CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Nagroda Access City - dla miasta Borås

r ex  |  05.12.2014  |  1
Nagroda Access City - dla miasta Borås
Nagroda Access City - dla miasta Borås
rex

Nagrodę Access City Award na rok 2015 otrzymało szwedzkie miasto Borås poinformowała Komisja Europejska.

Nagroda jest wyrazem uznania za wszechstronne i strategiczne podejście Borås do tworzenia miasta dostępnego dla wszystkich; miasto jest dobrym przykładem lokalnego działania zmierzającego do usunięcia wielu barier, na jakie osoby niepełnosprawne nadal natykają się w życiu codziennym – napisano w uzasadnieniu.

Nagrodę przekazano podczas corocznej konferencji organizowanej dla uczczenia Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Forum Osób Niepełnosprawnych.

Przeczytaj: Komisja Europejska nie pobłaża grzesznikom

Wydarzenie to gromadzi osoby niepełnosprawne i reprezentujące je organizacje, unijnych decydentów politycznych, usługodawców, ośrodki badawcze, związki zawodowe i pracodawców w celu poruszenia kluczowych kwestii zatrudnienia, dostępności i wyzwań na przyszłość.

Drugą nagrodę otrzymały Helsinki (Finlandia), a trzecią Lublana (Słowenia).

Ponadto Komisja Europejska przyznała wyróżnienia miastom przodującym w zapewnianiu dostępności do terenów zabudowanych, transportu, technologii informatycznej i komunikacyjnej oraz infrastruktury i usług publicznych. Otrzymały je:

*Logroño (Hiszpania) w dziedzinie obszarów zabudowanych i przestrzeni publicznych,

*Budapeszt (Węgry) za swoją działalność w dziedzinie transportu,

*Arona (Hiszpania) i Luksemburg za infrastrukturę i usługi publiczne.

Osoby niepełnosprawne powinny mieć możliwość pełnego uczestniczenia w życiu społecznym - podkreśliła z tej okazji komisarz do spraw zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników Marianne Thyssen.

Tworzenie miejsc pracy i dostępność są dla Komisji Europejskiej priorytetem i osobiście zobowiązuję się do podjęcia działań w tych dziedzinach. Pragnę pogratulować Borås zaangażowania w znoszenie barier, które jest dobrym przykładem dla innych europejskich miast.

Zobacz też: KE ściga za niewypełnianie obowiązków wynikających z unijnego prawa

Nagroda Access City jest jednym z działań przewidzianych w „europejskiej strategii w sprawie niepełnosprawności”, której celem jest zniesienie barier w Europie. Jest ona organizowana wspólnie przez Komisję i Europejskie Forum Osób Niepełnosprawnych.

Nagroda ta ma na celu zachęcenie miast liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców do dzielenia się swoimi doświadczeniami i polepszania dostępności dla dobra wszystkich. Od 2010 roku w pięciu konkursach o Nagrodę Access City ubiegało się 189 miast UE.

Nagrodę Access City ustanowiono, żeby podnieść poziom świadomości problemu niepełnosprawności i promować inicjatywy zwiększające dostępność w europejskich miastach liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców. Jej celem jest zapewnienie równego dostępu do miejskiego życia dla osób niepełnosprawnych, m.in. przez zachęcenie miast do inspirowania się wzajemnie w dziedzinie innowacji i dobrych praktyk.

Według Komisji Europejskiej konkurs jest częścią szeroko zakrojonych wysiłków podejmowanych przez UE na rzecz stworzenia Europy bez barier: poprawa dostępności przynosi miastom trwałe korzyści gospodarcze i społeczne, zwłaszcza w kontekście starzenia się społeczeństwa.

Nagrodę przyznaje się miastu, które wyraźnie i trwale poprawiło dostęp do podstawowych aspektów życia miejskiego oraz ma konkretne plany na dalszy rozwój.

Komisja Europejska podkreśla, że jeden na sześciu mieszkańców UE – czyli ok. 80 mln osób – ma średni lub ciężki stopień niepełnosprawności.

Warto zobaczyć: Maleje emisja gazów cieplarnianych w UE

Ponad jedna trzecia osób w wieku ponad 75 lat ma niepełnosprawność ograniczającą je w jakimś stopniu. Liczby te będą najprawdopodobniej rosnąć wraz ze stopniowym starzeniem się społeczeństwa Unii. Zbyt często osoby te są pozbawione możliwości pełnego uczestniczenia w życiu społecznym i gospodarczym ze względu na bariery fizyczne lub inne, jak również dyskryminację – uważa KE.

Nowe Warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania. Poradnik. Przepisy z komentarzen i 170 rysunkami. Wydanie 10. uaktualnione i rozszerzone. Dodatek specjalistyczny "Efektywność energetyczna w budownictwie"
CZYTAJ OPIS »

Przypomniano, że UE jest stroną Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych (UNCRPD).

Konwencja ta jest pierwszym prawnie wiążącym instrumentem międzynarodowym ustanawiającym normy minimalne dot. szeregu praw obywatelskich, politycznych, społecznych, gospodarczych i kulturalnych dla osób niepełnosprawnych na całym świecie.

Jest to również pierwsza kompleksowa konwencja w dziedzinie praw człowieka, której Unia Europejska stała się stroną.

W czerwcu br. Komisja Europejska opublikowała pierwsze sprawozdanie na temat sposobu realizacji przez UE wspomnianej konwencji ONZ. Sprawozdanie pokazuje, że proces jej ratyfikacji przez UE ma namacalne efekty w terenie i podaje ich przykłady.

Europejska strategia w sprawie niepełnosprawności na lata 2010-2020, przyjęta przez Komisję w listopadzie 2010 roku, ustala konkretny wykaz działań mających na celu wdrożenie Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Strategia obejmuje działania w następujących dziedzinach: dostępność, udział, równość, zatrudnienie, kształcenie i szkolenie, ochrona socjalna, zdrowie i działania zewnętrzne.

Służby KE prowadzą obecnie prace nad europejskim aktem w sprawie dostępności. Jego celem jest poprawa funkcjonowania wewnętrznego rynku dostępnych produktów i usług dla dobra osób niepełnosprawnych.

(rex)

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zarządzanie nieruchomościami - centrum wiedzy Akademia Rynku Nieruchomości »

Studia dla zarządcówAkademia Rynku Nieruchomości to centrum wiedzy stworzone dla osób związanych z rynkiem nieruchomości. W ramach Akademii przygotowaliśmy dla Państwa... Czytam więcej »


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16943|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10547|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10119|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl