CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Ujednolicony tekst ustawy o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe na portalu administrator24.info

Jacek Sawicki  |  15.10.2014  |  1

Na portalu www.administrator24.info dostępny jest ujednolicony tekst ustawy z dnia 12 października 1994 r. o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe.

Na portalu www.administrator24.info dostępny jest ujednolicony tekst ustawy z dnia 12 października 1994 r. o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe, którą zamieszczono w Dzienniku Ustaw, dnia 13 października 2014 r. (poz. 1381)


Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) postulują ograniczenie nadprodukcji prawa i pilne wdrożenie procedury jeden nowy akt prawny w zamian za... więcej »

Komentarze

(1)
eugeniusz | 22.10.2014, 10:39
Polecam zwrócić uwagę na treść art. 9.
Jest faktem, że do dziś dnia, funkcjonują spółdzielnie mieszkaniowe, które przejęły nieodpłatnie mieszkania, a Ich użytkownicy nie tylko, że nie mają spółdzielczych własnościowych praw do lokali, a też wpłacone przez nich kaucje "rozpłynęły się".
To samo dotyczy wielu Gmin, gdzie też kaucje "wyparowały".
W związku z tym wypada przypomnieć zainteresowany, że od dnia 24 lipca 2006 roku istnieje podstawa prawna żądania, aby to Sąd określił sposób i wysokość wyrównania strat z powyższych okoliczności. Można również wnosić do Sądu o rozwiązaniu właściwych sprawie umów, oraz rozstrzygnięciu w przedmiocie rozliczeń finansowych, związanych z przekazywaniem nieodpłatnie mieszkań i korzyści uzyskanych z tego tytułu po dniu przekazania.
Podstawa prawna powyższych pozwów pochodzi z art. 2 ust. 1 pkt 6) ustawy z dnia 21 czerwca 1990 roku o zwrocie korzyści uzyskanych niesłusznie kosztem Skarbu Państwa lub innych państwowych osób prawnych (z 1990 r. Dz. U. Nr 44, poz. 255 - z późn. zm. /ostatnia: 2006r. Nr 104, poz. 7-8/).
Radzę się pośpieszyć.
Jest dziś często tak, że przejęte kiedyś mieszkania (działki, budynki) są obecnie podstawą kapitałową spółek prawa handlowego, a w takich sytuacjach należy się liczyć z tym, że wzruszenie stanu posiadania, może się okazać bardzo, bardzo trudne... W tym miejscu wypadało by dodać, że "nie niemożliwe", ale znając swojego rodzaju "niechęć" szerokiego spektrum "wymiaru sprawiedliwości" do praw szeregowego obywatela, można być prawie pewnym, że pozew w powyższej sprawie, będzie nadwyraz agresywnie atakowany na wokandzie, przez argument "ochrony praw nabytych". Podobnie jak to miało miejsce w przypadku spółdzielni mieszkaniowych, które z posiadanych praw do nieruchomości (których kosztów budowy nie poniosły) uczyniły dogmat, sprowadzając niekiedy do "zera" próby występowania z roszczeniami.
Dochodzenie do zwrotu wniesionych niegdyś kaucji mieszkaniowych jest również możliwe.
Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku ważny jest okres wniesienia kaucji.
Najstarsze kaucje muszą przejść zwykłą procedurę roszczeniową cywilną w Sądzie. Z drugiej jednak strony można liczyć na odsetki, a to mogą być kwoty bardzo znaczne, gdyż podstawą będą wpłacone kwoty uaktualnione do analogicznych dzisiejszych.
Dziś, w przededniu wyborów samorządowych, warto o tym przypomnieć aby zapytać "obiecujących złote góry kandydatów", o wypłacone kiedyś przez lokalny samorząd, kwoty z ww. tytułu. Takich Miast, takich Gmin, jest bardzo wiele, a przy tym warto wiedzieć, że cześć z nich rezygnuje z udziału w postępowaniach, godząc się na warunki ugodowe.
Polecam Portalowi zainteresowanie się tematem...
Dobrze by było aby użytkownicy lokali mieszkalnych, mieli świadomość swoich możliwości, a nie tylko spotykali się z odmową samorządowych urzędników, lub nazbyt subiektywnymi opiniami korporacyjnych prawników.
Pozdrawiam
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Co zrobić, gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10358|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl