CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Czy mieszkań dla młodych będzie więcej?

Od początku bieżącego miesiąca obowiązują zaktualizowane limity cenowe programu „Mieszkanie dla Młodych. W dwunastu miastach wojewódzkich odnotowano ich wzrost.

Mimo tej pozytywnej zmiany niedobór dotowanych lokali nadal jest widoczny. Najgorsza sytuacja panuje na trzech głównych rynkach mieszkaniowych – warszawskim, krakowskim i wrocławskim.

Portal RynekPierwotny.com zapytał czołowe firmy deweloperskie o plany związane z budownictwem w ramach programu „MdM" – pisze Andrzej Prajsnar.  

Inwestycje są planowane w największych miastach

Większość ankietowanych deweloperów potwierdziła, że planuje budowę kolejnych mieszkań, które zakwalifikują się do rządowego programu.

Ciekawe plany uczestnictwa w programie ma między innymi Ronson Development. Ta znana spółka uruchomiła już sprzedaż lokali w drugim etapie poznańskiej inwestycji Młody Grunwald. Według informacji, które przekazała Justyna Hamrol-Wasielewska – regionalna dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development, w ofercie firmy znajduje się 40 dotowanych mieszkań o powierzchni od 40 m kw. do 82 m kw. Cena tych lokali została ustalona na poziomie nieprzekraczającym poznańskiego limitu programu „MdM".

Zobacz też: Wyniki sprzedaży deweloperów na początku 2014 r.

„Metr kwadratowy kosztuje 5907 zł, co oznacza, że mieszkanie można nabyć już za 236 000 złotych brutto" – informuje Justyna Hamrol-Wasielewska.

Swoją ofertę dotowanych mieszkań zamierza rozszerzyć również spółka J.W. Construction. Jej przedstawiciele zwracają uwagę, że już teraz wiele sprzedawanych lokali spełnia cenowe kryteria programu. 

„Aktualnie około 50% naszej oferty kwalifikuje się do tego programu, a przed nami kolejne projekty" – mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A. 

Ten deweloper mieszkaniowy w drugim kwartale bieżącego roku zamierza uruchomić sprzedaż kolejnego etapu inwestycji Osiedle Centrum. Lokale, których budowę planuje J.W. Construction powstaną w centrum Łodzi.

Z informacji przekazanych przez Małgorzatę Ostrowską wynika, że J.W. Construction planuje jeszcze kilka inwestycji, które przynajmniej częściowo powinny zakwalifikować się do programu MdM. 

Przeczytaj: Rośnie zdolność kredytowa i popularność MdM

„W bieżącym roku zamierzamy również rozpocząć dwa projekty w Gdyni (przy ulicy Sochaczewskiej oraz Spokojnej), Zieloną Dolinę (etap II) oraz inwestycje Lewandów i Berensona w Warszawie, a także inwestycję przy ulicy Bałtyckiej w Katowicach. Mam nadzieję, że w powyższych inwestycjach będziemy mogli zaoferować większość mieszkań w programie" – dodaje członek zarządu J.W. Construction Holding S.A.

Inwestorzy dostrzegają wady „MdM"

Ankietowani deweloperzy podkreślali, że częste zmiany limitów cenowych mogą pokrzyżować ich plany uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla Młodych".

Znaczenie tego problemu dostrzega Radosław Bieliński – rzecznik prasowy Dom Development S.A.

Zwraca on uwagę, że limity ograniczające koszt zakupu dotowanych lokali zmieniają się co kwartał, podczas gdy budowa nowej inwestycji trwa przynajmniej rok. Dlatego krajowi deweloperzy mogą mieć kłopoty z dostosowywaniem swojej oferty do kryteriów programu.

Warto dodać, że po aktualizacji limitów cenowych „MdM", Dom Development może sprzedać więcej dotowanych lokali.

„W naszej ofercie obecnie znajduje się blisko 140 mieszkań z dopłatą. Są one zlokalizowane w warszawskiej Białołęce (osiedla Regaty i Derby). Program „MdM" do tej pory nie miał aż tak znaczącego wpływu na sprzedaż naszych mieszkań. Liczymy jednak, że po zwiększeniu limitów sytuacja ulegnie zmianie" – mówi Radosław Bieliński.

Niektóre firmy deweloperskie na razie nie uwzględniają programu w swoich planach inwestycyjnych. Przykładem takiej spółki jest ATAL. Jej oferta dotowanych lokali ogranicza się do łódzkiego osiedla Nowe Polesie.

Warto przeczytać: MdM po pierwszym kwartale

Ewelina Juroszek – dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A. zwraca uwagę, że tylko w Łodzi wysokość limitów cenowych odpowiada realiom rynkowym. Na terenie Warszawy, Krakowa i Wrocławia panuje zupełnie inna sytuacja.

Od początku kwietnia w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu obowiązują nieco wyższe limity. 

Trudno jednak oczekiwać, że niedawne zmiany przekonają deweloperów, którzy zrezygnowali z uczestnictwa w rządowym programie. Na terenie wymienionych miast różnica pomiędzy limitem „MdM" i średnią ceną 1 mkw. nowych mieszkań nadal jest większa niż 20%.    

Źródło: Andrzej Prajsnar, RynekPierwotny.com

Kształtowanie mikrośrodowiska jako miejsca wspólnotyWykonywanie odbiorczych i okresowych sprawdzań instalacji niskiego napięcia oraz wykonywanie innych pomiarówModernizacja instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych na podstawie przykładowych projektów budynków 5-cio i 11-sto kondygnacyjnychOchrona odgromowa obiektów budowlanych

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

W jaki sposób zmodernizować instalację centralnego ogrzewania?

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Zapisz się na webinar dla służb technicznych spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, a także projektantów.czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10948|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10527|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl