CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Inwestycje z roku 2013 – co u nich?

Inwestycje z roku 2013 – Q22
Inwestycje z roku 2013 – Q22

Ostatni rok był bardzo owocny, jeśli chodzi o nowe projekty komercyjne. Zaczęto budować wiele wspaniałych inwestycji na terenie całej Polski. Kilka z nich mieliśmy przyjemność poznać, odwiedzić i naocznie sprawdzić, jak powstają.

Wiele z nich było w trakcie budowy, niektóre tuż przed zakończeniem. Minęło kilka miesięcy, więc postanowiliśmy zobaczyć, jak dziś wyglądają te obiekty.

Kopernik Park (Olsztyn)

Realizacja kompleksu Kopernik Park wkroczyła w kolejny etap. Budynki mają już w ponad 90% ukończone elewacje, które nadają im niespotykany, wielkomiejski sznyt. Trwają prace wykończeniowe na klatkach schodowych.

Części wspólne budynków zostaną wykonane w nowoczesnym i eleganckim stylu z użyciem wysokiej jakości materiałów. Pojawiły się elementy małej architektury na patio, a w halach garażowych zainstalowano elementy instalacji do oddymiania garaży. Trwają także prace nad budynkiem biurowo-handlowym Mars.

Złota 44 (Warszawa)

We wrześniu deweloper pokazał kompletnie urządzone pomieszczenia na 50. piętrze wieży. Liczba apartamentów w Złotej 44 po rearanżacji wnętrz zwiększyła się z 251 do 266. Wzrosły też ceny lokali.

Za najdroższe mieszkania na szczycie wieży trzeba będzie wyłożyć 16 mln zł. Za luksusowe lokale trzeba będzie zapłacić nawet 65 000 zł za m², a ceny najtańszych apartamentów zaczynają się od 25 000 zł za m².

W dziobie ze stali i szkła, który wieńczy wieżowiec, mieści się piętro pokazowe z trzema apartamentami o łącznej powierzchni blisko 1000 m². To tzw. Marketing Suite: „najprawdopodobniej największa i najlepsza tego typu przestrzeń, jaka kiedykolwiek powstała w Europie”.

Deweloper urządził na 50. piętrze trzy apartamenty pokazowe różnych wielkości: 65 m² (z jedną sypialnią), 140 m² (z dwoma sypialniami) i 230 m² (z trzema lub czterema sypialniami). Oprócz apartamentów na 50. piętrze powstała przestrzeń wspólna z małą salą kinową, pod nazwą Złota Lounge. Z okien rozpościera się oszołamiający widok na Warszawę.

Przy wejściu do każdego z mieszkań zainstalowano ekran dotykowy wielkości małego telewizora. To centrum zarządzania apartamentem. Można na nim śledzić stopień zużycia wody i energii, sterować klimatyzacją i roletami, a nawet zamówić sprzątanie mieszkania czy taksówkę.

TVN poinformował, że umowę z generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za realizację prac budowlanych przy apartamentowcu Złota 44 rozwiązano 2 grudnia 2013 roku. Plac budowy wieżowca został przejęty przez inwestora, firmę Orco. Prace budowlane będą wznowione pod jego własnym nadzorem, a prowadzić je ma doświadczony zespół, zaangażowany w projekt od dłuższego czasu.

Zobacz także: 10 nowych biurowców w Warszawie

Zakłada się, że nie powstaną żadne opóźnienia. Kluczowi podwykonawcy oraz konsultanci, w tym firma Hill International, związani z projektem od początku, będą kontynuować prace w zaplanowanych dla nich zakresach.

Cosmopolitan (Warszawa)

Wieżowiec Cosmopolitan w grudniu 2013 r. otrzymał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, wydaną przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy.

Obecnie trwają w nim prace wykończeniowe w apartamentach. Wszystkie, w pełni wykończone i wyposażone, będą gotowe do 30 czerwca 2014 r. Łącznie będzie ich 252, zajmą ok. 7000 m² powierzchni.

Sky Tower (Wrocław)

We wrześniu zaprezentowano pierwszy w pełni wykończony apartament pokazowy w tym budynku, zlokalizowany na jego 47. piętrze.

Apartamenty w Sky Tower są najwyżej położonymi luksusowymi powierzchniami mieszkalnymi, które są dostępne w sprzedaży w Polsce i – prawdopodobnie – na terenie całej Unii Europejskiej. Mieszczą się pomiędzy 27. a 48. piętrem wieży oraz 11. a 19. kondygnacją budynku tzw. żagla, odchodzącego od wieży.

Z okien tego najwyższego budynku w Polsce rozciąga się niesamowita panorama. W grudniu pojawiła się informacja że firma deweloperska LC Corp, na mocy podpisanej umowy, odkupi budynek od swojej spółki-matki, LC Corp BV.

Centrum Biurowe Neptun (Gdańsk)

W obecnej chwili prace związane z budową Centrum Biurowego Neptun są bardzo zaawansowane. Zakończono montaż elewacji. Budynek jest już praktyczne zamknięty i trwają prace wykończeniowe w jego wnętrzu.

Warsaw Spire (Warszawa)

W listopadzie 2013 r. uroczyście podpisano akt erekcyjny kompleksu Warsaw Spire i wmurowano kamień węgielny pod budynkiem wieżowym.

Dokument podpisali m.in. Janusz Piechociński (wicepremier i minister gospodarki), Raoul Delcorde (ambasador Królestwa Belgii w Polsce), Ilkka Laitinen (dyrektor wykonawczy agencji Frontex), Paul Gheysens (prezes Ghelamco Group), Jeroen van der Toolen (dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią) oraz gość specjalny wydarzenia – Kris Peeters, Minister-Prezydent Rządu Flandrii. Akt erekcyjny, wraz z kilkoma monetami euro, polskimi złotymi oraz polskimi i belgijskimi wydaniami gazet z dnia wmurowania został umieszczony w kapsule ze stali nierdzewnej i pobłogosławiony przez proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Warszawie.

Po oddaniu obiektu do użytkowania kapsuła zostanie umieszczona w recepcji głównej budynku wieżowego.

Realizacja Warsaw Spire rozpoczęła się w połowie 2011 roku. We wrześniu 2013 r. ukończono prace związane z konstrukcją budynku B. Zakończony został również montaż szklanej fasady, a aktualnie trwają prace elektryczne, instalacyjne i murarskie. Równolegle z realizacją budynku B postępowały prace w podziemnych kondygnacjach budynków C i wieżowego A.

W listopadzie 2013 r. oba budynki osiągnęły poziom zero. Od początku 2014 r. wieża Warsaw Spire przyrastać ma w tempie jednej kondygnacji na tydzień, a swoją docelową wysokość osiągnie na przełomie 2014 i 2015 r. Budynek wieżowy zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2015 r., po zakończeniu prac wykończeniowych. Oba niższe budynki ukończone zostaną w 2014 roku.

Hanza Tower (Szczecin)

Optymistyczne plany budowy Hanza Tower możemy na razie odłożyć na bok. Teraz nie pada już pytanie, kiedy, ale – czy zostanie ona wznowiona. Zatrzymała się w ubiegłym roku na etapie budowy parkingów podziemnych. Póki co na ten temat nic nowego nie wiadomo.

Plac Unii (Warszawa)

12 października 2013 roku galeria PLAC UNII CITY SHOPPING została otwarta. Dokładnie o godzinie 12.10 weszli pierwsi klienci. Gdy wstęgi zostały oficjalnie przecięte, otwarto ozdobione balonami drzwi i do środka zaczęli tłumnie wchodzić ludzie. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut tłum wypełnił pasaże między sklepami tak gęsto, że ciężko było się poruszać.

Część handlowa obiektu zajmuje trzy poziomy. Znalazło się w niej miejsce dla dużego sklepu samoobsługowego, który zachował nazwę Supersam, oraz sklepów, restauracji i kawiarni.

Zobacz też: Rekordy na rynku powierzchni biurowej w Polsce

Na całą inwestycję złożyły się trzy połączone budynki – wieża z podium od strony ul. Waryńskiego i dwa osobne skrzydła wzdłuż ul. Puławskiej i Boya-Żeleńskiego. Między nimi powstały trzy pasaże, wysokie na sześć pięter. Przykryte są szklanym dachem o powierzchni ponad 2000 m².     

Capital Towers

Obecnie dobiega końca realizacja pierwszego etapu inwestycji – czyli 18-stokondygnacyjny budynek mieszkalny, w którym znajdują się nowoczesne i komfortowe apartamenty wyposażone w rekuperatory. Części wspólne wyposażone są w oświetlenie ledowe. W budynku znajdują się panoramiczne szyby, stanowiące jego zewnętrzną elewację.

Q22

W miejscu, gdzie jeszcze niedawno stał Hotel Mercure, praca wre. Inwestor przystąpił najpierw do prac rozbiórkowych. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki poddano recyklingowi. Uzyskane w ten sposób stal i betonowe kruszywo zostały bowiem wykorzystane przez inwestora przy innych realizowanych w Warszawie projektach.

W październiku 2013 roku rozpoczęła się budowa części podziemnej Q22, która będzie trwała około 12 miesięcy. Spółka Echo Investment zawarła z firmą Modzelewski & Rodek umowę dotyczącą wykonania stanu surowego. Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln zł. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17710|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11056|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10635|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl