CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

RUR z dotacją w tle

RUR z dotacją w tle
RUR z dotacją w tle

Pełną funkcjonalność Rejestr Usług Rozwojowych powinien uzyskać w lipcu - mówił Wojciech Szajnar z PARP podczas konferencji, zorganizowanej przez OIGN. Sito przez które będą przechodzili szkoleniowcy ma być gęste. W grę wchodzą bowiem unijne pieniądze, których wydawaniu ma przyjrzeć się Komisja Europejska już za 2 lata.

Prace nad rejestrem podzieliliśmy na etapy. Pierwszy z nich - opracowanie dokumentacji i regulaminu - już został zamknięty. Etap drugi - to oddanie rejestru dla użytkowników. To nastąpi na przełomie marca i kwietnia br.

Zobacz też: Rejestr niczym pręgierz

- Pełną funkcjonalność RUR powinien uzyskać w IV kwartale tego roku, po weryfikacji podmiotów i usług szkoleniowych, zgłoszonych do RUR - wyjaśniał Wojciech Szajnar - dyrektor Departamentu Wsparcia Projektów Szkoleniowych w PARP.

Giełda usług

Rejestr Usług Rozwojowych będzie internetową bazą danych o szkoleniach, doradztwie, studiach podyplomowych, mentoringu i coachingu. Zarejestrowane będą w nim podmioty zarówno publiczne, jak i niepubliczne oraz ich oferty szkoleniowe.

Jak zapewniał Wojciech Szajnar, RUR będzie więcej niż bazą dostępnych usług i podmiotów szkolących. Ma dawać użytkownikom także możliwość oceny usługi szkoleniowej, z której korzystali i miejscem składania zamówień na „szkolenia szyte na miarę” na „giełdzie usług”.

Osoby zainteresowane szkoleniami będą mogły nie tylko wybierać w dostępnej ofercie ale także szukać podmiotu, który przygotuje szkolenie na zamówienie, pod konkretne potrzeby.  

Przeczytaj: Komisja Europejska nie pobłaża grzesznikom

W Rejestrze Usług Rozwojowych swoje usługi bezpłatnie będzie mógł prezentować każdy podmiot świadczący usługi szkoleniowe, pod warunkiem spełnienia wymogów przewidzianych w Karcie Podmiotu i Karcie Usługi, które już są dostępne na stronie PARP. Prawdziwość informacji podawanych w tych kartach będą weryfikowali audytorzy zewnętrzni.

Pod lupą asesorów i Unii

Wśród firm szkoleniowych zainteresowanie rejestrem jest duże. Stawka w tej grze jest wysoka. Przedsiębiorcy czy osoby, które będą chciały pozyskać dofinansowanie szkoleń (zaliczanych do usług rozwojowych) z Europejskiego Funduszu Społecznego, będą zobowiązani do korzystania z firm i usług wpisanych do RUR. A w tzw. nowej perspektywie finansowej 2014-2020 na usługi rozwojowe przewidziano ok. 400 mln euro.

W związku z tym, że na dofinansowanie usług rozwojowych przewidziano duże pieniądze, administratorami regionalnymi rejestru będą urzędy marszałkowskie, które oceniają programy i przyznają fundusze. Fakt powierzenia urzędom marszałkowskim administrowania rejestrem jednak nie będzie miał wpływu na to, z jakiego regionu będzie pochodziła firma szkoląca. Wprowadzono bowiem zakaz stosowania przez te urzędy kryterium geograficznego.

Jak zapewniano podczas spotkania, jakość realizacji usług będzie pod kontrolą. Przebieg szkoleń ma monitorować grupa asesorów.

Ponadto, prawdopodobnie 1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie ustawa o systemie kwalifikacji zawodowych. Będzie to oznaczało, że usługi rozwojowe oferowane w RUR będą musiały być przygotowane zgodnie ze standardami przewidzianymi w Krajowej Ramie Kwalifikacji (KRK).

I coś tu zgrzyta. Powiązanie RUR z KRK było jasne od początku i wiadomo było, że usługi rozwojowe będą musiały być tak skonstruowane, by spełniały wymogi KRK. Dlaczego więc oba te projekty nie wchodzą równolegle w życie?

Warto zobaczyć: KE ściga za niewypełnianie obowiązków wynikających z unijnego prawa

A może przyczyna jest prozaiczna i tkwi po prostu w pieniądzach, bo Komisja Europejska za chwilę zacznie odliczać czas - czyli 2 lata, które nam dała na sprawdzenie rejestru. W połowie 2017 roku zastrzegła sobie prawo weryfikacji rejestru. I albo nadal będzie dotowała usługi rozwojowe zarejestrowane w RURze albo się wycofa z dofinansowania.

Bierzemy pod uwagę taki scenariusz. Gdyby wynik weryfikacji był ujemny, być może wprowadzimy niewielkie opłaty za wpisy do rejestru - twierdzi Wojciech Szajnar.

Trwałe rozwiązania naprawcze w obiektach budowlanychOchrona przed wilgocią i korozją biologiczną w budownictwieDiagnostyka konstrukcji żelbetowych
CZYTAJ CAŁOŚĆ » CZYTAJ CAŁOŚĆ » CZYTAJ CAŁOŚĆ »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Przegląd budynku - pobierz bezpłatnie gotową dokumentację »

prawo budowlaneProtokół kontroli kanałów spalinowych, protokół odbioru robót przy odstąpieniu od umowy, uniwersalny protokół przekazania nieruchomości, protokół kontroli obowiązkowej po zakończonej budowie lub... Chcę pobrać »


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Zamów bezpłatną wizytę konsultanta i osusz swój dom lub budynek ▼

niższa cena gazu Osuszanie ścian budynku
Czy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... czytam więcej »

Wystarczy, że zostawisz do siebie kontakt, a Konsultant skontaktuje się z Tobą. Podczas kontaktu zostanie ustalony dogodny dla Ciebie termin nieodpłatnego badania zawilgocenia obiektu. W trakcie tej wizyty dowiesz się... czytam więcej»


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników?

jak obniżyć rachunki za prąd Odpowietrzanie kaloryfera
Czy wiesz, że możesz oszczędzać na rachunkach za prąd w domu lub firmie? Wystarczy szybka (...) zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... czytam więcej»


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Zima i obowiązki zarządcy odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Pojemniki podziemne na odpady - zobacz korzyści takiego rozwiązania »

Pojemniki podziemne na osiedlachPodstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru. Równie istotną zaletą tego typu pojemników jest estetyka, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest... Czytam więcej »


Głowice i zawory termostatyczne - jakie wybrać?
Czy wiesz, że możesz monitorować i sterować zestawami do podnoszenia ciśnienia wody»
systemy odpowietrzania HVAC Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Utrzymywanie optymalnego ciśnienia w systemach HVAC może zwiększyć wydajność i poprawić długoterminową trwałość każdego typu instalacji. Zapewnienie, że system jest wolny od pozostałości zanieczyszczeń... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Spadek ciśnienia wody w instalacji wodnej - co zrobić?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku? »

ubezpieczenie budynku

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10807|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10382|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl