Artykuł sponsorowany

IT w nieruchomościach: korzysta agencja, zyskuje klient

 CRONIKA  |  23.06.2014

Intensywny rozwój IT skierowanego do branży nieruchomości zmienił zarówno charakter pracy jej przedstawicieli, jak i sposób obsługi klienta.

Po początkowej informatyzacji pracy biura i zamianie ogłoszeń zamieszczanych do niedawna w prasie w sekcji sprzedam/wynajmę na te publikowane na portalach i w serwisach www przyszedł czas na dalsze przekształcenia.

Ich efektem są nowe rozwiązania oraz funkcjonalności, które, stworzone z myślą o agencji, mają przede wszystkim zadbać o klienta.

Nieruchomości to branża, w której co by nie zrobić, ostatnie słowo należy do klienta. Dotyczy to zarówno finalnej decyzji w sprawie zakupu (lub nie) mieszkania, domu czy działki, jak i kwestii podjęcia współpracy z agencją nieruchomości. Czytaj dalej na ten temat »

Z tego głównie względu powodzenie podmiotów zajmujących się pośrednictwem na rynku nieruchomości zależy od umiejętności rozpoznania potrzeb klienta i sprostania jego oczekiwaniom. A te, wraz ze wzrostem standardów w zakresie obsługi oraz rozwojem technologii pozwalającej na samodzielne wyszukiwanie ofert, są coraz wyższe.

W konsekwencji od agencji oczekuje się nie tylko znalezienia atrakcyjnej nieruchomości lub wiarygodnego nabywcy, ale także przeprowadzenia transakcji szybciej, sprawniej i efektywniej, niż miałoby to miejsce przy samodzielnym wystawianiu nieruchomości na rynek.

Rosnące oczekiwania klientów to wyzwanie, któremu biura pośrednictwa starają się sprostać w różny sposób. Jednym z nich jest edukacja i rozwój pracowników odpowiadających za bezpośredni kontakt i obsługę klienta. Działania te w coraz większym stopniu wspierane są przez inwestycje w narzędzia pozwalające na efektywniejsze i skuteczniejsze realizowanie zadań, jakie stoją przed pośrednikami.

„Korzyści z rozwoju i implementacji rozwiązań technologicznych odczuwają nie tylko pośrednicy i agencje, których praca przebiega w szybszy i sprawniejszy sposób. Różnica widoczna jest także w zakresie usług i jakości oferowanych klientowi, który dzięki temu, że agencja pracuje sprawniej i efektywniej, może liczyć na wyższy standard obsługi, atrakcyjniejsze oferty i krótszy czas przeprowadzenia transakcji” – zauważa Michał Kielan, pośrednik w obrocie nieruchomościami reprezentujący firmę Inwestycje MSW. Czytaj dalej na ten temat »

Rozwiązaniem, które ma umożliwić osiągnięcie wspomnianych celów będzie CRONIKA – Centralny Rejestr Ofert Nieruchomości, nad którym prace rozpoczęła firma Inwestycje MSW.

 „Bazując na własnym doświadczeniu i spostrzeżeniach w zakresie oczekiwań klientów postanowiliśmy stworzyć system, który gwarantując sprawniejszą i efektywniejszą pracę pośredników, przełoży się na jakość usług oferowanych klientom biur nieruchomości oraz wszystkich podmiotów biorących udział w obrocie" – dodaje Michał Kielan.

Główną cechą systemu, wpływającą na sposób pracy agentów nieruchomości, jednocześnie zgodną z oczekiwaniami ich klientów jest zastosowanie technologii cloud computingu. Dzięki temu, że program, a tym samym zgromadzone i wykorzystywane przez pośrednika bazy danych dostępne są na każdym urządzeniu posiadającym podłączenie do Internetu, pracownicy agencji mogą realizować swoje zadania w dowolnym miejscu. Dotyczy to zarówno czynności związanych z pracą nad bazami danych czy weryfikowaniem ofert, ale co istotniejsze – relacji z klientami.

Dzięki CRONICE spotkanie dotyczące np. kwestii prawnych czy omówienia parametrów poszukiwanej nieruchomości może zostać przeprowadzone w miejscu i czasie dogodnym dla klienta.

„Mobilne biuro” – czyli stały dostęp do baz danych i zasobów, jakimi dysponuje pośrednik, to także większy zakres informacji możliwych do przekazania klientowi w trakcie spotkania. Opcje takie jak interaktywne mapy i galerie zdjęć nieruchomości sprawiają, że klient będzie mógł nie tylko otrzymać komplet informacji na temat nieruchomości, ale także zobaczyć rozkład pomieszczeń, poznać okolicę i otaczająca infrastrukturę.

Funkcjonalnością programu, która także przełoży się na jakość oferowaną klientowi będzie możliwość wymiany poszukiwań nieruchomości pomiędzy agencjami funkcjonującymi na terenie całego kraju. 

W praktyce będzie ona oznaczać istotne skrócenie czasu potrzebnego do znalezienia nabywcy na nieruchomość zgłoszoną przez klienta oraz możliwość aktywniejszego niż do tej pory reagowania na potrzeby osób wystawiających nieruchomość na rynek. Czytaj dalej na ten temat »

.

System Wymiany Poszukiwań będzie stanowić uzupełnienie Systemu Wymiany Ofert, umożliwiającego dzielenie się informacjami na temat nieruchomości wystawionych na rynek pomiędzy wszystkimi agencjami korzystającymi z programu.

Celem modułu będzie zwiększenie możliwości pośredników w zakresie oferowania klientom nieruchomości zlokalizowanych w różnych regionach kraju, nie tylko w miejscu prowadzenia biura. Ograniczy to konieczność kosztownych wyjazdów czy czasochłonny proces poznawania rynku w innych miejscowościach.

Centralny Rejestr Ofert Nieruchomości, to zgodnie z opinią twórców programu, przykład rozwiązania, które chociaż skierowane do podmiotów funkcjonujących na rynku nieruchomości, niewątpliwie najwięcej korzyści przyniesie ich klientom. Czytaj dalej na ten temat »

Źródło: cronika.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11298|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10866|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl