CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Instalacja centralnego ogrzewania - jak ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem i zminimalizować ryzyko awarii? ‎
http://a001.administrator24.info/caleffi-separator-dirtmagr/▲
Czy wiesz, że możesz usunąć zanieczyszczenia z wody instalacyjnej dzięki czemu Twoje urządzenia jak i cała instalacja będą pracowały dłużej i lepiej? Ryzyko uszkodzenia urządzeń jak i samej instalacji jest ...
Kategorie: instalacje co, separator, usuwanie zanieczyszczeń z instalacji, separator magnetyczny,filtry,

XV Seminarium zarządców nieruchomości

Janusz Gdański  |  15.10.2010

Już po raz 15 zarządcy i administratorzy spotkali się w Rowach k/Słupska na seminarium, organizowanym przez Słupskie Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości.

Tradycyjnie pierwszy wykład wygłosiła Aleksandra Kurzyk, prezydent Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, która skoncentrowała się przede wszystkim na omówieniu zasad szkolenia administratorów oraz przedstawiła aktualne problemy ruchu zawodowego zarządców nieruchomości.

Uczestnicy z niepokojem wysłuchali informacji o prowadzonych przez niektóre środowiska działaniach na rzecz likwidacji zawodów związanych z gospodarowaniem nieruchomościami - przede wszystkim pośredników w obrocie nieruchomościami - i w sposób zdecydowany wyrazili dezaprobatę dla takich działań.

Podkreślono, że pośrednicy - a także rzeczoznawcy i zarządcy - zajmują się przecież majątkiem o znacznej wartości, dla wielu stanowiących dorobek życia. Brak profesjonalizmu może skutkować dotkliwymi stratami osób, które latami muszą pracować z ogromnym zaangażowaniem by zaspokoić swoje i swoich najbliższych podstawowe potrzeby życiowe. Zebrani zadeklarowali zaangażowanie swoich parlamentarzystów w obronę naszych zawodów.

XIV Seminarium w Rowach ZOBACZ>>

Niezwykle ożywiony przebieg miała dyskusja nad koniecznością nowelizacji ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Podkreślano sprzeczne orzecznictwo sądów w wielu analogicznych sprawach oraz brak uregulowań ustawowych dotyczących funduszu remontowego, koniecznych zdaniem wielu dyskutantów.

Podjęto próby zdefiniowania pojęcia „administrowanie" oraz wyjaśnienia wątpliwości dotyczących obowiązku posiadania licencji zawodowej zarządcy nieruchomości przez osoby wybrane do zarządu wspólnoty spoza grona właścicieli oraz zatrudnione przez zarządy do realizacji niektórych zadań wchodzących w zakres pojęcia „zarządzanie nieruchomością".

Postanowiono, że wnioski dotyczące propozycji zmian w ustawie o własności lokali będą kierowane do Zarządu Stowarzyszenia a podczas kolejnego seminarium - w maju 2011 r. - zostaną one doprecyzowane i skierowane do Ministerstwa Infrastruktury.

W ramach seminarium odbyły się także wykłady dotyczące m.in. przeglądów technicznych, najmu okazjonalnego oraz problemów związanych z wynagrodzeniem zarządu, zarządcy i administratora. Omówiony został stan aktualny przepisów o ochronie danych osobowych, które przez wielu uczestników zostały uznane miejscami za nielogiczne i nie do końca możliwe do realizacji.

Kilka firm zaprezentowało swoje produkty - m.in. związane z dociepleniami, remontami obiektów zabytkowych oraz technikami pomiarowymi dotyczącymi mediów, zaś przedstawicielka Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości przeprowadziła szkolenie dla opiekunów praktyk dla kandydatów na licencjonowanych zarządców nieruchomości. 

Jak zwykle wiele interesujących dyskusji odbywało się w kuluarach. „Stali" uczestnicy słupskich spotkań byli zainteresowani stanem sprawy prowadzonej przez Komisję Dyscyplinarną wobec jednego z członków Stowarzyszenia. Sprawa jest omawiana na seminariach (nie tylko słupskich) już od 2005 r., tzn. od czasu, gdy po skardze jednego z członków wspólnoty zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Pomimo, że skarga ta, którą zresztą jest doskonale znana w środowisku zarządców i uznawana za absolutnie nieuzasadnioną i efekt pieniactwa konfliktowego członka wspólnoty, po czterech posiedzeniach KOZ-y i trzech postępowaniach sądowych została prawomocnym wyrokiem oddalona, to w listopadzie 2009 r. Komisja badała ją po raz kolejny a protokół sporządziła w marcu br. Jednak - do dnia rozpoczęcia Seminarium „oskarżony" nie został poinformowany o decyzji Ministra. Jak łatwo się domyślić, komentarze nie były zbyt przychylne dla urzędników Ministerstwa oraz Komisji Odpowiedzialności Zawodowej.

Dzięki życzliwości Redakcji ADMINISTRATORA wszyscy uczestnicy otrzymali nieodpłatnie aktualne numery miesięcznika. Należy sądzić - słuchając komentarzy uczestników - że liczba prenumeratorów znacznie wzrośnie.

Nie chwalić się licencją! ZOBACZ>>

Kolejne, już XVI Seminarium, Słupskie Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości zorganizuje w dniach 18-20 maja 2011r., także w ośrodku ALBATROS w Rowach. Tym razem program będzie tak skonstruowany, by zainteresować także pośredników i rzeczoznawców majątkowych. Komunikat organizacyjny znajdzie się odpowiednio wcześnie na internetowej stronie Stowarzyszenie: sszian.slupsk.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej »

Śmietniki na osiedluŚmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi... Czytam więcej »


Najniższa cena gazu na rynku - zobacz, ile może kosztować gaz »

gaz jak może być taniTeraz możesz szybko, tanio i bezpiecznie zmienić sprzedawcę gazu. Możesz wybrać ofertę dopasowaną do siebie i swoich mieszkańców, dzięki czemu (...) Czytam więcej »


Co zrobić z nieestetycznymi śmietnikami, które szpecą osiedle? »

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi  »

Śmietniki w pojemnika kołowych zarzadzanie kompleksowe
Pojemniki kółkowe często brudne i rozrzucone po naszych podwórkach mogą zostać umieszczone w dedykowanych obudowach na nie zapewniających łatwość obsługi m.in. zintegrowane... Dowiedz się więcej »

Fachowe doradztwo i korzystne warunki współpracy wpływają na pełne zadowolenie Klientów – a to ich satysfakcja jest najlepszym wyznacznikiem jakości świadczonych... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Co zrobić by nie wymieniać rur i zabezpieczyć instalację CO?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

Zabezpieczenie instalacji co Otwieranie bramy telefonem
Każdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury i urządzenia instalacji ogrzewania, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama... czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


Czy zarządzasz węzłem cieplnym, który nie należy do Veolii? Przeczytaj to ważne!

węzeł cieplnyJeśli tak, to doskonale wiesz, że musisz zdbać o jego stan techniczny, regularnie przeprowadzać konserwacje i zadbać o dostępność części zamiennych - wszystko po to, aby niezależnie
...
zobacz więcej »


Domofony i wideodomofony na co zwrócić uwagę przy wyborze »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Domofony i wideodomofony odczyt liczników wody

System wideodomofonowy i domofonowy to optymalne rozwiązania dla nowej lub modernizowanej instalacji, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych osiedlach mieszkaniowych. Głównymi zaletami na jakie należałoby zwrócić uwagę jest prostota i ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Jak dostosować wydajność pomp wodnych do zapotrzebowania instalacji - proste i wydajne rozwiązanie »
Mamy rozwiązanie: jak zapewnić dostęp dla osób starszych i niepełnosprawnych gdy w budynku brakuje windy »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Windy schodowe
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów... czytam więcej » W Polsce w budynkach wielorodzinnych mieszka ponad połowa z nas - z tego znaczna część w starych blokach z wielkiej płyty. Życie i mieszkanie w takim miejscu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej nie jest łatwe... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? » »

Uszkodzona posadzka lastryko

Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

3/2020

Aktualny numer:

Administrator 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Mechanizm podzielonej płatności
  • - Przegląd materiałów ociepleniowych
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11627|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11187|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl