CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

XV Seminarium zarządców nieruchomości

Janusz Gdański  |  15.10.2010

Już po raz 15 zarządcy i administratorzy spotkali się w Rowach k/Słupska na seminarium, organizowanym przez Słupskie Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości.

Tradycyjnie pierwszy wykład wygłosiła Aleksandra Kurzyk, prezydent Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, która skoncentrowała się przede wszystkim na omówieniu zasad szkolenia administratorów oraz przedstawiła aktualne problemy ruchu zawodowego zarządców nieruchomości.

Uczestnicy z niepokojem wysłuchali informacji o prowadzonych przez niektóre środowiska działaniach na rzecz likwidacji zawodów związanych z gospodarowaniem nieruchomościami - przede wszystkim pośredników w obrocie nieruchomościami - i w sposób zdecydowany wyrazili dezaprobatę dla takich działań.

Podkreślono, że pośrednicy - a także rzeczoznawcy i zarządcy - zajmują się przecież majątkiem o znacznej wartości, dla wielu stanowiących dorobek życia. Brak profesjonalizmu może skutkować dotkliwymi stratami osób, które latami muszą pracować z ogromnym zaangażowaniem by zaspokoić swoje i swoich najbliższych podstawowe potrzeby życiowe. Zebrani zadeklarowali zaangażowanie swoich parlamentarzystów w obronę naszych zawodów.

XIV Seminarium w Rowach ZOBACZ>>

Niezwykle ożywiony przebieg miała dyskusja nad koniecznością nowelizacji ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Podkreślano sprzeczne orzecznictwo sądów w wielu analogicznych sprawach oraz brak uregulowań ustawowych dotyczących funduszu remontowego, koniecznych zdaniem wielu dyskutantów.

Podjęto próby zdefiniowania pojęcia „administrowanie" oraz wyjaśnienia wątpliwości dotyczących obowiązku posiadania licencji zawodowej zarządcy nieruchomości przez osoby wybrane do zarządu wspólnoty spoza grona właścicieli oraz zatrudnione przez zarządy do realizacji niektórych zadań wchodzących w zakres pojęcia „zarządzanie nieruchomością".

Postanowiono, że wnioski dotyczące propozycji zmian w ustawie o własności lokali będą kierowane do Zarządu Stowarzyszenia a podczas kolejnego seminarium - w maju 2011 r. - zostaną one doprecyzowane i skierowane do Ministerstwa Infrastruktury.

W ramach seminarium odbyły się także wykłady dotyczące m.in. przeglądów technicznych, najmu okazjonalnego oraz problemów związanych z wynagrodzeniem zarządu, zarządcy i administratora. Omówiony został stan aktualny przepisów o ochronie danych osobowych, które przez wielu uczestników zostały uznane miejscami za nielogiczne i nie do końca możliwe do realizacji.

Kilka firm zaprezentowało swoje produkty - m.in. związane z dociepleniami, remontami obiektów zabytkowych oraz technikami pomiarowymi dotyczącymi mediów, zaś przedstawicielka Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości przeprowadziła szkolenie dla opiekunów praktyk dla kandydatów na licencjonowanych zarządców nieruchomości. 

Jak zwykle wiele interesujących dyskusji odbywało się w kuluarach. „Stali" uczestnicy słupskich spotkań byli zainteresowani stanem sprawy prowadzonej przez Komisję Dyscyplinarną wobec jednego z członków Stowarzyszenia. Sprawa jest omawiana na seminariach (nie tylko słupskich) już od 2005 r., tzn. od czasu, gdy po skardze jednego z członków wspólnoty zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Pomimo, że skarga ta, którą zresztą jest doskonale znana w środowisku zarządców i uznawana za absolutnie nieuzasadnioną i efekt pieniactwa konfliktowego członka wspólnoty, po czterech posiedzeniach KOZ-y i trzech postępowaniach sądowych została prawomocnym wyrokiem oddalona, to w listopadzie 2009 r. Komisja badała ją po raz kolejny a protokół sporządziła w marcu br. Jednak - do dnia rozpoczęcia Seminarium „oskarżony" nie został poinformowany o decyzji Ministra. Jak łatwo się domyślić, komentarze nie były zbyt przychylne dla urzędników Ministerstwa oraz Komisji Odpowiedzialności Zawodowej.

Dzięki życzliwości Redakcji ADMINISTRATORA wszyscy uczestnicy otrzymali nieodpłatnie aktualne numery miesięcznika. Należy sądzić - słuchając komentarzy uczestników - że liczba prenumeratorów znacznie wzrośnie.

Nie chwalić się licencją! ZOBACZ>>

Kolejne, już XVI Seminarium, Słupskie Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości zorganizuje w dniach 18-20 maja 2011r., także w ośrodku ALBATROS w Rowach. Tym razem program będzie tak skonstruowany, by zainteresować także pośredników i rzeczoznawców majątkowych. Komunikat organizacyjny znajdzie się odpowiednio wcześnie na internetowej stronie Stowarzyszenie: sszian.slupsk.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

W jaki sposób zmodernizować instalację centralnego ogrzewania?

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Zapisz się na webinar dla służb technicznych spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, a także projektantów.czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Jak chronić budynek przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych? »

Dom bez rachunkówSkuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. Skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10974|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10548|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl