CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

RUR z dotacją w tle

RUR z dotacją w tle
RUR z dotacją w tle

Pełną funkcjonalność Rejestr Usług Rozwojowych powinien uzyskać w lipcu - mówił Wojciech Szajnar z PARP podczas konferencji, zorganizowanej przez OIGN. Sito przez które będą przechodzili szkoleniowcy ma być gęste. W grę wchodzą bowiem unijne pieniądze, których wydawaniu ma przyjrzeć się Komisja Europejska już za 2 lata.

Prace nad rejestrem podzieliliśmy na etapy. Pierwszy z nich - opracowanie dokumentacji i regulaminu - już został zamknięty. Etap drugi - to oddanie rejestru dla użytkowników. To nastąpi na przełomie marca i kwietnia br.

Zobacz też: Rejestr niczym pręgierz

- Pełną funkcjonalność RUR powinien uzyskać w IV kwartale tego roku, po weryfikacji podmiotów i usług szkoleniowych, zgłoszonych do RUR - wyjaśniał Wojciech Szajnar - dyrektor Departamentu Wsparcia Projektów Szkoleniowych w PARP.

Giełda usług

Rejestr Usług Rozwojowych będzie internetową bazą danych o szkoleniach, doradztwie, studiach podyplomowych, mentoringu i coachingu. Zarejestrowane będą w nim podmioty zarówno publiczne, jak i niepubliczne oraz ich oferty szkoleniowe.

Jak zapewniał Wojciech Szajnar, RUR będzie więcej niż bazą dostępnych usług i podmiotów szkolących. Ma dawać użytkownikom także możliwość oceny usługi szkoleniowej, z której korzystali i miejscem składania zamówień na „szkolenia szyte na miarę” na „giełdzie usług”.

Osoby zainteresowane szkoleniami będą mogły nie tylko wybierać w dostępnej ofercie ale także szukać podmiotu, który przygotuje szkolenie na zamówienie, pod konkretne potrzeby.  

Przeczytaj: Komisja Europejska nie pobłaża grzesznikom

W Rejestrze Usług Rozwojowych swoje usługi bezpłatnie będzie mógł prezentować każdy podmiot świadczący usługi szkoleniowe, pod warunkiem spełnienia wymogów przewidzianych w Karcie Podmiotu i Karcie Usługi, które już są dostępne na stronie PARP. Prawdziwość informacji podawanych w tych kartach będą weryfikowali audytorzy zewnętrzni.

Pod lupą asesorów i Unii

Wśród firm szkoleniowych zainteresowanie rejestrem jest duże. Stawka w tej grze jest wysoka. Przedsiębiorcy czy osoby, które będą chciały pozyskać dofinansowanie szkoleń (zaliczanych do usług rozwojowych) z Europejskiego Funduszu Społecznego, będą zobowiązani do korzystania z firm i usług wpisanych do RUR. A w tzw. nowej perspektywie finansowej 2014-2020 na usługi rozwojowe przewidziano ok. 400 mln euro.

W związku z tym, że na dofinansowanie usług rozwojowych przewidziano duże pieniądze, administratorami regionalnymi rejestru będą urzędy marszałkowskie, które oceniają programy i przyznają fundusze. Fakt powierzenia urzędom marszałkowskim administrowania rejestrem jednak nie będzie miał wpływu na to, z jakiego regionu będzie pochodziła firma szkoląca. Wprowadzono bowiem zakaz stosowania przez te urzędy kryterium geograficznego.

Jak zapewniano podczas spotkania, jakość realizacji usług będzie pod kontrolą. Przebieg szkoleń ma monitorować grupa asesorów.

Ponadto, prawdopodobnie 1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie ustawa o systemie kwalifikacji zawodowych. Będzie to oznaczało, że usługi rozwojowe oferowane w RUR będą musiały być przygotowane zgodnie ze standardami przewidzianymi w Krajowej Ramie Kwalifikacji (KRK).

I coś tu zgrzyta. Powiązanie RUR z KRK było jasne od początku i wiadomo było, że usługi rozwojowe będą musiały być tak skonstruowane, by spełniały wymogi KRK. Dlaczego więc oba te projekty nie wchodzą równolegle w życie?

Warto zobaczyć: KE ściga za niewypełnianie obowiązków wynikających z unijnego prawa

A może przyczyna jest prozaiczna i tkwi po prostu w pieniądzach, bo Komisja Europejska za chwilę zacznie odliczać czas - czyli 2 lata, które nam dała na sprawdzenie rejestru. W połowie 2017 roku zastrzegła sobie prawo weryfikacji rejestru. I albo nadal będzie dotowała usługi rozwojowe zarejestrowane w RURze albo się wycofa z dofinansowania.

Bierzemy pod uwagę taki scenariusz. Gdyby wynik weryfikacji był ujemny, być może wprowadzimy niewielkie opłaty za wpisy do rejestru - twierdzi Wojciech Szajnar.

Trwałe rozwiązania naprawcze w obiektach budowlanychOchrona przed wilgocią i korozją biologiczną w budownictwieDiagnostyka konstrukcji żelbetowych
CZYTAJ CAŁOŚĆ » CZYTAJ CAŁOŚĆ » CZYTAJ CAŁOŚĆ »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Programy wspomagające pracę zarządcy - przegląd 2019»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Programy dla zarządców nieruchomości Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10518|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10085|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl