CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Czy mieszkań dla młodych będzie więcej?

Od początku bieżącego miesiąca obowiązują zaktualizowane limity cenowe programu „Mieszkanie dla Młodych. W dwunastu miastach wojewódzkich odnotowano ich wzrost.

Mimo tej pozytywnej zmiany niedobór dotowanych lokali nadal jest widoczny. Najgorsza sytuacja panuje na trzech głównych rynkach mieszkaniowych – warszawskim, krakowskim i wrocławskim.

Portal RynekPierwotny.com zapytał czołowe firmy deweloperskie o plany związane z budownictwem w ramach programu „MdM" – pisze Andrzej Prajsnar.  

Inwestycje są planowane w największych miastach

Większość ankietowanych deweloperów potwierdziła, że planuje budowę kolejnych mieszkań, które zakwalifikują się do rządowego programu.

Ciekawe plany uczestnictwa w programie ma między innymi Ronson Development. Ta znana spółka uruchomiła już sprzedaż lokali w drugim etapie poznańskiej inwestycji Młody Grunwald. Według informacji, które przekazała Justyna Hamrol-Wasielewska – regionalna dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development, w ofercie firmy znajduje się 40 dotowanych mieszkań o powierzchni od 40 m kw. do 82 m kw. Cena tych lokali została ustalona na poziomie nieprzekraczającym poznańskiego limitu programu „MdM".

Zobacz też: Wyniki sprzedaży deweloperów na początku 2014 r.

„Metr kwadratowy kosztuje 5907 zł, co oznacza, że mieszkanie można nabyć już za 236 000 złotych brutto" – informuje Justyna Hamrol-Wasielewska.

Swoją ofertę dotowanych mieszkań zamierza rozszerzyć również spółka J.W. Construction. Jej przedstawiciele zwracają uwagę, że już teraz wiele sprzedawanych lokali spełnia cenowe kryteria programu. 

„Aktualnie około 50% naszej oferty kwalifikuje się do tego programu, a przed nami kolejne projekty" – mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A. 

Ten deweloper mieszkaniowy w drugim kwartale bieżącego roku zamierza uruchomić sprzedaż kolejnego etapu inwestycji Osiedle Centrum. Lokale, których budowę planuje J.W. Construction powstaną w centrum Łodzi.

Z informacji przekazanych przez Małgorzatę Ostrowską wynika, że J.W. Construction planuje jeszcze kilka inwestycji, które przynajmniej częściowo powinny zakwalifikować się do programu MdM. 

Przeczytaj: Rośnie zdolność kredytowa i popularność MdM

„W bieżącym roku zamierzamy również rozpocząć dwa projekty w Gdyni (przy ulicy Sochaczewskiej oraz Spokojnej), Zieloną Dolinę (etap II) oraz inwestycje Lewandów i Berensona w Warszawie, a także inwestycję przy ulicy Bałtyckiej w Katowicach. Mam nadzieję, że w powyższych inwestycjach będziemy mogli zaoferować większość mieszkań w programie" – dodaje członek zarządu J.W. Construction Holding S.A.

Inwestorzy dostrzegają wady „MdM"

Ankietowani deweloperzy podkreślali, że częste zmiany limitów cenowych mogą pokrzyżować ich plany uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla Młodych".

Znaczenie tego problemu dostrzega Radosław Bieliński – rzecznik prasowy Dom Development S.A.

Zwraca on uwagę, że limity ograniczające koszt zakupu dotowanych lokali zmieniają się co kwartał, podczas gdy budowa nowej inwestycji trwa przynajmniej rok. Dlatego krajowi deweloperzy mogą mieć kłopoty z dostosowywaniem swojej oferty do kryteriów programu.

Warto dodać, że po aktualizacji limitów cenowych „MdM", Dom Development może sprzedać więcej dotowanych lokali.

„W naszej ofercie obecnie znajduje się blisko 140 mieszkań z dopłatą. Są one zlokalizowane w warszawskiej Białołęce (osiedla Regaty i Derby). Program „MdM" do tej pory nie miał aż tak znaczącego wpływu na sprzedaż naszych mieszkań. Liczymy jednak, że po zwiększeniu limitów sytuacja ulegnie zmianie" – mówi Radosław Bieliński.

Niektóre firmy deweloperskie na razie nie uwzględniają programu w swoich planach inwestycyjnych. Przykładem takiej spółki jest ATAL. Jej oferta dotowanych lokali ogranicza się do łódzkiego osiedla Nowe Polesie.

Warto przeczytać: MdM po pierwszym kwartale

Ewelina Juroszek – dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A. zwraca uwagę, że tylko w Łodzi wysokość limitów cenowych odpowiada realiom rynkowym. Na terenie Warszawy, Krakowa i Wrocławia panuje zupełnie inna sytuacja.

Od początku kwietnia w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu obowiązują nieco wyższe limity. 

Trudno jednak oczekiwać, że niedawne zmiany przekonają deweloperów, którzy zrezygnowali z uczestnictwa w rządowym programie. Na terenie wymienionych miast różnica pomiędzy limitem „MdM" i średnią ceną 1 mkw. nowych mieszkań nadal jest większa niż 20%.    

Źródło: Andrzej Prajsnar, RynekPierwotny.com

Kształtowanie mikrośrodowiska jako miejsca wspólnotyWykonywanie odbiorczych i okresowych sprawdzań instalacji niskiego napięcia oraz wykonywanie innych pomiarówModernizacja instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych na podstawie przykładowych projektów budynków 5-cio i 11-sto kondygnacyjnychOchrona odgromowa obiektów budowlanych

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16555|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11842|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl