – ważniejsze wydarzenia 2013 r.  

  • nadanie Fundacji Instytut Allerhanda statusu organizacji pożytku publicznego;
  • Allerhand Summits: przeprowadzenie 10 ogólnopolskich kongresów prawno-gospodarczych, z udziałem m. in. ministra pracy i polityki społecznej oraz wiceministrów gospodarki, finansów i sprawiedliwości;
  • powołanie członków Instytutu Allerhanda do Zespołu ds. Mediacji przez Ministra Gospodarki.
31 grudnia 2014 roku, wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze, czyli tzw. ustawa o upadłości konsumenckiej. Zgodnie z nowymi przepisami konsumentowi, który popadł w tzw. „spiralę... więcej »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

niższa cena gazu urządzenia grzewcze
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Jak chronić budynek przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych? »

Dom bez rachunkówSkuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. Skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11048|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10628|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl