CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

RUR z dotacją w tle

RUR z dotacją w tle
RUR z dotacją w tle

Pełną funkcjonalność Rejestr Usług Rozwojowych powinien uzyskać w lipcu - mówił Wojciech Szajnar z PARP podczas konferencji, zorganizowanej przez OIGN. Sito przez które będą przechodzili szkoleniowcy ma być gęste. W grę wchodzą bowiem unijne pieniądze, których wydawaniu ma przyjrzeć się Komisja Europejska już za 2 lata.

Prace nad rejestrem podzieliliśmy na etapy. Pierwszy z nich - opracowanie dokumentacji i regulaminu - już został zamknięty. Etap drugi - to oddanie rejestru dla użytkowników. To nastąpi na przełomie marca i kwietnia br.

Zobacz też: Rejestr niczym pręgierz

- Pełną funkcjonalność RUR powinien uzyskać w IV kwartale tego roku, po weryfikacji podmiotów i usług szkoleniowych, zgłoszonych do RUR - wyjaśniał Wojciech Szajnar - dyrektor Departamentu Wsparcia Projektów Szkoleniowych w PARP.

Giełda usług

Rejestr Usług Rozwojowych będzie internetową bazą danych o szkoleniach, doradztwie, studiach podyplomowych, mentoringu i coachingu. Zarejestrowane będą w nim podmioty zarówno publiczne, jak i niepubliczne oraz ich oferty szkoleniowe.

Jak zapewniał Wojciech Szajnar, RUR będzie więcej niż bazą dostępnych usług i podmiotów szkolących. Ma dawać użytkownikom także możliwość oceny usługi szkoleniowej, z której korzystali i miejscem składania zamówień na „szkolenia szyte na miarę” na „giełdzie usług”.

Osoby zainteresowane szkoleniami będą mogły nie tylko wybierać w dostępnej ofercie ale także szukać podmiotu, który przygotuje szkolenie na zamówienie, pod konkretne potrzeby.  

Przeczytaj: Komisja Europejska nie pobłaża grzesznikom

W Rejestrze Usług Rozwojowych swoje usługi bezpłatnie będzie mógł prezentować każdy podmiot świadczący usługi szkoleniowe, pod warunkiem spełnienia wymogów przewidzianych w Karcie Podmiotu i Karcie Usługi, które już są dostępne na stronie PARP. Prawdziwość informacji podawanych w tych kartach będą weryfikowali audytorzy zewnętrzni.

Pod lupą asesorów i Unii

Wśród firm szkoleniowych zainteresowanie rejestrem jest duże. Stawka w tej grze jest wysoka. Przedsiębiorcy czy osoby, które będą chciały pozyskać dofinansowanie szkoleń (zaliczanych do usług rozwojowych) z Europejskiego Funduszu Społecznego, będą zobowiązani do korzystania z firm i usług wpisanych do RUR. A w tzw. nowej perspektywie finansowej 2014-2020 na usługi rozwojowe przewidziano ok. 400 mln euro.

W związku z tym, że na dofinansowanie usług rozwojowych przewidziano duże pieniądze, administratorami regionalnymi rejestru będą urzędy marszałkowskie, które oceniają programy i przyznają fundusze. Fakt powierzenia urzędom marszałkowskim administrowania rejestrem jednak nie będzie miał wpływu na to, z jakiego regionu będzie pochodziła firma szkoląca. Wprowadzono bowiem zakaz stosowania przez te urzędy kryterium geograficznego.

Jak zapewniano podczas spotkania, jakość realizacji usług będzie pod kontrolą. Przebieg szkoleń ma monitorować grupa asesorów.

Ponadto, prawdopodobnie 1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie ustawa o systemie kwalifikacji zawodowych. Będzie to oznaczało, że usługi rozwojowe oferowane w RUR będą musiały być przygotowane zgodnie ze standardami przewidzianymi w Krajowej Ramie Kwalifikacji (KRK).

I coś tu zgrzyta. Powiązanie RUR z KRK było jasne od początku i wiadomo było, że usługi rozwojowe będą musiały być tak skonstruowane, by spełniały wymogi KRK. Dlaczego więc oba te projekty nie wchodzą równolegle w życie?

Warto zobaczyć: KE ściga za niewypełnianie obowiązków wynikających z unijnego prawa

A może przyczyna jest prozaiczna i tkwi po prostu w pieniądzach, bo Komisja Europejska za chwilę zacznie odliczać czas - czyli 2 lata, które nam dała na sprawdzenie rejestru. W połowie 2017 roku zastrzegła sobie prawo weryfikacji rejestru. I albo nadal będzie dotowała usługi rozwojowe zarejestrowane w RURze albo się wycofa z dofinansowania.

Bierzemy pod uwagę taki scenariusz. Gdyby wynik weryfikacji był ujemny, być może wprowadzimy niewielkie opłaty za wpisy do rejestru - twierdzi Wojciech Szajnar.

Trwałe rozwiązania naprawcze w obiektach budowlanychOchrona przed wilgocią i korozją biologiczną w budownictwieDiagnostyka konstrukcji żelbetowych
CZYTAJ CAŁOŚĆ » CZYTAJ CAŁOŚĆ » CZYTAJ CAŁOŚĆ »

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy odpowiednio dbasz o bezpieczeństwo mieszkańców?

Stacja do dezynkecjiPrzepisy prawne regulują odpowiedzialność prawną Administratorów, Zarządców i Użytkowników systemów detekcji gazów oraz wskazują częstotliwość wykonywania przeglądów...Sprawdź dostępne rozwiązania:
794 505 555 »


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 16516|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11825|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl