CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Nagroda Access City - dla miasta Borås

r ex  |  05.12.2014  |  1
Nagroda Access City - dla miasta Borås
Nagroda Access City - dla miasta Borås
rex

Nagrodę Access City Award na rok 2015 otrzymało szwedzkie miasto Borås poinformowała Komisja Europejska.

Nagroda jest wyrazem uznania za wszechstronne i strategiczne podejście Borås do tworzenia miasta dostępnego dla wszystkich; miasto jest dobrym przykładem lokalnego działania zmierzającego do usunięcia wielu barier, na jakie osoby niepełnosprawne nadal natykają się w życiu codziennym – napisano w uzasadnieniu.

Nagrodę przekazano podczas corocznej konferencji organizowanej dla uczczenia Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Forum Osób Niepełnosprawnych.

Przeczytaj: Komisja Europejska nie pobłaża grzesznikom

Wydarzenie to gromadzi osoby niepełnosprawne i reprezentujące je organizacje, unijnych decydentów politycznych, usługodawców, ośrodki badawcze, związki zawodowe i pracodawców w celu poruszenia kluczowych kwestii zatrudnienia, dostępności i wyzwań na przyszłość.

Drugą nagrodę otrzymały Helsinki (Finlandia), a trzecią Lublana (Słowenia).

Ponadto Komisja Europejska przyznała wyróżnienia miastom przodującym w zapewnianiu dostępności do terenów zabudowanych, transportu, technologii informatycznej i komunikacyjnej oraz infrastruktury i usług publicznych. Otrzymały je:

*Logroño (Hiszpania) w dziedzinie obszarów zabudowanych i przestrzeni publicznych,

*Budapeszt (Węgry) za swoją działalność w dziedzinie transportu,

*Arona (Hiszpania) i Luksemburg za infrastrukturę i usługi publiczne.

Osoby niepełnosprawne powinny mieć możliwość pełnego uczestniczenia w życiu społecznym - podkreśliła z tej okazji komisarz do spraw zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników Marianne Thyssen.

Tworzenie miejsc pracy i dostępność są dla Komisji Europejskiej priorytetem i osobiście zobowiązuję się do podjęcia działań w tych dziedzinach. Pragnę pogratulować Borås zaangażowania w znoszenie barier, które jest dobrym przykładem dla innych europejskich miast.

Zobacz też: KE ściga za niewypełnianie obowiązków wynikających z unijnego prawa

Nagroda Access City jest jednym z działań przewidzianych w „europejskiej strategii w sprawie niepełnosprawności”, której celem jest zniesienie barier w Europie. Jest ona organizowana wspólnie przez Komisję i Europejskie Forum Osób Niepełnosprawnych.

Nagroda ta ma na celu zachęcenie miast liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców do dzielenia się swoimi doświadczeniami i polepszania dostępności dla dobra wszystkich. Od 2010 roku w pięciu konkursach o Nagrodę Access City ubiegało się 189 miast UE.

Nagrodę Access City ustanowiono, żeby podnieść poziom świadomości problemu niepełnosprawności i promować inicjatywy zwiększające dostępność w europejskich miastach liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców. Jej celem jest zapewnienie równego dostępu do miejskiego życia dla osób niepełnosprawnych, m.in. przez zachęcenie miast do inspirowania się wzajemnie w dziedzinie innowacji i dobrych praktyk.

Według Komisji Europejskiej konkurs jest częścią szeroko zakrojonych wysiłków podejmowanych przez UE na rzecz stworzenia Europy bez barier: poprawa dostępności przynosi miastom trwałe korzyści gospodarcze i społeczne, zwłaszcza w kontekście starzenia się społeczeństwa.

Nagrodę przyznaje się miastu, które wyraźnie i trwale poprawiło dostęp do podstawowych aspektów życia miejskiego oraz ma konkretne plany na dalszy rozwój.

Komisja Europejska podkreśla, że jeden na sześciu mieszkańców UE – czyli ok. 80 mln osób – ma średni lub ciężki stopień niepełnosprawności.

Warto zobaczyć: Maleje emisja gazów cieplarnianych w UE

Ponad jedna trzecia osób w wieku ponad 75 lat ma niepełnosprawność ograniczającą je w jakimś stopniu. Liczby te będą najprawdopodobniej rosnąć wraz ze stopniowym starzeniem się społeczeństwa Unii. Zbyt często osoby te są pozbawione możliwości pełnego uczestniczenia w życiu społecznym i gospodarczym ze względu na bariery fizyczne lub inne, jak również dyskryminację – uważa KE.

Nowe Warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania. Poradnik. Przepisy z komentarzen i 170 rysunkami. Wydanie 10. uaktualnione i rozszerzone. Dodatek specjalistyczny "Efektywność energetyczna w budownictwie"
CZYTAJ OPIS »

Przypomniano, że UE jest stroną Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych (UNCRPD).

Konwencja ta jest pierwszym prawnie wiążącym instrumentem międzynarodowym ustanawiającym normy minimalne dot. szeregu praw obywatelskich, politycznych, społecznych, gospodarczych i kulturalnych dla osób niepełnosprawnych na całym świecie.

Jest to również pierwsza kompleksowa konwencja w dziedzinie praw człowieka, której Unia Europejska stała się stroną.

W czerwcu br. Komisja Europejska opublikowała pierwsze sprawozdanie na temat sposobu realizacji przez UE wspomnianej konwencji ONZ. Sprawozdanie pokazuje, że proces jej ratyfikacji przez UE ma namacalne efekty w terenie i podaje ich przykłady.

Europejska strategia w sprawie niepełnosprawności na lata 2010-2020, przyjęta przez Komisję w listopadzie 2010 roku, ustala konkretny wykaz działań mających na celu wdrożenie Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Strategia obejmuje działania w następujących dziedzinach: dostępność, udział, równość, zatrudnienie, kształcenie i szkolenie, ochrona socjalna, zdrowie i działania zewnętrzne.

Służby KE prowadzą obecnie prace nad europejskim aktem w sprawie dostępności. Jego celem jest poprawa funkcjonowania wewnętrznego rynku dostępnych produktów i usług dla dobra osób niepełnosprawnych.

(rex)

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przegląd budynku - pobierz bezpłatnie gotową dokumentację »

prawo budowlaneProtokół kontroli kanałów spalinowych, protokół odbioru robót przy odstąpieniu od umowy, uniwersalny protokół przekazania nieruchomości, protokół kontroli obowiązkowej po zakończonej budowie lub... Chcę pobrać »


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17333|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10822|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10397|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl