CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

XV Seminarium zarządców nieruchomości

Janusz Gdański  |  15.10.2010

Już po raz 15 zarządcy i administratorzy spotkali się w Rowach k/Słupska na seminarium, organizowanym przez Słupskie Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości.

Tradycyjnie pierwszy wykład wygłosiła Aleksandra Kurzyk, prezydent Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, która skoncentrowała się przede wszystkim na omówieniu zasad szkolenia administratorów oraz przedstawiła aktualne problemy ruchu zawodowego zarządców nieruchomości.

Uczestnicy z niepokojem wysłuchali informacji o prowadzonych przez niektóre środowiska działaniach na rzecz likwidacji zawodów związanych z gospodarowaniem nieruchomościami - przede wszystkim pośredników w obrocie nieruchomościami - i w sposób zdecydowany wyrazili dezaprobatę dla takich działań.

Podkreślono, że pośrednicy - a także rzeczoznawcy i zarządcy - zajmują się przecież majątkiem o znacznej wartości, dla wielu stanowiących dorobek życia. Brak profesjonalizmu może skutkować dotkliwymi stratami osób, które latami muszą pracować z ogromnym zaangażowaniem by zaspokoić swoje i swoich najbliższych podstawowe potrzeby życiowe. Zebrani zadeklarowali zaangażowanie swoich parlamentarzystów w obronę naszych zawodów.

XIV Seminarium w Rowach ZOBACZ>>

Niezwykle ożywiony przebieg miała dyskusja nad koniecznością nowelizacji ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Podkreślano sprzeczne orzecznictwo sądów w wielu analogicznych sprawach oraz brak uregulowań ustawowych dotyczących funduszu remontowego, koniecznych zdaniem wielu dyskutantów.

Podjęto próby zdefiniowania pojęcia „administrowanie" oraz wyjaśnienia wątpliwości dotyczących obowiązku posiadania licencji zawodowej zarządcy nieruchomości przez osoby wybrane do zarządu wspólnoty spoza grona właścicieli oraz zatrudnione przez zarządy do realizacji niektórych zadań wchodzących w zakres pojęcia „zarządzanie nieruchomością".

Postanowiono, że wnioski dotyczące propozycji zmian w ustawie o własności lokali będą kierowane do Zarządu Stowarzyszenia a podczas kolejnego seminarium - w maju 2011 r. - zostaną one doprecyzowane i skierowane do Ministerstwa Infrastruktury.

W ramach seminarium odbyły się także wykłady dotyczące m.in. przeglądów technicznych, najmu okazjonalnego oraz problemów związanych z wynagrodzeniem zarządu, zarządcy i administratora. Omówiony został stan aktualny przepisów o ochronie danych osobowych, które przez wielu uczestników zostały uznane miejscami za nielogiczne i nie do końca możliwe do realizacji.

Kilka firm zaprezentowało swoje produkty - m.in. związane z dociepleniami, remontami obiektów zabytkowych oraz technikami pomiarowymi dotyczącymi mediów, zaś przedstawicielka Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości przeprowadziła szkolenie dla opiekunów praktyk dla kandydatów na licencjonowanych zarządców nieruchomości. 

Jak zwykle wiele interesujących dyskusji odbywało się w kuluarach. „Stali" uczestnicy słupskich spotkań byli zainteresowani stanem sprawy prowadzonej przez Komisję Dyscyplinarną wobec jednego z członków Stowarzyszenia. Sprawa jest omawiana na seminariach (nie tylko słupskich) już od 2005 r., tzn. od czasu, gdy po skardze jednego z członków wspólnoty zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Pomimo, że skarga ta, którą zresztą jest doskonale znana w środowisku zarządców i uznawana za absolutnie nieuzasadnioną i efekt pieniactwa konfliktowego członka wspólnoty, po czterech posiedzeniach KOZ-y i trzech postępowaniach sądowych została prawomocnym wyrokiem oddalona, to w listopadzie 2009 r. Komisja badała ją po raz kolejny a protokół sporządziła w marcu br. Jednak - do dnia rozpoczęcia Seminarium „oskarżony" nie został poinformowany o decyzji Ministra. Jak łatwo się domyślić, komentarze nie były zbyt przychylne dla urzędników Ministerstwa oraz Komisji Odpowiedzialności Zawodowej.

Dzięki życzliwości Redakcji ADMINISTRATORA wszyscy uczestnicy otrzymali nieodpłatnie aktualne numery miesięcznika. Należy sądzić - słuchając komentarzy uczestników - że liczba prenumeratorów znacznie wzrośnie.

Nie chwalić się licencją! ZOBACZ>>

Kolejne, już XVI Seminarium, Słupskie Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości zorganizuje w dniach 18-20 maja 2011r., także w ośrodku ALBATROS w Rowach. Tym razem program będzie tak skonstruowany, by zainteresować także pośredników i rzeczoznawców majątkowych. Komunikat organizacyjny znajdzie się odpowiednio wcześnie na internetowej stronie Stowarzyszenie: sszian.slupsk.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Szkolenie: Standardy rozrachunków finansowych spółdzielni mieszkaniowej pod rządem nowego prawa »

Szkolenie dla wspólnot i spółdzielniSzkolenie przeznaczone jest dla kadry zarządzającej i finansowo-księgowej spółdzielni mieszkaniowych oraz dla .... Chcę zobaczyć program szkolenia »


Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez spółdzielnię»

Jaki grill ogrodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę? »

mieszkańcy spółdzielni Jaki grill ogrodowy
Okres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i ... czytam więcej »

Wspólne spotkania z rodziną i znajomymi przy grillu są bardzo popularnym sposobem na spędzanie czasu ... czytam więcej»


Głowice i zawory termostatyczne - jak to działa? »

Zimne kaloryferyTermostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu... Czytam więcej »


Dlaczego woda może się wlewać do piwnicy?

Jak otworzyć bramę pilotem i to bezpłatnie?

zalane piwnice Otwieranie bramy telefonem
Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków (...) czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi, poprzez wysłanie... chcę wiedzieć więcej»


W jaki sposób pozbyć się osadów oraz rdzy z wody i rur?

Jak dbać o ruryWoda pochodząca z natury niesie w sobie ładunek rozpuszczonych w niej soli wapnia i magnezu. To dobrze , bo wapń i magnez to pierwiastki życia , najlepiej przyswajalne z surowej ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Powiedz „nie” umowom »

Orange flexŻegnajcie długoterminowe umowy! Pobierz aplikację Orange Flex, zainstaluj eSIM-a (lub zamów tradycyjną kartę SIM) i poczuj smak wolności. Wybierz swój Plan i zmieniaj go, kiedy chcesz. Bez okresu wypowiedzenia. Bez zobowiązań. Bez problemu.... Czytam więcej »


Pompa wodna - proste i wydajne rozwiązanie dla budownictwa »
System do tymczasowego przechowywania odpadów - jaki wybrać? »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym System segregacji odpadów
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów, ... czytam więcej » Dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci nie cichną. Od 1 stycznia mieszkańców wielu polskich miejscowości powitały nie tylko podwyżki, lecz także obowiązek dzielenia... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku mieszkalnym»
Gdzie wykonać audyt energetyczny budynku?
efektywność energetyczna Audyt energetyczny budynku
Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownychj (...) czytaj dalej »

Wiele słyszy się w ostatnim czasie o audytach energetycznych budynków i termomodernizacji. Jedno i drugie ściśle się ze sobą wiąże. Audyt to swoista ekspertyza, która powinna(...) czytam dalej »


Chcesz usunąć szkodę po pożarze lub zalaniu? Zamów bezpłatne oględziny »

Usuwanie szkód po pożarze i zalaniu

W przypadku zalania domów w technologii szkieletowej występuje bezwzględna konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac osuszających. Osuszane budynki przy użyciu technologi osuszania kondensacyjnego (...) Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11415|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10991|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl