CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Inwestycje z roku 2013 – co u nich?

Inwestycje z roku 2013 – Q22
Inwestycje z roku 2013 – Q22

Ostatni rok był bardzo owocny, jeśli chodzi o nowe projekty komercyjne. Zaczęto budować wiele wspaniałych inwestycji na terenie całej Polski. Kilka z nich mieliśmy przyjemność poznać, odwiedzić i naocznie sprawdzić, jak powstają.

Wiele z nich było w trakcie budowy, niektóre tuż przed zakończeniem. Minęło kilka miesięcy, więc postanowiliśmy zobaczyć, jak dziś wyglądają te obiekty.

Kopernik Park (Olsztyn)

Realizacja kompleksu Kopernik Park wkroczyła w kolejny etap. Budynki mają już w ponad 90% ukończone elewacje, które nadają im niespotykany, wielkomiejski sznyt. Trwają prace wykończeniowe na klatkach schodowych.

Części wspólne budynków zostaną wykonane w nowoczesnym i eleganckim stylu z użyciem wysokiej jakości materiałów. Pojawiły się elementy małej architektury na patio, a w halach garażowych zainstalowano elementy instalacji do oddymiania garaży. Trwają także prace nad budynkiem biurowo-handlowym Mars.

Złota 44 (Warszawa)

We wrześniu deweloper pokazał kompletnie urządzone pomieszczenia na 50. piętrze wieży. Liczba apartamentów w Złotej 44 po rearanżacji wnętrz zwiększyła się z 251 do 266. Wzrosły też ceny lokali.

Za najdroższe mieszkania na szczycie wieży trzeba będzie wyłożyć 16 mln zł. Za luksusowe lokale trzeba będzie zapłacić nawet 65 000 zł za m², a ceny najtańszych apartamentów zaczynają się od 25 000 zł za m².

W dziobie ze stali i szkła, który wieńczy wieżowiec, mieści się piętro pokazowe z trzema apartamentami o łącznej powierzchni blisko 1000 m². To tzw. Marketing Suite: „najprawdopodobniej największa i najlepsza tego typu przestrzeń, jaka kiedykolwiek powstała w Europie”.

Deweloper urządził na 50. piętrze trzy apartamenty pokazowe różnych wielkości: 65 m² (z jedną sypialnią), 140 m² (z dwoma sypialniami) i 230 m² (z trzema lub czterema sypialniami). Oprócz apartamentów na 50. piętrze powstała przestrzeń wspólna z małą salą kinową, pod nazwą Złota Lounge. Z okien rozpościera się oszołamiający widok na Warszawę.

Przy wejściu do każdego z mieszkań zainstalowano ekran dotykowy wielkości małego telewizora. To centrum zarządzania apartamentem. Można na nim śledzić stopień zużycia wody i energii, sterować klimatyzacją i roletami, a nawet zamówić sprzątanie mieszkania czy taksówkę.

TVN poinformował, że umowę z generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za realizację prac budowlanych przy apartamentowcu Złota 44 rozwiązano 2 grudnia 2013 roku. Plac budowy wieżowca został przejęty przez inwestora, firmę Orco. Prace budowlane będą wznowione pod jego własnym nadzorem, a prowadzić je ma doświadczony zespół, zaangażowany w projekt od dłuższego czasu.

Zobacz także: 10 nowych biurowców w Warszawie

Zakłada się, że nie powstaną żadne opóźnienia. Kluczowi podwykonawcy oraz konsultanci, w tym firma Hill International, związani z projektem od początku, będą kontynuować prace w zaplanowanych dla nich zakresach.

Cosmopolitan (Warszawa)

Wieżowiec Cosmopolitan w grudniu 2013 r. otrzymał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, wydaną przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy.

Obecnie trwają w nim prace wykończeniowe w apartamentach. Wszystkie, w pełni wykończone i wyposażone, będą gotowe do 30 czerwca 2014 r. Łącznie będzie ich 252, zajmą ok. 7000 m² powierzchni.

Sky Tower (Wrocław)

We wrześniu zaprezentowano pierwszy w pełni wykończony apartament pokazowy w tym budynku, zlokalizowany na jego 47. piętrze.

Apartamenty w Sky Tower są najwyżej położonymi luksusowymi powierzchniami mieszkalnymi, które są dostępne w sprzedaży w Polsce i – prawdopodobnie – na terenie całej Unii Europejskiej. Mieszczą się pomiędzy 27. a 48. piętrem wieży oraz 11. a 19. kondygnacją budynku tzw. żagla, odchodzącego od wieży.

Z okien tego najwyższego budynku w Polsce rozciąga się niesamowita panorama. W grudniu pojawiła się informacja że firma deweloperska LC Corp, na mocy podpisanej umowy, odkupi budynek od swojej spółki-matki, LC Corp BV.

Centrum Biurowe Neptun (Gdańsk)

W obecnej chwili prace związane z budową Centrum Biurowego Neptun są bardzo zaawansowane. Zakończono montaż elewacji. Budynek jest już praktyczne zamknięty i trwają prace wykończeniowe w jego wnętrzu.

Warsaw Spire (Warszawa)

W listopadzie 2013 r. uroczyście podpisano akt erekcyjny kompleksu Warsaw Spire i wmurowano kamień węgielny pod budynkiem wieżowym.

Dokument podpisali m.in. Janusz Piechociński (wicepremier i minister gospodarki), Raoul Delcorde (ambasador Królestwa Belgii w Polsce), Ilkka Laitinen (dyrektor wykonawczy agencji Frontex), Paul Gheysens (prezes Ghelamco Group), Jeroen van der Toolen (dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią) oraz gość specjalny wydarzenia – Kris Peeters, Minister-Prezydent Rządu Flandrii. Akt erekcyjny, wraz z kilkoma monetami euro, polskimi złotymi oraz polskimi i belgijskimi wydaniami gazet z dnia wmurowania został umieszczony w kapsule ze stali nierdzewnej i pobłogosławiony przez proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Warszawie.

Po oddaniu obiektu do użytkowania kapsuła zostanie umieszczona w recepcji głównej budynku wieżowego.

Realizacja Warsaw Spire rozpoczęła się w połowie 2011 roku. We wrześniu 2013 r. ukończono prace związane z konstrukcją budynku B. Zakończony został również montaż szklanej fasady, a aktualnie trwają prace elektryczne, instalacyjne i murarskie. Równolegle z realizacją budynku B postępowały prace w podziemnych kondygnacjach budynków C i wieżowego A.

W listopadzie 2013 r. oba budynki osiągnęły poziom zero. Od początku 2014 r. wieża Warsaw Spire przyrastać ma w tempie jednej kondygnacji na tydzień, a swoją docelową wysokość osiągnie na przełomie 2014 i 2015 r. Budynek wieżowy zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2015 r., po zakończeniu prac wykończeniowych. Oba niższe budynki ukończone zostaną w 2014 roku.

Hanza Tower (Szczecin)

Optymistyczne plany budowy Hanza Tower możemy na razie odłożyć na bok. Teraz nie pada już pytanie, kiedy, ale – czy zostanie ona wznowiona. Zatrzymała się w ubiegłym roku na etapie budowy parkingów podziemnych. Póki co na ten temat nic nowego nie wiadomo.

Plac Unii (Warszawa)

12 października 2013 roku galeria PLAC UNII CITY SHOPPING została otwarta. Dokładnie o godzinie 12.10 weszli pierwsi klienci. Gdy wstęgi zostały oficjalnie przecięte, otwarto ozdobione balonami drzwi i do środka zaczęli tłumnie wchodzić ludzie. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut tłum wypełnił pasaże między sklepami tak gęsto, że ciężko było się poruszać.

Część handlowa obiektu zajmuje trzy poziomy. Znalazło się w niej miejsce dla dużego sklepu samoobsługowego, który zachował nazwę Supersam, oraz sklepów, restauracji i kawiarni.

Zobacz też: Rekordy na rynku powierzchni biurowej w Polsce

Na całą inwestycję złożyły się trzy połączone budynki – wieża z podium od strony ul. Waryńskiego i dwa osobne skrzydła wzdłuż ul. Puławskiej i Boya-Żeleńskiego. Między nimi powstały trzy pasaże, wysokie na sześć pięter. Przykryte są szklanym dachem o powierzchni ponad 2000 m².     

Capital Towers

Obecnie dobiega końca realizacja pierwszego etapu inwestycji – czyli 18-stokondygnacyjny budynek mieszkalny, w którym znajdują się nowoczesne i komfortowe apartamenty wyposażone w rekuperatory. Części wspólne wyposażone są w oświetlenie ledowe. W budynku znajdują się panoramiczne szyby, stanowiące jego zewnętrzną elewację.

Q22

W miejscu, gdzie jeszcze niedawno stał Hotel Mercure, praca wre. Inwestor przystąpił najpierw do prac rozbiórkowych. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki poddano recyklingowi. Uzyskane w ten sposób stal i betonowe kruszywo zostały bowiem wykorzystane przez inwestora przy innych realizowanych w Warszawie projektach.

W październiku 2013 roku rozpoczęła się budowa części podziemnej Q22, która będzie trwała około 12 miesięcy. Spółka Echo Investment zawarła z firmą Modzelewski & Rodek umowę dotyczącą wykonania stanu surowego. Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln zł. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19210|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12563|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11717|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl