Artykuł sponsorowany

Dlaczego mam zaparowane okna w domu i jak temu zapobiec? [infografika]

FIRMA TERMOCENT  |  03.03.2017  |  6
TERMOCENT

Długotrwale zaparowane okna wdomu są sygnałem alarmującym – zdrowie mieszkańców może być zagrożone. Ponadnormowy poziom pary wodnej w powietrzu często ujawnia się przez zaparowane okna i jest powiązany ze zbyt wysoką zawartością innych zanieczyszczeń, takich jak: dwutlenek węgla – CO2, trujący tlenek węgla – CO, Lotne Związki Organiczne (LZO), alergeny. W prawidłowo wentylowanym i ogrzewanym pomieszczeniu problem długotrwałej kondensacji pary wodnej w narożnikach pakietów szybowych nie powinien występować, szczególnie w temperaturach od 0 do 10 stopni Celsjusza. Zadbaj o pomieszczenia i zdrowie mieszkańców.

 

Zadzwoń: 530 105 398 i powołaj się na INFOGRAFIKĘ "Zaparowane okna w domu"

Dlaczego mam zaparowane okna w zimie i jak mogę temu zapobiec?

PODOBA CI SIĘ INFOGRAFIKA?

SKOPIUJ ADRES STRONY  http://www.administrator24.info/artykul/id7004,dlaczego-mam-zaparowane-okna-w-zimie-i-jak-moge-temu-zapobiec-infografika I WYŚLIJ JĄ ZNAJOMEMU E-MAIL'EM LUB NA FACEBOOK'U!

Dlaczego mam zaparowane okna w domu i jak mogę temu zapobiec?

TERMOCENT pomoże Ci mieszkać tanio, zdrowo i przyjemnie.

Pamiętaj:

  • Długotrwale zaparowane okna są sygnałem alarmującym – zdrowie mieszkańców może być zagrożone
  • Ponadnormowy poziom pary wodnej w powietrzu często ujawnia się poprzez zaparowane okna i jest powiązany ze zbyt wysoką zawartością innych zanieczyszczeń, takich jak: dwutlenek węgla CO2, trujący  tlenek węgla CO, Lotne Związki Organiczne (LZO), alergeny
  • W prawidłowo wentylowanym i ogrzewanym pomieszczeniu problem długotrwałej kondensacji pary wodnej w narożnikach pakietów szybowych nie powinien występować, szczególnie w temperaturach od 0 do 10 stopni Celsjusza.

Sytuacja nr 1 Parujące okna i mokre narożniki:

Pierwsza sytuacja:

Krzysiek ma problem z mokrymi narożnikami pakietów szybowych przez całe dnie, a nawet tygodnie, bez całkowitego wyschnięcia.

Najprawdopodobniej Krzysiek ma w swoim lokalu nieprawidłowo funkcjonującą wentylację, spowodowaną zapewne brakiem wystarczającego napływu świeżego powietrza przez uszczelki okein i brakiem intensywnego wietrzenia przez ich otwieranie w ciągu dnia.

Zalecamy otwieranie okna na oścież na kilka-kilkanaście minut do skutku, tj. do wyschnięcia narożników lub zapewnienie stałego napływu świeżego powietrza (np. przez nawiewniki). Jeśli zalecenie nie przynosi pożądanego skutku, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników TERMOCENT. Skontaktuj się z nami >>

Zadzwoń: 530 105 398 i powołaj się na INFOGRAFIKĘ "Parujące okna w domu"

Zaparowane okna

Druga sytuacja: Wilgoć, pleśń i grzyby w mieszkaniu

Paweł ma problem z występowaniem czarnych wykwitów pleśni w narożnikach ścian.

Systematycznie wentyluje pomieszczenia i rozszczelnia okna, jednak nie przynosi to żadnej poprawy i pleśń powraca także po jej usunięciu mechanicznym czy chemicznym.

Ocena rzeczywistej przyczyny występowania problemu z tworzeniem się pleśni i grzybów u Pawła wymaga diagnostyki termowizyjnej parametrów  technicznych przegród zewnętrznych lokalu, wykonanej przez TERMOCENT. Należy pamiętać, że stałe przebywanie w środowisku źle wentylowanym lub dobrze wentylowanym z dużą zawartością zarodników pleśni i grzybów może powodować powikłania pulmonologiczne lub onkologiczne, tj. alergie, stany zapalne i nowotwory.

Częstym powodem niechęci do wietrzenia jest błędnie interpretowana wilgotność względna (procent maksymalnej ilości pary wodnej jaka może rozpuścić się w 1m3 powietrza w danej temperaturze). Mało kto wie, że to samo wskazanie higrometru (wilgotność względna) przy różnych temperaturach otoczenia oznacza inną, wyrażoną w gramach, zawartość gazowej postaci wody w powietrzu. Upraszczając: im temperatura powietrza jest niższa, tym mniej pary wodnej może się rozpuścić w 1m3 powietrza. Opisane powyżej zjawisko fizyczne jest wyjaśnieniem, skąd na wychłodzonych obiektach pojawia się skroplona para wodna. Dowiedz się więcej >>

Zadzwoń: 530 105 398 i powołaj się na INFOGRAFIKĘ "Mokre okna po nocy"

Termocent-realizacja

Trzecia sytuacja wilgoć w mieszkaniu i mokre okna po nocy:

Andrzej zauważył, że na jego oknach długotrwale kondensuje się para wodna.

Jako rozwiązanie tego problemu zastosował powszechnie znane pochłaniacze wilgoci, w efekcie czego para wodna kondensuje się mniej intensywnie. Andrzej jest usatysfakcjonowany, ponieważ co jakiś czas pozbywa się pochłoniętej wody, a na oknach i w narożnikach ścian kondensacja występuje rzadziej.

Według naszej wiedzy Andrzej faktycznie zmniejsza zawartość pary wodnej w powietrzu – a nie jest ona szkodliwa- pozostawiając w nadmiarze dwutlenek węgla CO2,  tlenek węgla CO, Lotne Związki Organiczne (LZO), alergeny i inne. Obecności tych szkodliwych i toksycznych w nadmiarze związków nie możemy sensorycznie ani organoleptycznie stwierdzić. Natomiast nadmiar pary wodnej związanej z niedostatecznym wentylowaniem jest możliwy do stwierdzenia właśnie poprzez kondensację w narożnikach pakietów szybowych przy najczęściej spotykanych w naszych domach oknach. W związku z tym odradzamy stosowanie pochłaniaczy wilgoci zamiast intensywniejszego wentylowania pomieszczeń. Natomiast połączenie ich z poprawnym wentylowaniem nikomu nie zaszkodzi.

Zadzwoń: 530 105 398 i powołaj się na INFOGRAFIKĘ "Wilgoć w domu"

Termocent - realizacja

Czwarta sytuacja:

Marek ma problem z mokrymi narożnikami pakietów szybowych – sporadycznie i szybko one wysychają.

Krótkotrwałe kondensowanie pary wodnej może być spowodowane obniżeniem temperatury na zewnątrz.

Jeśli wilgoć wysycha po kilku godzinach, to prawdopodobnie Marek nie ma problemu z jakością okien czy wentylacją.

Ciesz się z dobrej sytuacji swojego lokalu i przekaż nasz test sąsiadom.

 

Zadzwoń: 530 105 398 i powołaj się na INFOGRAFIKĘ "Wilgoć w domu"

PORADY SĄ PRZYDATNE?

SKOPIUJ ADRES STRONY TUTAJ http://www.administrator24.info/artykul/id7004,dlaczego-mam-zaparowane-okna-w-zimie-i-jak-moge-temu-zapobiec-infografika I WYŚLIJ JĄ ZNAJOMEMU E-MAIL'EM LUB NA FACEBOOK'U!

[ mokre okna po nocy, zaparowane okna w domu, parujące szyby, prarujące okna ]

Komentarze

(4)
Kacper | 16.05.2016, 12:05
Byłem w sytuacji numer 3 i faktycznie pochłaniacze wilgoci pomogły :)
Dyrektor | 23.11.2017, 13:35

Tanie Okna to jeden z najważniejszych elementów w naszym domu. Dzięk zaangażowanemu zespołowi pracowników nasza firma w lublinie oferuje wysokiej klasy okna plastikowe. *****

Stanisław | 21.06.2018, 07:53
Szokuje brak podstawowej wiedzy o punkcie rosy, u kogoś kto posługuje się kamerą termowizyjną:. "Natomiast nadmiar pary wodnej związanej z niedostatecznym wentylowaniem" jest zwykłą ściemą dyletanta Jeżeli są takie temperatury jak na zdjęciu, to zwiększony napływ nawet ciepłego powietrza zwiększy tylko wykraplanie. Punkt rosy zależy od temperatury elementu - tu słabym punktem jest mostek termiczny w ramie + uszczelka. Nie spełniają warunku zapisanych w WT. Na zdjęciu widać początek skali 3.7 st C czyli lodu jeszcze nie ma , ale już blisko
Stanisław | 21.06.2018, 08:00

Natomiast trzecia sytuacja wskazuje na użycie wełny mineralnej - wentylowanej wilgotnym powietrzem, którego co noc w naszym klimacie nie brak. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko utarta właściwości izolacyjnych przez wełnę, ale i obniżenie temperatury, stąd zwiększony efekt wykraplania. Polecam: Wilgoć na poddaszu - skropliny czy przeciek?  Z tym , że to wyjaśnienie jest nie pełne, bo: poddasze wentylowane to to samo co ostatnio reklamowane klimatyzatory wodne.

   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18938|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12100|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11531|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl